Koho voliť?
Ja len milé dámy, keby ste nevedeli, koho voliť...nezabudnite, že Odor je nominant našej pani prezidentky, ktorá je z tábora PS. Cize len smelo do toho a bude mam naozaj sveta zit👌
Vsak uz sa vyjadrili ze sochodky na SK sú vysoké a treba ich samozrejme znizit🤣
Stručné zhrnutie
- V diskusii sa uvádza, že Odor je nominant prezidentky z tábora PS, čo účastníci spájali s volebnou podporou od vedenia PS.
- Diskutovalo sa o rodičovskom príspevku (rodičáku) a o návrhoch ho skracovať, pričom bolo spomenuté predĺženie rodičáku do 4 rokov, ak dieťa nebolo prijaté do štátnej škôlky.
- V diskusii sa pomenovalo „kupovanie voliča“ ako poskytovanie „zadarmo“ príspevkov a spomínal sa 13. dôchodok, ktorý podľa príspevkov dnes dostávajú siroty, vdovy, invalidi a seniori.
Najčastejšie otázky
Q: Ako zistiť, či kandidát je nominant prezidentky?
A: V diskusii sa uviedlo, že Odor je nominant prezidentky z tábora PS; oficiálne informácie o nomináciách nájdete v oznámeniach kandidátov a v materiáloch politických strán (v diskusii menované len meno Odor a PS).
Q: Aké zmeny v rodičovskom príspevku sa v diskusii spomínali?
A: V diskusii sa spomínalo skracovanie rodičáku na kratšie obdobie a tiež predĺženie rodičáku do 4 rokov v prípade, že dieťa nie je prijaté do štátnej škôlky; v príspevkoch tiež zaznelo, že 2 roky sú podľa niektorých postačujúce.
Q: Čo znamená v politike termín „kupovanie voliča“ podľa diskutujúcich?
A: Diskutujúci definovali „kupovanie voliča“ ako poskytovanie rôznych „zadarmo“ príspevkov a benefitov za účelom získania hlasov a spájali to so slabým školstvom a nízkou finančnou gramotnosťou voličov.
Q: Kto podľa diskusie dostáva 13. dôchodok?
A: V diskusii sa uvádza, že 13. dôchodok dnes dostávajú siroty, vdovy, invalidi a seniori.
Q: Aké obavy sa v diskusii spomínali voči politike Roberta Fica a iných politikov?
A: Diskutujúci spomenuli, že Fica kritizujú za nekonzistentné výroky a za to, že „povie niečo iné a urobí niečo iné“, a tiež vyjadrili obavy, že „urobí to, čo mu bude nosiť peniaze“ a bude sa snažiť vyhnúť trestu.
Q: Aké právne riešenia proti zneužívaniu sociálnych dávok sa v diskusii navrhovali?
A: V diskusii bol opakovane navrhnutý všeobecný postup „upraviť zákony tak, aby špekulanti nezneužívali systém“, pričom konkrétne paragrafy alebo legislatívne návrhy v príspevkoch neboli špecifikované.
Závery z diskusie
Zhoda
- Každý má právo sám rozhodnúť, koho bude voliť.
- Treba upraviť zákony tak, aby sa zneužívanie sociálnych dávok a benefitov obmedzilo.
- Kapacita jaslí a škôlok je vnímaná ako kľúčový problém pri rozhodovaní o dĺžke rodičovskej dovolenky.
Sporné názory
- Rodičovský príspevok: jedna skupina tvrdí, že 2 roky (alebo 1 rok podľa niektorých) stačia, druhá skupina tvrdí, že rodičák treba predlžovať, ak nie sú voľné miesta v školkách.
- Postoje k Ficovi: jedna skupina považuje jeho rétoriku a kroky za manipuláciu a potenciálnu korupciu, druhá skupina ho podporuje napriek nekonzistentným vyhláseniam.
Otvorené otázky
- Bude legislatívne prijaté také riešenie, ktoré zamedzí zneužívaniu rodičovských príspevkov bez zníženia podpory pre najslabších?
- Dohodnú sa vlády na systémovom riešení rozšírenia kapacít v jasliach a škôlkach namiesto predlžovania rodičáku?
- Ako sa politicky vyrovná otázka 13. dôchodku a jeho dopadu na rozpočet?
Spomenuté značky a firmy
PS, Nadácia otvorenej spoločnosti (Sorosova nadácia)
Spomenuté produkty a metódy
rodičák, 13. dôchodok, pandemické PNky, mýtny systém, F16, kupovanie voliča, en bloc
Miesta a osoby
Bratislava, Slovensko, Ukrajina, USA, Odor, Fico, Kollár, Matovič, Soros, Jenifer
@lienka.7
KONECNE!!!!
Vsetky tieto prispevky su sprostosti na entu a ludia to zaplatia z ineho vrecka.
Hovori sa tomu "kupovanie voliča". Proste urcita forma manipulacie, ako ludi opit suchym rozkom. Vacsinovy volic ma za sebou slabe slovenske skolstvo, nulove kriticke myslenie, nulovu financnu a ekonomicku zdatnost, cize uspiet na slovensku je lazo plazo - staci dat ludom "zadarmo" a vselijake "prispevky" a budu ta volit...
... a potom pride brutus narast cien..oni si popindaju, ty sa na nich urehlis, ze si budes brucho chytat....
a tento postup opakujes pravidelne aby si sa dostala k moci.
no tuto z troch útržkov a cielených si treba vyberať stranu...
A inak ja som za , trošku priškrtiť kohútik dlhodobo sediacim matkám doma na riti, veď to je už neúnosné . Niektoré by tu dojčili aj do osemnástky keby z toho vytrieskali prachy
@katkatonkova
Nikto ta tu nebude kamenovat.
Proste mas to tak nastavene v hlave, nemas problem s korupciou, praktikami mafie, podvodmi..... a proste zial mnohi na slovensku funguju tak ako ty, preto sa slovensko velmi tazko dostava medzi vyspele staty.
Je to o mindeste... a ten mame stale este "smer vychod", preto je tazke si narokovat na zapadny styl zivota.
@katkatonkova
🙈🙈🙈
Hovorí sa, že 2x nevstúpiš do tej istej rieky, niekto sa smelo aj opakovane vykúpe. Smelo do toho, aspoň vieme, čo nás čaká 😅.
@elizabet173 no super, tak roluj dalej, výber si inú diskusiu a nemudruj tu na moju adresu ako kamoska viesta keď k téme nemas co iné povedať. Ja nie som predmetom diskusie. Ok? 😉
@lienka.7 a koho budeš voliť ty? Dávaš tu rady, ale stále si sa sama “nepriznala”
@zelenakobyla123 ja tu nikomu nedávam rady... ak áno, poprosím uviesť kde.
@walentina7 ja som zistila, že na Slovensku je všetko možné. Okrem zbohatnutia poctivou prácou 😂
@lenka.25 u nás je taká mentalita, že veď nech sa štát stará a nie že ja chcem deti, rodinu, je to na mne. Štát má vytvoriť podmienky - vhodné prac. miesta a pod. ale nie suplovať rodičov a materská pomaly do 5 rokov, lebo veď deti netreba trhať od matky




Pokial viem, zijes v Cesku, tak co ta trapi koho si my zvolime?