Kde kúpiť make-up

kiqusiq
4. júl 2018

Dobry den damy,
ccem prvy krat investovat do drahsieho make-upu, konkretne Estee Lauder Double Wear. Chcela by som vediet, ci by ste odporucili kupit radsej v kamennej parfumerii kde je cena 49€ alebo radsej na internete kde sa cena pohybuje okolo 35€. Na jednej strane ma laka kupit cez internet kvoli cene, na druhej strane sa bojim, aby islo skutocne o original hoci ide o normalnu serioznu internetovu stranku s kozmetikou, citala som vsak nejednu recenziu o tom, ze vseobecne kozmetika ci dekorativna alebo parfemy z internetu je risk. Dakujem za rady 🙂

rybka16
4. júl 2018

Z tých známejších stránok s parfumami a kozmetikou by som sa nebála objednávať, ešte sa mi nestalo, že by mi prišiel neoriginál. Skôr problém vidím vo výbere odtieňa. Vieš presne, aký potrebuješ, či len odhaduješ? Lebo dať za make-up 35 eur a potom zistiť, že ti nesedí, asi nie je to pravé orechové. Ak nevieš, choď si radšej skúsiť odtieň do kamennej predajne a potom si ho kúp cez internet.

lienka_snehulienka
4. júl 2018

@kiqusiq Ak si Double Wear ešte nikdy nepoužívala, radím ti najskôr si ho otestovať a nielen kvôli odtieňu. Klasický Double Wear je super, čo sa týka krytia, ale dosť vysušuje a mne nevyhovoval, ani keď som si predtým aplikovala hydratačný krém (skúšala som aj krém priamo od Estée Lauder). Mala som pocit stiahnutej pleti a tiež sa mi zdalo, že mi zvýrazňuje každú vrásku. Krytie má úžasné, aj naozaj dlho vydrží, ale mne proste nesadol. Naopak, variant Double Wear Nude mi maximálne vyhovuje, ale tiež som ho niekoľko dní testovala, kým som sa rozhodla.
Takže na tvojom mieste by som najskôr navštívila kamennú predajňu a poprosila o vzorky, otestovala a až potom sa rozhodla nakupovať. Nevýhoda je, že v parfumériách nemajú k dispozícii všetky odtiene, najlepšie by bolo navšíviť priamo predajňu Estée Lauder, ale neviem, či máš tú možnosť.

jaja1979
4. júl 2018

@kiqusiq Presne ten si ja kupujem cez internet. Najskor som ho bola otestovat v drogerii, kde mali vzorky a potom som si objednala cez net. Je vyborne kryjuci, ale dost vysusuje. No ja potrebujem prekryt akne aj pigmentove skvrny, takze mne vyhovuje. Cez internet je cca o 15€ lacnejsi.

babina_33
4. júl 2018

Je dost dolezite to, co kocky spomenuli, vyskusat si ho najskor, kamoska ho mala, velmi sa tesila z toho, ze super kryje, len mala velmi suchu plet po nom, tak napokon ho aj prestala pouzivat, co sa tyka toho nakupovania, zo znamejsich eshopov by som nemala strach objednavat 😉

kiqusiq
autor
4. júl 2018

Dakujem za rady, damy 🙂 Makeup som samozrejme skusala vo vzorke, kedy mi slecna v parfumerii dala odtien ktory mali ako najsvetlejsi vo vzorke 2N1 no bohuzial bol o cosi tmavsi, takze by som chcela skusit 1N1, uz len sa rozhodnut odkial kupit 🙂 Citala som totiz, ze niektorym zenam aj overenej kozmetickej stranky neprisli originaly, nakolko konzistencne aj vydrzou boli ine, ako tie co kupovali priamo v predajni. Tak dufam, ze neurobim zle, ak skusim cez internet 🙂

kika831
4. júl 2018

@kiqusiq ja som pred nedavnom prvy krat vyskusala estee lauder a musim povedat ze pre mna sklamanie. Inak maju strasne vela odtienov a tie musim vyskusat nazivo. Takze skor asi kamennu predajnu. Ale napr. internetovy obchod notino.sk odporucam. Ja od nich vela objednavam a nebol nikdy problem , zeby prisli nejake nekvalitne vyrobky

seahorse27
5. júl 2018

Ja som ho kupila na notine a je ok.

lorela
6. júl 2018

@kiqusiq Kupovať z internetu je vabank. Väčšinou ide o nižšiu kvalitu - tovar určený do východných krajín pre menej náročného spotrebiteľa, alebo tovar niekoľkoročný, prípadne tovar z rôznych skladov po celom svete, ktorý tým "cestovaním" utrpel na kvalite.
...To človek zistí po rokoch nakupovania na internete, a takisto po rokoch nakupovania v kamenných obchodoch 😉.
A z toho vyplýva aj moja rada - jednoznačne z kamenného obchodu.

matik3110
19. júl 2018

@kiqusiq estee je to iste ako make up od rimmel matte takze budes len viac platit za znacku.. objednaj si z notino.sk alebo z dermacol.sk kryci make up dermacol

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anulienkalenka
6. sep 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

mne vyhovuje tento a som s nim velmi spokojná https://www.notino.sk/yves-saint-laurent/encre-de-peau-dlhotrvajuci-tekuty-make-up/ fakt špičkový je,