Je tu dáka opatrovateľka starých ľudí?

mirka414
2. nov 2009

je tu nejaka opatrovatelka,alebo zdravotna sestricka?

tatolu
25. sep 2012

@skorica05 Ako sa cítiš?

skorica05
12. okt 2012

@tatolu , cítim sa už lepšie, boli sme asi 10 dní po pohrebe na dovolenke v Turecku, veľmi mi to pomohlo, hoci myslím na nu každú chvílu.

skorica05
12. okt 2012

@mirka414 , Mirka po akom čase od smrti svokra, ste vypratali jeho izbu a veci?

mirka414
autor
13. okt 2012

@skorica05 ahoj bola som doma na slovensku a zrovna vcera som sa sem do temy chystala nakuknut ako sa mate.inak zrovna v pondelok zomrela aj mojmu otcovi mama este ked prisiel lekar zila,ale neskor im na tom pristroji ukazalo rovnu ciaru a doktor povedal,ze prave zomrela.
po akom case,juj presne uz neviem hned po pohrebe sme vratili veci vies inv.vozik,polohovat.postel ale ostatne veci sme postupne vyhadzovali asi tak po 3mesiacoch a izbu sme mali cistu a neskor sme ju prerobili na jedalen.ked sme vyhadzovali veci vsimla som si ze zmyzol jeden oblubeny pulover dedka a neskor som ho nasla v markusovej skrinke,odlozil si ho na pamiatku.bolo to krasne.Urob ako citis je to na tebe,ked citis ze je cas veci vyhodit urob to,ked nie pockaj.my teraz mame krasnu jedalen,viem ze aj dedkovi by sa pacila a leonie stale hovori tuto lezal nas dedusko na posteli.

mirka414
autor
1. nov 2012

nic uz nije take ako bolo :( pre vsetkych,ktory od nas odisli .

tatolu
20. nov 2012

u nás to ide dole vodou 😖

susanne21
20. nov 2012

@tatolu to je mi ľúto, ste doma či v nemocnici?

tatolu
20. nov 2012

@susanne21 vďaka 😔 doma, ale nemá záujem 😒

susanne21
21. nov 2012

@tatolu ani moja moc nemá záujem bojovať a žiť ďalej, niektoré dni sú hotová katastrofa, a ak začne vymenovávať všetkých ktorí zomreli a ona ich prežila a nech prídu po ňu, tak som v totálnych koncoch, boje s jedlom a pitím, to už radšej ani nespomínam. Tak rada by som ti niečo poradila, čo ako tak zaberá, ale nič také nepoznám. tiež som v tomto šialene bezradná ☹

tatolu
21. nov 2012

@susanne21 hmm, moja ani nerozpráva (už nevie) 😔 , iba sedí, pozerá a prepína TV 😔 Teoreticky by som možno vedela, čo by zabralo, len prakticky uskutočniť je akési únavné 😖 a to počasie teraz nepridá na nálade ani zdravému, nieto ešte chorému a odkázanému na pomoc iných...

susanne21
24. nov 2012

@tatolu je to zložité.. a jeseň je veľmi náročná. Čo hovoria lekári, bude mamka rozprávať aspoň ten základ či ani to nie?

tatolu
24. feb 2013

@susanne21 jáj prepáč, že tak neskoro odpisujem 😔 koniec roka bol náročný, ale potom sa to celkom zlepšilo, teda nálada... Lekári nevedia povedať nič, všetko záleží asi od nej... maminka má po operácii hematómu, a vtedy jej odstránili aj časť mozgových buniek 😔
A vy ako sa držíte?

oliinka
5. sep 2013

ahoj baby robíte niektorá terenu opatrovatelku?v čom všetkom spočíva táto práca?je to náročné?

tatolu
5. sep 2013

@oliinka opatrovateľka vykonáva všetky úkony, ktoré rodina pre opatrovaného potrebuje... Ja mám doma "iba" maminku, ale je to náročné hlavne po psychickej a ak je nemobilný pacient aj fyzickej stránke. Opatrovateľka okrem starania sa o chorého - osobná hygiena, podávanie stravy, núkanie pitia a pod... robí nákupy, upratuje, sprevádza chorého na vyšetrenia, kúri (ak je to potrebné)... vlastne všetko aj okolo domácnosti... Celkovo, každá práca s ľuďmi je náročná a keď je človek chorý alebo potrebuje pomoc iného, často býva nahnevaný... Nechcem Ťa odradiť, lebo práca s ľuďmi býva aj zaujímavá... Už máš opatrovateľský kurz, či iba nad ním premýšľaš?

oliinka
5. sep 2013

@tatolu no ja mám zdravotnu školu ale nerobila som opatrovatelku doma ešte

tatolu
5. sep 2013

@oliinka tak si predstav nemocnicu ako tam boli pracovné pozície rozdelené a tu je to vlastne to isté, ibaže všetko v jednom 🙄 - ale máš iba jedného pacienta pred sebou... Čo je niekedy výhoda 😉

dodino1
10. júl 2014

Ja som sa chcel spitat ci je mozne touto cestov si najst opatrovanie ,az ano budem vdacny kazdemu za pomoc Dakujem