Kamarátky snažilky. Pridajte sa k nám

cukruska1920
1. aug 2008

Ahojte snažilky, viem, že tém o snažilkách je tu veľa, ale takmer všetky sú určené pre nejakú kategóriu žien......... Ja zakladám túto tému pre snažilky všetky..... Roznej vekovej kategórie, rozneho náboženstva, snažilky čerstvé aj pre tie čo sa snažia dlho.......Skrátka chcem aby to bola téma pre všetky, ktoré sa nechcú hádať, nechať sa poučovať atď. teda aby sma neodchádzali od koníka, nahnevané, rozzúrené, rozrušené, ale chcem aby to bola téma kde sa budeme všetky cítiť dobre bez rozdielu, kde si budeme pomáhať, podporovať sa, skrátka aby sme si navzájom vytvárali takú atmosféru, aby sme boli veselé a mali vždy dobrú náladu lebo práve tú potrebujeme k tomu aby sa nám podarilo otehotnieť. Tak ak sa vam tato temicka pozdava tak mozte veselo prispievat

cukruska1920
autor
5. aug 2008

akat....hej meram...a je to divokeeee....ale to asi z tych ATB......

miss.....hej myslis? na sone by to zbadali? lebo minuly mesiac som chodila kazdy druhy den 😅

lenand
5. aug 2008

Endometrióza

Endometrióza je chronické benígne (nezhubné) ochorenie, pri ktorom nachádzame ložiská sliznice maternice aj mimo dutinu maternice. Tieto časti sliznice môžu vycestovať do svaloviny maternice, usídliť sa na vaječníkoch, vajcovodoch alebo v pošve.

Najčastejšia je lokalizácia práve na pohlavných orgánoch, možný je ale výskyt aj mimo pohlavných orgánov. Postihnuté môžu byť močový mechúr, tenké a hrubé črevo, pľúca aj ďalšie orgány. Tieto ložiská maternicovej sliznice reagujú každý mesiac na hormonálne zmeny krvácaním. Krv nemá kam odtekať a tak sa hromadí.
Príčina:

Vznik endometriózy doteraz nie je jednoznačne objasnený. Existuje niekoľko teórií. Najrozšírenejšia je tzv. implantačná teória. Vychádza z predpokladu "spätnej" menštruácie, kedy sa krv (s časťou maternicovej sliznice) cez vajcovody dostáva do dutiny brušnej a tam sa usídli. Endometrióza je ochorenie závislé na ženských pohlavných hormónoch. Estrogény podporujú rast sliznice, gestagény jej rast tlmia. Endometrióza je ochorenie, ktoré postihuje ženy v reprodukčnom veku, medzi 30-40 rokom života.
Najčastejšie príznaky:

* cyklické bolesti v podbrušku a v krížovej oblasti viazané na obdobie menštruácie
* výrazne bolestivá menštruácia
* bolesť pri pohlavnom styku
* porucha plodnosti

Príznaky sú závislé na lokalizácii a veľkosti ložísk.
Diagnostika:

* anamnéza – príznaky, ktoré sa cyklicky opakujú
* gynekologické vyšetrenie
* ultrazvukové vyšetrenie
* laparoskopia – umožňuje určiť miesto, počet ostrovčekov endometriózy a odber vzorky na stanovenie diagnózy

Podľa závažnosti rozlišujeme 4 stupne ochorenia: mierny, ľahký, stredný a ťažký stupeň.
Liečba endometriózy:

1. konzervatívna:
Základom je hormonálna liečba. Používajú sa hormóny - napr. gestagény, ktoré zastavia cyklické zmeny endometria a spôsobia atrofiu ložísk endometriózy. Ďalšou z možností liečby je užívanie hormonálnej kombinovanej antikoncepcie. Proti bolesti je možné použiť analgetiká.
2. chirurgická - operačná liečba:
Najčastejšie laparoskopickou cestou - odstránenie ložísk, koagulácia ložísk, odstránenie cýst, rozrušenie zrastov. V závažnejších prípadoch chirurgické odstránenie maternice, vajcovodov alebo vaječníkov.

akatka
5. aug 2008

no kocky opustam vas... idem do prace 😒 tak sa majte krasne a zasa niekedy 😉

lenand
5. aug 2008

ahoj akatka 🙂

cukruska1920
autor
5. aug 2008

akat...papa

lenand
5. aug 2008

miss asi tolko k endu

lenuska11
5. aug 2008

Ahojte kamosky 🙂 som tu len na skok ,chcem pozdravit 😉

miss_shy
5. aug 2008

lenad dakujeeeem 🙂

cukrus ja si myslim ze na uzv by si doktorka nieco vsimla, ked som bola v maji s podozrenim na mimomaternicove tehu, tak mi riadne pokukal aj vajecniky aj maternicu a povedal ze vsetko je ok a ciste.

lenand
5. aug 2008

miss na sone sa to neda celkom zistit že vraj v krvi ale najlepšie laparkou ja som chodila pravidelne na sono každe 3mesiace a nič nevideli až pri laparke a prejavuje sa to aj silnymi bolestami pred mrchou tak den dva a potom dorazí mrcha

miss_shy
5. aug 2008

no ja bolesti nemavam klop klop klop, ja som bola na vnutornom sone ani tam by to nevidel? a to ma teda kukal dlho a riadne az bolestivo lebo to opieral o vajecniky.

cukruska1920
autor
5. aug 2008

lasky opustam vas....pridem vecer tak zatial papa 😉

lenand
5. aug 2008

mne robili stale sono len zo spodu a nič nevideli ale nemusíš to mat ved ked nemáš problémi tak sa neni čoho bát 🙂

miss_shy
5. aug 2008

lenad to je teda fakt sila, no ved nebudem si dopredu nahanat diagnozy 🙂

kvetka25
5. aug 2008

no je tu ešte niekto?

lenand
5. aug 2008

miss ani na to nemyslí teraz jedna baba z našej temi napísala že je tehu tak sa teším ja chodím aj do témi buduce tehulky z endo 😉

kvetka25
5. aug 2008

ale baby to nech vas ani nenapadne 🙂 žiadne diagnozy si nepripisujte!!!!!!!!!!!to vam zakazujem 😵

jerryjanka
5. aug 2008

ahojte
🙂

lenand
5. aug 2008

u nás sa schyluje k burke a oliver spinka ale už sa začne budit tak ja sa zatial lučim čavte 🙂

kvetka25
5. aug 2008

leni čau
jerry ako?

jerryjanka
5. aug 2008

kvetka zatial v poriadku
tabletku som si musela dať ale celkom ok mi je 🙂

kvetka25
5. aug 2008

no to je super 🙂

danka24
5. aug 2008

ahoj sonicka moja

kvetka25
5. aug 2008

ahooooooooooj danuska ako sa mas? 🙂

danka24
5. aug 2008

mam sa mizerne ..brasko v sobotu oznamil že cakaju v marci babo a ja to zle nesiem 😢

ewwe
5. aug 2008

ahoj babule

jerryjanka
5. aug 2008

ahoj ewwe ako sa ti dari?
prečo vlastne ešte nesnažilkujete?

miss_shy
5. aug 2008

ahojte,
jerry je super ze je ti lepsie.

danka posielam IP.

jerryjanka
5. aug 2008

miss no aj tak mi nič nezostava ako počkať do pondelka čo na to zubarka 😖
ja sa tak bojim babulky ☹

miss_shy
5. aug 2008

neboj jerry, ked zvladnes toto na porodnicu si pojdes oddychnut 😉

ewwe
5. aug 2008

jerry tak cakam na vysledky toxo, ci som uz ok, a este to posledne ockovanie v septembri

boze ja uz nevydrzim cakat, dnes ma tak strasne nastval sef a aj spolupracovnicka ze som uz vyfajcila 5 cigariet, az ma hlava boli, a preplakala som cele rano, sa neviem dockat materskej, dufam ze sa nam zadari hned bo tu umrem v tej robote