Komplex menejcennosti. Ako sa ho zbaviť?

vanesaeva
7. apr 2011

Zdravím vás , žienky, zakladám túto tému, a budem rada ked sem pridáte vaše názory,odporúčania,....ako sa z toho dostať.Budem vám veľmi vdačná za rady, už som v koncoch, neviem ako mám pomôcť žene môjho brata - švagrinej. je z českej repobliky, nevyzera zle, sympatické žiena, má krásneho syna,milujúceho manžela - no nevie sa zaradiť do spoločnosti, lebo si neustále myslí, že je menej ako ostatní, že nič nezvládne a hlavne ked sa rozpráva somnou - hovorí, že nikdy nebude taká pekná a úspešná ako ja....

lilien2009
7. apr 2011

@vanesaeva ahoj moja milá, no já tu tvou švagrovou neznám ,ale jestli si myslí ,že je mín uspěšná atd. tak to bude asi tím že jí chibí sebevědomí a nebo ti jednoduše závídí tak si stoho nic neděj a řekni jí žeto jednoduchý musí chtít sama zesebou něco udělat.tak papa 😉

zdenka24
7. apr 2011

zdá sa,že naozaj prežíva samú seba ako menejcennú ostatným, má strach zo zlyhania,z neúspechu a môže sa to prejavovať aj na jej zdraví ako bolesť hlavy,ťažkosti zo žalúdkom,ide o dospelú ženu, takže ak aj nepracuje(o tom nepíšeš,iba predpokladám,že tam môže byť aj tento problém)ide už o situáciu,ktorú by mala riešiť z odborníkom,ktorý by jej pomohol a zistil kde je príčina,ale je tiež možné,že sa na teba pozerá ako na svoj vzor,ktorému by sa chcela priblížiť,možno zosobňuješ všetky jej nedosiahnuté ideály,ale v tom prípade by som jej nastavila zrkadlo...v tom zmysle,akože čo si musela urobiť preto aby si sa tou úspešnou stala,a čo sa týka krásy....myslím,že v každej žene je krása,len je to dôležité v sebe objaviť. Žiadna z nás nie je dokonalá preboha, možno návšteva u kaderníka,nejaké menšie nákupy🙂 ale hlavne sa sňou porozprávaj o tom čo by dosiahnuť chcela,musí svoj cieľ aj konkrétne pomenovať v zmysle....napr.chcela by som pracovať ako....,stať sa......,pretože začiatok je v ujasnení si toho kam chceme smerovať...a potom hľadať riešenia ako. Ty jej môžeš pomôcť v tom,aby cieľe ktoré chce dosiahnuť boli reálne a prípadne nájsť spolu s nou riešenia. Ale reálnosť je dôležitá,pretože ak sníva o cieľoch ktoré sú momentálne nereálne,na ktoré nemá vzdelanie alebo tak,je potrebné poukázať na to čo všetko treba urobiť,aby sa ten cieľ stal splniteľným. Voliť čiastkové cieľe a pomaličky sa posúvať. Treba byť trpezlivý. J e Vanesa od teba pekné a milé ako Ti záleží na tvojej švagrinej,avšak zváž či jej chceš pomáhať sama alebo spolu s nejakým odborníkom (psychiater,psychoterapeut) pretože zoberieš na seba zodpovednosť aj za druhého človeka,budeš sa cítiť za neho zodpovedná a vlastne mám trošku pocit,že už ako by sa to stalo. Bude ťa to stáť veľa sily.už to,že si začala na tomto portáli je prvá iskrička pomoci,tvoja energia a láska voči nej,ale zváž to. Vtrojici by to išlo ľahšie a rýchlejšie .Riešiť takéto situácie s odborníkmi nie je hamba.I tak by ťa potrebovala,ako oporu. Je pekné,že jej takto chceš pomôcť.Veľa sily a odvahy a taktiež trpezlivosti. Snád som ti aspoň trošku pomohla

kburgerin
7. apr 2011

ahojte aj ja sa pridam volam sa kamila mam dve deti 7 rocneho jakuba a skoro 5 rocnu kiku ja mam 28 rokou a ties trpim menej cenostou mam len ucnovku chcela by som si spravit aj dalej skolu ale proste si neverim, a nemam rada aj velku skupinku ludi ...................a liecim sa aj na depresiu ................a moj partner o tom nevie .....len mama to vie......................a ani vela kamaratiek nemam odtahujem sa od ludi radcej som sama tak mi poradte ..................prosimm dakujem

titkovamiriam
7. apr 2011

Tazka rada t- o chce urcite niakeho odborníka. kburgerin kedze si uz v liecbe tak si asi na dobrej ceste len skoda ze partner o tom neviem aby ti pomohol.a ak by ti pomohlo zvysit si vzdelanie nevahaj do maja sa pisielaju prihlasky na nadstavby,dnes beru aj bez primaciek a mozes mat individualne studium

delphyni
12. apr 2011

ja mam tiez ten isty problem..vlastne odjakziva mam problemy s komplexami menejcennosti a vyustilo to tak daleko, ze teraz uzivam tabletky(a to mam len 21 rokov), ale bohuzial, nezaberaju.. snazila som sa zmenit svoj zivot aj vizaz, ale jednoducho je to nejaky blok v cloveku....ak vie niekto rozumne poradit, tak piste 🙂budeme vdacne