Koronavirus v Nitre.

14. feb 2020

Ach jaj v Nitre ďalšie podozrenie na koronavirus. Vysoké teploty, respiračné problémy.
Nechápem. Prečo sa nezatvoria hranice a každý kto sa chce vrátiť na SK z nakazených krajín by mal byť v karanténe a až pokým budú negat výsledky až vtedy ho pustiť domov. Je jedno ci to nie je veľmi nebezpečné ale aj tak nikto nechce byť nakazený nejakým vírusom.

h2
14. feb 2020

S malými deťmi sú aj dva dni čakania veľa.

h2
14. feb 2020

Ináč, tipla by som si, že ten pán bude mať výsledky negatívne. Vlastne by som sa bola ochotná aj staviť o vysokú sumu, že to tak bude.

marlent
14. feb 2020

@h2 bodaj by

23121974
14. feb 2020

Nie každý,kto kašle a kýcha musí byť automaticky chorý.Koľkí to majú z alergie,takže nevieš či sa v buse nedusí kvôli tomu,alebo kvôli astme 🙄 A aj lekára môže nakaziť a aj ostatných pacientov v čakárni...A to tvoje "prečo sa nezatvoria hranice" Ten vírus asi nebude vedieť,že hranice sa zatvorili 😀 Tak isto ako aj cez "zatvorené hranice" budú migrovať vtáky a prúdiť ten istý vzduch ako aj cez otvorené 🙈

simca06022011
14. feb 2020

Ja neviem, podla mna to vobec nie je "dost rozsirene"... nerobim paniku vobec kvoli tomuto virusu. A uz vobec nie aby som sa doma triasla, ci bude nieco pozitivne alebo nie. Chripka je teraz vsade, chorych ludi je kopa, k tomu suchy vzduch doma.. keby som mala sledovat kto si kde zakasle tak neviem :DD

sara07
14. feb 2020

záleží od krajiny, neviem ako je to na sk ale v čechách napr ked prídeš niekde z pralesa, ugandy atd ideš rovno do karanteny - jendo či vedec alebo turista - na testy a až potom ta pustia von v podstate
je v číne problém, lietadlo z číny alebo krajina prichodu odletu čina ved cez pc sa to da vytriedit , rovno odchytit na testy a je to

autor
14. feb 2020
katrinka8
14. feb 2020

@sara07 - ľudia, čo idú z Číny do Európy napríklad, častokrát x-krát niekde prestupujú, takže človek idúci z Číny Ti tu pristane na lietadle povedzme z Dubaja alebo z Amsterdamu. Takže minimálne po letiskách sa to môže šíriť hore-dole. Plus vírus tiež nie je v celej Číne. Ak by sa malo dačo zakázať tak, aby to malo efekt, musel by byť absolútny stop všetkým lietadlám. A to je nemysliteľné. A testovať stotisíce ľudí na letiskách je nemysliteľné. To isté výletné lode, autá, vlaky... zakážeme dopravu celkovo?

aimee77
14. feb 2020

@sara07 Som infektologicka a teda netusim,kde ste k tomu prisli,ze pacient vracajuci sa z Ugandy ide na testy a potom domov.Ak ma symptomy ochorenia,vyhlada lekara.Ale to co tvrdite ju uplna blbost.Niektore ochorenia,napr.hemoragicke horucky ako Ebola nie su testy,kt urobi kazdy labak.Posielaju sa do spec.labakov vo Viedni,Nemecku..A nestoja 2 E.Pri predstave,kolko cestoviek aj zahranicnych a kolko turistov navstivi Aziu,Afriku ...by sme mali plne oddelenia zdravych ludi,kt by nezmyselne cakali drahe testy...

aimee77
14. feb 2020

@marci77 Nie nic horsie ako hysteria.Ja som infektologicka,takze casto v nespravny cas na nespravnom mieste.A keby sme boli taki vsetci, tak nema kto liecit....

simsalabim
14. feb 2020

Ja si myslim, ze obavy su na mieste. Prichod silneho virusu chripky, s podobnou umrtnostou ako napr pri spanielskej chripke, sa ocakava uz dlho. Ano, na chripku u nas zomrie rocne vela ludi. Aj v Cine na chrípku zomrie velmi vela ludi. Ale nikdy som este nepocula o tom, ze by sa kvoli beznej chripke hermeticky uzatvarali cele mesta. Vyroba v tovarach je uz tyzdne odstavena. Financial Times pise o tom, ako to zasiahne ekonomiku. Mensi predajcovia na Amazone uz hlasia neodstatok tovaru. nemecky minister zdravotnictva varuje pred moznym nedostatkom liekov. Niektore mesta v Cine su prazdne, ulice sa dezinfikuju. Velke haly sa prerabaju na provizorne nemocnice. Rusko hermeticky uzavrelo cinsku hranicu uz v januari. Americania buduju prijimacie izolacky pri vacsich letiskach (tusim 11) s kapacitou 1000 ludi v kazdej z nich. Zachytila som, ze Australia nevpusta ludi, co boli v poslednych 14 dnoch v Cine do krajiny. A tak dalej...
Myslite, ze sa takto postupuje kazdy rok v boji s chripkou?
Napriek tomu si vsak myslim, ze robit zbytocne paniku netreba. Co sa ma stat, stane sa. Dnesny svet je tak prepojeny, ze hermeticky uzavriet krajinu je priam nemozne...snad iba Severna Korea to dokaze ( a o tej som vcera citala v novinach, ze tam popravili svojho obcana, vysokopostaveneho hodnostara, ktory bol v Cine a doma vedome porusil karantenu...)

sasanka605
14. feb 2020

No mily anonym myslim ze ten kto sa vrátil z takej oblasti ma doma sedieť na riti celu inkubacnu dobu a nie sa drbat k lekarovi s prepacenim, ale ked by nahodou mal taky dobry napad tak by ste sa mozno stretli z lekara, neviem ci by si potom nezmenila nazor.

lucilaines
14. feb 2020

Ja by som si rada pozrela prakticke prevedenie toho co navrhujes. Uzavriet hranice a kontrolovat kazdeho, kto vstupuje na SR. Vies si predstavit ake mnozstvo ludi denne prekracuje hranice lietadlom/autom/busom? A na kolkych miestach? Kto by to robil? Kde? A kto by to platil? Napad pekny, ale absolutne nerealizovatelny.

cammille
14. feb 2020

Po prvotnych informaciach z Ciny som sa bala aj ja, kedze to vyzeralo katastroficky. Ale casom, ako sa ukazuju pripady aj inde vo svete, je uz k dnesnemu dnu 522 pripadov mimo Ciny, z toho 2 mrtvi a 81 vyliecenych. Ostatni su este "otvorene" pripady. Takze ta bilancia zdaleka nie je taka katastrofalna, zatial je umrtnost 0.3%. Drviva vacsina sa vylieci.
Vies o tom, ze pred 2 rokmi bola v Nemecku taka chripka, na ktoru zomrelo 25000 tisic ludi, umrtnost 8%? A to bolo tu kusok od nas. Ziadna panika nikde nebola. Toto vyzera menej nebezpecne, tak hoci sa tiez bojim o deti, ale...treba zachovat klud😊

wena
14. feb 2020

Ach, na Modrom Koniku ešte stále neskončila panika z koronavirusu? 🤣

miriam11
14. feb 2020

Ja to vidím takto: co ti je súdené, to ťa neminie.

sara07
14. feb 2020

@aimee77 píšem že nie na sk

aimee77
14. feb 2020

@sara07 Urcite nie ani v CR.Nemame pravomoc ludi bez klinickych prejavov ochorenia drzat v karantene.Nikdy nebolo na ziadnom nasom infektologickom kongrese taketo nic prezentovane. A to mavame cesko-slovenske infektologicke kongresy..Jedine vojaci po navrate z Afganistanu idu do kasarni do ,,karanteny,,,ale to ide mimo nas,riesi to armada...

carimari
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katrin21
14. feb 2020

Prosim ta,daj sa do kludu...koronavirus nie je mor!!! Nebudte ovce,umrtnost nie je taka hrozna voci poctu nakAzenych..nepodliehaj panike..

perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz