Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

martinaema
2. sep 2009

ahoj maminky - my sme to zvládli super - teda malá. Cestou bola ešte urečnená, ale nakoľko je strááášne hanblivá, tak v škôlke zavrela pusu a nepovedala ani slovo, iba že chce ísť cikať. A pani riaditeľka ma presvedčila, nech ju tam nechám hned aj spinkať. A to som myslela, že ideme len na pol dňa. Na druhej strane má pravdu v tom, nech vie malá od začiatku, že tam bude aj spinkávať. Ked som odchádzala, iba trošku skrivila pusinku a usmiala sa cez zaslzené očká, ale vydržala. No mne to stačilo, vyšla som von a nasadila slnečné bríle 😎 , nech každý nevidí, že revem. Už nech je poobede a idem pre ňu. Ja som bola taká vystresovaná, že trištvrte vecí som sa zabudla opýtať. Ani tel.č. na učiteľky nemám, keby som chcela zavolať

aksulvap
2. sep 2009

Dobré ránko 🙂
Náš Adam dnes poprvýkrát v škôlke - ráno úúúplne bez problémov, zato ja som revala celú cestu do roboty ☹

k.a.t.k.a.
2. sep 2009

u nas s placom ☹
INak vsade sa basni o tom adaptacnom procese, ze som vobec neratala s tym ze si ju budu chciet nechat na cely den 😲 Ucitelka bola dost prekvapena ked som jej povedala ze si pre nu pridem o 11,00 😅 Ja som bola v tom ze dnes to pre vsetky decka bude tak na 2-3 hodinky 😅

majdiska
2. sep 2009

detičkám držime palčeky, isto si zvyknú.. ja si pamatám prvý den, malý sa tešil.. myslím si že ked je dieťa mladšie, všetko ide ľahšie 😉 nevie do čoho ide, síce potom po týždni plakal, ale teraz je to super, tak podskakuje, predvádza sa 🙂 len sa bojím, že dnes začína veľa detí a on je strašne solidárny.. ked začne plakať jedno aj napriek tomu že je už aklimatizovaný, bude plakať aj on 😒

janetina
2. sep 2009

ahojte mamicky my dnes 1x na skusku a vyzeral maly ok...hned si lahol do izby na koberec a hral sa s hrackami...ja som to znasala tazsie 😵 😵 a aj znasam na obed idem prenho...uz som zvedava co bude...isla som si kupit kvetinu do zahrady nech mam spomienku na prvy dnik 😉

hasleerka
2. sep 2009

ahojte maminy, tak vidím že ste zvládli aj s plačom aj bez ... my sme to bez plaču s veľkou radosťou, bola na dve hodinky a zajtra sa už teší zase

groka
2. sep 2009

ahojte

pridavam nas pribeh ako sme zvladli skolku

vstaval hore nohami,zuby sme si umyvali s revom,zaniesla som ho do skolky na 2 hodiny,strasne plakal,krical,neberte ma,nechajte ma,skoro rozbil dvere jak do nich buchol,potom uz neplakal vraj,papal,vypil cajik,vycikal sa,ked som po neho prisla zas plakal ze tam chce ostat a povedal mi ze nepapal,necikal a podobne,a zajtra uz do skolky nechce ist

evulik6
2. sep 2009

ahojte...
tak ja som vcera vecer chystala veci do skolky a bolo mi do placu, v noci som sa budila, ze co a ako dnes a dnes to bolo uplne v pohode...
cestou maly zlomil kvetinku pre pani ucitelku, tak jej dal iba hlavicku :DD sme sa nasmiali , potom sa isiel hrat, ja som este chvilku kecala s ucitelkou a potom som isla domov... doma som sa vyplakala, lebo uz po ceste zo skolky som to ledva vydrzala, slzy v ociach, len som predychavala :(
Doobeda boli chvilu vonku a kedze byvame hned pri skolke tak som ho sledovala potajomky cez okno... vyzeral ze sa mu tam celkom pacilo, samozrejme chvilu strajkoval, nechcel dat ruku, (to ani mne nechce dat, iba ked robime hopaaa) no a potom zase nechcel ist dnu do skolky, chcel byt este vonku... to je ale u nas normalne, to vzdy chodime domov s placom 🙂) inak vyzeral v pohode... Jeden chlapcek od nas z dvora tam plakal a stale bol nalepeny na plote co chcel ist asi domov... ucitelka ho stale mojkala...no som zvedava pobede ked po neho pridem ze co mi povie ucitelka a co bude on hovorit...myslim ze zajtra to bude horsie ako dnes bo si uvedomi ze ho necham tam zase sameho:(

miska ahoooj, vitam ta tu medzi nami...ako sa darilo samkovi dnes???

evulik6
2. sep 2009

inak som zabudla, ze mne dnes volala z uradu prace ze kedze som zamestanana a dieta nema este tri rocky tak mam narok na nejaku davku (ide o to preplatenie vydavkov spojenych so skolkou)... v piatok tam idem a povie mi co vsetko k tomu potrebujem doniest 🙂
No aspon nieco daju, ked uz na mne ako aj na ostatnych usetria na rodicovskom, no nie?

mirko06
2. sep 2009

ahojte, tak aj my sme absolvovali prvý deň....
keďže malý už chodil do jaslí, tak som to už tak neprežívala, ale predsa len, nový kolektív, nové "tety"....
ráno bolo všetko v pohode, len čo uvidel deti a hračky tak vbehol do triedy, aj zabudol, že má rodičov...
ale keď sme odchádzali, tak ma zbadal a chytil za ruku, že mam poď so mnou, bolo trošku krčenie úst, ale vraj keď sme odišli zabudol, že chcel plakať.... 😉
poobede bol pre malého dedo, tak mu rozprával zážitky (dedo pre istotu doniesol pani učiteľke prázdny papier od kvetu, lebo kvet po ceste stratil) 😀 😀 😀
a hneď ako prišli domov, malý sa pýtal spinkať, čo bol taký unavený....
uvidíme ako to bude ďalej, aj v jasličkách bol prvý týždeň v pohode a potom trošku problém...
tak vám všetkým ostatným škôlkárom držíme palce, aby ste to v pohode zvládli 😉

helka101
2. sep 2009

Ahojte, tak my sme to teda tiež zvladli.. 🙂 ale kus aj s plačom, čo sa dialo ked som odišla neviem,l lebo som nevolala riaditelke, kebyže povie, že plakal, tak by som si ponho asi hned utekala 😅
rano vstal, tešil sa velmi do škôlky, aj ked sme tam šli, sme sa smiali, a spievali si basničky, ked sme tam dorazili len pozeral, lebo naš maly ma fobiu s oteckov 🙄 a tak sa ich nalakal, že sa pustil do plaču a ma nechcel pustiť.. do triedy som ho odniesla, ked ma chytil za nohu, tak som musela ovladať slzy, lebo by som sa rozplakala... 😅 ale nakoniec is zobral babiku, hned si tam našiel jednu kamaratku, dva krat sa kumne vratil, či som tam a na tretí krat povedala pani riaditelka nech už idem , že ho ona zvladne.. tak som zvedava čo sa dozviem, ked ponho o 15tej pôjdem...

riaditelka vravela, nech ho tam dam na cely den, že si skorej zvykne...
ale ako si ja zvyknem, že už budem sama doma... 😕 a nikto ma nebude bozkavať a lulkať? 😅 😀

evulik6
2. sep 2009

aj nam to helka povedali ze rovno na cely den je lepsie... tak ja neviem... teraz mam aj trosku vycitky svedomia ze som ho tam nechala cely den :(

danu
2. sep 2009

tak aj my to uz mame za sebou, rano super aj ked sme odisli ale potom ze to zacalo vsetky deti plakali ze az, jeden zacal a uz to islo, inak ze v pohode aj sa hrali kreslili, potom zase plakali dokonca sme sa za 2 hodky co tam bola 7x vycikala a 1x kakala 😅 tak ucitelka bola spokojna, ale treba tomu urcite este cas. tyzden budeme na 2 hodky potom na 4, tak snad bude zajtra lepsie, lebo ked som sa jej opytala ci ideme zajtra za detmi do skolky tak zevraj nieeee 😖

evulik6
2. sep 2009

helka, ja som chcela byt doma este cely sept. ale dnes rano mi bolo z tej skolky tak na nic, ze som rada ze idem do pondelku do prace, lebo neviem co by som bez neho cely cas robila :(
Inak aj ja idem o tretej po neho 🙂 uz len hodinky sledujem :D

evulik6
2. sep 2009

danu tak super... moj tiez povie urcite nieee... :(

danu
2. sep 2009

evulik ty sledujes hodinky ja som za tie 2 hodky co bola v skolke doslova obzrala vsetky nechty co som mala 😅

evulik6
2. sep 2009

no a ja som stala pri okne lebo viem kedy asi tak chodia von... tak som cakala, potom som pozerala ako sa hra... och...ako nejaka vysinuta :D:D:D

helka101
2. sep 2009

Evulik, no asi je to fakt pre nichlepšie, tam ich nechať cely den, ako ich potom domyliť,lebo si potom môžu myslieť, že po nej po tych 4hodkách dojdeme. 😔 vyčitky som aj ja mala... ešte že som zabila čas v meste, a behaním po uradoch, a nemusela nato tak myslieť..
tearz už len čakam na manžela, a o 15tej štartujem po neho... 😀 😀 😀 😀

Danu ešte že som si tie gelove nechty dala dole minuly tyžden, lebo určite by som ich znervou dala dole aj ja.. 🙄

helka101
2. sep 2009

Ale zajtra nas kočky čaka podla mna ťažší den ako dnes... 😔

zuzidr
2. sep 2009

😕 Ahojte,aj mne malá dnes išla prvý krát do škôlky,včera sme balili ruksačik,hned balila 3je nohavičky a pýtam sa jej načo???a ona že:mami,ja sa tam určite pocikám !!! 😀 😀 😀

ráno mi bolo blbo už ked som ju budila,lebo ona spávala aj do 9tej 😅 😕 ale potom si v pohode umyla zuby,vycikala sa,obliekla a vyrazili sme 😀 škôlku máme oproti domu 😀

pred dverami sa zastavila a pýta sa ma:ideš somnou?vravím jej že hej na chvílku 😀 😀 😀 potom som jej 😕 prezula papučky,pani učitelka jej skrinku ukázala tak sa tešila,ja som mala zovreté hrdlo a otočený žalúdok 😅

no potom Emmku zavolali detičky,ktoré pozná aby sa išla hrať,tak ja som zmyzla..... 😅 svokra ide pre nu o pol štvrtej 😀

michalag
2. sep 2009

Ahojte,
tak ja som zvedava ako ten nas certik zvladol prvy den ... rano som ho prezula, dala dole mikinu a otvorila dvere na triede, ale akonahle zbadal "tety" ucitelky, tak uz cuval dozadu a schovaval sa za mna a za tatina a kedze nic nefungovalo aby isiel dnu, tak ho zobrala ucitelka na ruky a zavrela dvere aby nas nevidel .... najhorsie je ze ked sa zatne, tak s nim nepohne ani 100 volov 😅 😝 😀 ... a uz odpocitavam minuty do 15:00, ale to uz je za chvilku 🙂

Ahoooj Evi 🙂

michalag
2. sep 2009

helka, suhlasim s tebou tiez si to myslim, lebo deti uz budu vediet co ich caka

sasiki
2. sep 2009

ahojte, moja dcérka to dnes zvládla na jednotku 🙂 , bez plaču a s úsmevom, som zvedavá, či sa situácia zopakuje aj zajtra, alebo ma prekvapí inou reakciou 🙂

dadulaa
2. sep 2009

ahojte, tak môj malý to dnes zvládol super, vôbec neplakal, pekne išiel ráno do triedy, ale išla som po neho naobed, až zajtra tam bude spinkať.Na obed bol tiež v pohode, tak dúfam, že sa neteším predčasne 😉

titkovamiriam
2. sep 2009

aj marek to zvladol ok,dokonca chce ist aj zajtra 😀 -no nechcel papat,ale spal aj sa hral

zuzidr
2. sep 2009

jáááj tak máte detičky šikulky,za chvílu ide svokra pre malú,a ja sa nemôžem dočkať kedy bude 16.30 a vystískam ju a popýtam sa jej ako bolo 😅

martinaema
2. sep 2009

aj Emka bola super - pekne papala, spinkala, ani sa nepocikala a aj sa zapájala do spievania a cvičenia. My to máme už nacvičené z jasiel, kam chodila 3 mes. Pani učiteľka nás ak pochválila, že vidieť, že už fungovala v kolektíve. Tak som sa tešila 😵

michalag
2. sep 2009

tak, my sme dnes zacali, hned rano ked ho ucitelka zobrala tak si chvilku poplakal, vraj sa aj zapajal, ale malo papal, skoro nerozpraval co doma sa mu nejde pusa zastavit a tiez zaspal neskor ako ostatne deti a mali sme 4x nehodu (3x pocikany a 1x pokakany 🤐) 😒 😕 , co nechapem kedze doma sa nam to uz davno nestalo. Prisiel domov a opat do gati a teraz vecer ked sa isiel kupat, tak sa pytam ci ma suche slipky a on ze ano, vravim aky je fesak 🙂 a ked som ich hodila do prania, tak spustil strasnyyyy narek ze on sa nepocikal, mam pocit ze ma z dneska depku 😅 ... a neviem ci mam len ja taky blby pocit, ale akoby mi nieco vo vnutri vravelo ze sa s nim nikto nehral ... ale uz mi strasne sibe 😠 😒 🤐 ... ale povedal ze aj zajtra chce ist tak som zvedava, dufam ze zajtrajsok dopadne lepsie

olianko
2. sep 2009

Ahojky 🙂
Tak prvy den v skolke sme zvladli.Sice s troskou placu ale cakala som, ze to bude horsie.
Saska plakala lem ked som odchadzala, potom vraj ked sa presuvali do jedalne na desiatu.Saska chlebik nezjedla len vypila caj 😵
No a ked som po nu prisla za dve hodinky tak sa ku mne rozbehla, ze mamickaaaa....a ked bola pri mne tak sa rozplakala / asi od stastia , ze ma vidi/
Ale nakoniec mi povedala , ze sa jej v skolke pacilo tak uvidim ako to bude zajtra.
...a minimalne do konca tohto tyzdna budeme v skolke len dve hodinky

petusko
2. sep 2009

no nasla som sa skoro v kazdom vasom prispevku 😀
rano ledva zadrzane slzy, nutkanie volat kazdu polodinu (esteze bol doma mm a ten mi to nedovolil 😅 ), vykukanie, ci nejdu na prechadzku 😀
ale zvladol to chalanisko, neplakal, pekne sa najedol, ze prvy sedel za stolom, aj si pospal, ziadna nehoda. no pysna som na neho bola. dufam, ze mu to vydrzi, aj ked si myslim, ze slzy a prieky este len pridu, ked zisti, ze to nebolo len dnes, ale to bude kazdodenna realita 🙄