Kočky zo snažiliek - "stará partia" 🙂

weja
14. nov 2007

ahoj holky 🙂
tak ako som slubila, zakladam (s tichym suhlasom admina) tuto novu temu... Dufam, ze sa ostatne kocky z fora neurazia, ale niekedy je potrebne vytvorit novu temu, kde by sme sa mohli stretavat na rovnakom mieste vsetky, ktore mame o to zaujem... 🙂

Takze... dufam, ze sa tu budeme pravidelne stretavat a ze nam vsetkym prinesie to vytuzene stastie v podobe malych vonavych babatiek 😵
takze bobess, jablonka, alex, bubatenko... tesiiiim sa na vase prispevky 😉

drobec123
24. jan 2008

ani nie, ti co vedeli ze mam narodeniny mi zablahozelali a ostatnym to nejako nebudem hovorit. tu sa kazdy stara o seba sameho. a ja teda ani nie som uplne stvorena na nejake oslavy, ja radsej tak len v klude .... cez vikend ideme k nasim do tatier, takze sa tesim ako moj ocino navari a bude po oslave mojich narodenin 🙂

weja
autor
24. jan 2008

jaaaj, take rodinne vikendy a oslavy milujem 🙂 ja uz tiez v poslednej dobe inklinujem radsej k takym kludnejsim, aj ked aj posedenie s kamosmi v nejakom dobrom bare je fajn...
inak teraz je tu uz 2 dni dost chladno, tak sa na to psychicky pripravte... 😀 ale ochladilo sa urcite vsade...

drobec123
24. jan 2008

hej, vsade je chladno., drahy bol teraz dva dni na sluzobke vo Vratnej tak mi posielal MMSky ako krasne snezi a kolko snehu napadlo. takze uz sa na to tesime, berieme aj lyze aby sme jeden den vybehli aj vonku sa vyvetrat.
weji my by sme sa mali prestahovat, ty tu do BA kde je relativne teplo a my do liptovskeho kde je sneh a hory ! 😀

weja
autor
24. jan 2008

drobec - beriem!!! 😀 ja zimu fakt nemam rada, iba ak spoza okna, takze by som sa dala nahovorit... 😉
mne este celkom vyhovuje taka talianska zima - ta sa da este prezit... 😅 hlavne tam nebyvaju zalahy snehu, len bohuzial vsetky cizmy, co som si tam s veeelkym nadsenim nakupila (lebo boli fakt fantasticke) v nasich podmienkach vydrzali tak 3 mesiace... 😅
Zuzi, vy ste inak riadni sportovci, hlavne co sa toho lyzovania tyka... 😨 😉

drobec123
24. jan 2008

no ani nie, mam pocit ze toho vobec vela nestihame, alebo minimalne nie tolko kolko by sme chceli. ved sme v januari lyzovali len raz, co na nase pomery je velmi malo 🙂 ked prisla v decembri aj teraz v januari mrcha bol moj manzel na jednej strane samozrejme smutny, ale na druhej strane sa tesil ze aspon este polyzujeme ! nas to hrroooozne bavi a tesi ! ja sa raz prestahujem na nejake lazy a budem sa len tak tulat po lukach, kopcoch, zbierat bylinky a tak 😀

weja
autor
24. jan 2008

drobec - manzel ma spravny pristup - treba v tom, ze sa nezadarilo, hladat aj nejake pozitiva 🙂 my si tiez hovorime, ze nam dvom v podstate nic nechyba, uzivame si jeden druheho..., ale to babo, ked pride, bude taky bonus - ceresnicka na torte 😵 😀 aspon takto sa to snazime brat vacsinu casu, len to obdobie ked pride mrcha, je kriticke... ☹ 😔
inak ja si myslim, ze vy sa raz na tie lazy naozaj prestahujete... 😅 pre vas by to tam bolo uuuplne idealne - v zime poriadna lyzovacka a v lete by ste zbierali huby a liecive bylinky, z ktorych by si potom robila caj plodnosti... 😀 a mozno by bol fakt ucinny a nakoniec by ste na tom aj zbohatli... 😵 😀 😉

jablonka
24. jan 2008

dnes je tu nejako ticho 😒
Dianke je uz podstatne lepsie, budem s nou doma do stredy a potom este par dni manzel.
ja si tiez meriam kazde rano teplotu, zatial ma to drzi, ale mam tie hodnoty nejake divne, tak neviem 😒

jablonka
24. jan 2008

je to mozne ze mi teploty zacali pomerne vysoko a teraz sa drzia tak nizko? vyzera to tak, ze ovulka sa nechysta ☹
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

drobec123
24. jan 2008

jablonka, neviem sa dostat na tvoj graf abz som sa na to pozrela, asi si tam nedala funkciu sharing .... ja mam dnes nejake stretnutia cez den takze vela lietam mimo kancelariu. inac co je s alex uz sa tu dlhsie neukazala ....

weja
autor
24. jan 2008

jablonka - ahoooj, tak sme radi, ze sa Dianke polepsilo... 🙂
ten tvoj graf sa ani mne nezobrazil... ale je mozne, ze ak si zacala merat este cez ms, boli teploty vyssie a ked prichadza plodne obdobie, mozu sa drzat nizko...
inak, kedze ovulka zavisi od dlzky cyklu, a mala by byt zhruba niekde v jeho polovici, v pripade, ze ho mas nepravidelny, cele sa ti to moze nasledujuci mesiac posunut... 😕 ja mam napriklad 35-dnove cykly a podla toho je vraj normalne, ze ovulka je az okolo 20-24DC... a ked som sa "hrabala" v grafoch, natrafila som dokonca na take, kde ovulka bola az 54DC!!! 😲 😲 😲 a dotycna v pohode otehotnela... 🙂
inak skus pozriet na www.merenibt.xf.cz, je to uuuplne skvela stranka na akukolvek zahadu okolo BT, ja som nad nou vcera sedela pomaly 2 hodiny... 😅 ale moja "zahada" sa tykala pokazeneho teplomeru 😀 😀 😀

bobess
24. jan 2008

weji-dúfam že už zháňaš nový teplomer ... ja som dnes nemerala lebo od 3 som hore a tak by mi asi teplota neukazovala nič reálneho. stránka merenibt. je úplne super

jablonka - ten graf musíš zaštrtnúť celú tvoju adresu a to skopírovať sem

drobec-to si ma s tou reštikou prekvapila, ja som myslela že je to tma také snobské a neosobné, vždy to obchádzame a nejak nás to ešte nezlákalo

dnes som mala ráno na stretnutí miminko 1,5 ročné - zlatíčko a na druhom stretnutí polročné - aj ho kojila. takže dnes mám mimi deň - a hlavne všetky mi povedali a pýtali sa kedy už konečne u nás niečo pribudne a hlavne ako si to užijeme a bla bla. torchu ma to zosmutnilo, ale ešte mám 3 dni nádej ... (i keď osobne na pondelok mám predbežne dovolenku - keby som to nejak nezvládala - dorbec ja viem že sa smeješ ale ja už toho začínam mať dosť ... fakt psychiatria)

drobec123
24. jan 2008

nie je to snobske, dokonca ani tma tam nie je. musim ale povedat ze jedlo tam zase nie je nejake najuzastnejsie, ale da sa tam velmi prijemne posediet len na kavicke.
a maju uuuuuuzasne tiramisu ! sice nie je prave tmave kakao navrchu ale chutovo bola fakt super !!!! mnam, hned by som si dala !
a weja uz nebude potrebovat novy teplomer 🙂

weja
autor
24. jan 2008

bobess - ved uz aj manzel mi volal, ze je v meste, ci mi ma kupit dalsi novy teplomer 😀 no co uz, niekto nakupuje vo velkom tehu testy - ja mozem teplomery 😀 😀 😀
drobec - nespominaj mi ziadne tiramisuuuu... 😲 ja mam taku straaasnu chut na sladke, ze az! a do roboty si nic take nenosim - pre istotu, lebo by som nerobila nic ine, len to cely den vyzierala 😀
bodaj by si mala s tym teplomerom pravdu... 😵 no ale nejaky budem musiet este kupit, ved do casu kedy pride/nepride ms ma zozeru mrle, lebo nebudem vediet na com som... 😅 boooze, uz aj na tom som zavisla... 😀 😝

drobec123
24. jan 2008

ty nemas nic sladke v robote ? klobuk dolu, ja by som to nezvladla len tak sediet a nic nejest ... ja som straaaasne na sladke a musim mat vzdy zasoby v sufliku 🙂

weja
autor
24. jan 2008

no sladke si uz nenosim, teraz uz len trochu ovocia... potom som totiz nevladala jest ani obed, lebo som mala plne brucho sladkeho... 🙂 a poobede si hovorim, ze si dam nieco doma... doma totiz jem sladkosti tak ci tak, takze aspon takto sa snazim to mnozstvo obmedzit...
joj ja by som tiez bez sladkosti zomrelaaaaaa.... 😝 😀

bobess
24. jan 2008

práve som si dala Milku s orieškami a to som Vás ani nečítala !!! Dnes som bola na obede ale dala som si zapekané cestoviny a zabudla som im povedať že chcem bez smotany, takže mi je riadne blbě.
weji dúfam že teplomer už nebudeš potrebovať - to je jasné, iba možno tak manželovi odmerať či z tej radosti nemá horúčku ...
zachvíľu mám stretko s tehu mamčou ... no proste sa tomu dnes nevyhnem 😀 a to som si na nete prečítala kto všetko je zase tehotný ... 😀

maja.ka
24. jan 2008

ahojte, davno som tu nebola, co je nove, nejaka tehulka? 😉
bobess aj ja som citala v inych temach a kopec bab je tehu, to je super 🙂
inac ja som tiez na sladke, prave som dojedla lentilky, v poslednej dobe mi velmi zachutili 😝 😀

bobess
25. jan 2008

dobré piatkové ráno
takže ďalší víkend pred nami -teším teším

tento týždeň bol dobrý záťah v práci i na nervy ... mali sme ísť lyžovať ale nakoniec sme to zrušili a budeme doma. pôjdme kúpiť to kreslo, manžel sa ponúkol že upraca - takže to si nenechám ujsť. ja budem klasicky ťukať do PC a niečo dobrého navarím. teda chcela som steaky ale dočítala som sa že práve tie by som nemala, takže manžel bude mať steak a ja niečo zdravšie. a hlaven ráno nemusíme vstávať - rozhodujem sa či som ochotné kvôli teplomeru vstať, ale zatiaľ je to ešte na vážkach...

drobec123
25. jan 2008

dobre ranko .... no ja kvoli meraniu teploty cez vikend nevstavam. odmeriam si ju vzdy az ked vstanem aj ked viem moze byt vyssia ako normalne, ale to so nedokazem spravit aby som sa v sobotu a v nedelu nevyspala 🙂
my ideme dnes do PP, aj ked sa mi teda veeeeelmi nechce cestovat, ale tak na druhej strane som rada ze trosku zmenime prostredie, celkom nam to obom prospeje. a zajtra pojdeme lyzovat a budeme na cerstvom vzduchu a bude nam fajn 😎

bobess
25. jan 2008

no my sa zase chystáme konečne zistiť "kde" bývame. košariská a jazerá máme len na skok od domu a ja som tam ešte nikdy nebola, takže keby bolo 35st. tak sa aj okúpem 😀 ale inak len budem rada ak mi manžel ukáže cestu kade budem môcť kočíkovať mimčo k jazeru ... 😀
drobec-dúfam že budete mať dobré počasie na lyžovačku a tzn. že dnes v práci končíš skôr? ja tiež chcem dať v práci poobede voľno tak dúfam že nebudú proti ...

weja
autor
25. jan 2008

dobre raaanko 😎
no ja hlasim, ze mam novy teplomer 😀 drahy mi kupil digitalny, tak snad daco vydrzi... ale uz to meriam len pre svoju zaujimavost, z tej krivky uz aj tak nic nevycitam... 😖
manzel ma dnes dennu sluzbu, domov pride az okolo osmej, takze dovtedy sa ja chystam upratovat, aby sme uz potom mali nicim neruseny vikend pred sebou... 🙂
inak kvoli meraniu ani ja nevstavam, teda nedavam si budik, ale ja sa vacsinou nad ranom "precitnem", tak odmeriam a spim dalej...

weja
autor
25. jan 2008

bobess - iba ty budes mat poobede volno, ci ho davas vsetkym? To si nejaka dobra sefka, priiid aj k naaaaaam.... 😵 😀

bobess
25. jan 2008

no to by som bola dobrá mrcha keby som si ho dala iba sebe, jasné že všetkým, ale zase taká hnusoba som že im dám radšej voľno lebo ich už mám dosť a chcem si oddýchnuť ... 😀 aj od nich aj od práce aj od kancelárie ako takej. päť dní v kuse a z kancelárie mám vyrážky ... 😝

dobrý nápad upratať dnes - skúsim čo na to manžel ... keďže tentokrát upratuje on !!! chcem prevliecť aj perinky, ja potom milujem ten pocit čistých perín a ráno sa nich váľkať...

drobec123
25. jan 2008

no mne ked sa podari odist o 16:30 tak budem neuveritelne stastna ! potrebujeme sa zbalit a vyrazit, aj ked skor ako o 18.00-18:30 sa ani neoplati, dialnica je preplnena a iba sa motame.
fakt si bobess nebola na jazerach ???? to je neuoveritelne, kolko tam vlastne byvate ?
my sme tam chodievali par rokov dozadu skoro kazdy den po praci cez leto - okolo 19.00 sme prisli, len sa rychlo okupat, vysusit, dat si v Mangu kukuricu a o 21:30 sme sli domov do postele. citili sme sa potom kazdy den ako keby sme boli na dovolenke, lebo za ten vecer uuuuplne pri vode zabudnes ze si cez den pracovala.
len teraz ked sme sa prestahovali do PK tak je to uz trosku daleko a od ruky, ale sem tam vybehneme minimalne do tej restiky, je to take nieco ine- taka exotika 🙂 joj ale som sa rozpisala, uz aby bolo leto, mozno sa tam tento rok stretneme a buduci budeme spolu kocikovat 😀

bobess
25. jan 2008

no fakt som tam ešte nebola, z jedného balkona v detskej tam vidno, ale nemali sme čas.
ani jazero v rovinke som ešte nevidela, teraz robia okolo hrádze cyklo trasu, tak sa teším, dúfam že to bude pekne urobené a už teraz vyberáme bicykle (toto je úchylka manžela - dobré bicykle) a máme to len cez ulicu !!!
teraz to vyzerá že sme lemri, ale minulú jar a leto sme makali na zhrade, jazierko, záhradka, skleník, terenne úpravy, takže sme mimo ani nechodili, tento rok to bude iné a budúci - to už ani nehovorím, dorbec kočíkovanie platí ... dohodnuté

drobec123
25. jan 2008

bobess a ty si v rovinke alebo v dunajskej luznej ? ono to je asi jasne ze ked ste dokoncovali prace okolo domu tak potom uz vela casu neostane .... ale ved sme este mlade, tak mame cas objavovat veci okolo nas 🙂
vsak dnes nech manzel uprace a zajtra mate cely den na to aby ste sli na prechadzku a pozriet sa ake krasne to tam mate 🙂

drobec123
25. jan 2008

weji, pochval sa svojou krivkou mozno z nej nieco vycitame 🙂

weja
autor
25. jan 2008

my sme sa cez leto chodili tiez byciklovat - k nasim je to cca 5-6 km, tak sme poobede sadli na bycikle a sli sme na kavu... 😀 nasi maju vonku v zahrade take drevene posedenie a pergolu s tahavymi rastlinkami, takze uuuplne fantasticky sa tam clovek citi, tak si len tak sedkame a kecame... 😎
jaaaaj, uz aby bolo letooo...
inak ked sem-tam hodim ockom do majoviek a vidim, ze dost z nich ma problemy so skracujucim sa krckom - musia len cely cas lezat s vyvysenymi nohami, este aj sedenie maju obmedzene... uff, no v zime sa to da este ako tak zvladnut, ale v lete cely cas len lezat v posteli... 😝 nic moc... 😖 no dufajme, ze nas taketo problemy obidu... 😕

maja.ka
25. jan 2008

ahojte 😀
konecne piatok, tak sa vytesujem 😀 😀 u nas krasne snezi 😕
inac s tym krckom ma asi fakt vela bab problemy, moja kamoska mala taky isty problem a dopadlo to velmi zle, je to velmi cerstve ani tyzden ☹ ja uz fakt neviem co sa to deje? 😔

weja
autor
25. jan 2008

http://www.wunschkinder.net/forum/zanzeige/user...
drobec, no z mojej krivky nevycitate vooobec vobec nic - teraz ked som odmerala novym teplomerom, teplota sa zrazu zvysila, takze mi to pravdepodobne na teraz zakresli do grafu aj ovulku, aj ked ta uz musela byt par dni dozadu... 😒 a tym padom mi posunie aj ocakavanu ms... 😒 takze teraz je to uz fakt len take informacne, ci teplota nahodou neklesa, inak je to na dve veci...