Kašeľ a sťažené dýchanie - je to Korona vírus?

vitez
15. mar 2020

Ahojte je podla vas nakazeny niekto.. ak ma suchy kasel houcku nema..ale dycha sa mu trocha horsie?

nevludna
15. mar 2020

@vitez nie, musi mat horucku. Neboj

tribaby
15. mar 2020

nemusí mať horúčku

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mala_zuzu
15. mar 2020

@vitez nie je pravda že musí mat horúčku. Niektorí ľudia majú slabý priebeh, a niektorí žiadny a sú len prenasaci. To je celé ako časovana bomba toto 🤯

luba41
15. mar 2020

@mala_zuzu ale takto sa správajú všetky vírusy..či nové alebo staré..takže musíme sa "báť" nielen koronavírusu..a nie len teraz, ale aj v budúcnosti..alebo?

mala_zuzu
15. mar 2020

@luba41 bohvie, aj názory odborníkov sa úplne rozchádzajú. Niektorí vravia, že do dvoch mesiacov ako sa otepli tak to vymizne úplne ako kedysi SARS a už sa nevráti. Niektorí vravia, že sa to bude vracať každý rok ako chrípka. Počula som už aj názor, že kým to úplne vymizne tak prejdu aj dva roky. Ťažko povedať ☹️

ivca88
15. mar 2020

Nakazený určite je, ale otázne je čím ?
Každopádne karanténa v tomto prípade.

Korona vírus nemusí mať všetky prejavy.
Mladí a zdraví, koľko krát aj deti môžu byť bez príznakov a sú prenasaci
Takže v podstate je jedno čo človek má.
Je proste chorí a má byť doma.
Brať lieky na tlmenie problémov - v tomto prípade lieky proti kašľu.
A čakať.
Ak by sa to horsilo, dýcha sa ťažko, obmedzené, začnú vysoké horúčky a trvá to niekoľko dní, to už treba volať pomoc podľa infolinky.
Oni sa na dotyčného pozrú.
Prosím nezaťažuje záchranárov ak to nie je vážne. Potom sa možno nedovola ten, čo naozaj pomoc urgentne potrebuje

luba41
15. mar 2020

@mala_zuzu ak už existuje ,ťažko niekedy vymizne..takže budeme sa s ním musiet naučiť "žit"...a možeme sa teraz chránit ako len chceme, aj tak sa s ním "stretne" väčšina populácie .. a prídu aj dalšie...

simca06022011
15. mar 2020

@mala_zuzu on už asi nevymizne, len sa postupne staneme imunni.. Ale ťažko Povedať, nemyslím.si že sa vypari...

anton1ox
17. mar 2020

21. -23. februára som sa nakazil koronavírusom. Prvé príznaky sa dostavili
24. februára. Začalo sa to kašľom - ktorý postupne prechádzal do čoraz intenzívnejšej formy. Pri kašli som začal cítiť silnú bolesť na pľúcach. Postupne sa začali dostavovať ostatné symptómy : horúčka, bolesť svalov a kĺbov. Zápal pľúc to rozhodne nebol ! Vtedy sa tomu nazývalo respiračné problémy.
Použil som svoju metódu spočívajúcu vo ventilácii pľúc /cca 10 - 15 minút/.Je to
jednoduchá nenákladná metóda - navyše aplikovateľná v domácich podmienkach.
Kašeľ sa stratil takmer okamžite. Ostatné symptómy pretrvávali, ale po dvoch,
troch dňoch sa zmiernili do takej miery, že to bolo ďaleko príjemnejšie ako keď máte influenzu.
Rekonvalescencia bola veľmi zdĺhavá - viac ako 20 dní, ale každým dňom som cítil, ako sa pľúca zotavujú.
Upozorňujem na to, že som nepoužíval žiadne medikamenty /okrem bežných
vitamínov/. A nenavštívil som ani lekára.
Odskúšanie tejto metódy som ponúkal - nikto na to nezareagoval !!!

nikyball
17. mar 2020

Vieš takto je ťažko radiť cez nejaké fórum.. každý ti poradí niečo iné a určite by som neverila ,,odborníkom" tu. Radšej telefonicky kontaktuj svojho lekára

lucia2509
Odpoveď bola odstránená
Zobraz