• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Koľko miniete mesačne na stravu?

12. septembra 2008 
ahojte, tak zrazili sme to na okolo 600euro, a to aj vdaka latkovkam , takze to je 50 euro menej mesacne,moji zas su strasne masovy, co narobim kazdy den aspon raz denne musia mat v taniery maso, avsak ziadne polotovary , lan zakladne surovyny, na pripravu jedal, takze takto je to ovela lacnejsie a aj zdravsie. :wink:
11. sep 2008 o 10:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ja teraz až tak veľa nevarím, možno 3-4x do týždňa. Pre seba sa mi nechce, malá je len na mlieku, muž sa prestravuje na obedoch v reštike z roboty... večer teplú stravu máme občas... keď bude prcek väčší, bude pre koho variť tak to pôjde asi ešte viac do peňazí, ale aspoň bude pre koho variť :grinning:
11. sep 2008 o 17:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no minieme cca tych 7tisic mesacne - len na stravu pre nas dvoch, dalsie vydavky su pre deti a tie su podstatne vyssie- nutrilon, plienky, kremiky,kase, prikrmy ach jaj ani sa necudujem ze sme kazdy mesiac v minuse
11. sep 2008 o 17:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby tak mne sa podarilo nemozne...za tyzden sme na stravu minuli 1000,-sk :grinning:

...ale na druhej strane sme vyjedli vsetky nase zasoby, takze ratam ze budem musiet urobit velky nakup...takze znova len miniem vela :angry:
11. sep 2008 o 20:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
len 1000,-sk??? tak to je snad len moj hriesny sen mat taky dobry mesiac
11. sep 2008 o 20:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jonatanka...niena mesiac...ale na tyzden :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. sep 2008 o 20:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No týždeň s 1000 by som síce zvládla, ale ten ďalší by som minula 3000 :grinning: :grinning:
11. sep 2008 o 20:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ak sa rata cisto strava, tak ja mam len 1000 na tyzden :wink: .A ide to. Ale mame zahradku a tak tak aj odtial mame potraviny, ale snazime sa skromne a setrne kupovat, ale aby sme neboli hladni
11. sep 2008 o 20:38  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No ano da sa to ...uz som to zistila aj ja. Ale u nas sa mina strasne vela na mlieka, a pri mojich chlapcoch v puberte to tiez ide jedna radost...chladnicku otvaraju kazdu chvilku :grinning:
11. sep 2008 o 21:45  • Odpovedz  • Páči sa mi to
tak aj ja sa pridam, my minieme (3-clenna rodinka) priblizne 1000 CHF, to je do 20 tis. korun, ale nie je to len strava, ale aj kozmetika, plienky, hippky a hracka pre maleho.
Snazim sa tiez setrit a chodim nakupovat kazdy den, aj ked mojho muza to veelmi rozculovalo, ze preco nenakupim naraz naporiadok na tyzden, ale ukazovali v TV nejaku reportaz, kde hovorili, ze najlepsie sa usetri, ked sa kazdy den nakupuje, tak sa daju vychytat akcie, nestoja niektore potraviny zbytocne v chladnicke a pod.

Nikde som sa nedocitala, ze by niekto kupoval ine mäso okrem kuracieho a bravcoveho... Nejete hovädzinu?
alebo telacie?
My sice telacie pomenej (drahe), ale hovädzie dost casto a tiez jeme skoro kazdy den mäso.
11. sep 2008 o 22:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
maryam nie - my momentalne kuracie tak do polievky a mozno raz za mesiac aj ako druhe, bravcove detto, najviac jeme ryby
hovadzie a telacie ani ine vobec
11. sep 2008 o 22:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte, ja som si uvedomila odkedy som sem naposledy prispievala, ze na detoch sa proste setrit neda...stale pride nieco, co je treba kupit...asi sa s tym len zmierit :wink:
maryam: my prave robime veeelky nakup autom cez vikendy-asi za 2000 Kc a potom cez tyzden len okolo 100 kc kazdy 2.den. My tu ani ziadny poriadny obchod nemame...myslim, ze takto usetrim viac ako kazdy den nakupovat. Ale zavisi...
11. sep 2008 o 22:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
No my hovädzie ani telacie nejeme z praktických dôvodov... nechcem kupovať mäso v obchode, keď mám všetko od rodičov v super kvalite a bez strachu čo v tom je... ale kravičku a teliatka teda nemajú :grinning:
ale zas jeme veľa králikov, jahňaciny a baraniny, to je ale mäso ktoré nie každý znesie, niekomu to smrdí :sweat_smile:
12. sep 2008 o 06:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
maryam - no my hovädzinu jeme pomerne často. Skoro tak ako ryby. Kuracinu pomenej, najviac do polievky. Bravčové bežne a ešte papáme veľa diviny. No, môj manžel má rád mäso, a keď mäso - tak poriadny kus mäsa. Takže ja na strave veľa neušetrím. :frowning2: :wink:
12. sep 2008 o 07:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Tiež divinu, na tú som zabudla :sweat_smile:
Koľko miniete mesačne na papierové plienky?
12. sep 2008 o 08:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to
libka, my na plienky minieme cca 1000 Skk
12. sep 2008 o 09:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
caute babule, tak co stoja plienky mesacne som neratala, lebo kupujem vzdy viacbalenia, ked su v akcii. no a mala je sikovnicka a pyta sa kako, tak mame len cikane a miname tak 4 denne, takze ked to zratam: 4x5.5 x 30=cca 600 - 700 sk, podla akcie - teraz maju v lidli 3balenie za 658 (4.40/ks) a su velmi podobne s novymi pamperskami
12. sep 2008 o 12:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to
my este deti nemame a na stravu pre dvoch minieme tak do £200,-. Ale nechodime do restauracii, vacsinou varim doma. Na zaciatku to bolo okolo £100,-, ale to sme boli na sendvicoch a tak sa dlho vydrzat neda.
12. sep 2008 o 14:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Niektoré tie plienky totiž už zahŕňajú do stravy :grinning:
12. sep 2008 o 15:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok