Kedy je ten správny čas na založenie rodinky?

zuzanaf31
2. nov 2017

Ahojte Maminky, chcela by som vedieť kedy je ten správny čas, ja viem je to u každého inak, a musia sa na to cítiť obaja. Ale chcela by som vedieť názor mamičiek , ktoré deti už majú, kedy je telo najlepšie pripravené? Aby si žena naozaj užila tehotenstvo a maminkovanie. Kľudne napíšte svoj názor, či by ste vy skôr rodili, alebo radšej neskôr. Ďakujem

dominika6
2. nov 2017

@zuzanaf31 tu nejde o to kedy je pripravené tvoje telo...ale kedy je pripravený na to chlap

emi16
2. nov 2017

Tehotenstvo si podla mna uzijes v kazdom veku ak mas partnera kt. ta miluje a uziva si ho s tebou
Taktiez ak mas pohodove tehotenstvo, ziadne komplikacie.
Ja som si tak uzila prve
Lietali sme po Europe, zdravotne prechadzky v parku
Volne chvile s partnerom co sa tesil na babo a prezival vsetko so mnou
Spanok PP
Cvicila som

Druhe bolo tazsie tehu a ani som si ho tak neuzila
Doma dvojrocna slecna, partner v zahranici, rizikove tehotenstvo

siska53
2. nov 2017

@zuzanaf31 vtedy,ked mas partnera,s ktorym to dieta chcete mat.

pininka
2. nov 2017

Ja som sa vydavala ked som mala 23 a vsetci na mna pozerali ako na exota, ze naco tak skoro. Ale moj muz je starsi o sedem rokov, ma dobru robotu,chodili sme spolu 4 roku, tak naco dalej cakat. Prve dieta som mala na 24, a som rada,aj ked pri prvom je ozaj vsetko ako spanielska dedina. Teraz mam tretie dieta po 10 rokoch, budem mat 35 a uzivam si to rovnako, len uz vsetko ovladam 😀. Ale je fakt, ze toto tehu bolo najtazsie a fyzicky uz zdaleka tolko nevladzem. Takze odkladat si to co najdalej podla mna nieje dobry napad. Hlavne ak chces mat viac deti.

septemberkl
2. nov 2017

Spravny cas je vtedy, ked mas muza na ktorého sa mozes spolahnut a naozaj velmi dobre si rozumiete a obaja dieta chcete. Je jedno v akom veku to je. Hlavne si daj pozor na jeho zvyky, ktore ma zo svojej rodiny. Uplne najlepsie je ak si rozumies aj s jeho rodinou, lebo za slobodna moze byt muz uzasny, ale pri dietati, ked uz sa citi byt tebou isty a nepotrebuje ta ohurovat moze zacat menit svoje zvyky a zrazu chlap, ktory bol vzdy cistucky, prijemne spravajuci moze zrazu zmenit a po byte sa ti zacne promenadovat chlap v spinavych smradlavych ponozkach, ktore si nebude chciet dat oprat, lebo "ved su este ciste" a "co sa do toho staras" a ty si zrazu vsimnes ze u nich doma takto sedi pri tv cele dni jeho otec, ale nie v spinavych ponozkach, ale priam v plesnivých. a jeho mama okolo neho obskakuje a tvari sa , ze to nie je citit. Tak to bude on potom od teba pozadovat. Takze spravny cas je ak mas niekoho koho milujes aj on teba, rozumiete si a mas prelustrovanu jeho rodinu a ich zvyky. (priklad s ponozkami je trochu pritiahnuty za vlasy, ale posluzi ako priklad). A este by bolo dobre, keby ste mali aspon nejake uspory na zaciatok a uplne top je samostatne byvanie.

zuzanaf31
autor
3. nov 2017

ďakujem za vaše názory, ja som s priateľom 3 roky, spolu bývame už 1,5 roka takže jeho všetky návyky už poznám, a sú úplne v poriadku, myslím že je to môj partner na celý život, aspoň dúfam v roku 2018 plánujeme svadbu, a v poslednom čase sa často rozprávame o bábätku, a tento týždeň mi už aj sám povedal že by už chcel dieťa , aj ja by som chcela len sa bojím či to všetko zvládnem, tak sme sa dohodli že keď tak až na ďalší rok, chcela by som určite 2 deti a aspoň do tridsiatky to všetko stihnúť 🙂

janickacrazy
3. nov 2017

@zuzanaf31 Tak ja som mala 1.dieťa v 22, druhé v 33 a tretie v 38. Prvé tehu rizikové, musela som ležať v nemocnici, porod otrasný, zotavovanie dlhé. Druhé tehu tiež nič moc, bývalo mi zle celé dni, vracala som po ceste do práce, no čo ti poviem. Porod bol už lepší, aj zotavenie kratšie. Tretie tehu bolo najlepšie, žiadne problémy som nemala absolútne, behala som ako srnka, porod tiež super, zotavenie najkratšie zo všetkých. Užívam si materskú v "pokročilom" veku a cítim sa fajn. Určite to nie je o veku, ale skor o psychickej pohode. Ak sa na to cítiš, tak chod do toho. Ale aj po 30 sa to dá, takže sa nemusíš nahánať, aby si všetko do 30 stihla, niekedy sa to nedá naplánovať.

babulkomale
3. nov 2017

@zuzanaf31 hlavne sa netlac do polohy "vsetko stihnut do 30-tky".
Vytvoris si podvedomy stres v hlave a nemusi sa darit. Mam okolo seba dost mladych zien, ktore uz chceli mat 2-3 deti. Maju ledva jedno, aj to po liecbe. Inym nic nezistili, len sa proste nedari...
Mozes o deti aj prist, je to velmi caste. Takze ano, vytvor si podmienky, dajte moznost nepouzivanim antikoncepcie, ale netlac na pilu terminmi.

zuzanaf31
autor
3. nov 2017

@janickacrazy môžem sa spýtať ako ste to zvládali ako 22 ročná ? užívali ste si miminko boli ste na to pripravená? či po tej 30 to bolo omnoho lepšie? Ak by sa dal vrátiť čas ,chceli by ste dieťa v 22 alebo až neskôr? ďakujem

zuzanaf31
autor
3. nov 2017

@babulkomale ja viem že nie je dobré si všetko plánovať, ale som typ človeka, ktorý chce mať upratané v živote, možno je to chyba možno nie, ale tak určite sa nedržím presných dátumov a termínov, všetko robím tak ako to cítim, ale ďakujem , ja si myslím že to príde aj samo, pretože antikoncepciu žiadnu nepoužívame už ale pol roka, ale tak ani sme sa ešte nepokúšali o bábätko

babulkomale
3. nov 2017

@zuzanaf31 upratane a naplanovane mam rada aj ja, preto pisem to co pisem. O to vacsi sok byva, ked veci nevyjdu a este aj okolnosti su viac nez tragicke...potom je umenie to prijat a nezblaznit sa.
Prajem vsetko dobre.

janickacrazy
3. nov 2017

@zuzanaf31 No to prvé bábo nebolo plánované, takže som pripravená veľmi nebola, ale ja som vždy deti milovala a ked som zistila, že som tehotná, tak najskor som bola trochu v šoku, ale potom som sa tešila. Malý bol veľmi dobručké bábo, také za odmenu, takže som to zvládla celkom v pohode, aj ked som bola na všetko úplne sama, lebo moj vtedajší partner ma opustil ako tehotnú, čo bolo veľmi ťažké pre mna. Druhý syn bol plánovaný, veľmi sme sa nanho tešili, ale bol veľmi urevaný a náročný od narodenia, takže to vobec nebolo lepšie, ale oveľa horšie ako pri prvom. Bola som hotová, lebo celé dni nespal vobec, len tak po 10-15 minútach a inak stále len reval. On bol naozaj extrém. Tretí syn je zase dobručký našťastie. Takže nie je to o veku, skor o tom aké bábo sa ti narodí. 😉

danalop
3. nov 2017

Telo bude pripravené keď bude pripravená myseľ 🙂 A hlavne keď je na to pripravený chlap, primárne to musí predýchať on

anjelic
3. nov 2017

@zuzanaf31 Moje prvé sa mi narodilo, keď som mala 20, bolo plánované, dokonca som ani nedúfala, že sa zadarí /mali sme viac ako rok po svadbe/. Pripravená som bola, mala som "výcvik" pri dvoch krstných deťoch, ktoré som kŕmila, uspávala, prebaľovala, hrala sa s nimi, pár krát som ich mala aj na noc a to som bola na strednej škole, takže som vedela, do čoho idem. O druhé miminko som prišla a po 4 rokoch sa mi narodil druhý syn, mala som tesne pred 25. Tretie nebolo plánované, ale radosť urobilo... mala som 32. Prvé tehotenstvo bolo fajn, mala som dosť sily, energie, žiadne problémy, so synom so všetko zvládala sama, len manžel po práci pomáhal. Dokonca som kočík s bábätkom sama vyteperila na tretie poschodie 😀. Druhé bolo rizikové a viac problémov a aj hospitalizácia v nemocnici, strach, zúfalstvo a nakoniec zdravý chlapec. Pri dvoch deťoch som ešte stále vládala toho dosť. Pri maličkej som chodila do práce, niekedy som ťahala celý týždeň od rána do večera /našťastie práca nebola fyzicky moc náročná/ a doma som ledva do postele sa dotrepala. V siedmom mesiaci som musela na PN. Po narodení princeznej to už bolo o držku, menej energie, viac ma ťahalo spať, menej času na hranie sa s ňou, viac povinností...ešteže mala súrodencov, ktorí sa jej venovali, keď ja som nemohla. Moja kmotra porodila prvé v 39 a teda horekuje ešte viac ako kedysi ja pri troch deťoch, lenže jej to malé už narušilo zabehnutý život.
Ale naozaj je to u každého individuálne... musíš byť psychicky nato pripravená Ty aj Tvoj partner, nasilu to nepôjde a zas pochybnosti a strach v kútiku duše, či to zvládnete tam bude, to je prirodzené.