Kde je chyba?

15. máj 2023

Som dospela, aj vekom aj rozumom, nadpriemerne inteligentna ale niekde je chyba. Niekto by povedal, ze mam skvely zivot, pracu, nemusim pozerat na kazdu korunu, ALE. dokazem sa skvelo obliect namalovat ucesat ale mne sa NECHCE, nemam absolutne ziadnu motivaciu, snahu, chut, vezmem co je hodene na stolicke, dam si vlasy do gumicky obujem tenisky a idem, skrina preplnena siat, topanok, drahych parfemov (motala som sa po drogerii dnes preto to spominam) a mne nic z toho nedokaze urobit radost alebo robi mi ju kym si to kupim...co to je? co sa deje? ovplyvnuju ma hormony alebo co? nepiste mi, ze mam vyhladat psychiatra prosim, ani to, ze keby som mala menej viac by som si vazila ci vyuzila, ani podobne veci, toto je nieco divne v mojej hlave a ja neviem co mam robit, ci mi nieco chyba alebo mam niecoho prilis, toto nie je len o nastaveni alebo mozno ano ale nieco to nastavenie ovplyvnuje....
Zn. som zufala!

rebrambora
15. máj 2023

Takze si to zhrnme.
Pochvalila si sa, zhodnotila si situaciu, pomenovala si svoj problem, nechces ale pocut navrh na riesenie a vlastne ani nikoho nazor.
Ja neviem, skus polozit konkretnu otazku? Alebo potrebujes len uznanie? Velmi by som ti chcela dat pasujucu odpoved, mozno to ale zvladne niekto iny.

lindous
15. máj 2023

Sú nejaké veci (nemyslím materiálne, ale niečo čo ťa baví), ktoré ti robia radosť? Ak áno, zameraj sa na tie, nie každú ženu musí baviť oblečenie a makeup a pokiaľ nechodíš vyslovene zanedbaná a obliekaš sa primerane situácii, tak by som si z tohto ťažkú hlavu nerobila... Ak ti však nerobí radosť nič v živote, resp. nedokážeš sa prekonať, ani keď treba a je ti to úplne jedno, vtedy to bude na minimálne na psychológa... Viem, že si to nechcela počuť, ale depresia nemusí mať zjavnú príčinu, je to jednoducho chemická nerovnováha v mozgu a nie je nič zlé na tom to riešiť

dskjhfdlkdjhl
15. máj 2023

Mozno potrebujes len tak uplne obycajne vypnut. Ist na dovolenku, alebo len tak trochu povegetit hoci aj doma. A mozno sa treba zamysliet aj nad nejakym konickom.

autor
15. máj 2023

@rebrambora chcem pocut ci ste sa nestretli s niecim podobnym, ci ste nemali podobny problem alebo co to moze sposobovat, nepotrebujem sa chvalit bez mena a fotky na socialnej sieti...a ako si mohla citat ani v beznom zivote kedze chodim polovicu ako bezdomovec skoro.;..

zooeynka
15. máj 2023

Nic nepises o svojej rodine, mas nejaku? Mozno si len prisla do stadia, ktore zazili mnohi- ze materialne veci nikomu nikdy dlhodobo stastie nepriniesli....

nika23t
15. máj 2023

Akoby to písala moja sestra. Je úspešná, samostatná, zarába úžasné, pekný byt, auto, dovolenky, oblečenie... Ale sama zhodnotila, že sa proste toho, že môže mať to, čo sa jej páči, nabazila. Ma proste dosť. Keď niekam musí ísť, pekne sa vyoblieka, ale inak úplne prestala využívať veci, ktoré ma. Ani nevie, čo si má kúpiť, aby mala radosť z toho. Tak proste prestala posledné mesiace nakupovať. Ale chodí na koncerty, na večere, cvičiť, a keďže býva na opačnej strane Slovenska, tak z času na čas pobaviť moje deti. A vraj pri nich načerpa najviac energie 😊 Podľa mňa potrebuješ vypnúť. Trochu si oddýchnuť od toho materiálna. Ono časom sa ta radosť vráti, ak tam nie je iný problém. Všetkého sa dá prejest... A môže to byť aj vekom, proste priority sa menia, človek dozrieva, len potrebuješ zistiť, čo Ta baví teraz.

autor
15. máj 2023

@lindous dokazem sa premoct aj sa premahat nemusim ale 3/4 casu sa mi jednoducho nechce a nevidim v tom zmysel ani naplnenie ale to nie je ze praca odomna vyzaduje nieco co mi nie je po voli, ja milujem podpatky a saty, nenosim nohavice, ale absolutne nemam energiu sa rano postavit pred skrinu a nieco vybrat a ak si to nachystam vecer rano vezmem prve co najdem len nie to nachystane a idem...

autor
15. máj 2023

@zooeynka vlastnu nie, mam pocit ze momentalne nemam co ponuknut ziadnemu muzovi tak nehladam, mam rodicov a brata a kamaratov, nie som asocial ani introvert...

hankab
15. máj 2023

Ja som na tom rovnako. Kedysi som chodili vyfintena, vymalovana, vlasy upravene kazdy den na iny sposob. Vekom ma to preslo, obliekam sa uz len pohodlne, podpatky a uzke sukne isli do smetiaka pre saty. Proste ma to prestalo bavit, no urcite tam zohralo rolu aj to, ze som si nasla partnera, ktory ma ma rad taku aka som a nemam potrebu sa pred nim kazdy den fintit.
Vnimam tuto zmenu ale pozitivne, radsej si dlhsie pospim ako mam hodinu stravit pred zrkadlom a dalsiu hodinu skusanim roznych kombinacii siat.

autor
15. máj 2023

@nika23t na strednej skole sa ma raz spoluziacka opytala ci si nakupmi nieco kompenzujem, vtedy som sa zasmiala nad tym ale teraz...kupit si stvoro siat za vikend, 2 pary topanok a neobliect mesiac nic z toho asi nie je najlepsia volba...

nika23t
15. máj 2023

No, tak vidis, len sa proste mení to, čo Ta tešilo. Neboj, časom príde niečo ďalšie.len toto obdobie ustáť a vydržať 😉

autor
15. máj 2023

@hankab mne by to cele trvalo o 15min dlhsie, ak sa malujem tak vacsinou uz v kancelarii nie doma, ale ja proste nemam potrebu a mna to stve lebo to u mna nie je normal ale ja neviem co za tym hladat. ano nebolo to od januara jednduche aj ockove zdravotne problemy boli aj praca je ako na hojdacke...

autor
15. máj 2023

@dskjhfdlkdjhl bola som, nepomohlo, ale je pravda ze poslendy den sa par veci v okoli zosypalo tak som doteraz zila tym...

dskjhfdlkdjhl
15. máj 2023

Tak skus nejaky konicek, to je vzdy velmi fajn doplnok k praci.

lindous
15. máj 2023

Tiež som mala v minulosti väčšiu vášeň pre parádenie sa a teraz sa mi koľkokrát nechce, ale vždy som to brala len akože som z toho "vyrástla", mám iné priority, iné veci mi robia radosť.. A nikdy som to nebrala ako niečo zlé... Ale ak to teba štve a nespoznávaš sa, tak mi to príde ako také malé vyhoretie... Skús vypnúť, oddýchnuť si a tiež to je návyk, keď si si odvykla, treba ho znovu vybudovať

sofia1979
15. máj 2023

Nechýbajú ti deti

autor
15. máj 2023

@lindous mam pocit ze vzdy to je o tom ze "obleciem sa lepsie ked....pouzijem novy parfem ked....dam si ten ruz ked....vsetko podmienujem niecomu a sama neviem comu

autor
15. máj 2023

@sofia1979 ano chybaju ale ako pisem vyssie, citim ze nie je cas na zoznamovanie a randenie...

domkakvet
15. máj 2023

Zrejme by to chcelo do tvojho zivota nejakeho muza.

autor
15. máj 2023

@domkakvet si nadobudla pocit, ze mam malo trapenia z uvedeneho? 😀

maialeo
15. máj 2023

Možno máš práve také astrologické tranzity.... takže to prejde.

Ak chceš, pošli mi údaje do správy, pozriem to.

autor
15. máj 2023

@maialeo co potrebujes vediet? datum narodenia? 24.2.1992

sofia1979
15. máj 2023

No ono to 0ride kedy to najmenej očakávaš len chod medzi ludi nahod sa a maj oči otvorené

autor
15. máj 2023

@sofia1979 ja viem ze si potrebujem upratat v hlave len ja neviem ako...

nikpa
15. máj 2023

A čo je na tom? Nie každá žena musí byť za ,,herecku,, pokiaľ si čistá a nenosís von špinavé, roztrhané, sprate handry tak je to v poriadku. Akurát by som na tvojom mieste peniaze na nové veci a drahé parfémy investovala niekde inde, u teba je to vyhadzovanie peňazí do vetra.

januska12323
15. máj 2023

Máš aj nejaké koníčky, niečo čo ťa baví okrem nakupovania a práce?

nickpick
15. máj 2023

mozno si uz presytena materialna, vsetkych tych siat, topanok, vsetkeho, tak pobal vsetko du kufra a bud to podaruj, alebo predaj a za utrzene peniaze chod na mesiac triedit myslienky niekam mimo SK, mozno prides na to co ti chyba, co je nieco co ta potesi, znova nabije energiou, raz som citala clanok o jednej zene kdesi v Australii, tiez sa citila podobne ako ty, zbavila sa 80% veci vo svojej domacnosti, nechala si veci ktore skutocne pouzivala a potrebovala, zakladne zariadenie, zakladne oblecenie, vyjadrila sa, ze konecne moze dychat a opadla z nej tazoba….

maialeo
15. máj 2023

môžeš do správy a nie takto verejne?

sofia1979
15. máj 2023

Skus robiť všetko inak, ako doteraz

teleskop
15. máj 2023

PSYCHIATER