• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Keď niekto mláti svoje dieťa. Ozvali by ste sa?

27. júna 2009 
zuzanocka, super. Myslím, že takto by sa to malo riešiť... Ty aspoň neprídeš priamo do styku s dotyčnou a polícia si s ňou už poradí. Aj keď ma šoklo, že tam ta polícia vôbec došla.
24. jún 2009 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misskkaa...záhada neposlušného dieťaťa je odhalená :wink: ...oni ako rodičia si ho nevážia a nadávkami ho ponižujú :angry: ...možno si neuvedomujú ako veľmi mu ubližujú...v jeho hlave behajú myšlienky"je jedno čo urobím aj tak som debil"...kedy ho naposledy pochválili?povzbudili?odmenili(stačí bozkom :wink: )za niečo čo zvládol bez protestovania
...každé dieťa žiarli na príchod súrodenca :wink: ...niektoré tak,že sa potrebuje pritúliť a uistiť v maminej láske práve vtedy keď treba obskakovať bábo - to je tá milá forma žiarlenia :wink: ale treba ho ubezpečiť že ich ľúbi rovnako a neodstrčiť ho ...no sú aj deti,ktoré zo žiarlivosti ubližujú,stačí nevinná poznámka "pozri bábo je aké dobré a ty len vymýšľaš"a môže vo svojom detskom rozmýšľaní riešiť problém po svojom :unamused:

...a k tomu že ho tak volajú,keď tam nie je........deti zachytia veľmi veľa informácií,vedia prekvapiť :wink: -mne samej sa to potvrdilo na mojich deťoch...starší syn mal asi 4 roky a hral sa s menším vo vedľajšej izbe,išla im aj telka a ja som v kuchyni kecala s kamoškou...no keď mi o dva dni zopakoval niektoré vety z rozhovoru-nechápala som :wink:
24. jún 2009 o 22:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bodka13 - maximalne suhlasim s tebou. si detska psychologicka? :grinning:

tiez zastavam nazor, ze najvacsi podiel na tom vsetkom maju rodicia. co davas to dostavas...
24. jún 2009 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zabka nie :wink: ...ale aj na mojich chalanoch,hlavne na mladšom-je dosť živý a vymýšľavý že lepšie zaberá keď ho chytím za ruky,zohnem sa k nemu,pozeráme sa na seba a tichým kľudným hlasom mu dohovorím :wink: ...ale ni som svätica :grinning: :grinning: :grinning: aj mne sem tam ruka uletela a jedna taká "vzduchomchladená" im pristála na zadku :wink:
...a máme pravidlo : upozorním max. 3x a potom príde trest(niečo sa zakáže)...tak keď sú neskrotiteľní stačí povedať zvýšeným hlasom "raz,dv..."a daľej sa nedostanem...sú skrotení :grinning: :grinning: :grinning:
24. jún 2009 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no bodka13,praveze mama ho stale vola Marecek nerob, Marecek prosim ta preco si taky zly,Marecek preco nepapas tu polievku... ona je jedna z tych zien ktory maju strasne tenky hlasok takze ked kolkokrat chce na neho zakricat vyznie to divne,lebo nema v hlase respekt,je taky slaby. dnes sme prisli z polska,isli sme si kupovat kociky a mama ho drzala za ruku aby sa nestratil a on ju kopol do lytka llebo tam bolo nejake auto co chcel a rodicia mu ho nekupily lebo,to bolo jedno z tych vecsich a stalo 80eur. potom ked uz naozaj nemozu tak mu povedia "co si uz ozaj debil". mam vam pravdu povedat neviem co by som robila ja na jej mieste. obaja su z neho uz na prasky. :confounded: ,potom sme isli okolo nejakeho toho uja co predaval syry,a on mu jeden vzal a utekal prec,rodicia si nic nevsimli a ked ho chytily pytali sa ci je to syn. Krvy by ste sa im nedorezali,strasne sa hanbily. uz som cakala ze ho zataja :grinning: a co sa tyka tych pochval,nemaju ho za co, no raz podal mame varesku z kuchyne a mama ho pochvalila a pekne podakovala a on vzapeti musel hned nieco zle spravit, totiz hned ako jej dal varesku a mama ho pochvalila tak narocky (a to hovorim vazne) vylial do cipsov vodu. a taky hnusny nema ani po kom byt, obaja rodicia su starsne mily,takze je to divne po kom je :frowning2:
25. jún 2009 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, ja sa ozvem :wink: proste mi to pride spravne...
nie som super zena, ale svoje deti jednoducho nebijem- ani "vyhcovnu po zadku"..volakedy davno mi to prislo ako spravne riesko, ale potom som s tym akosi prestala..u nas sa respektuje mama aj tato rovnako. Frflu, oponuju, ale nakoniec vzdy dojdeme ku schodnemu rieseniu..nechat vytrucovat dieta je ine :wink: ked sa dieta snazi manipulovat rodica, nie je to dobre...ale to nie je bitka :wink:
ak idu rupnut nervy, vzdy je lepsie opustit miestnost, potom sa vyhneme cinom a aj reciam, ktore by nas potom mohli mrziet :wink:
25. jún 2009 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misskkaa - ako pises o tom chlapcovi je to poriadny extrem, ale nemyslim ze bitkou by ho prevychovali k lepsiemu. no nechapem preco s nim nezajdu ku psychologovi.
25. jún 2009 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Misskkaa-tak o podobnom "pripade" som citaja v knihe od Jiriny Prekopovej-Maly tyran-vrelo odporucam :slight_smile: Jednoducho im tiez taky doma vyrastol a ak ho nestopnu teraz tak potom uz neviem :confounded: -fakt by navsteva psychologicky bola najvhodnejsim riesenim
25. jún 2009 o 23:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mi sme im to radily,nech zajdu psychologovi,ale v prvom rade je to u nich hanba a v druhom mama nedovoli aby jej synkovi pchali hlavu blbostami. potom len mavneme rukov a nechame to tak. nebudem sa raz cudovat ked jedneho pekneho dna ked bude velky bude sediet v base. vcera sme zas boli vonku a zjedol 2 nanuky ked chcel treti mama mu ho zakazala a tak zacal revat ze "hnusna ciganka,ja chcem nanuk". a az snim triaslo od nervov. mile mamicky ani ja nie som za bitku ale v tu chvilu som mala taku chut ho vyplieskat remenom az by bol sama sinka. Tato sa zdvihol a zacal ho drzat nech sa upokoji a mama si len drzala svoje brusko a hladkala. neviem co sa jej vtedy prehnalo hlavou,ale behom 5minut odisla sama domov a syna tam nechala sameho. Uz sme jej navrhli nech ide byvat k rodicom za cas co porodi,lebo toto jej urcite neprospieva. Pametam si ked cakala tohto prveho diabla tak bola jak slniecko ,stale sa usmievala a bola jak ruzicka stastna. takze podla toho by aj tento jej syn mal byt kludny,takze ked niekto povie aby som bola v tehotenstve kludna lebo budem mat nervozne dieta tak mu neuverim :unamused:
26. jún 2009 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
misskkaa :confounded: :angry: -no len raz by mat skaredo dieta povedalo... :confounded:
Fakt im tu knihu "Maly tyran " vrelo odporucam :confounded:
26. jún 2009 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
etuska a v tej knizke sa vlastne co pise? ako maju ist na take dieta,alebo nejaky pribeh?
26. jún 2009 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
http://www.zzz.sk/?clanok=2374

mozno by im pomohol tento clanok :wink:

http://www.martinus.sk/?uItem=4710

no okrem teorie tam Jirina Prekopova uvadza mnozstvo prikladom malych tyranov z vlastnej praxe
26. jún 2009 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujemetuska poslem jej to emailom. snad bude vediet ako dalej na neho,len sa bojim aby uz nebolo neskoro :unamused:
27. jún 2009 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to nie je normálna žena, biť dieťa 12 minút. zavolala by som políciu, veď je to trestné, nie?
27. jún 2009 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok