Kde v Bratislave mi pokrstia dieťa, ak krstní rodičia majú iba krst?

sunflower20
17. okt 2011

Bola som sa pýtať v Karlovke a tu je treba mať všetky sviatosti - krst, prijímanie aj birmovku a takých ja krstných rodičov nemám 😖

atrami
28. okt 2011

Držím palce, nech sa to podarí. My máme pokrsteného len najstaršieho syna. Dovod? Presne sme mali tvoj problém. My s manželom sme neboli vedení k nejakej viere, ale chceme, aby deti mali aspon krst a dalej nech sa rozhodnú sami. Prvého syna nám pokrstili v pohode, ďalších dvoch nám vyslovene odmietli.
Ja by som mala radšej krsných rodičov zodpovedných , doveryhodných ľudí ako takých, ktorí síce majú všetky náležitosti, ale sú nezodpovední. Chodenie do kostola ešte neznamená, že ten človek je dobrý.
Je to len moj názor, nechcela som sa nikoho dotknút.

petra89
30. okt 2011

@mamabiba - konečne niekto napísal aj niečo rozumné na túto tému 🙂

manamani1
30. okt 2011

U nás kazdy farar má ine poziadavky, ja poznam aj takych krstných ktory su aj nie manželmi,alebo nemaju vobec prijímanie, takze skus hladat niekde inde...

zora1989
31. okt 2011

Krstili sme v Blumentali. Muz je katolik, ja ateistka bez krstu. Nebol problem. A po krste farar povedal, ze u nich sa nedavaju peniaze knazovi, ale kto chce, moze prispiet na kostol do zvonceka.

samatha
14. nov 2011

kostol v biskupiciach a v ružinove...veľa šťastia

ciusinka
14. nov 2011

Kostol v Biskupiciach urcite nie, v januari tento rok sme tam mali krst, ja som isla za krstnu a farar sa ma pytal, ci mam vsetky sviatosti a svadbu v kostole, ja nastastie mam, ale boli tam ini rodicia, ktory mali pre dietatko vybraneho krstneho, co mal len prve svate prijimanie a tomu farar nedovolil byt krstnym, iba svedkom krstu a museli tyzden pred krstom zhanat niekoho ineho, kto bude krstny..

viki2912
6. jan 2012

mam velmi zle skusenosti s kostolom v biskupiciach,teda s farami.odmietli mi tam pokrstit dieta len repto ze krsny rodic jeden nemal birmovku pricom druhy mal...su to farizeji,mala som mu jebnut s tym krucifixom po hlave...

tabitka337
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tabitka337
Autor odpoveď zmazal
Zobraz