Koronavírus a vychádzky?

ladomira
13. mar 2020

Ahojte, chodíte s detmi vonku kocikovat aj teraz, keď je situácia aká je? Aspoň na chvíľu, mimo davov..

limetka69
13. mar 2020

jasne, niekde mimo do parku by som sla, nicoho sa nedotykala, a dodrziavala hygienu, od ludi cim dalej samozrejme

basska_b
13. mar 2020

No jasné, sak stále doma by sme sa zbláznili všetci, ale nechodíme na ihriska samozrejme, detské centra sú zatvorené, ani tam by sme nešli. Proste buď na záhradu, alebo sa prejsť okolo domu po susedných uliciach 🙂 prípadne do lesa

deginko
13. mar 2020

Samozrejme,bývame v byte,dcéra má 3roky,keby sme mali byť nonstop 14dni doma v 2izbovom byte by sme sa zbláznili...ale takisto mimo dakych veľkých ihrísk ..na samotu ....ľudia čo bývajú v dome so záhradou,tiež nie sú iba v dome vnútri a idú aj von

mogaa
13. mar 2020

@ladomira tak predpokladám že musíš aj nakupovať či už ty alebo aj manžel, takže nakaziť sa môžete v obchode a potom doma jeden od druhého....jasne že treba chodiť s dieťaťom aj von, tým si budujú imunitu....teraz sa samozrejme treba vyhýbať ľuďom,detským ihriskám, obchodom.....

ktochytavzite
13. mar 2020

@ladomira ano kazdy den,ale my aj tak nestretavame ludi,a co je to za karantenu ked obchody su non stop plne a aj nakupne centra??

deti95060810
13. mar 2020

videla som dnes v meste zopár mamičiek s kočíkom...ani sa im nečudujem....ťažko tu niečo radiť...

weisovameggy4444
13. mar 2020

@ladomira jasné že áno ale mimo nákupných centier a detských ihrísk, chodíme na také miesta kde je malé množstvo ľudí

ladomira
autor
13. mar 2020

@deti95060810 ako to myslis?

bettymacd
13. mar 2020

Ja mám 2r., chodíme každý jeden deň 2 hodiny
Teraz to obmedzujem na 30-60 min a bez kamarátok s inými deťmi
Len my dvaja mimochodom u nás nikto nie je von
A keby nieco malého beriem na ruky a vzdialim sa

deti95060810
13. mar 2020

@ladomira v menších mestách sa prechádzať dá...

lienka192
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deedol
13. mar 2020

my tiez chodime, ale len s clenmi rodiny, s ktorymi sme aj tak v kontakte.

halci
13. mar 2020

chodime s detmi von, len do lesa, mimo ludi, chodime pesi, nie mhd, ludi sa stranime, ziadne kontakty, deti to pochopili ked som im to vysvetlila..

dzejsik
13. mar 2020

@ladomira však je to pre imunitu ideálne, ísť niekam do lesa alebo na lúku, ver tomu, že tam davy nestretnete 🙂

jana_eyre_2
13. mar 2020

My žijeme v dome, takže máme záhradu za ktorú som moc vďačná.. ale chodíme aj na prechadzky, nech majú aspoň aký-taký pohyb, okrem trampolíny a nech sa nezblaznim aj ja, milujem prechádzky.. tak sme mimo ľudí, nevídame sa s nikým, keď vidíme známeho len si zakyvame a obídeme sa... Do lesa je to ideálne, len teraz je aj tam celkom velky pohyb ľudí.. my do lesa chodievame bežné celý rok a vždy tam sme osamotení, teraz musíme viac zvažovať kam sa vybrať..

anjika44
13. mar 2020

Ja som z Ružinova, sú tu nakazené dve učiteľky MŠ a jedna riaditeľka - predpokladám, že tých ľudí je viac, tak dnes som už vonku nebola. Ak by sa dalo niekam mimo BA, tak áno, ale tam, kde takmer nikto nie je.

leeo
13. mar 2020

My mame vela miesta na dvore, takze sme vonku stale aj bez toho, aby sme museli medzi ludi teraz. Mala sa zabava nahananim sliepok a hrabanim krtincov spolu so psom, takze sa nenudi, to vlastne nikdy. Dedina - miesto neobmedzenych moznosti pre male deti. 😂 Inak zelam vela trpezlivosti matkam z mesta teraz, nech to cim skor pominie a zivot sa vam vrati do normalu.

marlent
13. mar 2020

Von ano ale do prirody sice muz chodi do prace ale aspon takto minimalizujeme

salonka22
13. mar 2020

@anjika44 ked ides na prechádzku sama a s nikym sa pri tom nebavis, nemas to ako chytit...

anjika44
13. mar 2020

so synom...bola som včera a ked sa pri niekom pristavil, hned som ho ťahala preč...jak u debilov ☹ ale čo máme robiť, ked je takato situácia

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenuliatko84
14. mar 2020

Ja nechodim nikam.aj v it chodili na prechadzky a kde to az doslo.ked mame byt 2 ttzdne doma,tak to jednoducho dodrzujem

ladomira
autor
14. mar 2020

@lenuliatko84 v našom meste zistili u maleho chlapčeka, tak za mna teda určite nikde neísť.. od dnešného dňa mením názor, ostávam doma

lenuliatko84
14. mar 2020

@ladomira a nikto nevie v akom meste to je.treba byt naozaj opatrny,tie skoly nie su zatvorene len tak.a tym ze nebudete navštevovať nakupne centra,len pomozete. Ano su otvorene,ale jw nezodpoveddne uz len voci predavacom tam ist

zuzuliennka1
14. mar 2020

@ladomira ale ten chlapcek to ma z nejakeho kontaktu s niekym. Pokial ideme peso mimo bydliska (sme v byte) a ludi do lesa, kde nie je nikto, je to podla mna ok. My mame 2r syna a to sa proste neda, este je len 11:30 a uz zacina mega vymyslat, hracky ho prestavaju bavit,.... slobodnym/bezdetnym sa povie - ostat doma, s dietatom nemozne.

lenuliatko84
14. mar 2020

@zuzuliennka1 rovnako mam syna 4 rocneho s ktorym siju vsetci čerti, ale jednoducho ostavame doma.je to tazke samozrejme,vecer asi pomoze vino.ale jednoducho to dodrzujem

tristanka
14. mar 2020

@zuzuliennka1 presne, všade je len - zostaňte doma na gauči... no milerada 😂 aj 2 týždne. Ale čo s deťmi v byte? (2 a 5 rokov). Chodíme do prírody 2x denne, s nikým sa nestretávame.

derdia
14. mar 2020

Ja si tiez osobne myslim,ze zaklad bolo pozatvarat vsetko aby sa tam ludia nezgrupovali a nesaleli za potravinami, oblecenim,elektronikou a tym vsetkym....ludia sa spon na chvilu spomalia a zacnu snad vnimat to podstatne...treba ist vin ale presne tak je zaklad sa obchadzat z dialky...proste aby ten virus spomalil a aby stihali nemocnice...vdakabohu za to a aj nasmu parlamentu,ze zatvorili vsetko...urcite znizili sanccu sa nakazit...ale tak musime davat aj tak pozor..ale s pokorou a pohodou aj dalej zit...nik nevie kedy pride koniec...

mamamoni
14. mar 2020

Ja mam 4 deti a nechodíme nikam. Sme už od piatku doma,mám dosť fantázie na to aby som si deti zabavila.Bolo xkrát povedané napísané že sa máme zdržiavať doma tak verím že každý vie čo to slovo znamená

maciatkolulu
14. mar 2020

@zuzuliennka1 ale je to možno, ver, že to je možné, mrkni si videa z nemocnice v Taliansku a veruze veľmi rýchlo prídeš na to, že sa ti dá. Ci je lepšie byť behať po vonku a potom s chorými deťmi doma v tvrdej karanténe a so strachom, alebo radšej so zdravými a v kľude doma?