Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

erka12
6. mar 2009

pre filipka chcem opatrovatelku 😉

livia76
7. mar 2009

miriam 😵 dúfam že nebývaš a nepíšeš o Br. Dúbravke 😀 to ma a ani nenapadlo, že by mohol byť problém dostať dieťa do školky ☹ v ktorej časti bývate ? Fuuu ha-no to budem musieť stihnúť pobehať tých školok asi viac 😵

lubkaj
9. mar 2009

livia76: O Dubravke som pisala ja. Neviem, ako je to s ostatnymi skolkami, ale kedze vy v septembri este nebudete mat 3 roky, minimalne Pri Krizi to bude problem. Tam sa rovno pytaju na datum narodenia a 3-rocnych deti maju tolko, ze tie mensie nemaju sancu. A tento rok to zmenili, uz nie je ich obvod par ulic, ale cela Dubravka, takze to bude vesele... Bezne sa tam hlasi 50 a viac deti, beru okolo 20. Tak dufam, ze my sa do toho poctu zmestime 🙂

titkovamiriam
9. mar 2009

livia ja som z ivanky pri dunaji uz 16r.-inak som blavacka z Horskeho parku 😀

livia76
9. mar 2009

Lubkaj-vďaka za info 😉

titkovamiriam
10. mar 2009

jaj baby jak som nasrata ☹ 😠 😠 ☹ !!zevraj nejmensie triedy sa nebudu otvarat!!! 😠 oficialne to sice este nieje,lebo prihlasky sa davaju az do 31 marca,no such sem such tam a mna asi drbne ☹

hasleerka
10. mar 2009

miriam a čo to znamená,že ti malého nevezmú do škôlky?.. to je hrôza potom, šak čo sa tu robí 😠

danu
10. mar 2009

titkovamiriam a kde v Ba nebudu otvarat?

martinka1704
10. mar 2009

katka -no čo niečo si vybavila? 😕

charlinka
10. mar 2009

Ahoj, no tak nám z mesta ještě nedali vedet jestli malou berou. dneska jdeme ještě k nám na vesnici ji zapsat, ale tu je jedna školka pro všechny detičky, takže neberou maminky co nepracujou, takže doufám, že nám z obouch napíšou že nás neberou.
Napadlo me, vybíráte školku podle nejakého kritéria? nebo jdete do té nejbližší?? nebo podle doporučení? Jaké máte pocity ze školky kterou jste videli? Me se např. v té naší vesnické nelíbi, že detí tam behali v botách (ty co šli na zápis) a kvuli počasí detí které byli vevnitř tam behali, delali blbosti a dve učitelky tam sedeli a jen mi řekli, že nemužou jít ven,proto jsou vevnitř. ale co tam ty deti delali, no hruza.

titkovamiriam
10. mar 2009

ja som vyberala podla starsich deti 😀 a mam ju pat domov od mojho 😀

katkanr
11. mar 2009

Martinka,nevybavila som nič 😒 Teraz čakam ake mi pride rozhodnutie.Ked nás nezoberu,podam odvolanie 😠
Moja suseda bola zaniest prihlašku v pondelok a tej ju dokonca nechcela ani zobrat.Tá jej povedala "svoje" 😀
Dufam,že riaditelka uzná,že to je voči nám nefer,ked berie deti i iného obvodu. 🙄
No sktatke je to všetko na prd 😕

tinka10
11. mar 2009

katka a bola si sa aj niekde inde pýtat?no to je fakt,že dnes je to strašne s tými školkami,ale zas ta riaditelka može apelovat na to že malý nema ešte tri roky v septembri a nepomožeš si 😒 trvalé bydlisko zas nie je prvorade pre nich 😅 a kedy maju vlastne posielat tie rozhodnutia?už aj ja čakam jak na ihlach ale myslím si,že keby bol nejaký problém tak by nam už dali vediet a ked martinka hovorila,že ich zoberu tak potom by sme hadam ani mi nemali mat problém.

martinka1704
11. mar 2009

tinka,katka ahojte 😵 ja neviem,ale drobci budú mať v školskom roku predsa 3 roky.Musia ich niekde zobrať.Aspom si myslím 😒 Tinka no riaditeľka povedala,že nás zoberie ale tiež to potrebujem mať na papieri,ale ešte nám nič neprišlo.Inak volali tým,ktorých nebrali i keď to nebol prípad betovenovej škôlky,tam som mala pocit,že tam deti ešte berú 🙂

katka držím palce,aby vás zobrali 🙂

ikulka
11. mar 2009

ahoj dievčatá tak ja osm dnes volala s riaditelkou že ešte musí byť zastupitelstvo obecné a potom sa rozhodne čo a ako ohladom školky, že si nás bude raiditelka ešte volať tak som zvedavá
a volala som aj na upsvr, ak by to niektoru zaujímalo malá ide do školky od 15,9 a roidčovský ešte dostanem za september v pohode a od 1,10 ma vyradia z evidencie, vtedy chcem nastupiť aj do roboty.....

maslenka
11. mar 2009

sorry, že vám sem leziem, problém so škôlkami je preto, lebo sa od 1.9.2009 znižuje počet detí na triedach, tak v niektorých škôlkach, kde mali riaditeľky v tomto šk.roku napríklad v troch triadach 80 detí, ich budú môcť mať v budúcom menej. Keď im napríklad odchádza do školy 15 detí, môžu zobrať len pár 😖 Uprednostňujú sa predškoláci. Je to hrozné, pred 15 rokmi bolo škôlok dosť, ale veľa sa ich porušilo. Tiež by ma zaujímalo, kto bol za to zodpovedný...

janetina
12. mar 2009

ahojte tak ja som v 1y marcovy den navstivila 2skolky v 1 ma uuuplne odbila ze nas nezoberie, ze nema 3roky a ze ja budem este na rodicaku a pod./v 9 /2009 bude mat mal 2r a 7 mesiacov a ze od pol roka uz vobec nie 😒 / ale aj tak sa nam tam nelubilo....a v 2ej nam prislubila ze nam ho zoberie tak sa vytesujeme...len to treba mat na papiery 😉 . Tam robia tridu pre 2rocakov.
Tiez nechapem celkom tieto problmy ale vidim ze babyboom sa nesatstne podpisuje na nas maminach .....
rodicak nam vezmu skolky sa riadia podla inych zakonov a je v tom riadny bordel 😠

ramzesa
12. mar 2009

maslenka,áno je nová vyhláška,tak preto. Ale keď už vyšla nová vyhláška s niečim takým tak mohli rátať s tým,že budú chýbať miesta. Ale čo sa rozčuľujem, veď sme na Slovensku. Tu sa niečo schváli,ale čo bude potom to nikoho nezaujíma. Však čo,ich sa to netýka.To naozaj ich nenapadlo,že keď sa budú znižovať stavy v škôlkach,tak sa nebudú prijímať nové deti? A matky po RD budú mať problém. Či to má byť akože nejaký plán na krízu? Aby sme neobsadzovali pracovné miesta či čo to vlastne je? 😕 😕

janetina
12. mar 2009

ramzesa nerozumie co pises ze matky na RD budu mart problem? vysvetlis prosim

lenkalienka4
12. mar 2009

ahojte chcem sa vas spytat mile maminky. chcem dat dcerku od septembra do skolky na 4 hodny denne, treba tro ohlasit aj socialke ci UPSVaR alebo ako mam postupovat? nechcem aby mi vzali matersku. Poradite mi?

katkanr
13. mar 2009

Kočky,tak mám nové info... Volali mi zo školky a na 99% nás nevezmu 😒 ,ale sme prvýýýýýýý pod čiarou 😅 Takže ak nietora maminka si to ešte rozmyslí,budeme prijatý. 😕

Tinka paper že ste prijatý by ti mal príst do konca mesiaca,ale Vy ste na 100% prijaty.Bethovenová ešte teraz volné miesta...

tinka10
13. mar 2009

no katka super teším sa s tebou,nech vam to víde... 😉 hej na beethovenke ešte su volne?to neviem a sem si nerozmýšlala?či tu to maš už daleko že?

martinka1704
13. mar 2009

ahojte katka a tinka 🙂 šmírujem každý deň,či máte niektorá niečo nové.
katka - budem držať palce nech vám to vyjde 🙂 a do konca mesiaca ti povedia,či malého berú alebo musíš čakať až do septembra 😕
tinka - tiež som počula že na beethovenke je ešte voľné 😕 možno budú chodiť tí naši drobci do jednej triedy 😅

janetina
13. mar 2009

katkanr ako to odovodnili ? ja som mala tiez problem ale v jednej skolke mi prislubili ze ho zoberu ...tiez sme jarny 05,01. a nechapem tu deb...zakona ze od pol roka/ myslim vo 2/10 nezoberu a v septembri 9/09 pred dovrsenim 3 rokov tiez nie. To akoze my jco mame jarne deticky sme znevyhodnene??? V tej nasej skolke otvaraju normalne triedu s detmi 2-3 rokov tak som taka stastnaaaaa len este papier pojdem zobrat. A co potom s rodicakom? stratime ho?

mirko06
13. mar 2009

ahojte, tak ja sa pripájam k diskusii, lebo tiež patríme k tým "šťastným" rodičom, ktorí dúfajú, že im od septembra vezmú malého do škôlky.
dali sme si prihlášky do 7 škôlok, aj mimo trvalého bydliska a teraz sa môžeme modliť, či nám ho vôbec zoberú....
doktorka sa smiala, že toľko potvrdení ešte nedávala.
akciu odovzdávania prihlášok som nazvala "tour de ružinovské škôlky" 😉 lebo nestačí odniesť žiadosť na riaditeľstvo mš, ale každá mš má aj elokované triedy a tam to treba odniesť zvlášť.... no comment...
ja len dúfam, že nám ho vezmú už len pre tú trpezlivosť a množstvo odnesených prihlášok 🙂 🙂 🙂

katkanr
13. mar 2009

Tinka bethovenku mám strašne daleko a ešte aj to kopca 😖

Martinka či sa na nás ušlo miesto mi daju vediet až v apríli.Dovtedy to je ešte všetko otvorené,no ale dufam že timka zoberu.

Janetina odovodnili mi to tak,že školka "musí" najskor zobrat tie deturence čo už v Septembri budu mat 3 roky.Ale si myslim,že to robia kvoly dotacií,pretože na tie naše jarné detičky nedostanu ani korunu,teda ani cent 😀

janetina
13. mar 2009

ale dostanu vsak budu v skolke normalne prijate

a ty dostanes asi ten prispevok

lienocka235
13. mar 2009

no je to asi tak ze dieta musi byt v skolke zapisane ze nastupuje k septembru... /tie zoznamy sa posielaju k 15.9 lebo nie vzdy vsetky deti nastupia... len potoom dostane skolka dotaciu na vase dieta.. klasicky normativ..
LENZE si treba uvedomit ze tie zoznamy idu aj na UPSVaR a teda stracate narok na RP a okrem toho tam musite platit mesacny poplatok /kolko to zavisi od mesta obce/ ale dieta samozrejme moze nastupit aj v inommesiaci to je uz na dohode s riaditelkou... ale oficos termin nastupu je k septembru ..
samozrejme skolka moze zobrat aj deti mladsie ako tri roky k septembru ale ten pocet sa zvlast hlasi.. lebo kazde taketo dieta zabera vlastne dve miesta..

samozrejme mamicky mozu poziadat o prispevok na starostlivost o dieta.. namiesto RP

hasleerka
13. mar 2009

lienocka ale ten príspevok na dieta namiesto RP môže asi požiadať len matka ktorá ide pracovať?

tinka10
13. mar 2009

katka ale ano dostane dotacie aj na naše deti aj ked nebudu mate ešte v septembri tri roky ale budu prijate v septembri a mam kamaratku,ktorá ma rovnako stareho maleho ako ja a dokonca jej riaditelka dala taký navrh,že v septembri ho príjme s tým,že nastupi až v januari,tiež len kvoli tomu aby dostala na neho tu spomínanu dotaciu 😅 takže presne je to všetko o dohode s riaditelkou a ako písala lienocka mame narok ešte do troch rokov na príspevok na starostlivost 😉 hasleerka zda sa mi,že len pre tie matky čo pojdu do prace 😅