Kde pôjdeme po smrti?

svetlanatina
30. dec 2013

Co si myslite? Kde pojdeme po smrti? mame tri možnosti: do neba, do očistca a do pekla. Kde pôjdete? Prosim napiste, velmi ma to zaujima. budem to pocitat.

vejula
30. dec 2013

@svetlanatina mam na vyber, len z tychto možnosti??? Nikto nevie čo bude po smrti, môžme sa len domnievať. Ja verím, že niečo bude, teda že moja podstata fyzickou smrťou nezanikne, ale čo konkretne bude, tak to ozaj netušim

macamac
30. dec 2013

😅
čo budeš počítať?
ktorá možnosť vyhrá?
a čo - uľahčí ti to život? 😉
lenže potom rátaj s tým, že tých možností je viac, lebo napíšu ti tu aj neveriaci - tí zrejme po smrti nejdú nikam, iní sa zas reinkarnujú na zvieratko, ďalší budú vo vesmíre,.....
ak to myslíš pre veriacich a chceš anketu, mala si na to upozorniť v príspevku 😉

ja osobne som veriaca, ale veru neviem, kam kto pôjde po smrti 😀 😉
nie som Všemohúci 😉
a žiaľ, nikto sa odtiaľ ešte nevrátil ( okrem Ježiša), aby nám porozprával, ako to tam je 😉

sveta27
30. dec 2013

zase sa tu niekto na baví vymýšľaním čudných tém? svetlanatina má dnešnú registráciu a hneď odušu zakladá témy.... 😉

lubka1983
30. dec 2013

To uz fakt niektorí nevedia ake otázky zakladať????

sissy27
30. dec 2013

@svetlanatina kam by som chodila? konečne sa natiahnem a budem vylihovať a nič nerobiť 😀 😀 😀
a keď si mám vybrať z tvojich možností, tak do pekla - lebo v nebi je síce krajšie počasie, ale v pekle zas lepšia spoločnosť 😀 😀 😀

svetlanatina
autor
30. dec 2013

@macamac zaujima ma to.vraj do pekla pojdu ti ktori v neho neveria.

svetlanatina
autor
30. dec 2013

@sissy27 moze sa ti to splnit. vraj po smrti sa nas budu pytat na tie 3 moznosti a ked si das to peklo, tak ta tam poslu hned.

svetlanatina
autor
30. dec 2013

@sveta27 to je aktualna tema. nevies kedy zomries a co bude s tvojou dusou potom? tvoja dusa ostane zit.

vejula
30. dec 2013

@svetlanatina vraj, vraj vraj.... KEd budeš veriť každému vraj, čo kedy započuješ, zbláááázniš sa a skôr ako do jednej z tych troch možnosti, ktoré si uviedla sa dostaneš do cvokarne

svetlanatina
autor
30. dec 2013

@vejula su aj taki ktori veria co bude po smrti. citala som jednu knihu a tak ma oslovila, ze fiha

maca_p
30. dec 2013

@svetlanatina ja jedine do neba o tom niet pochyb 😀 😀

svetlanatina
autor
30. dec 2013

@vejula ja pojdem do neba, tomu verim

vejula
30. dec 2013

@svetlanatina však veriť môžu, ale istí si byť nemôžu, až pokial neumru... Vždy je to len viera, ktorá môže aj nemusí odzrkadlovať pravdu 😉

doty1
30. dec 2013

@svetlanatina a my čo neveríme ani v jednu variantu, tak s nami čo? 🙂 a inak prečo si ponúkla len tieto varianty? Si presvedčená o tom, že nič iné okrem 3 vymenovaných nie je možné?

svetlanatina
autor
30. dec 2013

@maca_p tak sa tam stretneme. ja tam budem tiez.

vejula
30. dec 2013

@svetlanatina to je super, aspon sa môžeš tešiť na smrť 😉

svetlanatina
autor
30. dec 2013

@vejula ved jasne, tesim sa

svetlanatina
autor
30. dec 2013

@lubka1983 mna tato tema tak zaujima.neviem co zaujima teba,ale mna prave tato tema

vejula
30. dec 2013

@svetlanatina inač aby sme sa chapali, mna tato tema zaujima tiež. No zistila som, že istotu, čo bude po smrti nezistiš skôr ako umrieš. JE množstvo nabožesntiev a množstvo teorii čo bude po smrti. Ty sa narodiš, prijimeš alebo zdediš určite naboženstvo a to formuje tvoju vieru, čo sa bude diať s tvojou nemsrtelnou dušou. V tejto viere môžeš zotrvať až do smrti, to ti dava vlastne aku taku istotu, čo sa bude s tebou diať, alebo prideš do fazy života, kedy si začneš klasť otazky v zmysle, odkial beriem tu istotu, že to v čo verim ja, je nadradenejšie tomu čomu veria prislušníci inych naboženstiev. Ja vo svojej faze si akurat uvedomujem, že nedokažem realne s nadhladom zhodnotiť, prečo by práve naboženstvo ktoré som prijala ja malo byť pravdivejšie ako iné. Takže som v bode, ked si viem, že nič neviem a ničim si niesom istá, a asi ani nikdy v tomto živote nebudem. Som zvedava a v raMCI MOžNOSTí sa snažim poznavať nejaké body, ktoré by mohli aspon napovedať, akej podstaty je vlastne to čo sa nedá zhmotniť. Ale to je ťažké, stále je to len nejaká viera, ktorá sa zatial nedá overiť. Duchovné zážitky su prítomne v každom naboženstve, teda je otázne, či každé jedno nevychádza zo spoločného jednotného bodu a Boh nieje univerzálny a nejakým spôsobom sa prejavuje v každom naboženstve u ludí, ktorí ho uprimne hladajú. Je možne aj to, že nebo peklo očistec su tiež len určitou fazou prechodu našej duše k inému poznaniu. O tomto všetkom môžem len dumať polemizovať, ale proste to je všetko a ja zostávam zas len v bode, že všetko su len možnosti, ktoré môžu a NEMUSIA byť pravdivé

sissy27
30. dec 2013

@svetlanatina hmmm tak inak...
Dva chlapi, Karel a Tonda, se domluví, že když jeden z nich umře, tak
se zjeví tomu druhému a řekne
mu, jaké to po smrti je.
Co čert nechtěl, Karel do 14 dnů umřel. Tonda noc na to nemůže spát.
Čeká, naslouchá.
Najednou se ozve: 'Tondo, slyšiš mě?'
'Seš to ty, Karle?'
'No jasně!'
"Tak, jak je?"
"Ráno lehká snídaně - zeleninka a pak celý dopoledne šukáme. V poledne
lehkej obídek - zeleninka.
A pak zase celý odpoledne šukáme."
"Tak to je fakt super. To seš asi v nebi, ne v pekle, viď?
'Ty vole, já jsem teď králík v Austrálii!"

😀 😀 😀

skús porozmýšľať, čo spravíš, ak to bude celé inak, ak na výber nedostaneš alebo ak budú iné možnosti, alebo aj žiadna, alebo ... alebo ... alebo... jááááj tvoje starosti a onassissove peniaze...

borsanh
30. dec 2013

Mne je v podstate jedno hlavne nech som tam spokojná 😀 ale mám zas svoje odôvodnenie keby idem do neba tak tam " hore " poviem svoje ... 😀 😀 😀

svetlanatina
autor
30. dec 2013

@vejula rada,ze aj teba zaujima to iste. ja som sa zasa dozvedela,ze ziadne nabozenstvo nie je nadradene nad ine nabozenstvo. nie je dolezite to, ake nabozenstvo mame, ale dolezite su skutky, ktore koname. cize, ak niekto ma zaujem o nebo je povinny splnit tu na zemi urcite podmienky: 1) mat rad svojho blizneho, konat dobre skutky, pomoc v akejkolvek podobe, jednoducho ten kto chce byt po smrti v nebi, musi byt skoro ako anjel tu na zemi. Ti ostatni pojdu do očistca a tam sa dostatu hlavne ti, ktori boli urazlivi, zavideli, robili zle ludom okolo seba. V ocistci sa budu ocistovtat a trpiet tym, čim tu na zemi skodili. tak napr. ak niekto ohovaral, klebetil, skodil jazykom, tak v ocistci bude trpiet na bolesti jazyka. A do pekla pojdu ti, ktori v neho neveria.

zita19
30. dec 2013

@svetlanatina Ani jedna t tych moznosti nie je pre mna. To je vyber pre katolikov...
Ja som cele roky snivala, ze sa chcem reinkarnovat do svista tatranskeho. Spi od septembra do maja. Uz nechcem. Ja chcm byt v dalsom zivote Halvny vulkanolog Slovenskej akadenie vied. Taky veget zivot ako ma clovek s touto funkciou v krajine kde je par sopiek a aj tie uplne bezpecne vyhasnute. To je cista nirvana 😀 😀 😀 😀

vejula
30. dec 2013

@svetlanatina no ale pokial hovoríš, že jedno naboženstvo nieje nadradené nad iné, potom nemôžeš hovoriť o tom, že po smrti su len 3 možnosti kam sa môžme dostať. PRetože každé naboženstvo ma iné vysvetrlenie toho, čo sa s nami po smrti bude diať. Ak si si istá, že mame len tieto tri možnosti, tym padom nadraduješ kresťanske naboženstvo nad tie ostatné, ktoré hlasaju prechod našej duše do ineho stavu ako ten o ktorom pišeš. Preto hovorím, že si nikto nemôže byť istý, či skutočne to bude tak alebo inak. Či po smrti pôjdeme do neba pekla či očistca, či sa budem reinkranovať, či sa proste dostaneme len do nejakej inej "iluzie" nejakého "matrixu" ktorý si vytvorí naše podvedomie... Proste o tomto ja hovorím.

linda20111
30. dec 2013

@svetlanatina ja si budem pytat najprv exkurziu na vsetky tri miesta a potom si vyberiem ked to uz budem vidiet. + rozhodne aj to kde budem mat najviac priatelov 🙂

sissy27
30. dec 2013

@zita19 toto my máme??? hlavného vulkanológa??? 😀 😀 😀 tak ja chcem byť tvoja asistentka potom 😀 😀 😀

zita19
30. dec 2013

@sissy27 Mame, predstav si aj takuto statom platenu funkciu.
Ked pride do uvahy, dam na net inzerat. Bude sa konat vyberove konanie, ale vzhladom na to, ze si sa prva pruhlasila, nejak podmienky konkurzu vypiseme aby si sa do nichi len Ty vpasovala. 😉 Taku rychlereagujucu asistentku si nenecham ujst. Kto by mi potom kavu varil? Vsak by sme spolu popijali. Inej roboty by sme asi ani namali. A v lete by sme zasli na "sluzobnu cestu" okuknut Etnu. Vsak Sicilia nie je az taka zla dovolenkova destinacia. Hlavne, ked je platena erarom. 😀 😀 😀

svetlanatina
autor
30. dec 2013

@vejula mas pravdu.

svetlanatina
autor
30. dec 2013

@linda20111 tak ta exkurzia je iba pre vyvolenych 😀 Ak chces byt tam, kde je najviac priatelov, tak to jedine v nebi. V pekle su iba nepriatelia zavistlivci, chamtivci a zle duše. Tam nechod. V očistci su taki priatelia, ktori velmi trpia ukrutnymi bolestami. V nebi je radost a všetci sa maju radi. tak si vyber.Ja som si vybrala nebo. ale podmienky na prijatie musia byt splnene na vstup. Takze ak zacnes od dnes mat ludi rada, pomahat im, nebo mas zaistene.

svetlanatina
autor
30. dec 2013

@sissy27 ja som citala, ze dvaja sa dohodli, ze kto skor umrie,ze da vediet ako tam je:
citujem: " Jako studenti teologie si slibili,ze ten, kto prvy umre, pride druheho informovat o svem stavu. Prvny zomrel Jeronym. Jednou po smrti se v cele u Jozefa omjevil Jeronym Ten se ho zeptal. Coz pak, už seš nezemrel? "ale ano, zemrel sem, ale buh mi dovolil k tebe prijit." "Jak se ti vede Jeronyme? " "Jeronym povzdechl , kdybys Jozefe vedel, jak prisny je bozi soud, když umřeme!"Po chvili mlčeni pripojil: " Jozefe, Jozefe, kéž bys co nejlepe poznal jak je težke dostat se do večnej blazenosti ! " Nato zmizel.

maca_p
30. dec 2013

@vejula ja som si ista, veru, na 100%, ze z tychto 3 moznosti, len nebo sa mi ujde.

nebijem muza, staram sa dobre o rodinu, druhi ludia su mi suma fuk, nekujem pikle, nie som farizej, nesnovam komploty, saboter tiez nie som, nemoralizujem nad zivotami inych, zijem najlepsie ako viem, odsudzujem nepravosti celeho sveta, deti vychovavam ku skromnosti, pravdovravnosti. nie je dovod, preco by sa mi malo ujst peklo 😎 .
tak dufam, ze existuje 😎 😉