Koľko dovolenky ste si brali pred štátnicami?

arama
23. jan 2014

Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať či a koľko ste si brali dovolenky,či PN-ky na učenie pred štátnicami, mňa čakajú síce iba bakalárske, aj tak mám už teraz stres... 😅
Vďaka za odpovede

shanae
23. jan 2014

Podľa mňa je to Veelmi individuálne, niekto sadne a za deň dá 30 strán pomaly naspamäť, niekomu treba cely deň na 3 strany.

sama musíš najlepšie vedieť ako ti to páli ako rychlo sa vies učiť. 🙂

turistka
23. jan 2014

zalezi aj od toho, ci mas alebo nemas deti, to si nanapisala a nevidim to v tvojom pase. Ja som si brala 2 tyzdne,ale to som este deti nemala, ak mas dieta, tak aj mesiac. Ale je to vazne velmi individuale - kolko predmetov, ci to potrebujes iba zopakovat - teda vela si pamätas, alebo sa to musis ucit odznova....

tajka1986
23. jan 2014

Na bc. som mala 10 dní PN, na ing. som si vzala 2týzdne dovolenku a 2 týždne PN 😀 ešte som dieťa nemala, takže bol čas trošku aj na oddych a zrelaxovanie sa pomedzi učenie. Ale tak ako písala turistka, záleží od predmetov a otázok ktoré potrebujes našprtať, prípadne vyradiť otázky typu "šak niečo k tomu hádam len poviem veď nie som debil" a s takýmito sa zbytočne nezaťažovať a neplytvať energiou 😀

jankatt1
23. jan 2014

Ja som mala Bc. statnice v maji. Syncek mal vtedy 11mesiacov, manzel od nevidim do nevidim v praci... studujem na Pravnickej v TT. Ucila som sa cca 1-2 mesiace vopred, kazdy vecer 3-4hod. Cez den sa nedalo. Hoci vycerpana, ale ziadnu dovolenku som nepotrebovala. Statnica na B z obidvoch predmetov, obhajoba na A. Presla som asi 15 knih, o zakonoch a paragrafoch, komentaroch a novelach ani nehovorim. Je to individualne... niekomu to trva dlhsie, niekomu staci parkrat precitat.
Keby som nemala dieta, vezmem si max tyzden vopred dovolenku...

raona
23. jan 2014

ja som bola 2tt PN a 2 tyzdne dovolenka.. a to som nemala deti....... 😉

wewe22
23. jan 2014

dovolenku nedostanem ale babuk planujem plne vytazit tak 2t pred statnicami ved po skuskach si treba dat oddych 😉

maria1989
24. jan 2014

haha, týždeň, aj z toho ma na 1 deň zavolali do roboty 🙂

nuna1
24. jan 2014

podla mna tiez zalezi aku skolu studujes, ci napriklad nejaku technicku, alebo trebars nieco v style socialnej prace.. Myslim, ze je to celkom rozdiel 🙂 V prvom pripade som ja na bakalarske statnice mala dovolenku dva tyzdne a bez deti 🙂

katika55
24. jan 2014

... ja som sa ucila po navrate z prace, ucila som sa najma v noci, vtedy mi to viac myslelo. 😉 Dovolenku som mala prakticky len ten tyzden, kedy boli statnice. Pondelok, utorok a streda som si opakovala a vo stvrtok som mala statnice... tie boli z obchodného, občianskeho prava a z hospodárskej politiky + obhajoba bakalárskej prace. Vsetko za 1. Ani som v to nedufala. 🙂 V piatok som mala volno na regeneraciu. 😀