Kde odporúčate bývať rodine s deťmi v Banskej Bystrici?

aimeecloe
21. máj 2013

Ahojte 🙂 chcela by sompocut vaše rady. Stahujeme sa do Banskej Bystrice , ktorú vôbec nepoznám. Mame 3 deti najstaršie 6 a najmladšie bude mat rok. Ktorú časť BB odporúčate a prečo? A taktiež ktorú ZŠ ? Veľmi dôležité kritérium je anglicky jazyk.

mimibb
21. máj 2013

no ja zijem v bb uz 3ti rok a konkretne v sasovej, zatial spokojnost...vela detskych ihrisk a cca 10-15min autom do centra...i ked ziadne miesto nieje idealne...neviem na akej urovni su tu skoly, kedze mala ma len 2 r 🙂

liana88
21. máj 2013

Ahoj....Ja si myslím, že všetci čo žijú v BB odporučia Fončordu. Sásova je tu prezývaná aj "betónová džungla" to už hovorí samo za seba. Na fončorde je najviac zelene (všade naokolo ,les pár metrov) aj detské ihriská atd. A ZŠ odporučit neviem,ja som chodila na moskovskú ale to už je "pár" rokov 😀

aimeecloe
autor
21. máj 2013

Som rada ze ste mi napísali 🙂 už som si myslela ze mi nikto neporadi... Práve som si pozerala ceny bytov a bola som prekvapena ze na sasovej sú ceny bytov o dosť nižšie... Takze teraz už asi aj viem prečo... A ako ďaleko je to z foncordy do mesta? Dá sa v pohode pešo? Sú tam chodníky? Alebo je nutnosť mat auto? A co sa týka bezpečnosti?

sue
21. máj 2013

Z Foncordy netreba mat auto 🙂 My sme na Sidlisku a je to super. zs tazko radit,aj je uz vsade 🙂

aimeecloe
autor
21. máj 2013

Napíšte mi prosím viacerí. Nech si môžem urobiť na to názor 🙂

adkasmolka
21. máj 2013

ja odporucam Belveder 🙂 naaadherne prostredie, su tu sukromne jasle, skolka, obe su anglicke. Ale aj statna skolka sa tu nachadza. Uzasne krasne a hlavne UDRZIAVANE detske ihriska, jazierko a atd..skoly su v blizkom okoli doprava k nim je bezproblemova.

aimeecloe
autor
21. máj 2013

@adkasmolka dakujem 🙂 musim sa pox rite kde to je 🙂

aimeecloe
autor
21. máj 2013

@aimeecloe
@adkasmolka sorry pozriet

adkasmolka
21. máj 2013

@aimeecloe hned nad plazovym kupaliskom. 🙂

mima4
21. máj 2013

@aimeecloe Ja odporucam Radvan, mne najsympatickejsie sidlisko... 🙂

petraxy6
21. máj 2013

@adkasmolka Belveder je ale aj najdrahší 😅

petraxy6
21. máj 2013

@aimeecloe pozri si byty Milestones v BB 🙂 Už aj ja kukám 🙂

petraxy6
21. máj 2013

@aimeecloe aj toto si pozri http://www.realitymarket.sk/kyjevske-namestie/l... neviem, akú sumu chceš a či chceš novostavbu alebo nejaký iný byt 🙂

mimibb
22. máj 2013

no hej v sasova je velke sidlisko, ale zas priroda nieje daleko, napr my ju mame hned za oknami-polia, kopce...a zas aj busom sa dostanes rychlo do centra, my sme sli do sasovej prave kvoli cene a dispozicneho riesenia bytov.. 🙂

iwusca
22. máj 2013

Kramnicka 😀 😀 ale to len v pripade ze by ste chceli domcek 🙂 ja tu byvam uz skoro 25 rokov, teraz nedavno sme postavili domcek hned vedla mojich rodicov, skolka je hned cez ulicu, autobusom si za 20minut v meste takze aj bez auta sa to da 😉 ale k chcete sidlisko tak ja by som sla na foncordu, tiez som chodila na zs moskovsku, mne je foncorda taka najsympatickejsia alebo este radvan je tiez fajn🙂 sasovu moc nemusim 😝

liana88
22. máj 2013

Áno, Belveder je super ale cenovo nedostupný pre bežných smrtelníkov 😖 sásova je lacná práve preto, že je mimo mesta a je tam panelák na paneláku. Z fončordy do mesta je kúsok, chodníky sú všade pekné. Ja tiež bývam v radvani už asi 5 rokov, ale na fončorde bolo lepšie. Radvan nieje zlá, ale s detmi určite na fončordu. Najlepšia je asi Oremburská ulica, kedže je to hned vedla lesa

dada1212
22. máj 2013

Tiež som za Fončordu.

adkasmolka
22. máj 2013

@petraxy6 to ano, byty su tu velmi drahe. Ale v dnesnej dobe sa za nastandartne sluzby plati.Tu sa Ti nestane, ze vecer nemas, kde zaparkovat, ze Ti tu behaju ozrani, cigani, ze sa Ti tu dieta flaka a atd.. Je to tu velmi udrziavane, parkovacie miesta su v zime hned odhrabane, spaky na chodniku nenajdes. Zatial som tu nenasla ziadneho psickara, ktory by hovienko neupratal po psovi. Cely belveder je chraneny SBS-kou. Byvala som aj v Sasovej, pacilo sa nam tam, ale dostali sme uzasnu ponuku na Belveder, tak sme nevahali 🙂

adkasmolka
22. máj 2013

@liana88 ale je dostupny 🙂 avsak nie hned novostavba. Nedavno tu predavali 3izb. za 75 000 s parkovacim miestom.

petraxy6
22. máj 2013

@adkasmolka 🙂 Ty tam bývaš? ja slintám na jeden 4-i byt 🙂 musím tam isť kuk. Ináč aj v realitkách dosť ľudí predáva a za celkom dobré ceny. Ja už som pokukovala aj po Kondomínium. 🙂 A nemáš niekde foto toho det.ihriska? Ďakujem 😉

adkasmolka
22. máj 2013

@petraxy6 jj byvame 😉 daj si www.belveder.sk mozno tam bude aj foto. Ja nemam ihrisko odfotene 🙂

aimeecloe
autor
22. máj 2013

@adkasmolka 🙂 ja bb absolutne nepoznam 🙂 ani kupalisko neviem kde je 🙂 🙂 🙂

aimeecloe
autor
22. máj 2013

@petraxy6 krasne, dakujem 🙂 ale do tychto cien sa určite nezmestime :( potrebujeme 4 izbovy....

mimibb
23. máj 2013

@aimeecloe moja svokra by chcela predat svoj byt este tento rok- 4izbovy...nakolko je v nom sama....len je na 1.poschodi....tiez sasova... 😀 🙂

liana88
23. máj 2013

Tak treba ísť pozrieť do BB aby si si spravila prehlad kde sa ti páči... Ked budeš potrebovať sprievodcu čo ti to tu poukazuje kludne sa ozvy 🙂

aimeecloe
autor
23. máj 2013

Uz to AJ planujem.... Ale na sk sa dostanem za o 6 tyzdnov... 🙂

aimeecloe
autor
23. máj 2013

@liana88 dakujem 🙂

liana88
24. máj 2013

nieje za čo 🙂 rada pomôžem keď bude treba..