Jedno z mojich mačiatok je outsider
Ahojte. Neviem, či je to úplne najmúdrejšia otázka 😆, ale...máme dve mačiatka (4 mesiace majú) - kocúrika a mačičku, kúpili sme ich v júni a za tie 3 mesice si na nás samozrejme už zvykli....Lenže mačička je akási...akoby sa hanbila, je taký outsider...Obaja sa neboja prísť až k nohám, alebo keď vidia, že im dávame jesť tak bez problémov pribehnú, a kocúr sa nechá aj "pomojkať" (podľa nálady, ale nechá sa 😂), no a tá mačička....Ju sa ma ruky dá zobrať tak na pár sekúnd, potom sa už berie preč...nie je agresívna, neškriabe ani nesyčí, len je taká plachá...Pri tom obaja dostávajú rovnakú pozornosť, viem, že keď sú mačky dve tak budú tak trochu ignorantské, len mi to vŕta v hlave, či je to v poriadku??? Máte niektorá s týmto skúsenosti?
.
Povaha, niektoré sú také. Aj naša bola, zmenila sa, až keď jej parťák zomrel a zostala sama. Vtedy sa stala prítulnejšou k ľuďom, ale nie úplne mojkacia.
My máme dve mačky s ročným rozdielom, staršia sa nechá mojkať, stískať, česať, malý syn ju stále stiska a nevadí jej to; druhá je zas taká že pokiaľ sama nepríde tak sa nenechá pohladkať, nie to ešte chytiť či nejako s ňou manipulovať..tak ako ľudia aj mačky majú svoje povahy 😊
To je len povaha... jedno je asi extrovert a druhé introvert... to sa stáva...
Je to taka povaha, Su macky, ktore su ako ohrievace a neustale ti sedia v lone alebo na hlave a su take co sa ani na ruky nedaju zobrat ale kazda macka co sme mali sa dala pohladkat ked mala na to naladu.
Aj my máme párik súrodencov a dlho boli rovnakí ako tvoji. Kocúr bol na každom nalepeny, mačka sa schovávala. Teraz už si zvykli, ale napriek tomu, kocúr je plysak a da sa mojkat kýmkoľvek a kedykoľvek, stačí ho zdvihnúť zo zeme. Mačka musí prísť a na rukách nie je rada, sadne si vedľa a nechá sa škrabkat alebo sa obtiera okolo nôh, ale z rúk sa hrabe preč.
@vroni aj u nás tak isto, kocurik 1,5 ročný jeden veľmi pritulny. Rad sa nosí, nechá sa mojkať, hneď pradie,keď sa ho človek len dotkne.🙂
Druhý by jeho braček ,teda tiež 1,5 ročný, sem tam sa dá pohladkať , na rukách sem tam sa dá podržať, ale málokedy. Ale je veľmi komunikativny, rozprava sa so mnou často takoum mačacou rečou, keď pridem domov, tak sa vždy "pozdraví".
Potom máme 4 mesačné mačiatka- kocurik veľmi pritulný, a jeho sestra mačička , tá chce len ,aby mala v miske niečo na jedeni a pokoj nech je každý dá.
Občas sa pride sama pritúliť a zase uteká preč.
Na mačí strom, na parapetu na okne, h
Hovorime zo srandy, že nasa Julka je samostatná jednotka.🙂
Pritom ku vsetkým mačičkám máme rovnaký prístup.
Ale každá má inú povahu, čo je v poriadku a je to normálne.

@levq
Každá mačka má svoju povahu.
Náš kocúr neznáša mojkanie, neznáša hladkanie.
Dovolí mi dať mu žrať a upratať hajzlík.
Ináč nech mu dám pokoj😂