Je Stafordširský bulteriér vhodný k deťom?

polyana
2. jún 2012

Nakolko moje deti sa boja psov, tak si chceme zadovážiť steniatko,aby zistili ,že psík je ozaj skvelá bytosť 🙂 Manžel je úplne hovotý zo staforda,ale mne až ta nelahodí pre oko. Pôsobí tak bojovne. Máte niekto tohto psíka? Aký je ? A ak by ste niekto mali šteniatko bez PP, budem rada mi napíšete.

katmi
3. jún 2012

@polyana k deťom vhodný je, avšak treba sa mu venovať... a to dosť.. stafordi sú veľmi aktívne psy, preto ak na nich čas nebudete mať, nekupujte si ich vôbec...

abbie
3. jún 2012

@labaga vidno, ze sa absolutne nevyznas 😒
Stafordširský bulteriér je vhodny k detom a ten, kto ho oznacil za bojove plemeno, tak mal asi 3 promile v sebe!!!
pripajam sa k nazoru @soldi

annie6
3. jún 2012

naše bojové plemeno ako šteniatko 😀 (neni čistokrvné, je to asi labrador+staford🙂

bambi2
3. jún 2012

ja by som urcite bojove plemeno k detom nekupila... ani keby mi ho davali zadarmo... 🙂

omnia23
3. jún 2012

Bojove plemeno urcite nie.Tento pes chceme ci nechceme ma v genoch zakodovany utok.Navyse,nema ukoncene nervove zakoncenia,takze ked zakusne,nepusti,az kym sa mu nespoja zuby...Preto je aj najviac utokov na ludi od bojovych plemien.Takze tolko k tomuto.

lea1333
3. jún 2012

boze az mi zili praskaju ked citam tie nazori ze to je "bojove"plemeno!:!:!:baby vyrastala som zo psami a dokonca aj pracovala a cudujte sa svetu viac napadnuti psov je u takych plemiebn ako je rodezsky ridzbneg a labrador a labrador sa odporuca ako rasa k detom fajn nie ?tak ze moja zalezi na tom ako si ho vychovate a kazdy pes je vhodny zalezi na tvojej vychove 😉
cize ked sa vam paci tak si ho kupte ja mam bulmastiffa a francuzskeho buldocka a deti miluju mala som aj brazilsku filu a nemecku dogu a tiez uplne v pohode 😉

nadulka88
3. jún 2012

Všetko je to o výchove psa.. o tom, kolko casu mu venujes... My mame doma amstafa a svagrove deti strazi ako oko v hlave.. neda na ne dopustit 😉 My cakame o chvilocku nase prve dievcatko a uz teraz viem, ze to bude ta najlepsia pestunka 😉 😉

vladka07
3. jún 2012

mnoo podla mna k malim detom a neskusenim chovatelom sa toto plemeno nehodi lebo potrebuje vela casu na vychovu a presne ma v sebe zakodovane ze ked kusne tak len tak nepusti aj ked viac menej to je o vychove psika ale k detom ktory sa boja psa tak fakt toto plemeno nie lebo pes citi strach...a ked bude male stena deti si mozu si zviknut ze mu budu robyt 'zle' a ked bude starsi tak si to uz nemusi nechat a proste ich uhrizne... aj ked je to prej pes vyrovnanej povahy apodla mna by ste sa mali poradit z dakym skusenim chovatelom ktore plemeno sa hodi k detom alebo si to vyhladaj na nete cez google aj ohladom tohoto plemena na ktorym rozmislate

gangulienka
3. jún 2012

stafbull je podla mna uplne najvhodnejsi pes k detom 🙂 my mame fenku uz 5 rok a je to naozaj idealny pes k detom, mozu ju tahat pchat prsty do papulu, starsia sa hra ze je to koza a doji ju, normalne jej taha ceciky a ta nasa stafbulka drzi a drzi, mladsia po nej stupa spi na nej a ona nie ze to trpi jej to nevadi 🙂,,,mala som viac plemien psov ale pre mna stafbul je idealnym psom vo vsetkych smeroch okrem jedneho a to ze moc nestrazi 🙂...ja staforda odporucam nielen ako jeho chovatelka ale aj ako veterinarka
a na zaver stafbul nie je bojovy pes ! je to vyslachteny pes rodinneho typu ! ale ako tu niekto spominal ze bullteriera by som nekupovala k detom tak anglicky bullterier a stafordsirsky bullterier nie je to iste.

jamar
3. jún 2012

Mam dvoch stafbulov. Ked sa narodila dcera, mali 3 a 4 roky. Dovtedy nemali skoro ziadny kontakt s malymi detmi. Po prichode s porodnice ju ovonali, oblizli a uz bola ich kamaratkou. Dodnes si od nej daju robit cokolvek, maju bozsku trpezlivost, miluji nielen ludi zo svojho okolia ale aj cudzich, co je velakrat na skodu, lebo nie su absolutne vhodni ako strazni psi. Samozrejme hovorim o psikoch s PP, kde je zarucena prava stafbulia (stafordsirsky bulterier) povaha !!! V UK su to velmi oblubeni rodinni psi s bozskou trpezlivostou. Poznam ludi, ktori maju zlozene canisterapeuticke skusku a psikovia funguju ako canisterapeuti alebo asistencni psi, kde naplno vyuzivaju lasku k cloveku.
Pri zaobstarani si steniatka, treba ratat s tym, ze male steniatko ma este ostre mliecne zubky a kym neprezubi vsetko obhryza, spoznava svet, obcas sa stane ze obhryzavaju aj psty, co by mohlo deticky boliet. To ale robia vsetky steniatka bez ohladu na plemeno !!!
A na zaver: Vyraz Bojovy pes znamena to, ze v minulosti sa toto plemeno vyuzivalo na boj pes proti medvedovi, bykovi alebo inemu psovi. Nikdy nie proti clovekovi !!!! Takze spravnie psa je len vizitkou svojho majitela. Kazdy pes vedeny k agresivite sa bude spravat agresivne, ci je to civava, yorksir, alebo labrador.

titkovamiriam
4. jún 2012

,,bojove plemeno,,je hovadina.Všetko je na majitelovi psa..Pes je pes a pokusat ta moze jazvečík aj vlčiak.Moje deti vyrastaju s pitbulikmi 🙂 ,vela kamaratov ma stafordov a podobne plemena a nik nikdy nemal problem pes-dieta.Tak ako sa musis venovat detom sa musis venovat aj psikovi a jedna obrovska vyhoda je ze tieto plemena ta budu chranit až do posledneho dychu,ci uz dom,byt ,dieta a podobne.tym ze maju odolnost voci bolesti si nechaju robit vseliake huncutstva.samozrejme ak to psa prestane bavit /urcite da znamenie/tak ho treba nechat.U stredneho syna laska k psom viedla az k jeho rozhodnutiu na aku skolu pojde a dnes studuje druhy rok kynolog-zachranar.Ma psa malinost-belgicky ovciak.Najlepsie by bolo keby si videla ako tie psy funguju u niakeho chovatela. 🙂

alena16
4. jún 2012

janka9898.... jasné, ze ked niekoho napadne čivava alebo špic, že to nie je v správach lebo čivava alebo špic nevedia spôsobiť až také brutálne zranenia ako "bojové plemená", ktoré majú silné čeluste a trhajú a trhajú, keď im hrabne... Keď ťa napadne "spoločnenské plemeno", tak ho predsa len ľahšie spacifikuješ, ako bojové 😒 Fakt som ešte nepočula žeby niekoho osklapovala čivava, alebo že by niekomu prehryzla krčnú tepnu 🙄 To by bol určite skvelý prípevok do kriminovín... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

martina2001
4. jún 2012

pes sa správa podľa majiteľa, ja mám na porovnanie, mali sme 2 staffov, suka a pes, a tiež sme mali srnčieho ratlíka, a ratlík je pre deti nebezpečnejší ako staff. My sme museli po narodení malej normálne ratla dať preč, lebo útočil na malú. Staffom to bolo jedno, dokonca ju strážili vonku. Naši boli cvičený na obranu, ale povelom, mohli sme k ním domáci normálne ísť zo zadu, brať pri žraní jedlo z misky, cudzím sme to samozrejme nedovolili. Deti u nás sa bežne na nich vozili a hrali sa s nimi.

dada1212
4. jún 2012

môj názor je, že by som sa rozhodla podľa toho, že aké máte skúsenosti so psami. ak žiadne alebo malé tak by som toho staforda radšej neriskovala. ja tiež neuznávam pojem bojové plemeno, ale každý pes potrebuje veľkú staroslivosť a majiteľa, čo ho vie vychovať.
a ak by ste aj v niečom zlyhali, je predsa len iné ak by napríklad po niekom cudzom alebo inom psovi skočil nejaký maltezák alebo ten staford.
stafordy sú skvelé psy, vedia byť veľmi oddané, ale podľa mňa zvlášť pri takýchto väčších psoch treba skúseného majiteľa.

tinesa
19. aug 2012

Staford prekypuje výbornou náladou a maximálne sa ospravedlňuje za spôsobený rozruch ktorý spôsobil. Stafordšírsky bulteriér je vo svojej vlasti veľmi obľúbený predovšetkým kvôli svojej povahe. Je to veselý, živý, temperamentný pes, neustále dobre naladený a ochotný robiť so svojim pánom akékoľvek nezbednosti. Je úplný nezmysel si zaobstarávať stafordšírskeho bulteriéra ako psa-obranára. Útok na človeka je v rozpore s jeho svetovým názorom, ktorý mu velí vidieť vo všetkých ľuďoch dobré a nezáludné bytosti, ktoré má milovať. S ktorýmkoľvek stafordšírskym bulteriérom sa môžete priateľsky porozprávať, bez obáv ho pohladkať a popestovať ho v náručí. Podľa svojich zvykov vás buď nadšene uvíta a poskáče od radosti, alebo len decentne oblíže, ale nikdy na vás nezavrčí! Staford bezmedzne miluje svojho pána aj celú jeho rodinu, hlavne deti. Je ochotný tolerovať mnoho detských surovostí, ktoré sa nesnaží spätne oplatiť. Od svojho pána prijíma s vďakom akýkoľvek prejav pozornosti, je rád a často sa uisťuje, že ho pán neprestal milovať. 🙂
Zaobstarali sme si ho ked dcerka mala 1 rok, teraz ma 5 rokov a prave dnes nam prinesu steniatko sucky tejto rasy, je to uzaznny pes .

bambulka8
28. okt 2012

Dobry den ak vam mozem poradit ja takze my mame doma 2 deti dcera bude mat 4 a syn 2 a mame 2 mesacnu fenku STAFORDA ... my si ju vsetci velmi rozmaznavame z vychovom sa zacina od 3 mesiaca ... ale mozem povedat tak kym je steniatko z malymi detmi tak je to dobre ..takze my sme spokojny a deti su spokojne nahanaju sa a ked ich kuse nasa Donna tak utekaju na postel ... ale stale su pod dozom takze mamicka je stale na blizku 🙂 Ja si ju vychovam tak aby bola najlepsiiaa najmilsia ku vsetkym ...a bojove plemno to neni !!!! ale kazdy sa rozhodne sam za seba co chce ... ja mam skusenosti zo psami takze tesim sa na vycvik 🙂)) Pekny vecerrr

sarahella
5. jan 2014

labaga ta fotka ktorú ste tu dala je absolútne vytrhnutá z kontextu pretože fotto bolo urobene popri hre dvoch psov .

murinko60
5. jan 2014

jasne, ze je vhodny. Zalezi, ako bude vychovany. A hlasky typu: Kupte si labradora, alebo vlciaka...Bojove plemena su ''zle'' a nevhodne k detom...atd, tak to uplne ignoruj. Toto ti povie clovek, co psom absolutne nerozumie. 🙄 Aj civava moze byt agresivna a nevychovana...

antikom
18. jan 2014

Určite je vhodný.Pitbula som mal 13 rokov,a určite ine plemeno nie.Moje deti ho zbožňovali ja tiež.Veľmi lahko sa učil
k povelom bol vytrvali a oddaný.Ani náznak agresivity.Preto v minulom čase,lebo už nie na tomto svete.Teraz mám
4 mes.šteniatko pitbula,a práve teraz ho formujem na dobrého psa podľa svojích predstav.Takže žiadný strach a DOTOHO.
A poprosím všetkých čo KUŠETE- na Slovensku sa HRYZIE. Čauko

gubcikova
18. jan 2014

tak my sme chceli bullteriera no kedže je to náročnejšie plemeno čo sa týka hlavne prechádzok,tak sme sa rozhodli že ked raz psa tak shar pei by bol pre nás ideál.všetci majú predsudky voči bojovím psom.všetko je o majitelovi a nie o psovi.áno samozrejme nemôžem tvrdiť,že nemôže prepnúť takýmto psom v hlave ale je to asi 5% zo 100.

monicatko20
24. jan 2014

pri kupe tychto ,,bojovych plemien,, treba brat ohlad hlavne nato, ze su to psikovia, ktory nebudu sedet doma v klude! Amstaff a Stafbull su psikovia ktrory sa neradi nudia..Treba brat ohlad aj nato, ze vychova psika stoji vela usilia, hlavne pri Amstaffovi..su to psikovia ktory za kazdu cenu musia byt vo vedeni 🙂 Ja osobne mam doma Amstaffku, slecnu, nemenila by som ju za nic na svete..obyva domcek spolu aj s pudlikom. Ale..ako 2 mesacne steniatko absolvovala vycvik s ktorym pokracujeme, neni den co by sme neboli vonku na prechadzke, beh, tahanie, skakanie..proste vycerpanie do nekonecna 🙂 ci uz ona mna alebo ja ju..Proste psik ktory musi mat aktivny zivot..treba sa zamysliet, ci pri babatku budete mat cas toto vsetko tomu psikovi davat..nasa ked nejde behat jeden den, je uplne neznesitelna a o hyperaktivite ani nehovorim 🙂 jak na baterky...ale ako som pisala, NEMENILA by som ju za nic na svete...snad ju casom tento aktivny zivot prejde 🙂 Dobre si nastuduj vsetko o tychto psikoch predtym jak ho kupis..Nieje to jak mat pudlika alebo civavku...fakt! 🙂

liliankaalex
24. feb 2014

Ahoj 🙂 dneska som si vsimla ze sa tu viedol rohovor na starforda 🙂 aj mi sme sa rozhodli pre psa a ako u vas aj moj mandzel tuzil po starfordaku :( Mi mame dve deti 5rocneho syna a 2rocnu ceru kupili sme ho synovy na narodeniny v septembri 2013 pravdu povediac ked som videla rodicou tak som ostala merava :( isiel s nich strach :( ale tie steniatka boli na spapanie 🙂 a musim povedat je strasne zlaty veeeelmi pritulny a pravdu povediac dost aktivny a zivy 🙂 zmyslu slove hravy 🙂 Musim povedat ze ked vyrasta s detmi tak bude skor rozmaznany a hravy ako agresivny. U mna ma dost veeeelky respekt lebo sa o neho staram a karham ked mi nieco znici :D ale casto pocuvam od ludi, ako sme mohli take plemeno kupit k detom :( ale ja som spokojna 🙂 deticky sa snim celi den hraju a nikdo mi nevojde do dvora :D Anna 🙂

lemonada
10. mar 2014

Vela ludi si pletie americkeho stafa, staforda, staforsirskeho bulteriera a bulteriera. Su to povahovo ak vyzorovo uplne ine psy. My si chceme zaobstarat staffbulla. Je to uzasny pes milujuci ale tazky na vychovu a potrebuje tvrdu ruku pri vychove. Mimo to, staffbull ani nie je v zozname pre bojove plemena tak sa mi zda. Co sa tyka utokov a toho ci je vhodny k detom, myslim ze aky ovciak kt tu bol spominany mi pride agresivnejsi ako staffbull. Ale pokial sa deti boja psov zak takato šokova terapia nviem ci je vhodna.

dmnk1234
8. apr 2014

@lemonada . Staffbull sa NESMIE vychovávať tvrdou rukou. Tým docielis akurát to ,že sa ta bude báť . A učí sa veľmi rýchlo . Staffbull berie veľmi ťažko keď sa naňho majiteľ hnevá, už to je pre neho trest. Zle znáša aj krik . Pri výchove treba byt dôsledný ,trpezlivý ale žiadna tvrdá ruka 😒

niky77
31. aug 2014

Je neuveriteľné, ako napriek tomu, že tu už pár ľudí vysvetlilo rozdiel medzi americkým stafordom a stafbulom, stále niekto niečo melie o bojovom plemene... Nechápem... 😒 Stafbul nie je bojové plemeno. Uz to prosím konečne pochopte . 😉 Myslím, že lepšie je poradiť sa v takýchto prípadoch so skúseným kynológom a neriešiť to na fóre, kde polovica ľudí nevie, o čom hovorí.... ☹

tomas0101
12. júl 2015

Postačí TI ODPOVEĎ ANO AK HO NEBUDEŠ ZANEDBAVAT TAK ANO DOKONCA AJ KED VYPADA NA BOJOVE PLEMENO VLASTNE AJ JE ALE Skôr STAFORDA AKO Jazvečíka.
To je asi všetko.

stafbull
18. júl 2015

Ano

ppucherko
21. dec 2015

Za prve, neexistuje nic ako "bojove plemeno". To si dany vyraz vymysleli media.
Za dalsie, ano, je vhodny k detom.
Za tretie, doma nic nenici, pokial sa nenudi. Takze vonku na prechadzkach treba psika unavit nie len fyzicky ale aj psychicky. Doma je potom kludny.
Za stvrte, a tentobod veeelmi dolezity, kupujte si len psa s PP (cize papiermi)!!!! Ak si kupite psa "bezpapieraka", tak vlastnosti, ktore ma mat pes typu bull, a to neskutocne velka laska k ludom, nemusi vas bezpapierak mat. Nakolko papiere su zarukou toho, ze viete, ze mate dane plemeno, a nie len psa, ktory sa na dane plemeno len podoba vzhladom. A verte, ak niekto povie, ze steniatka nemaju papiere, lebo su posledne z vrhu, tak od takeho debila co najdalej.

krpec90
21. sep 2016

Sice mam len 11 rokov ale chcem si kupit psika staforda..myslite ze by som ho vedela vychovaat sama?