Kam s detskými vecami?

22. feb 2022

Ahojte, kam posunúť detské veci, z ktorých deti vyrastú? Oblečenie je po 2 deťoch, takže nie je už v top stave na predaj, ale ani zničené na vyhodenie. Takisto bábätkovské hračky, kam s tým ? V blízkom okolí v rodine už malé deti nemáme. Len tak darovať to nechcem, to sa ozývajú samí špekulanti. Ako vyhľadať adresne niekoho, kto to ozaj potrebuje ? Viete poradiť nejakú charitu v NZ a okolí ?

karhu
22. feb 2022

skus vygooglit v okoli obecny urad, budu vediet o socialne slabsej rodine, ktorej sa to zide..

4stanka4
22. feb 2022

Hračky ktore sa daju lahko umyt by zobrali aj do nemocnice na detske oddelenie a ak mas malicke veci tak na na novorodenecke. Tam su vdacni za taketo veci

uriva
22. feb 2022

A čo tak sa spojiť s charitou alebo nejakým domovom sociálnych služieb? Alebo možno aj na UPSVaR by vedeli poradiť...

dahra
22. feb 2022

Ja som dala na bazos, že mam dve plne nakupne tašky oblečenia pre dievcata, tej a tej velkosti. Do pár dní si ich boli vziať.

basska_b
22. feb 2022

Ja by som sa popytala v sirsom okoli... tiez nemam rada tych spekulantov, ked dam inzerat na net, ale funguje, ked dam do slusnej susedskej skupiny, ze darujem to a to... hned je to prec. Detske domovy a charita toho maju na tony a ani to neberu... najma take tie babatkovske vobec

evaachesa
22. feb 2022

Vyskúšaj nahodiť ako balík do bazárika za nízku cenu, prípadne Aukcie od 1€. To sa väčšinou rýchlo rozchytá. Tiež sa mi nechce naťahovať s predajom tak ponúkam čisto nové veci v aukciách a zopár kusov som už po eure predala...aspoň viem že to človek naozaj využije už keď reaguje na ponuku 🙂

mima172
22. feb 2022

Skus si zistiť, či nie je v okolí nejaký sociálny šatník. My mame v Ilave a tam sme doniesli veci po nás dospelých, aj niečo po dcére. Pripadne na fb SH rôzne skupiny ako "Mamičky v núdzi" a podobne (presne neviem), možno nájdeš nejakú sociálne slabšiu rodinu, ktorá sa veciam poteší.

luciannka83
22. feb 2022

Ja to robim tak, ze spravim velky balik za symbolicku cenu. Napr za 0,20- 0,50e ku. Zvacsa mi to beru mamicky z dedin. Ti co chcu zadarmo by este aj dovoz chceli🙈

karolinakr
22. feb 2022

Teraz nad tebou mala jedna diskusiu, ze jej prisiel balik z bazarika v chlpatom stave za vela penazi, tak posli to jej, mozno sa poteši

hori
22. feb 2022

Darovala by som aj spekulantovi... ved co uz sa da naspekulovat s detskymi vecami? Ja o starost menej a nech si zasa lame hlavu on...