Kde vykupujú oblečenie v Košiciach?

12miroslava12
8. jan 2014

nevie mi niekto poradit kde vykupuju oblecenie v Kosiciach mam toho strasne vela detske aj damske

stary_ujco
8. jan 2014

Kazdy tyzden pride do Kosic (a aj akehokolvek ineho) mesta niekolko kamionov plnych oblecenia do sekacov. Tyzden, dva, to tam postoji, nieco sa preda a zvysok ide do spalovne.
Nechcem ti brat iluzie, ale aby niekto v obchode bol nadseny z tvojho vreca plneho oblecenia a ponukol ti za to nieco relevantne (teda viac ako par centov za kilo) tak to radsej ponukni tu na bazari.
Uz aj charita si vybera, co vezme (a potom tam v piatok zaparkuje "socialna" rodinka a nalozi si plne auto do svojho dedinskeho sekacu, pripadne na take to domace ponosenie a vyhodenie, lebo pranie vychadza drahsie ako oblecko z charity)

gretka2
8. jan 2014

Ak sa chces oblecka zbavit, tak to hod do kontajnera na textil. Predas to tazko. To by museli byt ozaj luxusne kusky.
@stary_ujco ma pravdu. Je ozaj v sekacoch kvantum odevov z obchdov, co sa nepredaju ani vo vypredajoch, a to potom ide do sekacov (nove) a zo zahranicia k nam chodia kamiony s naozaj znackovym tovarom.
Sanca, ze ti za to niekto ponukne peniaze je minimalna.

ichbinich
8. jan 2014

Suhlasim s ostatnymi, takto za to asi nic nedostanes ☹
Pekne kusky skus predat, ak mas na to chut a cas. Mozes sa spytat v najblizsej nemocnici alebo detskom domove a spol., ci by mali o nieco zaujem.
Ked to hodis do kontajnera, tiez to neskonci u tych, co im to treba ☹ Ked ja tu v Rakusku hodim nieco do tych zberovych kontajnerov Caritas, ide to na Slovensko(!!!), kde sa to triedi. Pekne kusky idu spiatky do Rakuska do vlastnych Caritas sekacov, kde sa to predava za 1, 2, 3 eura za kus. Potom (to teda dufam) ide ten zisk na nejake projekty. To, co sa predat neda, sa bud spali alebo da na handry. Takze ziadne take, ze ked tam nieco dame, ze to potom moze nosit niekto, kto to potrebuje. Bohuzial ☹
Napriek tomu tam dospelacke veci davam, lebo vyhodit priamo do kosa sa mi tiez zda blbe, ked su to dost dobre kusky. Detske veci zatial rotuju pomedzi znamych a kolegov. Potom cast darujem jasliam, kde chodil syn, oni tam maju nahradne oblecenie z takychto darov, lebo niekedy deti vedia minut viac, ako tu jednu rezervu, co im tam dame 😉 😀
Mozno sa ti to podari predat, ak to potriedis, ze napr. velkost 56-62 pre chlapca, bananova krabica, to este mozno niekto kupi. Ale asi za to viac ako par euro nedostanes...

gabcova
2. dec 2016

Ked toho mate vela darujte poznam mladu mamicku ktorej by sa zisli veci pre deti ma stiri deti a jednu skolacku prvacku strasne bi sa potesili teraz pred sviatkami mozem vam dat meil maria826@centrum.sk kto ma veci moze darovat budete mat dobry pocit