Je tu nejaká obeť podvodníka z Bazos.sk?

kiwi82
14. jún 2011

Musim aj ked nerada priznat, ze som naletela podvodnikovi. na bazos.sk som dala inzerat, ze kupim kociar concord do 120 euro. a ozvala sa mi pani slavka, ze mi ponuka za 100 euro concord neo. chcela, aby som jej peniaze previedla na ucet, tak som aj urobila. no a dnes som citala upozornenie na zenu, ci muza, nevime, co robi tieto veci, ze ponuka tovar, ktory nema, zhrabne peniaze a tovar a ani svoje peniazky nikdy neuvidite. patrala som na nete a zistila som, ze som uz asi 10 podvedena pravdepodobne tou istou osobou. podla cisla uctu a podla mena majitela uctu by malo ist o tu istu osobu. neviem, co dalej.... zvazuje podanie trestneho ozamenia. ak ma niektora podobnu skusenost, prosim ozvite sa. dikes.

zdenka828
28. jan 2013

@gerci90: Dovoľ mi povedať, že dobierka nie je za pár centov. Za balík do 2kg (ako som dnes posielala) stojí takmer 4€ !! A ja myslím, že dosť ľudí si rozmyslí, či o tie peniaze len tak príde, ak si druhá strana zmyslí dohodnutý tovar neprebrať. To z nás ešte nerobí "sebecké a lenivé". Tiež som sa pár krát oklamala. Ale netreba všetkých hádzať do jedného vreca 🙂
Tiež uprednostňujem platbu na účet a nikdy by ma ani nenapadlo niekoho oklamať. Však tu sa aj v hodnotení dá vyjadriť nespokojnosť a navyše admin dokáže takého užívateľa, čo nepošle zaplatený tovar, aj blokovať a pozastaviť mu tým celý jeho tunajší "biznis".

vladimirhlubik
1. feb 2013

Mali ste žiadať ak tan kočár bol ťažší ako 15 kilo aby vám ho poslal kurierom je to tiež bezpečnejšie.Kurier tiež nedá tovar bez zaplatenia.Vždy radšej na dobierku alebo kurierom ako prísť o peniaze.

podvedenynabazosi
2. feb 2013

Bol/a si podvedený/ná na bazoši.sk?Tak klikni a zdielaj tvoj problém na

http://www.facebook.com/pages/Podvedený-na-Bazo...

5uckmyd1ck
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maca_p
3. feb 2013

s bazosom nemam zlu skusenost, skor naopak. len zalezi na tom, ci si tovar nechate poslat domov, alebo ste za osobny odber. ja ked kupujem pouzitu vec, chcem si ju aj pozriet, cize kupujem od predajcov, za ktorym sa mi oplati vycestovat. napr. som za baraginovu cenu kupila obedovu porcelanovu sadu zn. PORCEL. nova stoji cez 520 eur, ja ju mam za 70. alebo supravu priborov ALESSI za 70 z 250 eur. taktiez sme kupili zrkadlovku CANON za dobry peniaz.

padlock
6. feb 2013

Moja priatelka sa stala obetou viackrat opisovaneho podvodnika predavajuceho mobil (som pracovne mimo SR - v Prahe, poslite polovicu penazi na ucet, posielam sken podacieho listka, zasielku dostanete v priebehu 3 pracovnych dni). Bohuzial, nepocuvla ma a nestiahla platbu cez IB po odoslani potvrdenia. Podali sme trestne oznamenie, dufame, ze tak urobia viaceri oklamani. Netreba to nechat tak!!!

majka4573
10. feb 2013

Ahojte aj ja som naletela podvodníčke,ktorá predávala notbuk acer za 82 eur tiež chcela peniaze dopredu na účet, a ešte aj vravela že ona práveže pracuje v Čechách a práve preto preferuje radsej peniaze na účet. Nikdy v živote som nikdy dopredu penaize neposlala, ale teraz som tak bohužial urobila, lebo povedala že nech jej pošlem polovičku teda 41 eur a drruhú časť jej pošlem po vyskúšaní tovaru a práve preto som si myslela, že je solidná. Peniaze som poslala, ale tovar do dnešného dňa nemám a ani peniaze.Notbuk som chcela, ako darček k vianociam takže to bolo teraz v decembri r. 2012 . Volala som aj do banky a tiež mi povedali, že možu ju kontaktovať ale ak ona nebude súhlasit tak oni nemožu mi sami od seba jej strhnúť peniaze a poslať mne. Dávajte si pozor na túto ženu písala mi z mailu neruda11@centrum.sk a žena sa volá Zuzana Schwarcová.

edik101210
11. feb 2013

ako sa dostanem k adminovi?mam problem s jednou zenou ktorej som poslala veci dohodli sme sa na vymene a ona ma oklamala .pisem jej a ona nereaguje.dakujem

tenochtitlan
13. feb 2013

Pozor na podvodníčku!!!Obchodujem už dlhšie cez bazos.Vätšina ľudí je poctivých,ale nájdu sa aj podvodníci.Teraz naposledy sa mi vyskytol prípad podvodu ,konkrétne Barbora Ondrovičová,bytom Kresánková 2,Bratislava mi predala kopu črepov,ktoré poslala dobierkou.Tovar vydávala ako porcelán v perfektnom nepoškodenom stave.Jej mailová adresa je barbora.ondrovic@yahoo.com.Dávajte si na ňu pozor.

evka1009
18. feb 2013

Ja si neviem pomoct, pomocou bazosa som vybavila celu rodinu bezkarskym kompletom - bezky, palice, obuv, takisto som kupila aj skrinu, aku som hladala skoro 2 roky v riadnom obchode. Stale som uprednostnovala dorucenie a platbu za tovar na dobierku, az na tu skrinu, pre ktoru sme isli osobne. Vsetok tovar mi vzdy dosiel v poriadku a takisto som vsetko vyplatila podla dohody.
Mala som samozrejme aj niekolko pripadov, ked mi na moje maily vobec neodpovedali, ale to sa v beznom zivote stava. PODVOD som nastastie neazila.

tono4224
20. feb 2013

Mňa obral jeden šikovny (bazoš podnikateľ) pred rokom o 145e, vraj, že predava iphone 3GS 16G za 145eura. Bol to pan meilovy you02@centrum.sk. Podarilo sa mi pohľadať dalšju obeť. Obaja sme podali oznamenie na policiu v BA.. Až je to vyššia suma jedna sa o trestny čin. Rok som čakal na odpoved. Marne. Po urgencii mi oznamili, že prečo to riešim v BA a nie v meste bydliska. Po roku ma opať šikovny bazošovsky podnikateľ obral o 30e. Ludia oplati sa volačo riešiť na policii? Profesionalita našich policajtov, učiteľov, doktorov a ostatnych inteligentov tak padla,že sa dostali na sami spodok. Oplati sa vôbec v tomto štate volačo riešiť?

deniska08
3. mar 2013

Chcem upozorniť na falošného kupujúceho!!!!Informácie o osobe: Klaudia Vysokayová, Staničná 160, Drahňov, 07674. email: klauu25@gmail.com. Tento kupujúci klame ludí, snaží sa o výmeny a podobné záležitosti. Na tuto osobu som podala restne oznamenie..Ja peniaze nekradnem a budem bojovat..Ma aj hodnotenia na bazosi..Ak ste boli niektory podvedeni touto osobou tak sa ozvite a napiste jej tiez hodnotenie,aby sa nestalo nieco podobne inym... 😠

lollin
24. mar 2013

ahoj ja som ☹ ani nerozmyslaj a utekaj na policiu .cez banku nic nevzbavis lebo ten zmrd ti peniaze nevrati.chod dat ttrestne oznamenie na neho za podvod.neviem ci ma obral ten isty co teba ale uz toho co obral mna a kopu dalsich chytili.takze tak

raduz66
29. mar 2013

Pozor na podvodnika pod meno "badoo".Ponuka SE Xperia X10 velku za90€ alebo vymenu.Dohodli sme sa na vymene za tablet + moj doplatok.Mali sme to poslat sucasne.Ja som poslal ale on nie.Odvtedy uz nekomunikuje.Po sviatkoch davam podnet na policiu.
Keby to cital niekto,kto mu tiez naletel nech sa mi ozve.

kokyno123
30. mar 2013

TAK VÁM TREBA VY TRÚBY.

tufy
2. apr 2013

mam väčšiu istotu ked kupujem cez bazoš na dobierku ? objednal som experia X8 a inzerat je zmazany a na čislo nejde volať tak dufam že mi nepošle keman :D

matti7777
4. apr 2013

My sme mali takisto weľmi zlú skúsenosť s kúpou auta. Predáwajúci nás oklamal a doslowa okradol o 250 eur. Ponúkal na predaj auto za 1500 eur a my sme mali oňho záujem. Auto bolo na fotkách w perfektnom stawe, ktorý zodpowedal aj cene. A tiež informácie o wybawení auta boli dobré. Preto sme zawolali predáwajúcemu, že máme záujem. Lenže on chcel od nás zálohu 500 eur. A my sprostí sme mu ju poslali. Potom sme sa stretli a keď sme zbadali ten šrot čo nám ponúkal, tak nám prišlo doslowa zle. Auto wôbec nebolo také, ako na fotkách a ani wybawenie nebolo také ako písal. A ešte aj prasklina cez celé čelné sklo. Tak sme chceli wrátiť zálohu (bolo to 2dni po poslaní zálohy) , ale on odmietol. Preto sme podali trestné oznámenie.Je tomu už skoro rok a nič sa newyriešilo. Keďže nám wrátil polowicu, polícia sa tým zaoberať nebude. Jediná možnosť je len občiansko-práwny súd. Preto nikdy neurobte takú chybu ako my, a neposielajte peniaze wopred a ani zálohy. Ten dotyčný je pán Capek z Kysuckého Nowého Mesta.

diorka
13. apr 2013

Ahojte, mna oklamala jedna teraz na bazar.sk o 80Eur, mail ma marelyn@azet.sk

gabulka652
19. apr 2013

Ja som pri kupovaní cez internet vždy veľmi ostražitá. Nenapadlo ma, ako sa môžu podvodníci správať pri snahe o oklamanie nič netušiacich ☹ Toto mi poslal priateľ http://bazos-sk.blogspot.sk/2013/04/ako-rozpozn... a z tých rád, ktoré tam sú, je podľa mňa najlšpšia tá s kvalitnými fotkami, a kontaktnými údajmi.

majky80
24. apr 2013

Doporučujem sa občas pozrieť na FB stránku https://www.facebook.com/PodvodniciBazossk snažíme sa tam si pomáhať v hľadaní podvodníkov, prípadne uverejňovať podvodné inzeráty a dávať rady ako sa podvodníkom vyhnúť.

navona
6. máj 2013

Ahojte, ešte Vám poradím stránku, ktorá síce nieje o inzerátoch, ale nám dosť pomohla pri podávaní žaloby na jedného podvodníka - lebo nás bolo viac, čo nás nachytal a práve na tejto stránke sme sa stretli (obete) a to nám výrazne pomohlo na súde aj polícii: http://zmeskanyhovor.com/ - ak je Vám niekto podozrivý, preverte si jeho číslo, prípadne ak Vás už (bohužiaľ) nachytal - zapíšte ho tam a pomôžete aj ostatným... šírte ďalej, pomáhať si musíme.

luky1512
20. máj 2013

ahojte ...
neviete mi niekto poradiť ako dostať svoje peniaze späť ked som sa nechal nachytať podvodníkom pri kúpe mobilu cez dobierku , zaplatil som 140 € a ked som zásielku otvoril bol tak úplne iný mobil ako mi mal prísť .. dakujem za rady 🙂

cta
20. máj 2013

Baby prečo sa nedokážete poučiť už s chýb druhých. Ja nakupujem na bazosi cca už 2 roky a zatiaľ ma nikto neoklamal pretože :
1. NIKDY nepristupujem na dobierky
2. NIKDY neposielam peniaze na účet a keby aj okamžite preruším kontakt
3. tovar si vždy chodím preberať OSOBNE kde si ho môžem skontrolovať a odskúsať
4. na stretnutia berem zo sebou VŽDY MUZA väčšieho a svalnatejšieho ako ja ( kvôli rešpektu) 😀
5. ak idem aj na stretnutie VŽDY napíšem kam idem s kím kde ako čo
Doteraz ma nikto neoklamal, neokradol a ani neznásilnil 😀 😀 😀
Takže ľudia poučte sa
Inak čo sa týka vymáhania penazí suma do 200 eur sa nepočíta ako krádež a polícia sa tým zaoberať nebude maximálne s vami spíšu zápisnicu a je to celé suma by musela presniahnuť hranicu aspon 290 a viac aby sa jednalo o trestný čin 😉

denisa1405
21. máj 2013

Dobry den tiez som naletela na bazosi -dominika.e25@azet.sk previedla som jej aj ked nie vela ale predca v dnesnej dobe dost penazi na ucet,tovar mi neposlala,a ked som sa ozvala vyhovarala sa najprv na postupriatela,potom na muza a nakoniec ze sa jej balik vratil spet,na azete som si dala jej nick a upozornila ludi na pokeci nech si davaju pozor ,po upozorneni sa mi ozvala tiez pani co jej naletela,je vela ludi co naletia,mohlo by sa stym niečo urobit nech nedoplacaju aj ostatny.

amy123456
8. jún 2013

http://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mail=&telefo...

Toto je link na kupujuceho-podvodnika na bazosi...Bohuzial,jeho obetou som sa stala aj ja. Predaval samsung S3 za 180 eur, predstavil sa ako firma s tym, ze to boli telefony firemnych zamestnacov, ktore teraz predavaju, preto tak lacno. Najskor mu volal priatel a chcel osobny odber, nechcel-vraj on mu za nic neruci,ked tam pride , ci este bude,on nic nerezervuje. Potom som mu volala ja(priatel nebol doma) a nechcel tiez osobny odber, chcel to platbou cez ucet, ked som chcela nejake potvrdie, tak ze posle hned a neposlal, bol nasilny, poslite teraz peniaze, ani neskladajte z linky, lebo mi stale zvoni telefon a pod..Zistil ze mam VUB, aj on ma VUB, tak uz vedel ze ma ma-mlada baba, co potrebuje surne telefon. Dohodli sme sa na kurierovi, uz mi chcel posielat kuriersku zmluvu, atd...telefon stal 180, 188,40 aj s postou-len na priestupok. Bola som v banke, tam mi tvarou naznacili, ze nie som ani prva ani posledna. Teraz ho banka vyzve, cakam na jeho udaje, kedze nemam nic-len jeho mail: frederikaa1@azet.sk, tento mail mi poslal az neskor, ked uz bolo vsetko jasne. Viem, som strasne hlupa, dala som sa oklamat, ale nikdy sa mi nic podobne nestalo, uz nekupim ani ponozky za 0,50 centov platbou vopred. mal vsetko premyslene, vedel ako ma ist, je to ,,znama firma,, Ked videl, ze vaham, zacal, ze ked voci sebe nemame doveru, tak to nema zmysel. Jeho hodnotenia som si bohuzial(hlupa som) pozrela az neskor. Jeden pan, co mu dal hodnotenie mi povedal, ze presne ten isty scenar aj unho,presne do detailu, ale s tym rozdielom, ze on peniaze nneposlal. Zhanam dalsich ludi na podanie hromadnej zaloby, je vacsia sanca na uspech. Banka mi zo zakona nemoze poskytnut udaje, ktori ludia mu platili. Cakam uz len na jeho udaje (dufam, ze nema ucet na falosne doklady) a potom podavam trestne oznamenie, je to len na priestupok,ked ho podam sama. Ale viem, ze je nas viac :(((

nerox557
14. jún 2013

amy123456 mne sa stalo to isté ako tebe ak budeš niečo riešit napiš mi na mail henkys557@gmail.com

durw
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sima89
27. jún 2013

Ja som bola taktiež podvedená na bazoši a to sa mi slečna zdala seriózna, rýchlo odpovedala na maily mala som záujem o plavky dokonca mi poslala aj reál fotky plaviek a aj rozmery, dohodli sme sa na dobierke, nakoľko som nebola doma mamka prevzala za mňa dobierku no na podiv keď som zásielku otvorila som skoro odpadla na miesto plaviek, ktoré som si u dotyčnej objednala bol spodok plaviek úplne iných plaviek, písala som dotyčnej mail no do dnes mi ani na jednu správu neodpovedala a samozrejme, že na bazoši zmazala všetky svoje inzeráty. Nešlo o nejakú markantnú sumu iba 16 €, ale ide o ten princíp, ak by ste niektorá mala tiež problém z touto slečnou tak by som bola rada ak by ste sa mi ozvali.
Predávajúca "klamárka " sa volá
Sofia Volná
adresa: Hviezdoslavova 7, Levice
mailová adresa: sofia.slobodna@gmail.com

lesik
22. júl 2013

Baby,mne sa ozval jeden chlapík menom Angelo Boleca,že chce odo mňa kúpiť kabelku,ktorú ponúkam na Bazosi...Bola mi čudná jeho mailová adresa zo začiatku,ale potom ked mi napísal,že chce kabelku poslať do Veľkej Británie,tak som vedela,že je to podvodník.Načo by chlapík z UK kupoval kabelku z Bazosu?

pasteleria
16. aug 2013

radsej zaplatim par eur navyse za dobierku, ako by som mala stratit niekolko stoviek eur za neexistujuci tovar 😒