Konflikt v obchode

14. okt 2022

Baby, dnes mám od rána zlý deň a nákup v obchode to zaklincoval. Boli sme s mužom a deťmi v obchode a v jednej uličke stáli dve rodiny s košíkmi cez celú uličku a rozprávali sa. Povedali sme s dovolením a nakupovali ďalej. Ešte sme išli na hygienické potreby a tam zase oni stáli krížom cez uličku. Muž im slušne povedal, či by nás pustili a podotkol, že rozprávať sa môžu doma. To bolo všetko. Už sme stáli pri samoobsluznej pokladni, keď k nám prišiel jeden z tých dvoch chlapov a začal na muža kričať, že ešte raz si na neho otvorí hubu pred jeho synom (asi 10 ročným) že sa porozprávajú vonku, že si ho tam počká. Normálne pred ľuďmi sa nám začal vyhrážať. Muž mu povedal, že že nech mu dá pokoj, že sa ho nebojí. Mužovi som potichu hovorila nech si ho nevšíma. Vonku už bola tma, normálne som sa bála ísť s deťmi k autu, že nás tam niekde čakajú. Mužovi som potom hovorila, že nemal na neho reagovať, mohol si nás naozaj vonku niekde počkať, ľudia sú rôzni. Ako je najlepšie podľa vás reagovať na takých agresívnych ľudí?

autor
15. okt 2022

@saxana000 tak ale môj muž mu povedal len jednu vetu, keď ho musel opakovane žiadať aby sa nám uhol. On prišiel na neho kričať a vyhrážať sa mu bitkou. Prišlo mi to ako neprimeraná redakcia

autor
15. okt 2022

Reakcia

judar
15. okt 2022

🤦 to tak ked sa ludia nevedia chovat uz ani v obchode...mozes byt akurat tak rada ze ste s manzelkm obaja nedostali od neho po hube lebo prerusit ich a odkazat rovno na rozhovor doma ked zrejme spolu ani neziju a asi sa len stretli tak take nieco dokaze dost nastvat ak je este ktomu niekto chronicky nervak alebo z prace nervak....mne tiez ked niekto niekto zavadza tak nebudem frflat aby dom dostala na hubu, uz par krat som narazila na zavadzajucich 2m potetovanych ci nabuchanych chlapov s vyrazom na zabijanie ze som im s hereckym vykonom povedala zdovolenim, mohli by ste trosicku na bok, chcela by som si len zobrat. atd..ked ma nevideli, neregistrovali tak som ich mierne potlapkala na rameno a nie ze budem si robit konflikty s ironickymi poznamkami a bat sa ist potom aj domov 🤦🤦🤦

autor
15. okt 2022

@judar myslím, že sme nevyvolali konflikt, muž sa nebál ísť domov, písala som o sebe, že som sa bála.
Ale keby tu písala nejaká žena, že s mužom stretli v tescu známych a kecali a viacerí ich požiadali aby im uhli s košíkmi a jeden chlap im dokonca povedal aby sa rozprávali doma a jej chlap si toho drzana našiel pri pokladni a nahukal po ňom a vyhrážal sa mu bitkou. Aká je na svojho miláčika drzá a hentoho si nabudúce počkajú a zmlatia ho. Ako si to dovolil im niečo povedať.
Tiež by si jej písala, že ma pravdu, jej chlap je hrdina a môže zavádzať komu chce a kde chce?

autor
15. okt 2022

@judar a to myslíš vážne, že my sme mali s mužom dostať za to, že chlapikovi povedal nech sa rozprávajú doma? To je primeraná reakcia? Oni sú arogantní a my dostaneme. Ok 🙂

judar
15. okt 2022

Nauc sa citas s porozumenim lebo neviem kde pisem ze STE MALI DOSTAT ZA TO 🤦....pisem mozes byt rada ze ste od neho nedostali vyprask co je rozdiel ...to ze boli zakecany je jedna vec ale to ze tvoj chlap a este ktomu chlapovi povi ze sa mozu doma rozpravat to je absolutne preslap

lianka123
15. okt 2022

No v prvom rade, si si rypla a si myslela, ze to neostane bez odozvy. Ja zo srdca neznasam rypakov a tiez som po sprostych poznamkach agresivna.

autor
15. okt 2022

@judar ja čítam s porozumením aj tak nechápem prečo by niekto mohol za jednu vetu zbiť iného človeka, hlava mi to neberie. Väčší prešľap bol vyhrážať sa cudziemu chlapovi pred jeho deťmi bitkou

lianka123
15. okt 2022

Tu ide o to, ze povedat cudziemu cloveku v obchode nech sa ide rozpravat domov je maximalne arogantne. Vy asi nemate vela priatelov, vsakze

autor
15. okt 2022

@lianka123 použijem obľúbenú veru na konikovi, čítaj s porozumením, povedal to môj muž, nie ja. Fajn pocit zistiť, koľko ľudí je agresívnych aj medzi ženami

autor
15. okt 2022

@lianka123 predstav si, že ja som maximálne ústretový človek a mám veľa priateľov. Muž tiež nie je agresor ale nemá problém povedať, keď ho niekto nahnevá.

lianka123
15. okt 2022

To je take slovenske, vy vyvolate hadku v obchodr, niekto na vas reaguje a ty sem dojdes plakat. To co vam tam vcera ten clovek hucal to urobil kvoli tomu aby ste si to uz nikdy nedovolili, kto ti dava pravo sa starat do inych? A ano, reagovala by som uplne rovnako, raz som tak zhukla po jednej, ktorej vadilo moje dieta, ze uz som ju v obchode nevidela. Ako som povedala neznasam rypakov.

lianka123
15. okt 2022

Skor si myslim, ze ak by ste s usmevom poznamenali, jee to som zas ja, potrebujem nieco z policky este, asi mate fajnu komunikaciu, by si docielila 100krat viac.

simca06022011
15. okt 2022

Takymto hulvatom sa treba ozvať, tiez sme to parkrat zažili. Moj keby mal cas a vhut tak aj sbskara zavolá, ze tuto pan sa vyhráža a nech na neho privola hliadku 😂

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lady_hurts
15. okt 2022

Ten dotyčný nezareagoval primerane, no ale ani tvoj muž. Stretli sa dve horúce hlavy. Na svete existujú oveľa horšie situácie a toto je v obchodoch úplne bežné. Ozvem sa "s dovolením", ak nepočuje, zvýšime hlas ale slusne a asertivne. A nebudem si dokazovať svoje ego pred niekým cudzím, nech sa rozpráva doma 🤦

saxana000
15. okt 2022

Ale nikdy nevies na akeho debila narazis..
Priklad minuly rok u nas v dedine..isiel fetak stretol dedka co niesol dva kebaby pytal prachy ten mu len odvrkol co ti mam co ja ake peniaze davat chod si zarobit..vysledok?tri bodne rany do krku a 2 mesiace v umelom spanku..o pol 6 na ulici za denneho svetla keby som isla.s malou okolo mohla som to byt ja..mozno keby si zakusol do jazyka tak by sa to neatalo.nevinna poznamka moze neskutocne vyeskalovat.poucenie pre tvojho do buducna.

jaroe
15. okt 2022

Veď v poriadku, že sa tvoj muž ozve, keď ho niečo hnevá. Ale možno nemá odhad, čo je ok a čo je cez čiaru. Môj mi tiež povedal, že by v pohode povedal to isté, ako tvoj muž. Trochu pochopil, keď si predstavil seba v koži toho poucovaneho. Fakt by bolo prijateľnejšie ten druhý krát požiadať o uvoľnenie cesty hoci aj podrazdenejsim tónom, ako slušne poučovať. Ten chlapík mal radšej hneď tvojmu mužovi odpapulovat, nech si svoje múdre rady niekam strčí, takto ho to len vnútri škrelo, hnev rástol a nakoniec ho aj tak zo seba dostal von, hoci už neprimeraným sposobom

autor
15. okt 2022

@evamarek77 hej, len niektorá akcia vyvolá neprimeranú reakciu. Môj muž ho nenapadol fyzicky ani mu nepovedal, že je dement a on sa už chcel ísť biť. Ja som hovorila mužovi, že nikdy nevie na koho narazí.

autor
15. okt 2022

@lianka123 tak môj chlap by zhukol po tebe naspäť, určite by sa nenalakal nejakej hysterky. On sa z toho chlapa neposral ani tu nevyplakava. Stojí si za svojim názorom. Ja tu píšem za seba.

autor
15. okt 2022

@lianka123 takže keď mne nabudúce niekto v obchode vynada že idem pomaly alebo dlho platím, navrieskam po ňom aby si to nabudúce nedovolil. Diky za rady.

liusa82
15. okt 2022

Ja som asi divná ale nejak moc si nevšímam či niekto niekde vykecáva.Aj ked hej nejak mi to nevadí.Vždy si pomyslím že možno sa dlho nevideli.Ja to berem v obchodoch už ako automatiku.A robím to väčšinou tak že sa idem pomotať k iným regálom zabavim sa tam a kým odtial zmiznem tak aj tí vykecávači už v uličke nie su..Ale ja viem byť v potravinách jedných aj 1,2 hodiny😀

autor
15. okt 2022

@liusa82 nakupujeme takmer denne a stalo sa nám to prvýkrát že sa muž ozval. Bežné stretávame dôchodcov so skrizenymi vozikmi cez uličku. Väčšinou poviem s dovolením alebo sama odsuniem vozík. Už som videla, že niekto svojim vozíkom vrazí do vozíka, čo zavadzia. Aj kvôli tomu som už videla hádku. Myslím si, že toho chlapa včera by vytočilo aj keby mu muž len nahnevaným hlasom povedal s dovolenim.

liusa82
15. okt 2022

@autor aj ja som taká že ma vytočí hocčo.Sama neviem ako by som reagovala. Tak sa snažím takýmto situáciám aspoň vyhýbať ako sa len dá

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. okt 2022

@evamarek77 v čom či mi povedal pravdu? Ja som tam bola.

autor
15. okt 2022

@liusa82 veď aj ja ale potom mi muž hovorí, že ja len hlavu skloním a nechám si nasrať na hlavu. On čo na srdci to na jazyku ale zase nie agresívnym spôsobom.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. okt 2022

@evamarek77 ja nie som presvedčená o svojej pravde, bola som tam. Píšem, že ja reagujem úplne inak. A že som mužovi dohovarala, že nabudúce nech radcej nehovorí nič ironické. Tak mi napíš, kde konkrétne som presvedčená len o svojej pravde. Ja aj deti sme boli z toho vylakani, muž na to už dávno zabudol. On hovoril nech neriešim, že sa nebojí nejakého debila, čo ho zastrašuje.

dagmarovita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dagmarovita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz