Kde nájdem rok výroby práčky?

opicka60
30. aug 2014

Ahojte, davame si s manzelom poistenie bytu a potrebujeme tam napisat rok vyroby pracky, ale papiere od pracky ma kamoska, od ktorej sme ju kupili pred troma rokmi a ona ich nevie najst. Neviete nahodou, ako a kde najdem rok vyroby tej pracky? Seriove cislo a aj model pracky mam. Dakujem

sisaha
30. aug 2014

@opicka60 to je co za poistovna? pracku mozes vymenit aj o pol roka ak sa pokazi.. to budes znova nahlasovat rok vyroby? to prvykrat pocujem.. Ja mam poisteny byt a jedine co ich zaujimalo, bol datum stavby nehnutelnosti a vyska sumy na ktoru si idem poistit domacnost...

opicka60
autor
30. aug 2014

ale my si poistujeme aj pracku, kedze uz nie je v zaruke, skusim este v utorok im zavolat, ci to aj rok treba, ale nam dala bodky tam, co jej treba doplanit do ymluvy a bodka je aj na roku vyroby pracky

sisaha
30. aug 2014

@opicka60 treba zvazit ci sa vam to oplati.. za pracku budete platit, pri pokazeni vam odcitaju amortizaciu a dostanete kolko? nezabudni, ze poistovna nema nastavene plnenie tak, aby v zisku bol poisteny..

mawka
30. aug 2014

to je zvlastne poistenie. ved prakticky sa to robi vo vacsine tak, ze sa spise suma za elektroniku, nabytok, sperky, oblecenie, vsetko vlastne, co je v domacnosti suhrnne. to si akoze ides dat poistit vsetko zvlast? pracka po troch rokoch nema hodnotu. uz ked je nova a kupis ju, tak sa odratava 20% dole, to je tak so vsetkym. tak potom aku hodnotu ma pracka trojrocna? je to len tah poistovne aby vytiahla peniaze a ked dojde k plneniu, povedia vam, ze bola stara a dovidenia. presne ako pise @sisaha

sissy27
30. aug 2014

@opicka60 pridávam sa k babám nadomnou, je to veľmi zvláštny poistný produkt,a hlavne - rok výroby a rok uvedenia do prevádzky sú dva odlišné údaje, rozmýšľam, pri ktorom spotrebiči mám vôbec niekde uvedený rok výroby...