Kde nájdem občasnú opatrovateľku/opatrovateľa pre starú mamu v Bratislave?

nikolajka2
25. okt 2023

Dobry den, Chcela by som sa spytat ci neviete, kde by som zohnala opatrovatelku pre moju mamu (75r.),kt. bojuje s onkologickou chorobou. Byva s nami a ja ju opatrujem, len mam male dieta a obcas potrebujem aj kvoli dietatu vypadnut z domu na kratku dovolenku aby som sa aj fyzicky aj psychicky pozbierala zo vsetkeho. Opatrovatelia ,ktory su dostupny na strankach su dost drahi 70-80 Euro na den, co nemam. Potrebovala by som nejakeho cloveka,kt. by prisiel pozret na nu cez den a uvaril jej, to je vsetko. Poradite? Dakujem velmi pekne.

3009
25. okt 2023

@nikolajka2 no oficiálnu opatrovateľku lacnú nenájdeš. Jedine nejaká dôchodkyňa v blízkom okolí. Zadaj si to do mesta kde bývaš lebo takto je to o ničom.

anjelicek26
25. okt 2023

Ak to ten clovek zdanuje, tak pod tu sumu "prilezitostne" nepojde, predsalen cesta tam, nazad, porobit... jedine oslovit nejaku susedu priamo tam kde babka byva...babka ine vnucata ci rodinu nema? Ze by k nej prisli na par dni? Je to vsetko uplne na tebe?

tibor79
25. okt 2023

@nikolajka2 a opatrovateľka,ktorá pracuje " pod mestom"? Ak by mala vybavenú odkázanosť. Alebo cez Červený kríž? Pozri aj FB skupiny opatrovateľské,alebo daj inzerát pod vaše mesto.

alickapusinka
25. okt 2023

to tak berú súkromný opatrovatelia. Alebo potom DD do štátnych sú poradovníky súkromne okolo 800 až 1000 eur na mesiac .To je drina opatrovanie preto toľko berú. Ja som opatrovala a každá z nás čo opatrovala vie čo je to za drina. Už nikdy by som nešla opatrovať neoplatí sa to.

dagmarovita
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
25. okt 2023

@tibor79 ked ona pobera opatrovatelsky, tak opatrovatelku "cez mesto" nedostane, len sukromnu zohnat

tibor79
25. okt 2023

@viestta ona píše,že mamu opatruje. Necitala som,že berie opatrovateľský príspevok. V tom prípade to,čo píšem neplatí.

tramtada31
25. okt 2023

Mozes z mestskej casti vybaviť opatrovateľa, ktory bude za nou chodit a opatrovať ju, stoji to par eur

nikolajka2
autor
26. okt 2023

@tibor79 - skusala som aj pod mestom opatrovatela, ale su prideleny iba na urcite hodiny a na urcity cas a nie vzdy su k dspozicii, podla toho ako je vytazena mestska cast.

nikolajka2
autor
26. okt 2023

@tibor79 - zabudla som napisat, opatrovatelsky neberiem. Pracujem z domu a tym padom sa stiham venobvat aj mame.

tibor79
26. okt 2023

@nikolajka2 tak neviem. U nás sa dalo vybrať v ktorých hodinách príde opatrovateľka z mesta. Potom skús tie FB skupiny, najlepšie možno nejaká dôchodkyňa.

zuzike123
27. okt 2023

ADOS, Charita, dobrovoľníci cez charitu,...

nikolajka2
autor
27. okt 2023

@zuzike123 -dakujem, vyskusam

zdenulkam
27. okt 2023

V Petržalke stredisko sociálnych služieb, cena je potom 1,5 na hodinu

tibor79
27. okt 2023

@zuzike123 ale Ados-ka poskytuje len ošetrovateľské činnosti,nie? Keď autorka chce od niekoho,aby pripravil jedlo a dohliadol na mamu.

zuzike123
27. okt 2023

@tibor79 niekde maju Adosky aj opatrovatelky (napr. BACH), ale v tu by mozno stacili aj dobrovolnici z roznych cirkevnych spolkov, charity, klubu seniorov, atd., proste niekto kto ma cas a chut nepravidelne pomahat

nikolajka2
autor
28. okt 2023

@zuzike123 - dakujem , skusim nejakych dobrovolnikov. Ja by som potrebovala iba dohliadnut na mamu nejake 2-3 hodky/den a prihriat jedlo. To je vsetko. mama je sebestacna.