Koxartróza v 30-tke, ako sa dôstojne dožiť staroby?

graziela
13. nov 2008

Dobry den prajem,
tak toto je moja cerstva diagnoza po niekolkorocnych bolestiach bedr. klbov, krizov a niekolkokrat prekonanych ischiasoch, resp. lumbago...
Za posl.5 rokov (teraz mam 30) sa mi stavalo pravidelne, ze ma niekolkokrat do roka ludovo povedane "seklo v krizoch"...vzdy to bolo pri mechanickom pohybe a vzdy sa to liecilo len mastickami a v najhorsom pripade tabl. od bolesti...ziaden dr. sa neunuval hladat pricinu mojich problemov...
1.krat som sa vybrala k lekarovi po 1.porode (pred 5 rokmi), kedy ma obcas pobolieval pravy bedr. klb...ortoped urobil rtg, zistil, ze mam dysplaziu bedr. klbu a len skonstatoval, ze je rozdiel, ked ma sliepka 50 alebo 100 kg (toho casu som mala pri vyske 168cm cca. 78 kg)...Vtedy bolo bolesti len obcasne a nie tak obmedzujuce ako za posl. roky a hlavne po 2.tehotenstve...Teraz som 5 mesiacov po porode a presne tyzden po porode (sekciou) ma opät seklo v krizoch...Bolesti boli prve mesiace take ako nikdy predtym, klby a krize totalne nepohyblive a bolest neopisatelna...
Obv. dr. skonstatoval, ze kedze som po porode, je to normalne, ze to moze trvat aj dlhsie, kym ta bolest odznie...sama som si vypytala rehabilitacnu liecbu, kedze ziadne tabl. kvoli dojceniu som si dovolit nemohla...
Po vyse mesiaci fyzikalnej terapie (rebox, ultrazvuk, elektr. prud) bolest ustupila len ciastocne, tak som sa objednala u ortopeda...Po vys. rtg snimkov mi bola urcena nasl. diagnoza:
Koxartroza (oboch bedr. klbov) bilat post LCC gr I-II, lumbalgea, okrajova skleroza acetabula,
osteochondroza L4-L5,L5-S1

Pre mna, kedze som len nedavno oslavila 30 rokov, to bol doslova uder pod pas...co sa tyka liecby, ortoped mi predpisal tabl. Glukomed, ktr. zial kvoli dojceniu uzivat nemozem a o.i. liecba je poriadne financne narocna a pravdepodobne dozivotna...
Velmi mi zalezi na tom, aby sa mi stav este viac nezhorsil, nechcem sa dozit transplantacie bedr. klbov... najde sa niekto, kto bol alebo je v podobnej situacii ako ja a poradi, ako co mozno najlepsie zvladnut toto obdobie?
Najde sa vobec niekto s podobnou diagnozou v takomto skorom veku ako ja?
Budem rada, ak sa niekto ozve, ked uz nic, tak mi bude aspon lepsie na dusi, ze v tom nie som sama....
Dakujem

evina313
21. nov 2014

ahojte, chcem sa Vás spýtat, či ste niektora na koxatrozu uživali msm...a ake ste mali s tým skusenosti. mne nedavno zistili coxatrozu I.stupna. citim to čím dalej tým viac a nechcem si ani predstavit, ako potom bolí II. a III. stupen 😖 lekar pozrel RTG snimku a skonstatoval že primerane veku 😀 nedal mi nič, vraj ked sa to bude zhoršovat, dame rehabilitaciu.
Rozmýslam nad tým msm, len neviem, či je lepsie praškove , alebo v tabletkach, alebo teda či vobec...

anicka26
1. feb 2015

Ahojte.. Pripajam sa do temy.Ja mam bohuzial koxartrozu stvrteho stupna od strednej skoly.Je to nasledkom urazu,po par rokoch sa mi doslova rozpadol klb...Chceli mi ho menit uz vtedy,ale po zrelej uvahe som pockala na deticky.Porodila som dve deti(obe sc),bez akychkolvek velkych problemov.Medzi materskymi a teraz po este pracujem.To je na tom asi najťažšie,lebo som 12 hodin na nohach a ledva sa dokrivkam domov.Vzdy ma nohy boleli,ale teraz to zacinam pocitovat intenzivne...Ale stale mam pocit,ze kym chodim,zvladam,naco taky radikalny krok.Bojim sa,aby som mohla po operacii zotrvat v zamestnani,tu je to s pracou tazke.Sanca,ze si najdem sedavu pracu je takmer nulova...A preto mam strach.Chcela by som poznat niekoho,kto realne prezil vymenu a zlepsil sa mu zivot...Uz by som tak chcela zit zivot bez kazdodennych bolesti

dannizeta
7. jún 2015

Ahojte, mám 31r a v stredu som sa dozvedela, že mám tiež koxartrózu 2.stupeň.V tom šoku som sa ani na nič nespýtala.Doktor veľmi nevysvetľoval, mám nasadené antiartrotiká a mám cvičiť kalanetiku.Nič o tom ešte neviem.Dnes to už na mňa doľahlo... ☹ Bojím sa budúcnosti, neviem ako rýchlo postupuje táto choroba a ako skončím.Momentálne mám zlé dni, ledva chodím za deťmi, je to o to horšie že mňa bolia aj kolená.Neviete, či máme nárok na kúpeľnú liečbu, či rehabilitácie.Nemyslím že pomôžu iba tabletky... 😖

bda
30. jún 2015

Zdravim vas 🙂 . je to davno zalozena tema, ale ako vidim, nie som v tom sama :(. Presne ta ista diagnoza. Len s tym,ze mam necelych 28 rokov ☹ . strasne sa bojim ze budem mat problemy pocas tehotenstva. Ortoped zahlasil, aby som si cim skor naplanovala dieta, kym sa stav klbov nezhorsi. Artroza kolenneho aj bedroveho klbu. Stav po dysplazii bedrovych klbov.
Graziela
, bola by som velmi zvedava v akom stave mate klby, a co sa vam osvedcilo, ake doplnky vyzivy. Dr mi predpisal condrosulf, do kolien som este davnejsie dostala hyaluronove injekcie. No radsej som za nieco prirodnejsie. Uz dlhodobo beriem colafit. Je to cisty kolagen. No nepocitujem ulavu od kazdodennych bolesti. Prosim poradte aby sa mi to nezhorsovalo.

dannizeta
22. sep 2015

Kočky čo poviete na tehotenstvo a II. stupeň coxart. Chceli by sme ešte jedno dieťa, ale zas nie za každú cenu.Bojím sa že sa po tehu "rozsypem" A asi aj bolesti klbov budu silnejšie..Už aj teraz mám nonstop bolesti, ale bábo by za to stálo...Máte osobnú skúsenosť??

joseph321
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macka111
31. okt 2022

@jozef70 ako Vám je teraz? Ja mam tiež podobne problémy...

macka111
31. okt 2022

@dannizeta ako sa máte?