• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Koxartróza v 30-tke, ako sa dôstojne dožiť staroby?

22. septembra 2015 
ahojte, chcem sa Vás spýtat, či ste niektora na koxatrozu uživali msm...a ake ste mali s tým skusenosti. mne nedavno zistili coxatrozu I.stupna. citim to čím dalej tým viac a nechcem si ani predstavit, ako potom bolí II. a III. stupen :confounded: lekar pozrel RTG snimku a skonstatoval že primerane veku :grinning: nedal mi nič, vraj ked sa to bude zhoršovat, dame rehabilitaciu.
Rozmýslam nad tým msm, len neviem, či je lepsie praškove , alebo v tabletkach, alebo teda či vobec...
21. nov 2014 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte.. Pripajam sa do temy.Ja mam bohuzial koxartrozu stvrteho stupna od strednej skoly.Je to nasledkom urazu,po par rokoch sa mi doslova rozpadol klb...Chceli mi ho menit uz vtedy,ale po zrelej uvahe som pockala na deticky.Porodila som dve deti(obe sc),bez akychkolvek velkych problemov.Medzi materskymi a teraz po este pracujem.To je na tom asi najťažšie,lebo som 12 hodin na nohach a ledva sa dokrivkam domov.Vzdy ma nohy boleli,ale teraz to zacinam pocitovat intenzivne...Ale stale mam pocit,ze kym chodim,zvladam,naco taky radikalny krok.Bojim sa,aby som mohla po operacii zotrvat v zamestnani,tu je to s pracou tazke.Sanca,ze si najdem sedavu pracu je takmer nulova...A preto mam strach.Chcela by som poznat niekoho,kto realne prezil vymenu a zlepsil sa mu zivot...Uz by som tak chcela zit zivot bez kazdodennych bolesti
1. feb 2015 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, mám 31r a v stredu som sa dozvedela, že mám tiež koxartrózu 2.stupeň.V tom šoku som sa ani na nič nespýtala.Doktor veľmi nevysvetľoval, mám nasadené antiartrotiká a mám cvičiť kalanetiku.Nič o tom ešte neviem.Dnes to už na mňa doľahlo... :frowning2: Bojím sa budúcnosti, neviem ako rýchlo postupuje táto choroba a ako skončím.Momentálne mám zlé dni, ledva chodím za deťmi, je to o to horšie že mňa bolia aj kolená.Neviete, či máme nárok na kúpeľnú liečbu, či rehabilitácie.Nemyslím že pomôžu iba tabletky... :confounded:
7. jún 2015 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravim vas :slight_smile: . je to davno zalozena tema, ale ako vidim, nie som v tom sama :(. Presne ta ista diagnoza. Len s tym,ze mam necelych 28 rokov :frowning2: . strasne sa bojim ze budem mat problemy pocas tehotenstva. Ortoped zahlasil, aby som si cim skor naplanovala dieta, kym sa stav klbov nezhorsi. Artroza kolenneho aj bedroveho klbu. Stav po dysplazii bedrovych klbov.
Graziela
, bola by som velmi zvedava v akom stave mate klby, a co sa vam osvedcilo, ake doplnky vyzivy. Dr mi predpisal condrosulf, do kolien som este davnejsie dostala hyaluronove injekcie. No radsej som za nieco prirodnejsie. Uz dlhodobo beriem colafit. Je to cisty kolagen. No nepocitujem ulavu od kazdodennych bolesti. Prosim poradte aby sa mi to nezhorsovalo.
30. jún 2015 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kočky čo poviete na tehotenstvo a II. stupeň coxart. Chceli by sme ešte jedno dieťa, ale zas nie za každú cenu.Bojím sa že sa po tehu "rozsypem" A asi aj bolesti klbov budu silnejšie..Už aj teraz mám nonstop bolesti, ale bábo by za to stálo...Máte osobnú skúsenosť??
22. sep 2015 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok