Koronavírus a vychádzky?

ladomira
13. mar 2020

Ahojte, chodíte s detmi vonku kocikovat aj teraz, keď je situácia aká je? Aspoň na chvíľu, mimo davov..

zuzuliennka1
14. mar 2020

@maciatkolulu s tym “kludom” to znie vtipne, vsade pisu, ze von je okej, mimo ludi, na “samotu”, pokial sadnem rovno do auta a vystupim niekde “na konci sveta” kde fakt nikto nie je.... v Taliansku hlavne v prvom rade sa na to vykaslali uplne, a ako vidim, aj u nas bude najvacsi problem nie vychadzky na 20min niekde uplne mimo civilizciu, ale ti ludia, ktorych foto koluju po nete z preplnenych obchodakov

ladomira
autor
14. mar 2020

@zuzuliennka1 presne tak, na jednej strane budú na teba krivo pozerať ľudia, ako kocikujes na čerstvom vzduchu, aj keď v meste ale s obrovským odstupom, mimo centra no na druhom mieste v potravinách sa idu pozabíjať a ľudí milión, hlava-nehlava.. takze asi tak

anjika44
15. mar 2020

Ach jej, kam sme to dopracovali, keď človek smie ísť von maximálne vyniesť smeti, krátko vyvenčiť psíka a raz za štyri dni do potravín a aj to si musí dať rúško. Aspoň, že máme balkón a že bývame na siedmom poschodí. Dúfam, že to nepotrvá dlho, lebo už teraz som zrela na pobyt v jednom zariadení v peknom vinárskom mestečku.

veronika01992
18. mar 2020

Ahojte mamicky chcem sa pýtať chodíme s malým von tak na horkú do prírody... No dnes by sme chceli ísť k babke na dvor lebo moc ho to nebaví chodiť kolom do kola... Na vdvore môžeme niečo porobiť a vieme ze babka s dedkom nikam nechodia len doma sú len v lekárni boli raz aj to rukavice a Rusko mali.. Ci to je niake riziko alebo môžme ísť aspoň na dve hodinky ďakujem za radu

laura0107
18. mar 2020

Uvedomujete si ze toto bude trvat minimalne do leta?? To nepojdete dovtedy na vzduch s detmi?? Pouzivajte trocha sedliacky rozum. Virus nema kridla,ze preleti 15km.

girlspower
19. mar 2020

Tiež sme boli s deťmi včera v hore a má prekvapila matka z našej škôlky, čo dostala pomaly infarkt od rozčúlenia, že sa máme sedieť len doma.... je to kvapockova infekcia, s keď idem do hory, kde nikto nie je, to nemám ako dostať a ani nikoho neohrozujem....záleží na tom, ako sa správam medzi ľudmi, kde chodím čo najmenej - nakúpiť. S ruskom a okuliarmi a rukavicami..... ja neviem, niektorí ľudia fakt nerozmýšľajú

gabika0825
19. mar 2020

@ladomira Podľa mňa úplne s kľudom.. aj susedky čo majú deti chodia denne tu za domom pri lese. Alebo do lesa kočíkovať. Aj z okna vidím tu na sídlisku kočíkovať. Prospeje to dieťatku 🙂

gabika0825
19. mar 2020

@veronika01992 Radšej nechodte k starým rodičom, aj keď viete že je sú ok ale tu ide v prvom rade o vás, neviete či ste naozaj ok. Netreba sa skupinkovať. Keď sa to ukludní tak potom chodte. Radšej treba vysvetliť dietaťu že prečo nemôžte ísť k starým rodičom a prečo chodíte iba do prírody.

laura0107
19. mar 2020

@girlspower ja chapem tie mestske mamicky ze sa boja..hlavne ked byvaju v panelakoch..to je velka sanca ze pri odchode z domu niekoho stretnes..ale ze ludia na dedine,so zahradou,trcia vnutri ked je vonku tak krasne a da sa nacerpat energia a Dcko...a vypisuju ze ake aktivity,ze sa.im deti nudia...

veronicka1901
19. mar 2020

@girlspower to naozaj? Tym ludom uz nacisto hrabe. To hovoria taki, co im decka celoroxne presedia pred televizorom, vsetkym ostatnym normalnym ludom pohyb vonku chyba

splinky
31. mar 2020

@ladomira my sme so synom doma od 6.marca doteraz.. hra sa na balkone... uprimne, keby ludia aspon raz dodrzali disciplinu a sedeli doma na zadku, nemuselo sa toto vobec riesit... namiesto toho sa to roznasa dalej, lebo detiska si zo zavretej skoly spravili prazdniny a 99% ludi na to KASLE... a to milujem chodit von, niesom ziaden domased, a uprimne som mala optimisticku predstavu o celom vyvoji, ale ked je narod sprosti, tak si to tu pekne drzme niekolko rokov.... moje sedenie doma so synom nemalo absolutne ziaden zmysel lebo mamicky nevydrzia sediet na zadku porazene dva tyzdne

splinky
31. mar 2020

@veronicka1901 jedna vec je ze pohyb vonku chyba, druha, ze ti ludia co sedeli doma sa o nieco snazili proti svojej voli.... ale ked tu zije banda ignorantov, uz sa na to aj ti,co sa snazili, mozu vykaslat

uhnakova
31. mar 2020

U nas vzdy ide jeden dospely nakupit (vacsi nakup raz za 3-4 dni, pecivo z maleho obchodu za rohom kazde rano) a popoludni ide jeden dospely s detmi von na hodinku az dve (podla pocasia). S detmi chodime na prilahly skolsky dvor, je tam malinko ludi, obvykle len nejaky ten bezec.

uhnakova
31. mar 2020

@splinky myslim, ze si dost naivna. Myslis si, ze cely svet bude sediet doma? Takato choroba sa neda zastavit, len spomalit a dufat, ze bude casom daky liek. Tym, ze sa nebudes hybat po vonku, si akurat oslabis imunitu a potom ta skoli hocico, nielen koronavirus. Clovek skratka potrebuje pohyb na vzduchu, inak chorlavie. Ti, co nemaju vlastny dvor, kde by sa prebehli, musia vyjst von a prejst sa inde. Netreba sediet doma, ide o to, vyhybat sa vonku ludom, nedruzit sa s ostatnymi ludmi, ktori nie su z jednej domacnosti.

veronicka1901
31. mar 2020

@splinky moj manzel stale musi chodit do prace a ja a detmi sedim doma, toto je holy fakt, takze non sense pre mna. A dochodcovia sa stale motaju pi vonku, takze asi tak...

zumaaj
8. apr 2020

Prosim vas chodite aj teraz von s kocikmi pocas velkonocnych obmedzeni? Ja som nejako nepochopila ci mozme alebo nemozme chodit mta prechadzky 🤔