Kam môžem darovať oblečenie?

sofiast
7. dec 2020

Ahojte
Nepoznáte náhodou niekoho alebo nejakú organizáciu, kde môžem darovať oblecenie?
Ďakujem

anjelicek26
7. dec 2020

@sofiast ja nosim do azyloveho centra pre matky s detmi (nosim tam moje, detske plus nejake hracky), beru doslova vsetko, teraz odkedy je corona maju skoro dvojnasobny pocet zien s detmi tam ako bezne, urcite situacie su kritickejsie, ked je aj muz doma s nimi cely cas. Tie zeny tam casto prijdu v tom, co maju na sebe a dietatom na rukach. Skus zistit, kde mas najblizsi v okoli.

sofiast
autor
7. dec 2020

@anjelicek26 ďakujem 🤍

liz_lemon
7. dec 2020

@anjelicek26 pokial viem, zijes v DE, takze je asi zbytocne radit, na SVK je s darovanim oblecenia dost problem, nechcu ho uz pomaly nikde, su zavaleni, napr. dnes sme volali 2 instituciam, a ze maju toho velmi vela

anjelicek26
7. dec 2020

@liz_lemon tak niektore institucie (nemocnice, detske domovy, domovy dochodcov), neberu ani u nas, len nove, s cistiarne a veci tomu podobne. Azylak mi zobral vzdy, treba sa asi lokalne popytat.

simca06022011
7. dec 2020

Napis do nejakej vasej mestskej facebook skupiny ze darujes a urcite sa niekto ozve. A mas vybavene. Hladat a prosit sa "komu dat", ekd fakt toho maju vela.. zbytocne. U nas aj mamickovske centrum uz prestalo podporovat "policu s oblecenim", lebo iba tam nosili mamy a nik si to nebral. A v tych centrach, je tam par rodin a zien u nas. A tie maju obmedzenu spotrebu, hocikto tam nechodi si vybrat. Na fb sa ozvu aj rodiny ktore su v nudzi ale su doma... niekedy aj spekulantky, ael v momente ako mam veci z domu, je mi to v podstate jedno 🙂

sofiast
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sofiast
autor
7. dec 2020

@anjelicek26 môžem sa opýtať kde konkretne do ktoreho dávate vy? Ďakujem

oli18
7. dec 2020

@sofiast Už je tu čas, keď oblečenie nechce nik. Je ho prebytok. Všade. Treba si to uvedomiť a menej nakupovať, ale aj vyrábať. Textil je druhý najväčší odpad na planéte. Týka sa nás to všetkých.

larovnik
8. dec 2020

@sofiast ahoj ak máš nejaké oblečenie ženské veľkosť S alebo pánske veľkosť L XL rada prijmem

sense
8. dec 2020

Ja bud rozdam detské... V dobrom stave, a pre dospelých zberné koše... Oblečenie kt je výnose e, deravé al flákať tak do H&m alebo c & a na recyklaz

sofiast
autor
8. dec 2020

@larovnik mužské nemám ženské iba väčšie a zbytok je detské

tatianka0000
8. dec 2020

@sofiast ahoj , väčšie zenske mas velkost L?