Jsou zde nějaké opravdové muslimky?

cinkatko
24. dec 2013

Assalamu alaikum wa rahmatullahi wa barakatuh (At je s vami mir, milosrdenstvi a pozehnani Bozi) sestry.
Mam-li byt uprimna, jsem velmi smutna z toho, jak na nas nynejsi svet pohlizi a jak jsou lide ovlivneni medii a televizi hlavne u nas v Evrope.
Nemam zadnou kamaradku, se kterou bych si popovidala "jen" tak o zivote a vsednich vecech, nebot ze strachu z odmitnuti uz ani nevim, jak se vubec s nekym seznamovat 🤐 😔
Na internetu jsem nenasla zadne diskuze ciste mezi muslimkami - myslim nasimi muslimkami. A tak jsem po delsi dobe sebrala odvahu zalozit diskuzi ciste jenom mezi muslimkami a nebo pro ty, jenz rozumi Islamu a vi, ze Islam znamena mir. To jak ho dnes muzeme videt (valka v Syriri apod.) si udelali lide sami. At jim Allah odpusti jejich velike hrichy.
PROSIM NEPISTE SEM VY, KTERE ODSUZUJETE ISLAM A VY CO MATE CHUT MORALIZOVAT NEBO URAZET NAS MUSLIMY. 🙄

zita19
24. dec 2013

Ja nie som muslimka, ani katolicka, ani nic ine. Ja len chcem podporit Tvoje presvedcenie, ze chyba nie je v islame ani v Korane. Chyba je v ludoch, ktori si ho obracaju tak aby sa im "hodil". Prene tak ako pred par storociami obracali na "svoju potrebu" Bibliu a v jej "mene" pachali presne rovnake nepravosti ako pachaju niektori terajsi "obracaci" Koranu. Zelam Ti aby si nasla spriaznenu dusu, ci uz muslimku alebo z tej druhej strany. Priatelstvo nie je len o rovnakom svetonazore. Priatelstvo je o respekte, tolerancii, davani, podpore...

minnie55
24. dec 2013

Ahoj 🙂 Ja tiež nie som moslimka, ale samozrejme plne rešpektujem tvoju vieru. Len by ma zaujímalo, ako si sa dostala k moslimskej viere. Prepokladám, že si Češka, tak to nie je práve typická viera pre strednú Európu, že ?

babaker
24. dec 2013

@cinkatko ja ti drzim palce 😉

je tu viacero diskusii s podobnou tematikou, vid napr. Islamske mamicky II. Zvrhlo sa to na osocovanie, veriaci, neveriaci, neprajnici. Skor ta oslovia podobne mysliace cez IP alebo pridaju do sukromky (ak existuje).

barbapapa
24. dec 2013

ja nie som muslimka,ale mam najlepsiu kamaratku,ktora ma za priatela muslima a zije snim v Egypte 😉

awalancha3
25. dec 2013

....dala som si tú námahu a prečítala som si Korán................. a teda.... hm, pripadá mi to ako odnož Biblie, proste tie základy Biblie, vrátane Jeziša a pod tam neodskriepitelne sú, a akoby do toho bolo pridané vlákno Mohameda a vpletené.... kedze som cítala aj Bibliu aj Korán, vidím to.... ale muslim citat Bibliu nikdy nebude a tak neuvidí, že skoro 80% vecí je tam spolocných. Neuznávam konvertitov na akukolvek vieru, lebo je jedno ako voláte Vyššiu moc (Budha, Višnu, Alah, Boh, Jehova...) podstatné je, aby bol človek empatický k iným, nerobil im umyselne zlo, nesposoboval utrpenie fyzicke či duševné........A v tomto smere je kazdé náboženstvo absolútne zvrhlé v priebehu svojho vývoja, uplne popierajúce to, za čo vlastne bojovalo......Uznávam, že keby som sa narodila v Kuvajte moslimskym rodičom, tak som ortodxná moslimka..... Ale všetko má svoj povod a dovod....vrátane podnebia, rasy, tradícií, zvykov, kultúry..a tak, ako nemám rada bielych ludí montujúcich sa do záležitostí tropickej Afriky, tak nemam rada černochov chodiacich v oblekoch po presklených budovách Paríža a rovnako nemám rada biele Europanky navlečené do "moslimstva".
Ale, ako sa hovorí, každý si je strojcom svojho stastia, a to čo mám či nemám rada je len a len moj problém. Ale fakt si myslím, že hráš teátro a chceš byť zaujímavá, aj ked podla reči a štýlu vyjadrovania si už vnútorne presvedcená, že si "ozajstná muslimka"......Nie si, si Češka..... a ňou aj ostaneš, aj ked sa budeš pri motlidbách vrhat na zem horlivejšie než všetci praví islamisti....akurát sa budeš chovať ortodoxnejsie v saneh "utlmiť" tvoj nezmazatelný povod...... A inak by aj mna zaujímalo, čo ťa priviedlo k tomu, aby si dala takú morálnu facku svojim tradíciám a povodu......

mamavera
25. dec 2013

@awalancha3 úžasné slová, do bodky si vyjadrila aj môj postoj

awalancha3
25. dec 2013

...a naozaj odporučam dať to do uzatvorenej miestnosti..........lebo téma bude vzbudzovať (oprávnené) pohoršenie. Niečo iné by bolo, som Abdulla Bin Sahbi, som z Emiratov, učím s slovensky, študujem tu, som moslimka a hladam si moslimske kamaratky na pokec. Ake konvertovaná Ceška, to je na takéto forum prisliné kafe...

sissmiss
25. dec 2013

@awalancha3 Ako to myslis ze nemas rada cernochov v oblekoch v presklenych budovach pariza? 😕

awalancha3
25. dec 2013

@sissmiss ..tak ako je neprirodzené, aby chodil Parížan loviť slonov a gazely do Kene a Nigerie, tak ako je neprirodzene, aby b iely človek menil africku kulturu a hovoril im, aki su zaostali a barbarskí a očkoval im tam nove nazory posielal samopaly a potlacal ich kulturne zvyky (pre nas nepochopitelne), tak je pre mna zlé a neprijatelné, aby černoch z Nigerie opustil svoje tradicie, prezliekol sa z bedernej rušky do obleku a prechádzal sa trasuc sa od zimy po Paríži a dirigoval Chrétienovi Latourovi čo a ako má robiť. Je to vsak proces, ktorý trvá už dlhe desatročia a je nezastavitelný. Mne nezostáva nič iné len to tolerovať a rešpektovať. Ale, sakra ešte stále si možem dovoliť ten prepych myslieť si čo chcem. A nemá to absolutne nič spoločné s rasizmom. Aj tak je na vine biely človek, ktorý začal drancovať v stredoveku Južnu Ameriku a uz v staroveku (antike) Afriku.......A už som ticho....

sissmiss
25. dec 2013

@awalancha3 urcite by mu v tej bedernej ruske bolo teplejsie v parizi v decembri? Ci by mohol do pariza ist len v obdobi ked tam je teplo a horuco? Alebo vobec? Ja to mam do pariza pomerne daleko, asi by som tam nemala ist lebo by som mala sediet v kroji a venovat sa tomu comu moje prapratety a teda driapat perie a nevzdelavat a popri driapani sa oddavat onanii navzajom ako to robili nasi predkovia kedysi pri driapackach... tam kde som sa obe narodili. Ja radsej vezmem kniku do ruky, pradlo mi operie pracka a miesto dymovych signalov poslem sms, polovica deti sa mi nezadusi pri peci... Mozes si mysliet co chces, ja si tiez myslim co chcem ale divam sa na svet s otvorenyni ocami a viem ze nie som pupok sveta, som len miziva cast z miliard a mala som ohromne stastie ze mam ten luxus moct si mysliet co chcem a mat na to cas a priestor a nemusiet muklovat ako miliardy ano.

cinkatko
autor
25. dec 2013

@awalancha3 Ten svuj povrchni nazor si nech prosim pro sebe a jeste jednou si precti muj prispevek, ze zadam ty, ktere maji chut moralizovat a urazet, aby sem neprispivaly. Byla bych rada, kdyby byla tato tema komentovana s vzajemnym respektem, uctou a slusnosti k druhym nabozenstvym a lidskym rasam a NEPREJI SI, ABY SA TATO TEMA ZVRTLA K OSOCOVANI A URAZKAM DRUHYCH!!!
Jestli jsi cetla Svaty Koran, tak jak vidim, nepochopila jsi vubec podstatu Koranu. A navic, kdyz uz jsme u toho, proc jsem konvertovala k Islamu a ze je to neprirozene, protoze jsem evropanka, tak se nejdriv zamysli nad tim, ze krestanstvi take nepochazi z Evropy a je take prevzate nabozenstvi!!!
A konec, nebudu uz odepisovat tem, ktere si neuvedomuji podstatu vzajemneho repsektu a ucty k druhym !. 🙄
Ja jsem tuto temu zalozila proto, ze se chci s jinymi lidmi bavit na nejake urovni a s uctou a repsektem jim take odpovidat a nikoho neodsouzet kvuli tomu, jestli podle nejakych meritek a zvyku patri k nejakemu nabozenstvi, statu - krajine, ci svetadilu...
Podle tebe by tu nemohli byt ani cikani, cernosi, vietnamci, ukrajinci... Takovych jako jsi ty je v Cesku nekolik milionu a na Slovensku take, proto je tu mnoho lidi nestastnych a radsi vycestuji z tehle kocin.

zuzkaanicka
25. dec 2013

@cinkatko nezastavam sa ani jednej, ale predsa len. Ako vies, ze nazor @awalancha3 je povrchny a Tvoj nie je? 😉 ... a k tomu vycestovaniu ... aj inde su netolerantni ludia, aby si po vycestovani nebola v soku 😝

cinkatko
autor
25. dec 2013

@minnie55 Mne se jako prvni zalibilo to, ze v Islamu neexistuje rasismus a vyvysovani se nad nekym - cili lide se snazi byt dobri k druhym, jak slovem, tak i skutky a jak bohaty, tak i chudy jsou si rovni. Samozrejme i muslimove jsou jenom lide a hresi stejne, jako ostatni, avsak je to jedno z nejprisnejsich nabozenstvi.
K Islamu jsem se dostala pres zname a sama jsem chtela po nejakem case konvertovat, nebot se mi zdalo nejak logicke, ze kdyz se Buh i v krestanstvi vyznacuje jako nejdokonalejsim, nemuze mit prece syna.
A je i strasne moc vedeckych dukazu, ze je ve Svatem Koranu napsana pravda.
Take jsem mela dost, kdyz pred par lety sla maminka do kostela, kdyz farar zrovna rikal, ze " V kostale neni misto pro bezdomovce a cikany.." 😠
To bylo tady v Cesku.

cinkatko
autor
25. dec 2013

@zuzkaanicka ja ziji v zahranici a ten rozdil jsem sama poznala, neboj se... Ja nevim, ale vy fakt musite kazdeho chytat za slovo a hned se snazit provokovat... Kde se to ve vas bere lidi..? 🙄

1177
25. dec 2013

@cinkatko mozem mat blbu otazku? Nie je k teme, tak ak nechces, nemusis odpisovat... Mna by len zaujimalo, ci taki moslimovia ako Ty, ktori ctia Koran, ci su antisemiti...? Nikdy som sa to nemala koho spytat a vzdy ma to zaujimalo.

zuzkaanicka
25. dec 2013

@cinkatko ja nikoho nechytam za slovo, mna len zaujalo to, ze si napisala, ze @awalancha3 ma povrchny nazor a teda by ma zaujimalo, ze ako vies, ze ten Tvoj nie je povrchny? ... na to si mi ale neodpovedala.

grettka
25. dec 2013

@cinkatko skus tuto temu: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/islamske-mamicky-ii-ozvite-sa/

zial, v mnohych smeroch sme netolerantna spolocnost a najma, dovolim si napsiat aj islamofobna 😠

dievcata a damy, asi ste si neuvedomili, ze tema nie je o kritizovani islamu, ale o hladani kamaratky s podobnym nabozenskym presvedcenim

awalancha3
25. dec 2013

@cinkatko ...... 😀 😀 😀 však pointa je zrejmá.......@cinkatko nechce naozaj kamaratku.....uprimnu, priatelskú... ale je rasistka, lebo segreguje zeny a chce kamaratku muslimku....diskriminuje vsetky ostatné, z toho vyplýva, že jej nové náboženstvo jej už určuje a linajkuje zivot.......A už sa prejavuje jej ortodoxnosť... vsetko nemoslimske umlčať.......Len tak pokecať o "všedných veciach a živote" sa predsa dá, aj ked nebudeš davat na piedestál svoje muslimstvo. Bábätko kaká a prdká rovnako či je muslimské alebo krestanské či taoistické. Som presvedčená, že by sa našlo dosť žien, ktoré by sa virtuálne rado kamarátilo so spriaznenou dušou- akurát, že my tu väčšinou náboženstvo nespomíname, neprikladáme mu pri kamarátstve význam, sme tolerantné.
Ale vsetko je to o tom, že v Europe prebehlo osvietenstvo a odluka cirkvi od statu.... moj nábožensky zivot moze byt ultrakrestansky, ale nezasahuje do mojho pracovného ani spoločenskeho života, dotýka sa len sukromného. Moslimstvo nema odluku cirkvi od státu a preto je nábozensky zivot sucasne aj pracovným aj spolocenským, a tak chápem, že chce kamaratku muslimku- musí. V tomto vidim diskrimináciu potenciálnych nemuslimských kamarátok.
V každom prípade sa opatovne priklánam k už vyjadreným myslienkam, aby si sa obrátila na miestnosti s už existujucim muslimským osadenstvom....... Pretože ja osobne pokladám tvoju téme osobitne v čase Vianoc za nie príliš vhodnú.

cinkatko
autor
25. dec 2013

Kdybych byla rasistka, tak bych neekonvertovala k Islamu a kdybych byla rasistka, tak bych si tu normalne nepsala s nikym jinym... 🙄 A proc bych se tu registrovala pred x mesici? Ja bych rada poznala kamaradku - treba i neverici, ktera by ale repsektovala mou viru a se kterou bych se normalne mohla i stykat, kdyby se nachazela tam, kde jsem prave ja, chapes??? Divej, ty jsi bile rasy, neverici... takze ty vlastne ani nevis, co vlastne znamena byt diskriminovan, ze?
Ja se za takove, jako jsi ty muzu jenom modlit, aby jste jednou otevreli oci a videli svet jinyma ocima.
A proc jsem se ptala na muslimku? Protoze bych chtela s nekym sdilet spolecne svatky, pocity, zazitky - myslim, co se tykaji Islamu. Kdyz je vsak nekdo zatrpknuty, jako jsi ty, tak tohle nikdy nepochopi.
A jinak my verime a respektujeme Jezise, mozna i vic nez krestane, protoze se ridime tym, co rekl. A ja bych se na ty zalozene temy klidne obratila, ale vzdy se tam vyskytnou takove, jako jsi ty, aby NAM pokazili radost i vubec diskutovat mezi sebou. Nevim, proc tu pises, kdyz s tim nemas nic spolecneho. Radsi si bez uzivat svatky a nebo jdi radit do jinych diskuzi, protoze svou osobou tady vrhas na Islam a mne dost spatne svetlo. A navic se mne snazis ponizit a urazit a pises to, co neni pravda a nejspis tu s tebou bude hodne zen slouhlasit, protoze ja jsem jenom blba muslimka, ktera si nmuze s nikym ani pokecat, bez toho aniz by byla nekym osocovana a urazena ☹

cinkatko
autor
25. dec 2013

@grettka Dekuji ti strasne moc a i kdyz jsi mozna neverici, doufam, ze ti za to Buh pozehna. 🙂

monika15
25. dec 2013

no sorry ale neviem ze ci spraven miesto na hladanie pravej moslimky... preco neskusis u vas doma nieco?
@cinkatko

vvia
25. dec 2013

@cinkatko tak staci zalozit sukromnu temu a mas problem vyrieseni. uprimne tiez mi to pride ako provokacia

vvia
25. dec 2013

@cinkatko a nik ta neosocuje len taktiez nechapem preco ak hkadas naozaj kamaratku tak kladies podmienku viery. a ked je to tvoje naj tak by si mala hladat medzi svojimi a nie takto. temy su uz tu zalozene a ked nechcete aby vam tam vstupoval niekto nemoslimskej viery tak si zalozim sukromnu temu.
ja som veriaca a mam aj neveriace kamaratky a ani ma nenapadlo ich triedit podla nabozenstva

cinkatko
autor
25. dec 2013

@monika15 No ono to neni jednoduche, kdyz tu nektere neumi poradne anglicky a ja nejsem typ cloveka, ktery si vyrazi nekam do komunikacnich centern mezi maminkami a detmi 😅 Jsem na to dost placha a stydliva no 😒

cinkatko
autor
25. dec 2013

@vvia Ale ja jsem nezakladala temu jenom pro muslimky, ja jsem to zalozila s nadeji, ze se tu sejde par fajn zenskych, se kterymi bychom mohli jen tak pokecat no

vevesh
25. dec 2013

@vvia sukromku zalozit nie je problem, len koho do nej, ked ona nikoho nepozna? 😉 sukromky nevidno a vojst mozes tiez len na pozvanie....

cinkatko
autor
25. dec 2013

@cinkatko no tak hledam kamaradku touhle cestou, je na tom neco spatne ?

monika15
25. dec 2013

@cinkatko no lenze to neni moslimske forum... sorry :((((

vevesh
25. dec 2013

@cinkatko zatial sa vsetky temy ohladom islamu a co. tu zvrhli na osocovanie, hadanie, moralizovanie.... 🙄 a predbiehanie, kto je lepsi..ach, my zeny..... 😎

vvia
25. dec 2013

@cinkatko tvoj 6ty riadok ze nikde si nenasla diskusiu iba medzi vami. moslimkami. a dalej to pokracuje ze si zalozila temu IBA pre moslimky a ludi vyznajuc sa vo viere. tak co hladas? kamaratku? .... a potom sa cudujes rekaciam. a este pocas vianoc