Kamarátky len na oko

7. mar 2022

Ahojte, v práci zažívam zvláštnu situáciu. Pracujem v prevažne ženskom kolektíve, som vydatá, bezdetná, väčšina mojich kolegýň sú slobodné baby bez záväzkov. V robote vychádzame super, poznáme sa roky, máme kamarátske vzťahy, sme v kontakte aj mimo práce, na sviatky si gratulujeme, dokážeme prevolať a prerozprávať aj hodiny. Akonáhle však príde reč na to, že chceme ísť von po práci/cez víkend, akosi nikto nemá záujem. Respektíve, keď sa aj dve kolegyne dohodnú, nikoho iného nezavolajú. Väčšinou sa len dozvieme, že včera boli spolu v meste, na víne, na káve, na večeri... Ja by som sa rada pridala, no keď sa bavíme o spoločnom programe mimo práce, všetko ostane len v rovine plánovania alebo idú naozaj len v dvojici/trojici, ostatných ani nezavolajú. Zrazu sa partia začne štiepiť. Teda nie je to o tom, že nevolajú mňa, ale ani iné kolegyne zo širšieho kolektívu. Viem, že zladiť 10 ľudí nie je ľahké, ale keby aspoň napísali, že idú von a môže sa pridať kto chce.. Neviem, čo si o tom myslieť. Sme v kontakte, vychádzame ozaj dobre a namiesto nekonečných vykecávačiek by sme si mohli dať občas spoločnú večeru, kino.

janewithane
7. mar 2022

Donedávna boli aj rôzne opatrenia, že koľko ľudí môže byť pri stole a pod....aj keď nemusí to s tým mat vôbec súvis. Pripadne sú ľudia, ktorí sa v menšom kolektíve cítia lepšie a 10 je už pre nich veľa..

Asi by som skúsila to co navrhuješ aj zrealizovať a teda ty pozvi všetkých s tým, že komu sa bude dat nech sa pridá a možno to inšpiruje aj ostatných..

marcellka32
7. mar 2022

A navrhla si to? Ďalšia otázka chces aby celý kolektív išiel po práci? Veď to je ťažké zladiť, ľudia majú koníčky, svoje partie...my sme 4 baby (2 s deťmi, 2 bez) a vždy sa vieme dohodnúť, je to otázka chcenia.. sme partia ako zo seriálu sex v meste, dokonca každej skoro pasuje povaha danej serialovej herečky 🙂

0silvia0
7. mar 2022

Myslim, ze vacsina chce travit vikend s priatelmi mimo pracu. V praci sa vidite cely tyzden, aspon cez vikend chcu vidiet niekoho ineho. Tak to vnimam ja. Mam super kolegyne, s jednou si v tyzdni vybehnem aj do kina, s inou na kavu, ale vikend patri u mna rodine. Mozno to tak maju aj tie tvoje, hoci su nezadane.

autor
7. mar 2022

jasné, že som už niekoľkokrát navrhla aktivity - kino, víno, sobotné kávičkovanie, pozvánka ku mne domov.. všetko s výnimkou asi jednej akcie skončilo len v rovine plánovania.. kino sme preplánovali na 10x..
to, že nejde zladiť termíny 10 ľudí si uvedomujem, veď o tom aj vyššie píšem.. hovorím o tom, že keď sa v robote bavíme o nejakej spoločnej akcii, buď nie je ochota alebo to ide do zabudnutia.. a potom sa dozvieme, že 2-3 kolegyne medzitým boli samé von, no ostatným nedali vedieť, hoci sme aj my ostatné prejavili záujem spoločne si vyraziť alebo mať spoločný program mimo práce.. to je pointa celého príspevku

dagas
7. mar 2022

My sme boli v práci super kolektív.Hocikedy sme sa zhrabli a išli niekam von a to sme boli kolegovia od 20 do 60 rokov..🙊ale aj tak sme boli 3 také naj naj čo sme chodili skoro stále spolu von a nikoho iného sme nezavolali...proste sme si najviac rozumeli a aj napriek tomu že sme radi chodili aj s ostatnými chceli sme čas aj samé pre seba

karhu
7. mar 2022

to co ty povazujes za priatelstvo, ony povazuju za dobre pracovne vztahy, najdi si kamaratky

marcellka32
7. mar 2022

Pozri, tie 3 čo boli samé von nechcú ďalšiu spoločnosť z práce...musíš to prijať ako fakt a hľadať si možno kamošky aj inde ako v práci, ja mám kamošky z práce len 2, ostatné sú mimo práce

jana_eyre_2
7. mar 2022

No ja si myslím že tie tri si proste rozumejú viac, tak preto chcú ísť spolu niekam.. neber to osobne, proste niektorí ľudia sú si bližší ako iní, tak chcú byť spolu, hoci si rozumejú aj s tebou a s ostatnými 10timi..

sashabb
7. mar 2022

Keďže už to bolo viackrát v teoretickej rovine, vytvor cez telefón skupinu, kde napíšeš presné info, vtedy a vtedy, kto chce pridajte sa a uvidíš. Ak aj toto pôjde do stratena, tak nemajú jednoducho záujem.

deti95060810
7. mar 2022

tiež si len myslím že ste len dobré kolegyne a nie kamošky..

dencagee
7. mar 2022

Ja mám rovnaký názor - máte korektné kolegiálne vzťahy, ale kamarátky nie ste. Myslím, že to je lepšia alternatíva - robota je robota, doma je doma. Vychádzate, rozumiete si, ale je lepšie, keď budeš tráviť čas so svojimi kamarátkami a odseparuješ tieto dva typy vzťahov.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. mar 2022

nemyslím si, že dobré pracovné vzťahy, znamená volať si po večeroch hodiny a rozprávať sa o súkromných veciach, preberať vzťahy, pozývať sa vzájomne na oslavy či na svadby.. mám niekoľko dobrých kolegýň, ale nepotrebujem sa im zdôverovať o súkromných veciach, ani ich nepotrebujem hostiť na svojej oslave.... toto je naozaj trochu iný typ vzťahu, ale ťažko to tu budem vysvetľovať

beronsche
7. mar 2022

A preco vy ostatne, co ste prejavili zaujem, nejdete teda vonku spolu bez tych 3, co idu a vas nezavolaju?
Z toho, co pises skor vyznieva, ze ty chces s tymi 3 chodievat, ale teba nevolaju a stve ta to.. Nuz holt, nepomozes si, ked nechcu, tak nechcu.. Najdi si ine kamosky na vyrazenie si...
A k tomu inemu typu vztahu.. Nuz, kedze teba od mimopracovnych aktivit odsekli, zrejme tomu vztahu pripisujes vacsiu dolezitost ako ony.

slavomira1980
7. mar 2022

Na jednej strane pises, ze s nimi chces travit viac casu. Mate dobre vztahy a pretelefonujete spolu hodiny, gratulujete si, ale teba nikam nevolaju a dodatocne sa dozvies ze boli spolu na kave. Teba to mrzi podla napisaneho

A potom pises, ze mas niekolko dobrych kolegyn alenepotrebujes sa im zdoverovat o sukromnych veciach ani ich nebudes hostit na svojej oslave.

Takze o co ti vlastne ide? Ist na pracovnu veceru s kolegynami a bavit sa o pracovnych veciach?

slavomira1980
7. mar 2022

Ja nechapem o co ti ide

janewithane
7. mar 2022

Hmm no ak cítiš ze tie vzťahy sú blízke tak skratka bud aktívnejší organizátor. Napr je dnes krásne, chcela by som ísť skúsiť tu novu vináreň s peknou terasou, baby nepojdete so mnou? Napíšem aj ostatným do nejakého group chatu ze o siedmej tam a tam...
Už aj mne sa párkrát stalo ze sme sa spontánne rozhodli ísť kamoši a až potom nám napadlo ze ešte sme mohli aj spoločného kamaráta zavolať.. žiaľ on by s nami na výlet nešiel a tak nás ho nenapadlo zavolať ani na pivo..
Píšeš aj ze sa bavíte o osobných veciach, tak to si tiež neviem predstaviť riešiť v skupine 10. To je potom skor o zábave..a ktovie s akým účelom sa stretli tie kolegyne v mini skupinke..

autor
7. mar 2022

@slavomira1980 hovorím o tom, že tieto kolegyne sú viac ako kolegyne a považujeme sa za kamošky, pretože si hovoríme veľa vecí, riešime súkromné veci, voláme si po večeroch, pozývame sa vzájomne na oslavy.. a potom je druhá skupina kolegýň - to sú bežné kolegyne, pri ktorých nemám potrebu sa zdôverovať alebo ich ťahať do svojho súkromia.. hovorím o dvoch skupinách ľudí v práci na porovnanie...

tanikka
7. mar 2022

keď ti na tom záleží tak skús navrhnúť niečo, kto sa pridá a ísť, ono chápem, že chceš vychádzať, aby to bolo aj kamarátske a také, len to musia chcieť viacerí, tým že sama chceš ty veľa nezmeníš, ale vyskúšať to môžeš a uvidíš, či sa pridajú

slavomira1980
7. mar 2022

No fajn. A ty chces mat kamaratsky vztah aj s tou skupinou beznych kolegyn ?

danieli
7. mar 2022

Tiez by som to nazvala lepsie pracovne vztahy, kedy vlastne travis cas s manzelom? ja sa tesim domov po praci na deti manzela rodinu, skratka inych ludi...stretavat ich vo volnom case by som zvladla mozno raz za 2 tyzdne, ale koniec koncov nemam na to cas...

autor
7. mar 2022

@tanikka ak by si čítala diskusiu, tak vyššie píšem, že z mojej strany bolo niekoľko iniciatív a pozvaní.. podobne aj od druhej kolegyne, ktorá nás dokonca volala na víkend mimo SR, asi 4 baby sme sa zhodli, že ideme, no nakoniec z toho nič nebolo, lebo nejaká časť skupiny prestala komunikovať a išlo to dostratena.. proste sa na to vykašľali a namiesto toho si urobili program vo dvojici (dve kolegyne), hoci sme nejaký čas plánovali, že pôjdeme vo štvorici

autor
7. mar 2022

@danieli nechápem... s manželom som každý po práci a takmer každý víkend máme vyčlenený pre rodinu.. hovorím o príležitostných akciách s kolegyňami, nie každodenné žúrovanie

danieli
8. mar 2022

Áno tomu rozumiem, ja som tiež s manželom denne, vidíme sa ešte aj v práci, aj s deťmi som denne, ale myslím ten kvalitný čas, kedy neriešiš práčku, varenie atď. kvalitný čas, kedy sa budujú a udržiavajú dlhodobé vzťahy zdravé, tento čas si ja šetrím na rodinu, tento čas neobetujem práci ani kolegom hoci mi je s nimi dobre, možno aj vyššie sa to kočky snažili vysvetliť, že ten kolektív aký máte v práci práve tam najlepšie funguje a mimo práce sa sem tam stretnete dve sem tam tri, ale chýba tam motivácia ostatných byť spolu mimo práce, jednoducho priority sú inde

jaskolka
8. mar 2022

Ono to tak v kolektíve býva. Tiež som pracovala vo väčšom kolektíve, akurát raz do roka sa šlo na vianočné trhy, aj to možno 1/5ludi šla.
No a čo? Keď raz majú nejaké kolegyne lepší vzťah spolu, tak idú len ony. Možno budem nepríjemná, ale si si istá, že aj ony teba majú "za dobru kamarátku"? Možno len ty to tak vnímaš, a on si skrátka s tebou vyjsť nechcú.
Co sa týka toho, že plánujete a nevyjde.. Nuž keď ľuďom sa naskytne lepší program, tak to môžu zmeniť. Zrejme ten spoločný výlet asi nebol taka priorita, keď bez problémov to odvolali a "šli na lepšie".(teda mali iný program)
Zmier sa s tým, zbytočne sa budeš trápiť, proste ste len dobre kolegyne, maximálne si zavoláte, alebo dáka oslava (tiež som bla na 50 kolegyne, ktorá pozvala celý úsek, hoci vôbec extra kontakt sme spolu nemali) ale proste necítia viac potrebu byť v kontakte. A to, že najprv si dohodnete dačo, to môže byť len taka zdvorilost, že nechcú hneď odmietnuť a radšej z toho vycuvaju potom

beronsche
8. mar 2022

@jaskolka tiez si myslim, ze autorka ich sice povazuje za kamosky, ony ju vsak len za dobru kolegynu...