Konflikt v obchode

14. okt 2022

Baby, dnes mám od rána zlý deň a nákup v obchode to zaklincoval. Boli sme s mužom a deťmi v obchode a v jednej uličke stáli dve rodiny s košíkmi cez celú uličku a rozprávali sa. Povedali sme s dovolením a nakupovali ďalej. Ešte sme išli na hygienické potreby a tam zase oni stáli krížom cez uličku. Muž im slušne povedal, či by nás pustili a podotkol, že rozprávať sa môžu doma. To bolo všetko. Už sme stáli pri samoobsluznej pokladni, keď k nám prišiel jeden z tých dvoch chlapov a začal na muža kričať, že ešte raz si na neho otvorí hubu pred jeho synom (asi 10 ročným) že sa porozprávajú vonku, že si ho tam počká. Normálne pred ľuďmi sa nám začal vyhrážať. Muž mu povedal, že že nech mu dá pokoj, že sa ho nebojí. Mužovi som potichu hovorila nech si ho nevšíma. Vonku už bola tma, normálne som sa bála ísť s deťmi k autu, že nás tam niekde čakajú. Mužovi som potom hovorila, že nemal na neho reagovať, mohol si nás naozaj vonku niekde počkať, ľudia sú rôzni. Ako je najlepšie podľa vás reagovať na takých agresívnych ľudí?

viestta
14. okt 2022

Ozvať sa je správne. Pretože ustupovať arogancii a agresivite nie je cesta. Nenechať sa vyprovokovať a klesnúť na rovnakú úroveň, to už je na zváženi každého.

veronykacs
14. okt 2022

v prvom rade nemusel povedať, že sa môžu rozpravat aj doma, neviem si predstaviť ton, akým by to znelo slušne :D a veru nikdy nevieš akého psychopata stretneš, radšej ignorujem, ironické poznámky by mi nestali za to, aby som sa bála, ze budem mat prepichnute gumy na aute

autor
14. okt 2022

@veronykacs povedal to normálnym hlasom bez kriku. Ja som povaha, že tiež radcej si len pomyslím svoje.

joesvk
14. okt 2022

Keby som sa s niekým zakecala a niekedy sa to každému stane,že sa zakecá a možno trochu niekomu zavadzia/,by ma tiež naštvalo,keby mi niekto aj najmilším hlasom povedal,že mám kecať doma.

autor
14. okt 2022

@joesvk ale snáď by si sa nešla ty ani tvoj muž vyhrážať niekomu pred jeho deťmi že si ho počkáš vonku a zmlatis ho

tosomja
14. okt 2022

Ja som dnes tiež mala zlý deň. Išla som s deťmi (dvojkocikom) do obchodu. A za mnou predavačka s paletou na vozíku a len si hundre a hundre, trikrát mi povedala nech idem nabok. 🤔 Trikrát som jej normálnym tónom povedala, že potrebujem nakúpiť. A ona že je v robote. Ignorovala som ju. V ďalšej uličke kontajner s krabicami, predavačka si tam vykecava s druhou a ja som čakala, aby som mohla prejsť. Pozrela na mňa a ďalej kecá. Tak som zobrala ten celý stojan a posunula preč z uličky. Pri obsluznom pulte ich tam bolo 5 a 4 z toho rezali šunky, nikto si ma ani nevšimol. Tak som sa opýtala, či má niekto obslúži, či to je samopbsluha. Už som fakt bola vytočená. 😃 A polku veci som aj zabudla kúpiť. 🙈

autor
14. okt 2022

@tosomja no ja dnes úplne zlý deň

matenka
14. okt 2022

Tak ten chlap bol maximalny sedlak, to vyhrazanie bolo riadne cez...
Ale je pravda, ze tvoj muz si ten komentar mohol odpustit, akokolvek milo ho povedal..

joesvk
14. okt 2022

Ja by som sa nevyhrážala,ale poznámka tvojho muža by ma veľmi naštvala.
Teba nie?

autor
14. okt 2022

@joesvk jasné že by sa ma to dotklo, ja si pomyslím ale nemám ironické poznámky na ľudí keď ma nahnevaju. Ale keby som dvakrát zavádzala ľuďom pri nakupovaní tak by som sa snažila nezavadzat.

autor
14. okt 2022

@matenka veď som mu hovorila že nech nabudúce je radcej ticho

missdiva
14. okt 2022

Podla mna chybu urobili obaja.
Tvoj muz nemal co komu hovorit, ze sa maju rozpravat doma. Mal povedat s dovolenim chcem prejst alebo chciem si vziat toto a kazdy sa vtedy sa uhne. Ta veta znela prilis vychovne a, ze sa citi nadradene. Aj ucitelky to vedia povedat slusnejsie detom.
Na druhej strane ten clovek to extremne prehnal s vyhrazanim sa. Skratka vyprovokoval agresora. Lepsie sa do nikoho nestarat len sa slusne a asertivne ozvat a ist dalej.

autor
14. okt 2022

@missdiva súhlasím s tvojim názorom

bagre
14. okt 2022

Tak byť ťicho je dosť ťažké v tejto situácii. Čo ste mali čakať kým sa vykecajú? Alebo ich obchádzať cez ďalšiu uličku? Tá poznámka na konci - no v podstate nepovedal nič hrozné. Každý súdny človek hádam vie, že je tuposť blokovať celú uličku lebo sa práve tam potrebujú rozprávať /však nech rozprávajú, ale môžu byť za sebou a nie vedľa seba.../. A že namiesto toho, aby im to došlo, tak dotyčný ešte vyskakoval, to svedčí o jeho vysokej úrovni. A tu je otázka čo teda robiť.. No asi by som si odpustila tú poslednú poznámku, - preto, lebo nikdy nevieš na akého blbca natrafíš. A asi ich bude čoraz viac...

nikolka1986
14. okt 2022

Ľuďom j.be, je finančná kríza, plus ak je to nejaký jednoduchý sedliak s vysokým egom, tak tam inteligenciu nečakaj.

autor
14. okt 2022

@nikolka1986 ja som sa ho normálne bála, on sa mužovi predomnou a deťmi vyhrážal bitkou. Okolo bolo dosť ľudí, pozerali po nás. No úplne mi to pokazilo už aj tak zlý deň.

panelacikova
14. okt 2022

autorka: ten chlap bol hovado. ale tvoj muž si mohol odpustiť trápnu poznámku, že rozprávať sa môžu aj doma.... tvojho muža je totiž prdlajs do toho, kto sa kde s kým zastaví. mali ste opäť požiadať o dovolenie prejsť, verím tomu, žeby sa uhli... to, že daný človek zareagoval nemiestne, je vec druhá. museli by sme tam byť, aby sme toto vôbec vedeli posúdiť. myslím tým ten tón, akým to muž povedal...
ono mne keby niekto povedal, že rozprávať sa môžem aj doma, tak mu odseknem, že on môže nakupovať v inom obchode. a vybavené. keby mi niekto povedal hoci aj podráždene: "s dovolením", tak odpoviem: "prepáčte" a uhnem sa.

jane89
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
panelacikova
14. okt 2022

@jane89 treba byť agresívny? to vážne dávaš takýto príklad svojim deťom, ak nejaké máš?

autor
14. okt 2022

@panelacikova tak je náš prdlajs keď kecaju v obchode s košíkmi cez celú uličku, prvýkrát mu povedal iba s dovolením, druhýkrát tiež s dovolením a povedal k tomu, že rozprávať sa môžu doma a išiel ďalej. Ten chlap to zobral ako útok na neho, jeho syna, ja netuším čo ho tak vyprovokovalo.

panelacikova
14. okt 2022

autorka: tak ešte raz: poznámka tvojho muža bola nemiestna. absolútne neprijateľná bola reakcia daného chlapa. to je všetko. ak by si si ma prečítala predtým s porozumením, porozumela by si 🙂

autor
14. okt 2022

@jane89 tak môj muž má takmer dva metre a sto kíl, biť sa vie. Ale ja som proti násiliu, agresivite.

lilope
14. okt 2022

@jane89 hmm, aj vás potom trestne stíhal za ublíženie na zdraví? Je jedno či si vás počkal, on bol zranený s dlhodobou pn. Vystatovať sa ublížením na zdraví je ozaj mimo.

autor
14. okt 2022

@panelacikova ja rozumiem, len som podotkla, že keď niekto vykecava v obchode kde zavadzia ľuďom pri nakupovaní, je ich do toho veľa.

kiwi3
14. okt 2022

zaujimave, ze podobne temy sa tu objavuju pravidelne. spravidla je to v obchode, niekto sa stazuje na spravanie druheho a pritom ma sam za usami.
inak, https://www.pravopisne.sk/radsej-x-radcej/

thoughtfulweirdo
14. okt 2022

Vieš, čo v takýchto prípadoch robím ja, keď nemám dobrý deň? Svojim vozíkom odtlačim ten ich 🤣 ja nie som povinná niekoho opakovane oslovovať, aby nezapratal celú uličku. Kto si nevie odložiť vozík na kraj, bude si ho hľadať 😄 poraď mužovi, nech to nabudúce skúsi tak.

kiwi3
14. okt 2022

@thoughtfulweirdo ak myslis autorku, tak neviem, ci by to fungovalo, asi by ten vozik musela odtlacit aj s ludmi, kedze pri nom stali

autor
14. okt 2022

@kiwi3 ďakujem za jazykové okienko 🙂

thoughtfulweirdo
14. okt 2022

@kiwi3 Veď to by fungovalo tiež, snáď by spozorneli, keby im zrazu vozík utekal pod rukami 😄

autor
14. okt 2022

@thoughtfulweirdo ale o ten vozík sa opieral jeho syn, keby ho odstrcil, tak ten by nás na mieste zastrelil