Koniec sveta v roku 2012. Čo si o tom myslíte?

vivere
29. dec 2008

Na úvod pre zopakovanie a väčší prehľad si spomeňme niektoré fakty. Antické civilizácie verili, že existuje planéta, ktorá prechádza okolo Zeme v obrovských časových intervaloch, viac ako niekoľko tisíc rokov.

Antickí Máyovia nazývali túto planétu Nibiru, Egypťania ju nazývali "planétou miliónov rokov" a Babylónčania ju nazvali Marduk, podľa svojho Boha. Táto planéta obieha proti smeru hodinových ručičiek (opačne ako všetky ostatné planéty). Nibiru je približne 5x väčšia ako Zem, čo z nej robí dobre viditeľný objekt na oblohe.

Niektoré antické texty tvrdia, že Nibiru prechádza okolo Zeme raz za 3600 rokov, iné tvrdia, že každých 10500 rokov. Hinduistické náboženstvo je presvedčené, že bohovia prišli na Zem v posvätnom roku 430 000 PNL. Tu veci začínajú byť zaujímavé.

V knihe Genesis (6:3YHWH) Boh povedal Noemu - "Môj duch nebude stále ako človek. Odteraz budú jeho roky 120." Ak teraz vydelíme 432 000 / 120, dostaneme 3600 rokov - presne obdobie, ktoré označovali Máyovia za revolúciu okolo Zeme.

Otázkou teraz ostáva, kedy sa Nibiru vráti a prejde okolo Zeme a čo spôsobí? Existuje istá antická legenda, ktorá opisuje (temný deň), keď zavládne na Zemi počas celého dňa tma. Mohla by byť gravitácia Nibiru tak silná, že keby prechádzala okolo Zeme, spôsobila by zastavenie rotácie Zeme, tým pádom aj dlhšiu tmu na jednej strane a deň na druhej strane ? Pozrime sa na našu časovú os:

Rok 12 388 PNL - Svetová potopa (Noeova archa...)

Rok 8788 PNL - Začiatok doby kamennej

Rok 5188 PNL - Ďalšia svetová kasatrofa, po ktorej vznikla Sumérska civilizácia

Rok 1588 PNL - Legenda o temnnom dni

Rok 2012 NL - ???

Ako ste si mohli všimnúť, tieto udalosti sa odohrávali každých 3600 rokov - čo presne sedí na obežnú dráhu Nibiru. Gravitačná príťažlivosť Nibiru by mohla spôsobiť obrovské vyše 500 metrové vlny, presne ako hovorí Biblia (genesis:6:99)

Tak sme si všetko zopakovali, poďme sa venovať tomu, čo má byť podstatou tohto článku. NASA má na svojej webovej stránke rôzne pohľady na spomínanú planétu. NASA nám tají pravdu ohľadom tejto planéty a aj to, že by sa mohla v roku 2012 vrátiť. NASA vyhlásila, že síce existuje "planéta X", ale vlastne to nie je planéta, ale kométa. Neskôr planétu X nazvala Sedna. NASA vyhlasuje, že Sedna je menšia ako Pluto a obieha okolo Zeme raz za 10500 rokov v bezpečnej vzialenosti 950 miliónov kilometrov. Je možné, že ako observatóriá na Zemi objavili prichádzať planétu Nibiru, NASA úmyselne vytvorila zmätok a označila spomínanú planétu za Sednu.

V januári 2005 NASA vypustila satelit s malou jadrovou hlavicou "deep impact", ktorý mal zasiahnuť kozmické teleso Temple 1, 4. júla 2005, v čase, keď prechádzalo medzi Jupiterom a Marsom. Údajne sa malo jednať o nácvičný výstrel pre prípad, ak by sa na Zem skutočne rútilo nejaké teleso. Čo je na celom pokuse divné, "deep impact" bol namierený na teleso medzi Marsom a Jupiterom - presne do miest, kde by mala prechádzať Nibiru. Prečo robí NASA takéto prípravy ? Zrejme na tom niečo bude...Ak by na Zemi zavládla apokalypsa, spôsobilo by to obrovský chaos, hladomor a boj o každý kúsok jedla.

Môže byť aj to je dôvodom, prečo Bush napadol Irak. Bál sa, že Saddam by vyrobil atómové zbrane ešte pred rokom 2012. V čase veľkej paniky a chaosu, by mohol Saddam zaútočiť na USA. Spojené štáty zrejme zaútočia z rovnakého dôvodu aj na Irán a Južnú Kóreu, až kým nezastavia všetky plány ostatných štátov postaviť atómové zbrane ešte pred rokom 2012.

Čo sa stane, keď bude Nibiru prichádzať ? Odkloni ho mega-jadrový projektil ? Máme vôbec nejakú šancu ? Bude to NASA, ktorá zachráni ľudstvo ? Sú tieto obavy vôbec opodstatnené ?
(www.mysteria.sk)

co si o tom mysite???

ockayova
13. nov 2012

@aliza nie nemyslím tento odkaz, ešte tam je jeden, na obrázku je zemeguľa a tiež je tam dátum... neviem sem dať link, ak by sa ti chcelo, neurobíš to za mňa?

aliza
13. nov 2012

@ockayova aj tento clanok je zaujimavy, trosku iny, ale stoji za to si ho precitat 😉

ockayova
13. nov 2012

@aliza dik, ktorý myslíš, ten čo si pridala ako prvý? ja som dnes už toľko článkov prečítala, že ani nebudem spať a asi najviac som sa zľakla tých, čo už boli stiahnuté... prečo ich stiahli???

aliza
13. nov 2012

@ockayova
Jeseň a zima 2012/2013 bude v Tibete a na celom území severnej pologule teplá. Medzi 12. a 23.12.2012 začne pravdepodobne Zem spolu s celou slnečnou sústavou prechádzať cez galaktické „nulové pásmo“.
Je to existujúci priestor, kde utíchajú a nemôžu sa šíriť žiadne energie, kde neexistujú elektromagnetické polia a to u všetkých objektov.

2. Prakticky na celej Zemi, v priebehu niekoľkých minút okolo 10. hodine ráno podľa moskovského času dňa 21.12.2012 nastane úplná temnota a absolútne ticho. Žiadne svetlo, nebude elektrina, komunikačné spojenia, dokonca zvuky, nič z toho nebude môcť fungovať.

3. Toto temno bude sprevádzané kozmickými ilúziami, výbuchmi svetla, tiež iluzórnymi, ktoré sa budú odohrávať niekoľko dní, približne 3 až 4. Netreba sa báť a ani ničoho obávať.

4. Napokon sa opäť objaví slnečné svetlo. Bude opäť vidieť. Zvieratá Zeme zistia skôr intuitívne, že prichádza „Kozmické temno“ a ukryjú sa v norách. Ľudia v mestách nič nepocítia, preto budú medzi nimi obete na životoch a šialenstvo. Môže zomrieť 10 percent svetového obyvateľstva.

5. Mali by ste sa skôr pripraviť na túto zmenu cyklov, dokončiť do daného termínu všetky povinnosti na rok 2012, nebrať ďalšie a splatiť staré dlhy.

6. Dňa 20.12.2012 vezmite svoje deti, všetky doklady, finančný obnos a odcestujte z miest do prírody. Pripravte si zásobu jedla na cca. 2 mesiace, nakoľko sa elektrické siete budú rekonštruovať len postupne a dlho. Treba mať doma zásobu vody, dreva na zakúrenie, sviečky na svietenie. Treba mať doma piecku, lebo 21.12. prestanú fungovať elektrické siete.

Rovnako vypnú komunikačné siete a TV. Počas „dní temna“ je potrebné zavesiť na okná tmavé závesy, nepozerajte sa do okien, neverte očiam i ušiam, nevychádzajte von. Ak by predsa len bolo nutné vyjsť von, nesmiete ísť ďaleko, môžete sa stratiť, nakoľko pri absencii svetla sa stratí orientácia a nebude možné vidieť ani vlastnú ruku. Báť sa však netreba.

7. Keď sa znovu objaví svetlo, netrebe sa rýchlo vracať do mesta, bude lepšie počkať do jari. Definitívne vyjdenie Zeme z „nulového pásma“ sa očakáva približne 7. februára 2013. Budú čiastočne opravené elektrické siete, transportné zariadenia.

8. Všetky vlády sveta dostali túto výzvu o „nulovom pásme“ z rôznych prameňov, ale svojim občanom buď nevedia alebo nechcú pomôcť. Systémy civilnej obrany a evakuácie nezafungujú kvôli výpadku energií, komunikácie, dopravy. Spoľahnúť sa môžete len a len na seba.

9.Vzniknutá situácia po prechode Zeme cez galaktické „nulové pásmo“ zmení ľudí tak, že sa stanú viac duchovnými. Ľudia budú uvažovať v rámci novej hierarchie hodnôt. V rozvinutých a rozvýjajúcich sa krajinách vzniknú a budú prekvitať nové duchovné hnutia, nové systémy zachovania zdravia a dôstojnosti osobnosti . Toto bude na dlhú dobu novým progresívnym trendom vývoja ľudstva.

selena263
13. nov 2012

@fifi284 no zrovna na mall.sk mam tazke srdce....mam tam objednany tovar pre malu, a uz druhy tyzden nic, len stale presuvaju termin dodania na neskor, doteraz som s nimi takyto problem nemala, je to divne.to len tak na okraj.

mozno so mnou nebudete suhlasit, ale tiez si myslim, ze deti z toho vyjdu najlepsie 🙂)) nemyslim si, ze zase nastane katastrofa ako v blbom americkom filme, ale ze skor sa toto "moderne sialenstvo" zastavi, a ludia sa konecne budu mat cas a moznost trocha kuknut aj dalej od vlastneho nosa - ak ste videli rozpravku Wall-E, ked sa tam ti vypaseni ludia na tych sedadlach zrazia a prestanu hladiet len do monitorov, ale konecne sa pozru jeden na druheho, nieco take, take prebudenie...
uz len pre to, ze hadam skoro kazdej mladej babe co poznam sa nedavno narodilo dieta prip. je tehotna, a predsa tolko deti by sa nerodilo, aby tu boli len na chvilku...
a mozno preto je teraz taka zvysena porodnost (aspon v mojom okoli), pretoze deti prinasaju radost a lasku a su ciste a uzasne, aby ked nastane nejaky ten zlomovy bod, a bude sa rozhodovat, kam dalej, aby tych cistych a laskavych ludi bolo na svete co najviac a prevazili to nedobre, a aby sa rucicka vah priklonila na stranu dobra...
tak nejak si to predstavujem

ockayova
13. nov 2012

@aliza brrrr, zimomriavky... čo ak nieje kam ísť do prírody...? znamená to, že v mestách hrozí niečo viac? a sú články aj o zemetraseniach a sopkách a vlnách, že to budú sprevádzať, ale to len na niektorých stránkach píšu... myslíte že toho sa báť nemusíme? vlastne dobre že tu takáto téma je, aspoň to o seba môžem všetko dostať von a vidím, že sa nebojím sama

berenika39
13. nov 2012

abyste se nebály, pošlu vám každé jedno srdíčko a jeden odkaz, jak to funguje...všechny ty články na netu jsou jen jako, mrkněte, stojí to za to...
http://hoax.cz/cze/index.php?action=hoax_descri...

aliza
13. nov 2012

@ockayova no, aj na mna to zaposobilo dost mrazivo...pohybujem sa aj medzi ludmi, co sa zaoberaju duchovnom a nieco podobne som od nich pocula....nie prirodne katastrofy, ale prave takato transformacia zeme s tym, ze naozaj vela ludi 'odide'

aliza
13. nov 2012

@selena263 pekne si to napisala, s tymi detickami, tak nejak to citim aj ja 😉

selena263
13. nov 2012

@ockayova mozno v mestach budu ludia viac vyplaseni, ak zrazu vsetko vypne, mam na mysli nejake vytrznosti, panika a nejake rabovanie alebo co...tak ale hadam zijeme na slovensku, nie niekde v new yorku, tam by skor nieco take mohlo nastat....
vseobecne povazujem slovensky narod za praktickych, srdecnych ludi, takze pre ludi v panelakoch: gril na balkon, a hura grilovacka so susedmi z vchodu

selena263
13. nov 2012

@aliza dakujem, zelam vsetko dobre tebe a tvojej rodine

aliza
13. nov 2012

@selena263 podobne 😉

selena263
13. nov 2012

aj vam vsetkym samozrejme 🙂

aliza
13. nov 2012

@selena263 podla tej poplasnej spravy sa vraj von nema chodit, ani na ten balkon 😀

selena263
13. nov 2012

@aliza tak potom mi nie je jasny bod 6, ze treba ist z miest do prirody... alebo to ma byt akoze nejaka chata v horach?
aj keby aka tma bola, tak hadam z vlastneho balkona dnu potrafim 🙂
no a tie svetelne javy...polarna ziara je pekny ukaz, toho sa ludia neboja, tak toto by tiez mohlo byt take nejake fajnove, prijemne na pozeranie

selena263
13. nov 2012

@aliza vies co, aliza, ja sa asi na to aj tesim 😀

aliza
13. nov 2012

@selena263 myslim ze mysleli dom na vidieku, nie zostat vonku v prirode lebo potom pisu, ze treba dat tmave zaclony na okna a nepozerat sa do okien 😕, neverit ociam a usiam

aliza
13. nov 2012

@selena263 vlastne aj ja, mna tento dnesny svet strasne ubija 😔, verim, ze pride nieco nove, krasne, ciste....

ockayova
13. nov 2012

a prečo sa von nesmie akože chodiť?
@berenika39 ten článok je ten istý ako ten z Topky čo pridala Alize ako druhý

aliza
13. nov 2012

@ockayova kvoli tej tme (vraj tma ako v jaskyni, ze nevidis ani vlastnu ruku), zrejme kvoli ludom, ktori zosaleju....ja neviem, to len tak dedukujem z toho clanku

selena263
13. nov 2012

@aliza niekde som zachytila informaciu raz, o takom pobyte dlhsom, myslim, ze az nejake 2 tyzdne (?) v uplnej tme, ma to mat nejake take ucinky, ako hlboka meditacia a nejake duchovne neviemco.... proste zavru cloveka do tmy a vyjde s tade duchovne pozdvihnuty
otazne je, co v tej tme vidi?
ak clovek nevidi von, mozno vidi dnu? sam do seba? do svojho vnutra? mozno to bude ten start k duchovnemu prebudeniu, bod 9.
v tom pripade ano, je tazke sa pozriet sam sebe cestne do oci a priznat si, ze mam aj zle stranky, nie som dokonala a je co zlepsovat...to asi bude pre mnohych sok

selena263
13. nov 2012

@aliza jj, suhlasim, ja som strasne rada, ze som momentalne doma s malou, vobec netuzim vratit sa do stereotypu v praci, nakupne centra neznasam, vzdy ma tam rozboli hlava.
dnes napr. bolo idealne pocasie, babula strasne lubi spat v kociku, tak vacsinu dna sme boli vonku - sli sme za dedinu, ku hronu, vodicka sumela, baba spala ako dudok, no parada

aliza
13. nov 2012

@selena263 este ma napadlo, ze ak nebude elektrika, tak vlastne vsetci ti ludia v nemocniciach a odkazani na pristroje 'odidu' tiez 😢 , ti patria k tym 10 percentam populacie

berenika39
14. nov 2012

@ockayova au au au to bolí. já nedávala odkaz, aby z něj byl vytažen ten článek, já dávala odkaz, aby si třeba někdo, kdo bude chtít, přečetl něco o tzv. hoax zprávách, o tom ten odkaz je. to jsou takové někdy vtipné, někdy méně vtipné internetem se šířící články, texty, varování, upozornění, s cílem vybláznit co nejvíce lidí a bavit se na tom. všechny ty články o konci světa a podobných nesmyslech jsou právě hoax. a jak vidět - tak úspěšný.
Ten můj odkaz, to je web, kde chytrý lidi shromažďují právě ty zprávy typu hoax, aby to neblblo další a další lidi, aby na to nenaletělo víc lidí, než je třeba. ten článek o konci světa je tam proto, aby každý věděl, že je to hoax, ne reálná informace a nebral to vážně. klidně to vysvětlím ještě podrobněji, pokud to nebude stačit, jen když nebudete zbytečně plašit a dělat zásoby jídla a tak🙂

ifkael
14. nov 2012

Asi to bude mat len jeden efekt toto vsetko... Kto sa nad tym zamysla, co by mohlo prist, si uvedomi ked nic nepride, ze nie uplne vsetko co mame teraz k zivotu aj potrebujeme...

Ak by prislo cokolvek, nepomozeme si

berenika39
14. nov 2012

tak ještě třeba takhle:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Hoax

aliza
14. nov 2012

@berenika39 pozri, ak chces verit tomu, ze je to len hoax, tak OK 😉, ale su ludia, co citia, ze sa nieco bude diat. Co to presne bude, nevie nikto, ale nie je na skodu kupit par sviecok a nejake konzervy navyse. To nikoho nezabije a radsej mat nejake zasoby, ako potom hystercit. ved ked sa nic neudeje, tak sa neudeje, ale to zatmenie je vyratane astrologmi, vola sa to nejaka galakticka ekliptika? (galactic eclipse v anglictine) ) nie je to hoax.

berenika39
14. nov 2012

@aliza mě nemusíš přesvědčovat, já svůj názor mám, přišlo mi zbytečné, aby se tu některé mamči zbytečně bály, když není čeho. cokoliv se může stát kdykoliv, o tom žádná, ale tyhle poplašné zprávy mají jeden cíl - vyvolat akové strašidelné pocity. věř čemu chceš, je to tvoje volba. samozřejmě.