Je tu niekto kto študuje externe sociálnu prácu?

feriva
30. jan 2010

Dobrý deň, je tu niekto kto študuje externe sociálnu prácu? Najlepšie na pedagogickej fakulte, som na MD a chcela by som študovať. Bola by som rada ak by ste sa ozvali a mohli mi dať vzácne rady. Ďakujem

jazminn
30. jan 2010

Ja zase hľadám niekoho kto študuje magisterske štúdium sociálnej práce na Filozofickej v Prešove externe. Som na bakalárskom a keď z VŠZsv.Alžbety urobia len odbornú, tak by som išla na Mgr. na FF.

feriva
autor
30. jan 2010

ahoj jazminn, aj ja som chcelamísť na bakalárske na alžbetu, ale nie je perspektívna. Je to tak podľa teba? Má význam ísť na túto školu?

maruschka
30. jan 2010

feriva, škola je dobrá, spĺňala kritéria na pridelenie názvu univerzita-bola na to doporučená, len sa stala tá nemilá kauza s Mikolajom a tak má problémy..Ako to v skutočnosti bolo si môžeš prečítať na našej téme-Vysoká škola sv. Alžbety...

jednoznačne, každý z nás, kto chcel ísť na Mgr na našej škole si to musel rozmyslieť a radšej pôjdeme na iné vysoké školy(nechcela by som prísť o školné a príležitosť dokončiť štúdium)..Nikto ešte nevie, ako a čo bude, preto ti odporúčam ísť na inú vysokú školu... 😉 😉Ale na akú, to teda neviem, lebo už je pár vysokých škôl, ktoré majú v dnešnej dobe fakt problémy ... 😠 😒

jazminn
30. jan 2010

Začni so štúdiom čím skôr. Mňa kamoška volala už pred troma rokmi, aby sme išli na SP a ja som sa jej vysmiala a teraz ľutujem. Som druháčka. Samozrejmä, že učiť sa treba, bez toho to nejde. Skôr hovorili, tí čo už pokončili, že to bolo jednoduchšie. Aspoň u nás je teraz veľmi prísne. Veľa skúšok je ústne a keď je písomná, tak dozerajú aj dvaja.

maruschka
30. jan 2010

jazminn, to preto, lebo chodia kontroly- z ministerstva (som počula)..Takže aj u nás je to prísne-ale zasa to aj bolo prísne. Záleží na profesorovi, väčšina má ľudský prístup a asi 1/3 si lieči svoje komplexy na študentoch 😖 Ale to je asi všade tak... 😉

krinolina
30. jan 2010

Ja studujem na ukf socialnu pracu ale denne....kamosku mam externe a tam je druhacka na bc ....nasa skoda je fakulta socialnych vied a zdravotnictva v nitre a splna aby bola univerzitou...co sa tyka skusok...ako kde nieco ustne nieco pisomne..ucit sa samozrejme treba ale da sa to podla mna ...kamoska co je externe sa nikdy moc neucila a dari sa jej vsetko vzdy spravila nieco sice na opravne ale proste u nas je to tak,....ze ked mas nejaky problem alebo tak slusne sa to da riesit...spoluziacku mam tehotnu je v nemocnici a v pohode jej presunuli tri skusky vraj moze prist kedy chce a preskusaju ju v kabinete

feriva
autor
30. jan 2010

Ďakujem, ste zlatí. Spočiatku som mala záujem o VŠZsv. Alžbety, ale chcem študovať externe a mám strach, že moja investícia bude zbytočná. CHcela by som preto študovať na pedagogickej fakulte, ale neviem aké sú kritéria a či je reálna možnosť popri materskej to zvládnuť a vôbec urobiť prímacie skúšky. Neviete mi poradiť aké sú skúšky a hlavne z čoho. Som na MD, chcela by som študovať, ale neviem či je to reálne, nie je to náročné.Prosím odpíšte svoje názory a ak by ste mi mohli presnejšie povedať aj literatúru a tak. ďakujem 🙂

maruschka
30. jan 2010

tuším som sa pozerala, že slovenský jazyk, matematika..A na Mgr. je tiež z týchto predmetov a berie sa do úvahy aj vážený študijný priemer, takže ak máš super, tak ideš bez skúšok.. 😉

mata25
30. jan 2010

som trochu mimo, ktoru pedagogicku fakultu myslis? na univerzite komenskeho? ak hej tak tam som teraz skoncila externe studium s titulom Mgr. ak chces nejake info nie je problem. na sv.alzbetu chodi moja mama, tiez externe.

feriva
autor
30. jan 2010

Mata, myslím pedagogickú v Ba, bola by som rada ak by si mi dala na seba kontak (mail), bola by som Ti vďačná. Koľko sa platí a maruschka písala, že sa robia prímačky z matiky a slovenského jazyka? Viem, že na sv. Alžbety takéto niečo nechcú. Bola by som rada ak by si mi poskytla info v tomto smere. Máš dobré uplatnenie? Mňa baví práca s ľuďmi, pomoc.
Maruscha ja mám všmu a konzervatórium, tam matika nebola, takže potom ako sa to berie, zo slovenčiny 1. Takže neviem. Zaujíma ich aj vysoká,a si nie. Inak som sa dopočula, že na externé štúdium treba mať ročnú? prax v sociálnej oblasti)
, je to nutné aj tu? lebo inak nemám, som na MD

mata25
30. jan 2010

hm, teraz ked tak nadtym uvazujem neviem ci moje informacie nebudu moc stare, ja som totizto zacinala este v roku 2002, po druhom rocniku som mala pauzu 2 roky a preto som koncila az teraz.
teraz sa ide najprv na bakalarske studium.
my sme mali prijimacky : preklad textu z cudzieho jazyka, psychologicke testy, vseobecny vedomostny prehlad (zaklady filozofie, etiky, psychologie, sociologie, atd.) potom bola ustna cast a tam bola sebaprezentacia a diskusia.
ja som teraz na MD takze zatial som pracu nehladala, tak ti neviem povedat ci najdem uplatnenie.

jazminn
31. jan 2010

Ja som druháčka na SP a žiadnú prax odo mňa nepožadovali. Som tiež na MD. V prvom semestri sme my mali ísť na prax. Nemáme žiadnú matiku, ani slovenčinu ani cudzí jazyk. Predmety ako: filozofia, sociologia, pedagogika, ekonomika, štatistika a voliteľné ako pediatrija, demografija a pod. A prijímačky som nerobila.

jumca
31. jan 2010

ahojte ja som ma MD tiez a xystam si dat teraz prihlasku na SP do Trnavy....nasjde sa tu este niekto taky?????ak hej ozvite sa mi na exter.postu. pekny den

🙂 dakujem

grettka
31. jan 2010

jazminn, ale tu ide o pedagogicku fakultu UK v Bratislave, a tam sa prijimacky robia....
feriva pozri sem:
http://www.fedu.uniba.sk/index.php?id=3858 treba sa preklikat, vsetky info tam su

jazminn
31. jan 2010

Prepáč, sa som si nevšimla, že ide o PF, ja som myslela o VŠZsv.Alžbety odbor sociálna práca, lebo sa pýtala Feriva, či treba mať prax v socialnej oblasti. Pozerala som tiež FF-SP a tam berú tiež bez prijimačiek, ale neviem ako je to v BA. Najlepšie je vyhľadať na stránkach školy.

jahody11
31. jan 2010

Ahoj, ja som na MD, som v 2-hom rocniku v NR na UKF odbor Soc. praca eterne, da sa to zvladnut ale musis mat dobre dieta, aby si sa mohla ucit. Prof. su velmi ustretovy, aj ja som bola v nemocnici, ked som bola tehotna a skusky mi bez problemov prelozili, teraz mam za sebou dalsie skuskove a poviem ti, keby ze mi manzel nezoberie malu kazde popoludnie na 2-3 hodky, tak by som tie skusky asi nespravila, nasipali nam ich 4 jednu za druhou v januari... a samozrejme ze aj prax treba, aj v prvom rocniku a aj treaz v druhom, v trnave treba mat aj prax pred prijimackami....
takze moj nazor, da sa studovat aj na MD ale fakt si to vyzaduje cas... na kazdej skole sa musis ucit a su predmety, ktore su lahke ale aj na ktore som sa ucila ako blazon... cize vsetko je len o case... mat cas na to ucenie ak mas kde odlozit dieta, tak to nieje problem... 😵

feriva
autor
31. jan 2010

A aké je reálne uplatnenie v praxi? Aké máte skúsenosti? Chcela by som to študovať, ale hľadám všetky možné informácie, nechcem platiť niečo čo v budúcnosti budemať problémy s uplatnením.
Hľadala som info v Trnave, ale nikde som si nevšimla, že na externé je podmienkou prax, aké máte skúsenosti?

ivka2812
1. feb 2010

ahojte, chcem sa spýtať, či niekto študuje sociálnu prácu externe niekde v okolí Martina

feriva
autor
2. feb 2010

Nenájde sa tu niekto, to má skúsenosti so sociálnou prácou v Trnave? Berú tam bez prijímačiek? A treba prax? A aké je uplatnenie po skončení? Napíšte

michala15
5. feb 2010

študuje niekto manažment. potrebujem pomoc pri písaní bakalárky

sofia222
10. feb 2010

ahojte, nechce ist dakto studovat do stareho hrozenkova personalny manazment a ludske zdroje, ak ano , napiste mi na cisarova.andrea@zoznam.sk, lebo tu nechodim casto. vdaka

anavi222
12. feb 2010

Ahoj feriva, aj ja rozmyslam nad studiom socialnej prace v Trnave, ale radsej by som isla na vs sv alzbety do BA, len neviem, ci budu otvarat 1. rocnik ☹

tara113
9. júl 2010

ahojte ak niekto z vas ide studovat socialnu pedagogiku a vychovavatelstvo externe do trnavy ozvite sa prosim.a neviete nahodou ako casto sa tam chodi?

dufalovah
7. feb 2011

prosim vsetkych co citaju tuto prozbu o radu som momentalne v zahranici ale chcem studovat na vs najlepsie na takej kde nemusim absolvovat prijimacky poznate taku prosim poradte mi diki

ceruzka_24
5. sep 2014

@krinolina ahoj chcem sa ta spýtat ci nahodou nemas sylaby z predmetu vseobecna psychologia a etiky dakujem

marosko256
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marosko256
16. okt 2014

Priatelia,
chystáte sa písať bakalárku alebo diplomovku zo sociálnej práce? Určite budete potrebovať mnoho literatúry k jej vytvoreniu. To Vám môže zabrať hodiny hľadania, zháňania a čakania v knižniciach. No ja Vám viem ľahko pomôcť. Mám zbierku 55 kníh zo sociálnej práce v pdf aj s ISBN, ktoré som nazbieral počas štúdia. Kto by mal záujem tak nech napíše správu. Taktiež mám zbierku materiálov z oblasti mediácie, niekoľko kníh o rómoch a iné. Ak by niekto chcel tak správa 🙂

nastus
12. feb 2015

Je tu niekto kto študuje na VŠ sv. Alžbety v Bratislave? 🙂 potrebovala by som pár informácií kôli prestupu dakujem

tinkaro
12. feb 2015

Ahoj studuje niekto socialnu pracu v spisskej novej vsi? Vdaka