Kedy začnete dávať fusak?

martina654
24. sep 2018

Ahojte mamky len tak má napadlo kedy začnete dávať aj fusak pre tie naše zlaticka myslím do športových kocikov keď sa tak neskutočne ochladilo? Stačí zatiaľ len nejaká hrubšia deka a nanoznik?

beky1813
24. sep 2018

@martina654 zase sa neochladilo tak, aby som vytahovala fusak. Zatial mam deku. Ani nanoznik nedavam

martina654
autor
24. sep 2018

@beky1813 tak mne sa zdá že sa ochladilo až bars z 38stupnov na 10stupnov ako my mame dnes tu tak to je brutálny rozdiel...ja len tak som sa pýtala že kedy čo a jak

beky1813
24. sep 2018

@martina654 vwd daj podla seba. Ja vytiahnem fusak, ked bude cely den chladno. Nielen rano

soninkaaa1
24. sep 2018

@martina654 Ja som už dala fusak - taký tenší prechodný. Nánožník na kočíku zatiaľ nemám. Neviem ako inde, ale na Liptove je práve 5 stupňov. . A to je pre sediace dieťa už dosť chladno.

veronikazoja
24. sep 2018

záleží ako ste zvyknuté, ja som malej dávala pri takýchto teplotách deku a nánožník, lebo inak mávala studené rúčky a hneď cvrknuté v plienke a fusak až tak okolo nuly, lebo som mala hrubý zimný

martina654
autor
24. sep 2018

@soninkaaa1 No aj u nás v Košiciach je 10stupnov ale strašne fúka tak preto som chcela vedieť

martina654
autor
24. sep 2018

@veronikazoja tak mala síce teplo nemá rada ale má 11mesiacov a myslím že presne ako vy píšete že je chladno dosť pre sediace dieťa...toto že mame len brutálne hrubý fusak na zimu a do toho ju ešte dať nechcem preto som sa chcela informovať ako to maminky robia keď je už takto chladno a detičky sú v športových kočíkoch

beky1813
24. sep 2018

@martina654 ja mam tento nachystany, ale nebudem ho este davat, lebo poobede ma byt teplo na takyto fusak. Je prechodny, ja ho pouzuvam aj v zime

martina654
autor
24. sep 2018

@beky1813 môžem sa opytat kde ste ho kupovali? Tak ako ani ja nie keď bude teplo to je jasne ale ráno hlavne keď ideme do obchodu na prechádzku a hlavne k lekárovi...mala má rada keď je chladnejšie ale je zvedavá deku odkope a všetko musí vidieť tak nechcem žeby prwchladla teraz mame aj očkovania a tak tak naj je zdravá...je to moje prvé síce je narodená v zime ale keď bola miminko bolo mi to jasne jak ju obliecť aj všetko ale teraz nemávali sajnu ona sa každý deň mení a každý deň je jej iné po chuti

beky1813
24. sep 2018

@martina654 ja uz neviem, z netu som objednavala, na rano davam deku. Moja ma 7 mesiacov a teplejsie obleciem

luccki
24. sep 2018

Prosim poradte mi celorocny fusak s vyberatelnou zimnou vlozkou.

luccki
24. sep 2018

Poraďte prosim celorocny fusak s vyberatelnou zimnou vlozkou

fkata
24. sep 2018

Ja som tiež z KE a dnes som už dávala ráno tenký fleecový fusak.

asia83
24. sep 2018

@martina654 A čo dáte, keď bude január a mínus päť? Potom aby tie deti mali imunitu...ach.

martina654
autor
24. sep 2018

@asia83 Ale veď nikto tu nehovorí že treba deti obliekať do zimných overalov a dávať im paperove fusaky...Len je normálne že keď ešte týždeň dozadu zhruba bolo vonku 38 a teraz z dňa na deň je vonku 10 alebo 5 stupňov a fúka tak každý robí tak ako uzná za vhodne no...je to pre to dieťa poriadny sok a nie len pre dieťa ale aj pre dospelého človeka...a deti ktoré sedia v kočíku nebehaju je zas iné ako my keď sa pohybujeme...

asia83
24. sep 2018

@martina654 Ale v poriadku, len vy ste dali názov témy: FUSAK. Fusak sa používa v zime. Tak som sa pekne opýtala, že čo dáte svojmu dieťaťu do kočíka, keď bude mínus päť. Nie plus desať a plus päť, ako vy píšete. Existuje aj fusak, ktorý nie je na zimu, ale na leto či skorú jeseň? Ja o takom neviem. Ak existuje niečo tenké z dekoviny, ako tu spomína pani nado mnou, tak potom to nie je fusak, ale deka v tvare fusaka. Ja si zošijem pár tenkých látok, dám to v lete a poviem, že má fusak.

martina654
autor
24. sep 2018

@asia83 ja vás rozumiem ja som sa pýtala že kto poprípade kedy bude dávať fusak keď sa tak ochladilo...tak áno má to svoj názov je to prechodný fusak... ale trosku nerozumiem správe nevadí to je jedno chcela som názory dostala som ich

asia83
24. sep 2018

@martina654 Dobre, ja som pochopila pod názvom "fusak" poriadny zimný fusak z ovčej vlny. Nepoznám prechodné fusaky. Rada hovorím čo si myslím, tak ak som sa vás dotkla, mrzí ma to.

beky1813
24. sep 2018

@asia83 ale su prechodne fusaky a napr. znacka lodger tusim ma celoricny, v lete pouzivas ako podlozku, potom nazipsujes vrch a pouzivas na jesen a v zime vlozim hrejivu vlozku. Cize to, ze ty nepoznaa, neznamena, ze neexistuju

asia83
24. sep 2018

@beky1813 Ja rozumiem. Tak, ako existujú čižmy, ktoré sa nosia v lete, tak existujú aj fusaky na leto či jeseň. Len by to mali inak pomenovať. 😉

beky1813
24. sep 2018

@asia83 preco? Staci pouzivat vhodnu predlozku

fkata
24. sep 2018

My máme pletený aj fleecový, oba sú prechodné.
@asia83

martina654
autor
24. sep 2018

@martina654 mna ste sa nedotkla nijak úplne v pohode ja len hovorím že sú prechodne fusaky...tak je jasne že niesom pojasena a nedám malej teraz zimusny fusak však by som z neho vybrala takú malú uvarenu kuru 😂