Keď chce mať muž deti. Čo s tým?

bobikovci
28. sep 2006

Viete mi niekto poradit, co robit a ako vysvetlit mangelovi ze je este cas a nemusime sa ponahlad s baby??
Od isteho casu mu nebeha nic ine po rozume ako moje tehotenstvo 😒
Citala som raz clanok o tom, ze ked sa zena rozhodne raz otehotniet nie je sila, ktora by jej v tom zabranila... Co vsak robit s takym muzom????
Ma niekto nieco podobne doma...?

kaciatko81
28. sep 2006

katrin, viem, bohuzial... sama mam niekedy strach, aby nebolo neskoro. lekar mi hovoril, ze uz rok to pocka. jednoducho mi zodpovednost neda... ☹
bobikovci, nie

danciacik
28. sep 2006

Kaciatko...ja to tiež nebudem mať ľahké - ja som tiež rok po škole, rok mám odpracovaný a idem na materskú. Po materskej ma práca nečaká žiadna, pretože som mala zmluvu na dobu určitú. Ale vybrala som si mimi. A som šťastná, že sa podarilo na prvý šup a ani sme ho neplánovali. Mrkni do témy snažilky a uvidíš, že nie vždy je ľahké otehotnieť hneď ako na to budeš ty pripravená.

kaciatko81
28. sep 2006

melory, nie som ani lekarka... bohuzial, trosku skor muzska profesia... a ako som pisala, teraz kolkokrat cely den v praci a vecer doma a tak to robit s mimi nechcem... a kym nemam prax, vyberat si nemozem...

domcek
28. sep 2006

kati urcite to nieje zle. Ale....uvediem jeden priklad sesternicina znama mala 18 ked sa vydavala dodnes neviem preco v 18. Ked sa jej pytali na dieta tak ze je este mlada a nechce teraz ma 33 a deti ziadne jednoducho nemozu mat ale este ma jednu spolu nasla si chlapa ktory je posadnuty vlastnou mamou a jej nazormi tak ked chcela ist na umele oplodnenie povedal jej ze on sa na to neda ze to s krestanskeho hladiska nie je spravne a co by ludia o nich povedali ze si nevedia dieta spravit sami. Takzeeee.....

kaciatko81
28. sep 2006

danciacik snazilky poznam doverne a vsetkych rizik som si vedoma... tazko sa to vysvetluje 😔

kaciatko81
28. sep 2006

domi viem. jednoducho si len chcem to nutne zlo odbyt kam bude mimi, aby ma poto nepoznalo len z fotiek.

melory
28. sep 2006

mam svagrinu ktora je "karieristka" a pri dvoch malynkych detoch si urobila dve vysoke chodila ucit na vysoku skolu a urobila si doktorat. tak baby kopnut do vrtule trochu sa rozhybat a beti niesu prekazka.

domcek
28. sep 2006

Kati aj tak to bude tazke ja tiez chodim dost neskoro domov a maly je odlozeny kde pride ale vikendy si vychutnavame naplno. Takze je to otazka priorit.Kati ty mas rok do svadby. Vravis ze uz rok praxe sa sebou takze v tvojom pripade to beriem.
Ale bobikovci vy skuste uz porozmyslat. Za spolocny rozhovor nic nedate.

kaciatko81
28. sep 2006

domi, dakujem, uz som si zacinala mysliet, ze som divna alebo neschopna 😔

domcek
28. sep 2006

kati némas za co ale do toho Podzamku na svadbu pridem a ty mi musis slubit ze zacnes pracovat na babatku ok. 😉

dorotka
28. sep 2006

kocky ale preco nemoze mat odlisny nazor pred rokom by ani mna neukecal teraz mam 28 a nechala som sa dat ukecat hoci moja mam uz od mojej 25 sa hrozila toho ze vzhladom na moj vek tak nech si pocka kym sa jej dostavi ten pocit pokial nebude cakat do 35
danciacik presne o to ide ty si si vybrala ona si moze tiez 😉

kaciatko81
28. sep 2006

domi, beriem ta za slovo. dorotka, dakujeme. do 35 urcite nie 😉

tinka22
28. sep 2006

keď rozoberáte túto tému - moja bývalá švagriná má 37 a až teraz sa rozhodla pre dieťa - nie je to prineskoro?
Keď si predstavím, že keď ich malé bude mať 20 ona bude mať 57 a vôbec po materskej skoro 40 kto ju zamestná s malým dieťaťom v takom veku je vôbec aj potom problém sa zamestnanť

alexandra
28. sep 2006

Ja som mala super spicovu karieru, uplne rozpravkovu a teraz pre mna vobec nic neznamena, pretoze mam brusko, v ktorom rastie maly cloviecik, ktory bude dozivotne mojim dietatom.. A to je nieco, co mi ziadne pracovne uspechy nedaju..

kaciatko81
28. sep 2006

alex, ale mas taku prax, ze vies, ze nech sa stane cokolvek dokazes sa sama postarat a ta istota je podla mna dolezita.

bobikovci
autor
28. sep 2006

no to je dost neskoro, nasi sa rozhodli pre baby ked mali 39 a 40 r., a maly ma teraz 10 a mama ho nezvlada, nema na neho uz nervy... a robila by najradsej nieco ine.. 😉

michelle
28. sep 2006

ahojte babenky,
neda mi nepridat sa 🙂
je zaujimava debata na temu "mat ci nema dieta" alebo uprdnostnit karieru, skolu ci ine.... ja som toho nazoru, ze vzdy budu nazory aj jedneho aj druheho druhu. ale myslim si, ze najpodstatnejsie je to, ako to citi zena, ktorej sa to tyka. ved ona sama "vie", ci sa na dieta citi alebo nie.... ak nie, je zodpovedne rozhodnut sa nemat dieta - myslim v danom obdobi....ci uz skola, kariera alebo ine je alebo nie je podla inych padnym dovodom na "odklad"... na druhej strane su tu zeny, ktore studuju, pracuju, nemaju idealnu situaciu a napriek tomu sa rozhodnu dieta mat. ja konkretne taketo zeny obdivujem, vziat si na seba tolko toho. je mi jasne, ze sa to da zvladnut, ked sa chce, je kopec takych pripadov...
tym chcem povedat, ze neexistuje rozhodnutie dobre alebo zle, spravne alebo nespravne, vsetko je to o pocitoch.... takze ja osobne podporujem nazor dievcat (kaciatko a bobikovci), ktore si chcu najprv "zivot zariadit" a mat dieta, ked maju nanho v dusi aj inde preistor... a mozu sa mu naplno venovat. no ako som spominala, obdivujem dievcata, ktore maju dieta aj v nie prave lahkej situacii.... maju to o nieco tazsie, ale dieta im ten pocit uspokojenia urcite svojim sposobom doda... a to je zase pre nich dolezite....
takze tolko moj nazor 🙂

bobikovci
autor
28. sep 2006

kaciatko, co vlastne robis, mna to zaujima? 🙂

bobikovci
autor
28. sep 2006

Michelle,
dik 😉
planujete aj 2.?

michelle
28. sep 2006

bobikovci,
planujeme, jasne.
aby som upresnila, u mna to bolo takto: po strednej som strasne chcela ist na vysku. ale prislo tehotenstvo a rozhodla som sa dietatko si nechat a skolu "pustit k vode". povedala som si, ze raz, ked bude dcerka vacsia, si tu skolu urobim. a taksa aj stalo. teraz zacinam 4.rocnik a uz teraz sa tesim, ako po magistrerskych promociach budeme pracovat na babatku 😉 nerozmyslam nad tym, ci sa potom bude darit alebo nebude, naco sa tym teraz stresovat? viem, ze by som skolu, rodinu a dalsie dieta len tazko zvladala a ja chcem mat babo, ked sa mu budem moct riadne venovat, chcem si ho "vychutnat". a uz teraz sa na to obodbie tesim...

kaciatko81
28. sep 2006

michelle, super, aku skolu studujes? vies, ja chcem aby malo mimi mamu, ktora bude kludna a usmiata a nie unahlena a nervozna. aj u nas v poslednom rocniku baby skolu stihali, ale hovorili, ze toho bolo dost...

domcek
28. sep 2006

Michelle tak gratulujem krasne si si to zorganizovala. 😉

michelle
28. sep 2006

kaciatko, studujem socialnu pracu. aj ja mam spoluziacko, ktorym sa pocas studia narodilo babo a vidim, ako toho maju chudata vela.... ale maju moj obdiv ako som napisala. a nemyslim si, ze sa rozhodli "nespravne". proste je to o tom, kto to ako citi....

domcek no dakujem 😉 tak to citim, tak teda planujem. a uz sa tesim, ako budem mat o 2 roky pri prezyvke napisane "snž", neskor "tt" 😀

kaciatko81
28. sep 2006

michelle, suhlasim a drzim palce, aby ti to vsetko vyslo 🙂

michelle
28. sep 2006

kaciatko ja tebe tiez 🙂
aj vsetkym vam ostatnym, bruskatym, ktorym brusko zatial len "zavidim" 😉

alexandra
28. sep 2006

kaciatko to som na margo ie Teba, u teba je to iny pripad 😉 Byt tebou tiez odpracujem 3 roky po skole.

michelle suhlasim s Tebou.. Len pozor, aby si sa nenakazila odomna, najma ked prideme okolo toho Silvestra 😀

domcek
28. sep 2006

michelle a kolko mas rockov vyzeras velmi mladunko na taku velku dceru. 😀

michelle
28. sep 2006

alex no mozno uz som nakazena, ked som sa vcera dotkla toho tvojho krasneho bruska 😵

katrin
28. sep 2006

michelle vyzerá, ako keby mala dcéru v 10-tich 😵 😉

alexandra
28. sep 2006

michelle mozno ano, co ja viem ako rychlo sa to siri? 😀 Ja som si sahla na happynku a do pol roka to tam bolo 😀