Kombucha a Tibi kryštáliky. Kde ich dostanem kúpiť?

chromozom
29. sep 2008

Dievcata, poradte mi prosim, kde to dostanem kupit a ako s tym treba spravne manipulovat? Na co vsetko sa to da pouzit? Chcela by som to skusit.... Dakujem!

erikasadek
31. dec 2008

luci to si hovori aj ja, len dlho nesli, bibula ich poslala v ponedelok, mam pocit, a prislo mi to v stredu, no neviem....
aj vam kocky vsetko dobre v novom roku.... 🙂

erikasadek
31. dec 2008

luci problem vyrieseny, bola som v lekarni, a objednala som kristaliky v lekarni, zaroven, aj mliecne, tak a je to...
som rada ze tu sa daju kupit v lekarni... nevedela som to... su ine, ale hlavne ze su...nie..

lucinkaaa
1. jan 2009

erika tak to sa tesim s tebou. ja som este mliecne nemala, iba tieto vodne, ale tie co som mala predtym boli take vacsie. tieto su skor take drobne. docitala som sa ze je to ina odroda. jedna je tusim kaukazka a druha tibetska ak sa nemylim. mate to tam ale super, ze mate moznost take nieco kupit v lekarni, tu na slovensku este tak daleko vo vyvoji voci prirodym liecivam nie sme...

este k tej poste, napadlo ma, ze ci to nepokladali za podozrivu zasielku, vies v dnesnej dobe, kontroluju vsetku postu, ci to nie je nieco nebezpecne, no ak to presvecovali, tak im to mohlo ublizit. ale hlavne ze budes mat svoje nove krystaliky. 🙂

erikasadek
2. jan 2009

luci, no neviem bol to list, a bol neporuseny, len strasne chladny....
no to som nevedela ani ja len nahodou so m sa dozvedela; , ich jedina nevyhoda je ta, ze sa nerzmnozuju vacne, po case odumru, tak uvidime...
ak budes chciet tak ti ^poslem, s mliecnych, aj tak su v susenej forme, treba ich najprv aktivovat...
ja som najprv ani nevedela, ako sa tu fr , vlastne tibi , volaju, teraz uz viem..
co sa tyka lekarni, kupis tu vsetko, len treba im ukazat a oni objednaju, a co sa tyka prirodneho, okrem cajov su vyborni, aspon tu.... 😉

luci, co sa tyka slovenska, tak ja nedam dopustit na nase prirodne lieciva, aj ked vam sa mozno , nezdaju, ja si aj objednavam cez net, so slovenskej lekarne, tu, vela veci, nedam domustit, na nase caje; a silice, caje pre deti, bylinkove,a ine, indulona.... 😀
a to ma tu, jednu z najlepsich kozmetik na svete pod nosom, ale na niektore nase vyrobky nedam dopustit...

veronika13
2. jan 2009

lucinkaaa, sme radi, že sme potešili, kiež by si kombuchu každý prevzial tak rýchlo ako vy. Koľkokrát sa nám vráti neprevzatá po troch týždňoch... krabica obúchaná z každej strany...
na otázočky odpovieme, len teraz nemám mužíka po ruke

erika, ty sa tak celkom vyznáš do homeopatie, že? ja mám problém s vyrážkami, vedela by si mi niečo na to poradiť? viac môžeme cez Ip

erikasadek
2. jan 2009

veronika, no trocha sa vyznam, no vyrazky to moze byt hocico, to je komplikovane, musis dat vediet viac.. 😉
a kolko stoji kombucha kocky...?
ja by som brala, hned....
ja som sa teraz dala poriadne na prirodnu madicinu, chytilo ma to....

lucinkaaa
2. jan 2009

erika tak na indulonu modru nedam ani ja dopustit, vsak to je hotovy hojivy zazrak, keby to nabalili do peknych teglikov a spravili tomu reklamu tak zarobia miliony 😀
a som rada, ze ostavas verna slovensku a u nas nakupujes 🙂 treba nas podporit.
mliecne tibinky mi da svagrinka, takze dakujem za ponuku 🙂 ale teraz si idem dat pauzu od tibiniek na nejaky cas, pauza je vzdy nevyhnutna, porozdavam po kamaratkach a zvysok uskladnim. teraz budeme trosku pestovat kombuchu, teda ak mi ju muz celu nevypije 😅 on to ma hrozne rad, dlllllho tomu neveril ale raz sa dal nahovorit a ochutnal a od vtedy je jeho.

veronika, ludia su nevdacni, vsak? nechapem na co si to vsak objednavaju, ked to potom neprevezmu... 😠

erikasadek
2. jan 2009

medicinu, pisem ako tatar......... 😠
no ja som verna, nasim veciam, myslim si ze je vela veci, na ktore mozme byt hrdi,a nie sme...no co uz..

veronika pridavam sa ludia su nevdacni....hlavne nezodpovedni.... 😒

super ze ti ich da svagrinka.....

nase mineralne vody su hotovy zazrak a nase boahtstvo, ani to nevieme dat do popredia.....skoda.....

erikasadek
5. jan 2009

tak kocky bola som po obidve, kefire, tak je to ine, , uvidime co stoho bude, je to v pudry, ale treba to rozrobit, tak uvidime, ake to bude....
dam vam vediet..

veronika13
5. jan 2009

erika hádam to bude ok, keď to predávajú
luci, s kombuchou to vyzerá ako?

erikasadek
6. jan 2009

ahojte, no dobre urcite, oni, to spravili tak, aby to splnalo normy hygienicke oproti obvyklemu produktu, no nevyhoda je, ze po urciej dobe treba znova kupit, dam vediet, zatial ani dnes neviem co s toho bude, .....

teda aspon na letaku je to tak vysvetlene... 😉
veronika nezabudla som na teba, ozvem sa ti zajtra slubujem..

lucinkaaa
6. jan 2009

erika ze ake novinky ze v pudre, to normalne je vesmirna strava ci co 😀 , rozrobis a mas 😀 no dufam, ze to bude tak ako to ma byt.

veronika 10tehooooo, musime vydrzat, uz sa neviem dockat 😉

erikasadek
6. jan 2009

no, prva davka sa rozpusta asi tako,...
da sa ten biely puder s neakym, inym, ako take male sulky mikroskopicke sa zmiesa, a takto sa vlastne ozivia...
v troske vody..
do 1 litra dame cistu vodu, nie z vodovodu, ta vraj ma v sebe neake latky co zastavuju rast krystalov...
takze dame 40 g co je 8 kociek cukru, a stavu z jedneho citrona, to nechame stat 48 hodin, vsetko sa aktivuje, a zacinaju sa bunky rozmnozovat...
po 48 hodinach staiahneme tento napoj bez miesania, a nechame v nadobe aspon obsach jedneho pohara, a zarobime novy, ..
tym padom mame tretiu generaciu, co tym mysli neviem...
uvidime zajtra... 😀

ja cakam hlavne ci sa stoho vyrastu krystaly.... 😉

lucinkaaa
7. jan 2009

ja som to zatial vzdy videla iba "zive", ale ved hlavne, ze ti to bude fungovat...

pytala si sa na kombuchu pred casom, skuste sa dohodnut s Veronikou, ak ste sa este nie 😉

erikasadek
7. jan 2009

no skusim , musim sa porozpravat s veronikou, ako by sa to dalo...

no dnes som pila svoj prvy mliecny kefir, lahodka....
ten vodny, no zatial tam nie su krystaly , ani sa to nepremyva, ako krystaly, len treba dat pozor , aby sme vyliali len urcite mnozstvo , a spodok sa nechava...

CHutovo to iste..... tak neviem, no tie bibuline, som nechala tiez , cakam mozno sa raz spamataju; len nech im to netrva dlho...

veronika13
7. jan 2009

erika, to je hotový grif 😀 a nechodíš na Sk, žeby si si doniesla "živé" krištály?
erika v pohode, moje akné počkajú 😀

erikasadek
7. jan 2009

veronika, nehnevaj sa , ale nasla som toho... no hned ti pisem....

veronika uz som nebola 4 roky doma.... ☹

veronika13
7. jan 2009

a čo neprídeš? či mužík nechce?

erikasadek
8. jan 2009

VERONIKA PREPAC MI, cosi mi voslo rychlo do mojich planov, prepac... mam teraz velmi hekticky tyzden za sebou... teraz potrebujem pozehlit, takze , porobim si a pooobede si sadnem a prelozim a poslem tI to;;; nehnevaj sa... 😉

veronika13
8. jan 2009

v pohode 😉

lucinkaaa
8. jan 2009

veronika prosim ta od akeho veku mozu deticky pit kombuchu?

veronika13
8. jan 2009

odporúča sa od 3 rokov, pre deti šípková, neobsahuje kofeín
Náš malý si sem tam upije aj z našej, ale to len 2-3 glgy

erikasadek
8. jan 2009

kocky, no ja neviem co sa stali , bibuline krystaly, sa preberaju k zivotu zacali byt az teraz aktivne, tak mozno nie su stratene...
aspon dufam...

vedeli ste ze mozte , s tibi , davat aj do jusu, alebo bylinkovych cajov....
vyborne...
alebo v lete s jahodami, namiesto hrozienok;;;, alebo susene, jablka, amte stoho akoby must...

veronika13
10. jan 2009

možno potrebovali dlhší štart po takej dlhej ceste zo Slovenska 😀
o tých tibíkoch som toto nevedala, zaujímavé, len či by tam čerstvé ovocie nekvasilo...

lucinkaaa
10. jan 2009

ahojte
tak erika ja som si prvykrat robila tibi s mandarinkou a cukrom a bolo to super bomba 🙂

prave som zliala kombuchu a to je teda ina parada. nepoznana chut 😕 co som to ja doteraz pila??? za desat dni mi to pekne vysumelo, je to velmi lahodne, jemne, vyborne...
ked som predtym pijavala kombuchu tak to bolo sice sumienkove ale malo to nejaku inu chut.. ci zalezi aj od caju, alebo od toho kolko cukru sa da?

erikasadek
10. jan 2009

no ja pouzivam, trstinovy cukor, a hrozienka, ano skusila som aj s jusom, jablkovym, apomarancovym, super...
luci, tie mandarinky super napad....

veronika, z vlastnej hlavy to nemam, precitala som si to na oficialnej stranke fr.. tu, kde pisali , s cim sa moze tiez rozrabat a preco, je to dobre, aj s bylinkovymi cajmi a pod...
naozaj super...

veronika13
11. jan 2009

tak to je super, luci že sa podarila 🙂 áno záleži aj od čaju, aj od množstva cukru. Ten čo si mala v balíčku bol myslím čierny sypaný English Breakfast 😉

s tými tibíkmi, je tiež fajn, že je množstvo variacii, hádam sa nimi tiež začneme znova zapodievať 😀 inak tiež by sme ich chceli zaradiť do našej ponuky, a aj mliečny kefír, len to ešte treba dotiahnuť papierovo

dididi30
11. jan 2009

baby trocha som vas citala a neviem dojst k zaveru, no co dili som 😀 😀 😀 😀
proste tie tibi su co? nejak semiacka ci co a to date do vody a potom je z toho kefir? 😅 ale nesmejte sa a nemajte nervy, citala som len troska, tak asi som napisala blbost co 😀 😉

erikasadek
11. jan 2009

http://www.tibi-kombucha.szm.sk/tibi.htm

didi, toto, precitaj , tak ti to bude ovela , zrozumitelnejsie...

lucinkaaa
11. jan 2009

didi nevadi ze len trosku si citala, hlavne, ze si citala 🙂 to su take huby, ten link od eriky je super 😉

veronika dakujem, takze english breakfast, no z takeho caju to musi byt supis kombucha 🙂 teraz som nalozila do matoveho, ale do sackoveho, tak uvidim, ake to bude. vsak aj to od vas bolo robene v matovom (ochutnala som 🙂 )