oli18
23. máj 2020

@eva112014 a tvoj názor?

eva112014
autor
23. máj 2020

Ooojeee, zabudla som napísať, aby písali tí, ktorí žijú v zahraničí, majú tam príbuzných. Sorry. ❤️😘

maryetta
23. máj 2020

Nechapem. Mas nejaku otazku ci len reakciu? Nazor?

Moj otec pracuje v cesku. Isiel tam v den ked mali zatvorit hranice. A je stale tam. 61rocny.
Uz aj rozmyslam ze mu buduci tyzden pre istotu poslem lieky. Lebo ktovie kedy pride.

Ale isiel tam s tym. Ze ak tak pojde do statnej karanteny.
Toto co tam vzniklo na hraniciach je len a len hlupost ludi.
Lebo keby aj spustili. Dalo sa ratat ze na Hraniciach bude zrazu naval.
A hlavne- ked niekam cestujem tak myslim na vsetko.
Aj vodu. Jedlo. A podobne 😉

eva112014
autor
23. máj 2020

@maryetta Áno, som zvedavá, že ako to je v skutočnosti. Chceli sme aj my ísť domov. Keďže tu bol akurát sviatok. (štvrtok+piatok).
Domov mám na mysli do svojej vlastnej a do prázdnej nehnuteľnosti.
Že si vyberieme dovolenku. Ľudia mali oznámené, že sa im spustí Smart aplikácia v piatok o 15:00 hod. Celkom to nie je pravda, že to je ich hlúposť.
Lieky mu určite pošli. Kým sa to celé rozbehne.

queen_mary
23. máj 2020

@eva112014 hlupost je, ze to matovic vypustil, a nikto z jeho timu mu nepovedal o moznej dlhej dobe schvalenia.

sissy27
23. máj 2020

Akože ľudia vedia aká je situácia a aj tak práve teraz potrebujú chodiť hore-dole? A že nemajú vodu, jedlo? Ak si nezobrali so sebou na cestu (čo ma udivuje obzvlášť pri tých, čo cestujú s deťmi a zvieratami), tak nič im nebráni kúpiť si pár stoviek metrov v obchode alebo na pumpe na rakúskej strane, autá majú. Ale tak značnú časť tam tvoria tí, čo sa večne cítia diskriminovaní a radi to vykrikujú do kamier.
Čo sa týka smart karantény tak ak sa nemýlim, tak na stránke mv je o tom dosť info, aj to, že bohužiaľ to nejde tak ľahko ako si mysleli a teda že využitie tejto aplikácie nie je aktuálne.

eva112014
autor
23. máj 2020

@sissy27 Už to ide, neboj sa. Pán premiér to prostredníctvom Facebooku oznámil.

maciatkolulu
23. máj 2020

To je tak keď ľudia čítajú kraviny a nie relevantné stránky a rozširujú dezinformácie a keď už niekto vydržal 3 mesiace, tak snáď jeden, dva dni počkať môže, že ako to bude vlastne fungovať, človek sa hanbí za svoj národ, že vkuse nejaký problém a vkuse nejaké požiadavky. 3 mesiace sú ôk a počkať pár dní je pruuuser a smrť. Ja som tiež skoro 3 mesiace nevidela rodinu a to m rakúske spz, rakúsky pobyt a mam to do 30 km a nejdem este nikam

eva112014
autor
23. máj 2020

@sissy27 Toto je od včera. Vraj je tam? , či bola? 25 km kolóna. Rakúšaci už kontaktovali pána premiéra, vraj.

eva112014
autor
23. máj 2020

@maciatkolulu Ani my, neideme.. Čakáme ako dopadnú tí prví. 😁 Vždy je z toho akýsi chaos na začiatku.

maciatkolulu
23. máj 2020

@eva112014 akoby mali dopadnúť? Véd si precitaj MZV sk a tam uvidíš odporúčania a aj všetko okolo, ak máš test na Covid negatívny max 4 dní starý, máš meldezehtel, alebo si pendler voila máš dvere otvorené ak nie, tak hold musíš sedieť doma. Absolútne netreba čakať na tých ako dopadnú. Sú nariadenie a tie platia. Jednoduchá a samozrejme v týchto časoch pokiaľ bývaš v AT a máš tam pobyt a nedajbože sk ŠPZ by som sedela. Doma. Na riti, lebo riadne sa v tom rypu

eva112014
autor
23. máj 2020

@maciatkolulu Viem, že majú aj iné krajiny, nielen Slovensko, 24 hodinový výlet do zahraničia. (tam+späť) To je načo dobré? 🤨 Buď zatvorím hranice úplne, alebo otvorím. Mám na mysli aj ostatné takto fungujúce krajiny.

kiki68
23. máj 2020

Zijem v Rakusku roky, moj chlap je rakusan, cela jeho rodina tiez. Sledujeme situaciu, nakolko sa na narodit nase dieta a moji rodicia by radi prisli pozriet vnuca a bez strachu, ze keby tu zostanu par dni skoncia s kadekym v statnej karantene. Problem na rakuskej strane nie je. Problem by vznikol na slovenskej. Kedze tie informacie podavaju skreslene tak tam vznikla tato situacia. Ja sa hlavne modlim, aby sa nasim nic nestalo. Lebo ja som jedinacik a neviem ako by som tam mohla ist. Navyse som na rizikovom tehu. A inak je to dost tazke, mna skor zaraza ta nenavist k rakusanom teraz. Ako keby sme tu vsetci nakazeni leprou alebo co.

maciatkolulu
23. máj 2020

@eva112014 každý rozhoduje za seba sk zatvorili podstatne skôr ako at, tak hold, každý štát si robí to svoje, že sk povolilo, neznamená, za musí at...

maciatkolulu
23. máj 2020

@kiki68 rakúšania nepustia pokiaľ nemáš test na Covid, nie si pendler a musíš mat pobyt, takže áno, robia problém. Aktuálne informácie. A nie nie sú ešte otvorené hranice a namatkove kontroly sú také, že stojí každé sk auto

kiki68
23. máj 2020

@eva112014 24 hod je napr pre mojich rodicov. Aby ma po mesiac ich videli, aby videli vnuca. Aby mohli svokrovi na 70tku. My tu mame rodinne vztahy. A roky sme fungovali tak, ze rakuska familia chodila k nasim, oni k nam. Aj par hodin je pre nas vzacnych.

eva112014
autor
23. máj 2020

@kiki68 Tá nenávisť je ku všetkým Slovákom v zahraničí. Nielen k Rakúšakom. Preto, lebo tie informácie sa aj tak podávajú na Slovensku. Že pendleri ...

kiki68
23. máj 2020

@maciatkolulu mozes na navstevu, len treba mar meldenzettel toho ku komu ides a ten neg test. Po 15 juni uz to nebude treba.

maciatkolulu
23. máj 2020

@kiki68 takže musíš mat test, ved to som pisala👍😉a nie starší ako 4 dni

sissy27
23. máj 2020

@eva112014 ja sa nebojím 😃 a “vraj”? No presne takí stoja na tých hraniciach 🤷‍♀️ Pokiaľ viem, stále sú určité skupiny ľudí, ktorí môžu prejsť hranice tam aj späť bez väčších problémov. A ak do tejto skupiny nespadám, tak zdravý rozum mi káže pár dní počkať, ako sa situácia a technické novinky vyvinú a zabehnú v praxi. A o tú recyklovanú missku už asi dlho nikto nezakopol, keď sa potrebuje takto zviditeľniť.

maciatkolulu
23. máj 2020

@kiki68 to ci to bude, alebo nebude treba sa dočkáme, až keď to bude oficiálne. Lebo zatiaľ je to iba "možno"

kiki68
23. máj 2020

@eva112014 ja viem, ako keby sme vsetci pendleri alebo co. No ved oni si to tu zapamataju, ze ako sa na Sk ludia chovali. Hlavne nech sa potom nechodia pretrcat do spar v kittsee ako primadony...

maciatkolulu
23. máj 2020

Nenávisť opadne keď sa otvoria hranice a fijuuu uu do hofera po papierové obrúsky a maslo a samozrejme Bipa a prášky a avivaz a plienky a hippky👍👍😂😂😂😂lebo zrazu to bude super rrrrrrakuske

eva112014
autor
23. máj 2020

@kiki68 🙈🙈🙈 ani mi také nepíš. Už sa budem hanbiť aj to povedať, že odkiaľ som. Kamoška mi písala, že to čo máme na hraniciach. Aký Theater. 🙄
Čakala som v rádiu Expres správy a nič, že čo sa to deje. A po nemecky som info našla na hraniciach ako to je.

eva112014
autor
23. máj 2020

@maciatkolulu To je to! Že to je reklama. _Domáci" Slováci si to neuvedomujú. To je vizitka krajiny. Ako my k nim tak oni k nám.

lenuliatko84
23. máj 2020

Ja som za karantenu.ked chce niekto zit v zahranici nech si tam ostane.vtedy mu nebolo luto ludi ktorych tu zanechava.aj ja som zila 12 rokov za hranicami a kedy tam zit ostanem tak sa asi netrepem na slovensko ked je corona

eva112014
autor
23. máj 2020

@lenuliatko84 Čítaj prosím s porozumením. Nech píšu tí, ktorí žijú v zahraničí a majú tam príbuzných.
Inak ani ja sa netrepem na Slovensko, keď je Corona. A úprimne po týchto komentároch (aj z iných diskusií) by som nechala aj hranice do Septembra zatvorené. Bolo by dobré keby Slováci míňali svoje peniaze na Slovensku počas letných prázdnin. Ekonomike by to pomohlo.
My sme zvykli chodiť raz za 2 mesiace na Slovensko. (keď nebol vírus).

kiki68
23. máj 2020

@eva112014 problem je, ze ti co sem chodia na 2 tyzdne nemaju byty. Oni tu nemaju zazemie v zahranici. Ti co sa vratili v panike to trosku nechapem. Ved sa to da vydrzat. Ale viem, ze kopec ludi tu funguje ilegalne bez poistenia, nie su nikde prihlaseni. Je to natahane rozne cez agentury. Za ten cas som tu videla asi vsetko. A keby potrebuje ist tu na osetrenie alebo nieco, tak by sa na to prislo. Zazila som take, ze pani nechcela na pn, lebo nemala poistenie a bala sa, ze sa jej v praci zbavia

lenuliatko84
24. máj 2020

@kiki68 to naozaj ?v tomto storoci?pre boha,to je hrôza. To v akom state?

mogaa
24. máj 2020

@eva112014 je to vyslovene ich hlúposť lebo síce bolo oznámené že sa spustí aplikácia ale zároveň bolo oznámené aby sa najskôr do tej aplikácie zaregistrovali - keďže nebola spustená nemohli byť ani zaregistrovaní......a vodu a jedlo ak niekam idem tak si berie so sebou a nebudem sa na nikoho spoliehať že mi dá....