Katalytické lampy

valentina18888
13. nov 2015

Ahojte všetci. Mám rada vône a milujem keď mi moja domácnosť vonia. Som na toto maniak, kupujem v IKEI sviečky a kde vidím nejaký pekný difuzér neodolám. V poslednej dobe stále čítam, že je to škodlivé a že do vzduchu sa dostáva všelijaký sajrajt. Tak toto nechcem a hľadala som na internete niečo, čo by nebolo škodlivé a narazila som na pojem katalytické lampy. Vcelku ma to zaujalo. Keďže je to dosť drahá záležitosť som v tom opatrná, ale na druhú stranu keď sa to tak zráta tak za sviečky už som dala tiež kopu peňazí a osviežovače tiež nie sú lacná záležitosť. Máte s tým niekto skúsenosť, používa to niekto a ako to funguje na akom princípe. Je pravda, že to ničí pliesne a baktérie ?

nyusika
13. nov 2015

@valentina18888
ja mam od milefiory.
podla mna to zas az tak drahe nie je, vydrzi to velmi dlho a naozaj prijemne prevonia domacnost

laskominka55
13. nov 2015

Já mam s tým tiež len výbornú skúsenosť , já zasa mám od Ashleigh & Burwood. Sú neuveriteľným skvostom. Táto firma je má veľmi krásné. Skutočne čistia vzduch napríklad od roztočov
Baktérie E. coli a pliesní. Z niektorých je až 99% úmrtnosť. Pokiaľ sa obávaš ceny tak si to daj do Heuréky a tam ti vyjdú tie najlacnejšie. Napríklad hen tu: http://www.heureka.sk/?h[fraze]=katalytick%C3%A1+lampa&min=&max=35&o=1

jenifferka
13. nov 2015

Suhlasím s nyuškou krásne to prevonia priestor a hlavne je to aj taky krasný doplnok do bytu. 😉
Ja som ju darovala aj minuločné vianoce kamoške a neskutočne som ju prekvapila a potešila pretože
ona je taký typ BIO, ECO, RAW, .. no proste BIO žienka 🙂 🙂 🙂 teda v mojom ponimaní .. a teda som nou nic nepokazila 🙂

zdena12345
13. nov 2015

mame lampee berger- tusim tak nejako. kupovala som startovaci set cez net stylom, kde bolo najlacnejsie🙂 ja nemam prave rada rozne vone v dome, casom mi vzdy ta vona zacne vadit. skor sa u nas ujal neutralizer inych zapachov. fakt to funguje. obcas sa stane ze sa v dome objavi nejaky ten zapach(vyprazanie, ak prihori...), tak vtedy zapalujem, inak nepouzivam. vydrzalo dlho a teraz mam v umysle pod stromcek napisat jeziskovi o flasku neutralizeru🙂

moravackaaa
1. dec 2015

Já som si zasa dopriala krásný darček na narodeniny a katalytickú lampu od Ashleigh&Burwood. Je ako z rozprávky a som si k tomu kúpila vôňu čistého prádla. SUPER záležitosť. Kúpila som na krásnej doma - je tam vcelku pekný výber. 😀

barbieenka
3. dec 2015

To ako funguje ta katalytická lampa? ešte som o tom nepočula 🙂
dakujem

laskominka55
3. dec 2015

Ja som našla toto na internetu, tu je taký návod ,ako sa to používa

https://www.youtube.com/watch?v=MfdPvsQcfcg

možno ti to pomôže pochopiť systém. Ja to má už dosť dlho doma.

zuzapeliskova
7. dec 2015

Pozdáva sa mi to ako darček, ale máte nejaký konkrétny tip, pretože som šla na Heuréku a je tam fakt veľký výber. Ale ,ktorá značka je lepšia, alebo je to len o dizajnu, značke a veľkosti? Prevonia celú miestnosť aj malá lampa? 😉

moravackaaa
9. dec 2015

zuzka, prevonia ti to celý interiér. A cena je skutočne od značky a dizajnu a hlavne velikosti. Ale ak máš panelákový byt ,stačí malá, ale do domu by som si už kúpila tu veľku. Chystám sa na oslavu 60siatky tak premýšľam, že by som zrovna tu extra veľkú kúpila.

cicuuska
10. dec 2015

celkom zaujimava tema, myslim že je to vhodný aj ako darček ale potešilo by to aj mna 🙂
ale chcem sa opýtať, ked si kupim tu katalyticku lampu a tu vônu do nej , este nieco k tomu treba?
alebo to je už všetko ? .. prepačte že sa pýtam take možno zakladne veci ale nepoznam to 🙂

laskominka55
10. dec 2015

Nemusíš už nič kupovať. A určite to je perfektný darček a naviac čo sa týka zdravia , výborný na toto chrípkové obdobie , do domov - pretože to likviduje aj pliesne bacily . 😀 Som si to naštudovala tu je zoznam:
Roztoče - 99% úmrtnosť

Baktérie Escherichia coli (E. coli) - 99% úmrtnosť

Päť typov plesňových spor ( Baktériové spóry alebo spóry alebo výtrusy sú mimoriadne rezistentné pokojové formy baktérií s minimálnym metabolizmom. Vytvárajú ich za určitých podmienok niektoré bakteriálne druhy, najmä bacily a klostrídie. )

Aspergillus niger - 61.5% úmrtnosť

Eurotium Amsterda - 79.6% úmrtnosť

Stachybotrys chartarum - 99.9% úmrtnosť

Penicillium crustosum - 99.9% úmrtnosť

Chaetomium globosum - 99.9% úmrtnosť

Na toto nemôžeš nič povedať - jednoducho PARÁDA. Kukni Heureku tam máš obrovský výber a zoraď si podľa ceny a máš za pár minut darček.

barbieenka
10. jan 2016

Baby , Tak ja som si tu Lampu kupila na vianoce ako darcek 🙂 a chcem podakovať za super typ . Teraz doma už ako sa povie fičíme na katalytickej lampe🙂 ocenujem to po vareni to vždy zapalim a vecer ked ideme spať. Musim povedať že som spokojna a zároveň je to ozaj krasny doplnok .

gwynet
15. jan 2016

Kúpila som si ju a musím povedať, že je prekrásna . Je od Ashleigh&Burwood a k tomu som si dokúpila vôňu Levandula a Vanilka - idem sa z toho zblázniť 😀 Už žiadne sviečky z IKEA. 😉

valentina18888
autor
20. jan 2016

Ja som si objednala The Admiral od Ashleigh&Burwood. Všetko som si o nej naštudovala. A keď som sa dozvedela, že likviduje bakterie a roztoče tak není o čom. Veľmi odporúčam hlavne teraz keď je chrípkové obdobie.

barbieenka
25. jan 2016

Babenky, mam taku otazku ked som ten novacik s tymi katalytickými lampami , ako dlho mi vydrží ten knôt kedy ho treba vymnit ? dakujem

laskominka55
25. jan 2016

Ahoj , otázka znie, že nie knôt ,ale kámen ktorý je na konci knôtu. Ten by pri správnom používaním mal vydržať viac ako 300 použití. Z mojej skúsenosti mám katalytickou lampu 2 roky a ešte som nemala potrebu nič meniť. 😀

livuka
16. mar 2016

@zdena12345 Ahoj uvažujem o kúpe katalytickej lampy, môžeš mi napísať čo je ten neutralizér? Ďakujem

zdena12345
16. mar 2016

@livuka teoria, ktoru som k tomu citala je taka ze:
mal by neutralizovat ine zapachy a nicit aj nejake bakterie... ci to je naozaj tak, neviem povedat. Pachy naozaj odstrani (aspon mam ten pocit) ale zaroven ho je citit po alkohole, takze to netreba nechavat dlho, lebo potom je ta vona dost intenzivna az to zadusa. Ale po chvili (niekedy hodiny inokedy aj dni ak zabudnem ze je lampa zapnuta) ten alkoholovy zapach zmizne a povodny pach je prec.
Udajne by sa mal vzdy pouzivat neutralizer medzi roznymi inymi naplnami v lampe.
viac neviem o tom

livuka
16. mar 2016

@zdena12345 Ďakujem za odpoveď 🙂

laskominka55
11. apr 2016

Mám vcelku veľké skúsenosti s lampami, pretože ich používam dlhšiu dobu. Neutralizér nepotrebuješ sú to vyhodené peniaze. Faktom je to, že keď meníš vôňu to prvé zapálenie je zmiešané, ale to druhé je už čisté. Ja mám rada vône ako je černica , biely čaj alebo zelený bambus. Sú to také vône jing a jang, nevtieravé a pritom ako by čisté. Alkohol je cítiť, len keď otvoríš fľašu s náplňou a privoniaš, inak keď naleješ do lampy a zapáliš alkohol necítiš. To že ničí baktérie atď. je dokázané. Z môjho hľadiska to bola veľmi rozumná kúpa, že som si lampu kúpila, krásne prevonia byt a hlavne keď máš obývačku spojenú s kuchyňou, kde všetky pachy z kuchyne automaticky sú aj v obývačke je to super vec. Po vyprážaných rezňoch zapnem lampu a vzduch je čistý a prevoňaný.

jenifferka
11. apr 2016

Katalyticku lampu už mam dlhšiu dobu a nedam na nu dopustit, a preto nemožem suhlasiť s nazorom že citit počas palenia alkohol, ja si ju pálim da sa povedať skoro stale , alebo ked k nam pride navšteva a zatial nikto za celý čas nespomenul žeby citil alkohol skor , len že aku to mam vônu že to príjemne vonia.
Ja možem len suhlasiť s nazorom Laskominky55.

gwynet
2. máj 2016

Všetci priaznivci katalytických lámp - majú prekrásne letné vône !!! Treba vyskúšať!!

barbieenka
2. máj 2016

a kde si kupovala ? cez net ci kamenny obchod?

dager
10. dec 2020

Dievčatá, viem ze je to už pár rokov, ale snáď tu niektorá z vás je a odpovie. Čítala som niekde v recenziách, že keď sa lampa dlhšie nepoužíva, náplň sa odpari. Je toto pravda? Nezdá sa mi to veľmi, ale je to pravdepodobne, keďže náplne sú z 90%alkohol. A ako dlho vám ta náplň vydrží?