Kontaktné šošovky. Môžem ich používať pri mori, kúpalisku?

milie
24. jún 2008

Ahojte holky! Prosim o radu. Ako je to s nosenim šošoviek na kupaliskach a pri mori? Mali ste problemy s ocami (pálenie, rezanie...)? Odporuca sa to vobec? Mam štvorky dioptrie, tak som dost slepa na dialku. Nerada by som santila vo vode s detmi v okuliaroch.

arizona
27. jún 2008

čaute kočky, ďakujem za odpovede 🙂 rozmer šošoviek som mala menený 3-krát (2-krát priemer, raz zaoblenie) a tie, čo nosím teraz, mi sedeli najviac 😅 ale asi to začnem riešiť, keď s tým (s vyžmurkávaním) nemáte problémy 🙂 mne to ako chyba vôbec nepripadala, lebo každý ďalší rozmer mi sedel viac a viac 😀 aspoň mi už nevypadávajú na chodník, ako sa mi to stávalo s prvými 😀
ale ináč som so šošovkami maximálne spokojná (pokiaľ nie som v kontakte s vodou alebo veľmi nefučí) 🙂

marbella
27. jún 2008

ja ked som nosila sosovky,tak sa mi zacal znovu zhorsovat zrak...a to uz bol ustaleny...potom som to radsej vysadila,nex neoslepnem 😀

marbella
3. aug 2008

aha,zase som sa dala na tie sosovky nahovorit 😀 doktorka mi ponukla len na skusku na mesiac nejake(do kelu zabudla som nazov a obal zahodila).. nosim to uz treti den a poriadne v nich nevidim,tak do dialky,alebo ked sa pozriem rychlejsie na ine miesto tak to mam rozmazane.Inac chvilami je to v pohode,ale vecsinou nie 😒 Nevidim ani velke napisy castokrat. Nerezu ma, ale zas mam take oci ubolene.
Ked mi to nepasuje,tak mi teraz da na skusku zas ine? Ci to budeme muset risknut?
A este otazka,ked mam 4,5 a 5 dioptrie tak aj sosovky su take iste?

nobody
3. aug 2008

marbella .... nevím, o co jde ...ale samozřejmě rozdíl v tom, jestli máš spojku/rozptylku přímo na oku, a mezi brýlema (něajaký ten cm před rohovkou), tak rozdíl je

nobody
3. aug 2008

jednoduše napsaný, ten přepočet se dělá kvůli tomu, že ty tu čočku máš na rohovce...
a rohovka je zakřivená .... takže se musí vzít v úvahu parametr zakřivení
a blbý na tom je, že každá firma na kont.č to má jinak..ale tak ty parametry musí vědět očar, který si je vyhledá

marbella
4. aug 2008

moc nechapem 😅

bihan
4. aug 2008

Marbella, jednoducho to väčšinou rozdiel je 😀 Ja mám napr. šošovky o štvrť dioptrie slabšie ako sklá v okuliaroch.

Doktorka by ti mala dať na skúšku nové 😉

marbella
4. aug 2008

ved mne sa aj zdalo,ze prve mi davala slabsie..tie boli v pohode.Tieto mi davala rovnake ako aj okuliare dioptrie.. No zeby zabudla?

mimakro
4. aug 2008

A čo tak kontaktné šošvky verzus atopický ekzém na viečkach? Okuliare nosím od 13 rokov, nemám s ich nosením problém, ale niekedy by som ocenila, ak by som ich nosiť nemusela. Som krátkozraká (P-2, Ľ -1), na oboch očiach mám astigmatizmus, pravé oko skoro tupozraké.

audreyd
4. aug 2008

ahojte, ja mám tiež dioptrie -2,25 a cylindre -1,75 na oboch očiach. nosím aj šošovky aj okuliare, no tie moc nemusím 😖 máte niekto skúsenosti s laser. operáciou očí s astigmatizmom? robí sa to, len som ešte nestretla nikoho, kto by mal s tým skúseností 🙂 vďaka...

nobody
4. aug 2008

marbella----doktorka nezapomněla, holt se zkouší několik sad, když ti nevyhovují ...

nobody
4. aug 2008

audreyd ---- já mám laser za sebou ... ale někde je tu téma ohledně zkušeností ... včetně rizik lasiku a tak

ka4
8. aug 2008

ahojte!ja som dnes dostala 1krát kont.šošovky.jonsons.bolí ma hlava aj oči .neviem čo to je ok alebo mám zájsť k očnému naspäť.a chcela som sa spýtať.kamošky mali skúšobné šošovky zadarmo.môj očný si účtoval 450 Sk za 30 dnové šošovky.Je to ok alebo je to veľa?Koľko stoja približne šošovky?

marbella
8. aug 2008

ka4 hmmm,aj ja som ich dostala zadarmo 😕

audreyd
8. aug 2008

aj ja som mala prvý pár skúšobný, tzn. zadarmo! boli to tiež johnsons, ale 14 dňové, acuvue for astigmatismus

ka4
8. aug 2008

včak neviem prečo som potom platila,an ipotvrdenie som nedostala.a koľko stoja už neskúšobné? a je to normálne že keď som ich mala tak ma boleli oči aj hlava ponejakom čase?

ikka
8. aug 2008

ja nosim sosovky uz 12 rokov a bez problemov, nosim ich denne a prakticky od rana az kym nejdem spat. Mam 2tyzdnove Acuvue...najnovsie advanced (predtym len acuvue), objednavam cez net, predtym som ich kupovala v optike. Pred porodom som bola u ocneho, inak som tam moc nechodila, chcela som si byt ista, ci je vsetko ok. Rodit v sosovkach som si netrufla a ani som sa na to dr. nepytala. Dr. mi vravel, ze mam po tak dlhej dobe nosenia sosoviek oci uplne v poriadku a ze skor ide akoby o "kozmeticku vadu" a ze ci neuvazujem nad laserom. Inak s nimi plavam, ale potapat sa snazim vynimocne, vadi mi, ked mi kvapne do oka, zatial som sosovku nestratila, ale niekedy sa mi nejak posunie a chvilu trva, kym sa mi da zas na spravne miesto.Tiez som sa skusala potapat s otvorenymi ocami doma vo vani 😀 (kvoli foteniu pod vodou) a bolo to ok, nic sa nestalo.

ka4 ked mas sosovky uplne 1krat, tak to je celkom v poriadku, ze sa ti moze tocit hlava, boliet aj oci...ale malo by sa to usadit a mala by si sa citit uplne pohodlne a vobec nevnimat, ze mas nieco v oku, resp. ze ta boli hlava a oci. Daj tomu tak 2 dni...ked to neprejde, nieco nebude v poriadku. Inak vacsinou vsade je skusobny par zdarma, ale niekde si uctuju za aplikaciu sosovky do oka...tak ta suma mohla byt za to 😒

ka4
9. aug 2008

no za aplikáciu sa my zdá byť drahé.ešte nik my nepísal asi koľko stoja šošovky približne.Keď som sa pítala dokiho na to objednávanie cez internet tak my povedal že tak vyšetrenie my bude účtovať ,tak neviem či sa my to oplaťí kupovať cez internet.ako často chodíte na kontroli?ja som s okuliarmy aj 3 roky nebola,len kväli tomu som išla že som po pôrode aaj okuliare som už mala staršie.no vydržím do pondelka a keby sa to nezmenilo tak pôjdem naspäť k dokimu

nobody
9. aug 2008

ka4> jaks je měla dlouho na očích?

ikka
9. aug 2008

ka4 to je tazke napisat kolko asi stoja sosovky, su rozne druhy a typy...kukni nejaku stranku, tam to najdes. Ja napr. na kontroly uz nechodim pravidelne, raz za rok si dam kuknut zrak. Ale zo zaciatku som chodila casto, uz si to nepamatam, ale dr. mi neuctoval uplne kazdu kontrolu to viem urcite. Asi zalezi aj od optiky, dr., akcie atd..., proste kazdy to ma pravdepodobne inak.
450Sk za jeden par sosoviek by bolo asi moc, ale aplikacia kludne tolko moze stat, kazdpadne by si sa mala opytat za co ti to uctovali.

vanusak
9. aug 2008

Kontaktní čočky nosím 12 let a prakticky bez problémů. Je jednu dobu jsem musela sem tam nakapat "umělé slzy", hodně se mi vysušovaly oči a čočky řezaly. Zjistila jsem, že je to hlavně klimatizací - v autě, v práci, v obchodech. Takže jsem se snažila těmto místům vyhýbat anebo klimu tlumit tak, aby skoro nefoukala (kde to šlo, v obchodě to neovlivním... 😉 ). Čočky dnes už nakupuji jen přes net, jsou tam někdy až o 100% !!! levnější než v optice (kartu mám ve Focus Optik). Jen jednou za rok si tam nechám zkontrolovat oči a zakoupím si jedno balení, aby se neřeklo, zbytek si kupuju na síti.

Pamatuju si, že na začátku jsem taky dostala pár čoček zdarma a když jsem vyšla z obchodu, byla jsem jak Alenka v říši divů - nemusela jsem hýbat hlavou jako v brýlích, a přesto jsem viděla do všech stran, jen jsem pořád koulela očima a pořád viděla všechno ostře, do večera jsem se nemohla vzpamatovat, jak je to boží!!! 😀 😎

mracik
9. aug 2008

Ka4, ak ťa bolí hlava a oči, môžeš byť prekorigovaná, čiže možno máš príliš silné dioptrie. Nevieš, či ti dal MUDr. také isté dioptrie ako na okuliare. Niektorí doktori to robia a nie je to dobré...

mracik
9. aug 2008

jééj, pozerám, že už aj nobody o tom písal, ty si optik?

ka4
9. aug 2008

ja mám okuliare -8.5 na obe oči a on my dal -7.5 na šošovky.je to ok.len sa my zdá že so šošovkamy vidím ešte ostrejšie ado dialky a slabšie do blízka ako s okuliarmy.tak neviem aké my dal ale asi predsa za ním zájdem ešte.dnes mám 2 krát ale mám taký hlúpi pocit.no s okuliarmy je to lepšie.tak nech vyskúšam radšej iné.

mracik
9. aug 2008

Ka4, a predtým, keď si mala okuliare a čítala si, alebo pozerala do blízka, dávala si si okuliare dole, alebo si pozerala s nimi? Ale s takými vysokými dioptriami si si asi škulky dole nedávala. Niektorí ľudia, čo nosia okuliare do diaľky si ich pri čítaní dávajú dole, ale potom majú oslabený akomodačný sval a v šošovkách nevidia dobre do blízka, "nevládzu" akomodovať.
Záleží aj na tom, či viac pozeráš do blízka, alebo do diaľky, resp. na tom čo robíš. Pre vodičov je lepšie mať silnejšiu korekciu, pre úradníčky nižšiu...
Podľa toho, čo píšeš, bude pravdepodobne dobré korekciu znížiť...

ka4
9. aug 2008

ja som nosila okuliare stále bez nich som ako krtko.preto my je to čudné že so šošovkamy do blízka vidím horšie ako s okuliarmy a do dialky lepšie ako s okuliarmy.

nobody
9. aug 2008

mračík..optik nejsem ..ještě to tak 🙂
ka4 ..asi ti to nepasuje přesně ---- když vidíš na blízko rozmazaně ... tak ti dá jinou sadu anebo se nějak domluvíme, o co tam vůbec jde ... už jsme to tu probírali ... zakřivení rohovky a takový blbiny

ka4
11. aug 2008

dnes som bola u očného,dal my o 0.5 slabšie šošovky a zdá se že to už je ok.Mala som ich celý deň aani hlava ani oči ma neboleli.aj lepšie vidím.takže sú o 1.5 slabšie ako okuliare.a je po probléme.hihi

blka
12. aug 2008

Ka4: Tak jste to vyřešili 🙂 . Chtěla jsem ti naspat, jak to mám já. Na 1 oku mám dioptrie jako v brýlích (ale tam bych ty dioptrie potřebovala už silnější, takže mám v čočce slabší - ale nevím o kolik 😅 ). Na druhém oku mám astigmatismus, takže tam mám větší dioptrie než v brýlích a na to jsem se doktorky ptala a říkala, že to je kvůli tomu astigmatismu, protože tím, jak ta čočka je přímo na oku, tak je to tak v pohodě - a fakt vidím dobře 😉
Když jsem měla čočky poprvé, také jsem platila za aplikaci cca 300,- Kč a dostala jsem 1 pár čoček na měsíc. Ze začátku mě v nich ty oči taky bolely a cítila jsem, že tam "něco" mám. Ale tak po 1-2 týdnech se to upravilo a je to v pohodě.
Jinak na blízko taky vidím hůř. Když mám brýle, tak si je na čtení sundávám - tak mám asi špatnou akomodaci, jak píše Mracik 😅 . Pokud to jsou normální písmenka, tak si text dám jen trochu dál od očí, ale pokud to jsou malá písmenka (např. na kosmetických přípravcích), tak musím dýl zaostřovat. Ale pak to přečtu 😀

blka
12. aug 2008

Jo, a ta klimatizace mi taky nedělá moc dobře. Teď už jsem si na obchodní domy zvykla, ale ze začátku to pro mé oči bylo utrpení 😔 . Teď mi jen vadí, když mi v autě fouká přímo do obličeje. To buď dám foukání jinam nebo ho na sebe vypnu a je to 😉