Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

ramzesa
16. okt 2009

miriam, tak u nás sa odhlasuje zo stravy, čiže aj učiteľky vedia, že dieťatko nepríde. A ak chýba celý mesiac, tak sa myslím aj to školné, čo sa platí štátu (alebo mestu? neviem teraz) neplatí. No nechápem, že si dieťa neodhlásia. Ale aj mne sa stalo, že sme mali mať vyplatené do určitého dátumu a ja som si vôbec neuvedomila, že ten dátum už je 😅 , ale pohoda, povedala som v škôlke a zaplatila som ešte v ten deň, no stáva sa 😅 .

ramzesa
16. okt 2009

No a syn má horúčku, je to inak super, lebo pred dvoma týždňami ju mal tiež 😠 .

titkovamiriam
16. okt 2009

ramzesa to potesi ☹ neboj,daj mu detsky paralen a do pondelka bude fit.teda ak sa k tomu neprida nieco ine ☹ -ved to treba si to strazit,ja tiez niesom za aby sa neplatici dali na nastenku,lebo nemusi to byt umysel a to ze skolke neohlasia co sa deje je divne a robi to kopec rodicov,riaditelka este na rodicku spomynala ze mali dieta o ktorom nevedeli 6t.- a oni sa odstahovali 😲 a nedali vediet mohla tam mat ine dieta

hasleerka
16. okt 2009

ramzesa posielame cmuk nech ste rýchlo zdravý ...

ja som pri tej staršej dcére poctivo platila včas /cen INTB/, raz som zabudla vytlačiť lístok a objavila som sa medzi neplatičmi, no hanba 😀

nadhera
16. okt 2009

v nasej skolke do rana 8.30 treba dieta odhlasit zo stravy/staci telefonicky / - inac smola. cca 1€ /den a co sa tyka skolneho, to sa plati mestu,ci dieta chodi,je chore,vzdy plna ciastka - cca 250sk. seky su stale v skrinke,takze teraz ked bol maly chory,tak suseda seky doniesla. teda nechcela by som sa vidiet na nastenke /xixi, deti maju priezvisko po otcovi/. na sopliky neviem poradit nic, my len odsavame s vysavacom a kazdy den detom davam cibulovu stavu s medom, za 1cajovu lyzicku. medik domaci a je ho viac ako stavy,inac by to asi nedali do ust. 😀

nadhera
16. okt 2009

hasleerka, ja som vytlacila listok na mrknutie pre ucitelky na smirak a ona citala presne opacnu stranu. 😀

ramzesa, malemu skore uzdravenie. 🙂

hasleerka
16. okt 2009

nadhera to máte dobré že môžete odhlásiť až do 8,30 ... my len do 7,00 aj to s prižmúrenými očami ... ale keby nie, tak jej môžem aspoň obed ísť zobrať ... to sa mi stalo asi zo 3x, ked sa nám s tou staršou nechcelo ráno vstávať

nadhera
16. okt 2009

do 7ej rano???ved maly vtedy len vstava - dokonca rozmyslam,ci sa u nas skolka nezacina o7ej.
do 8.30 ale deti musia byt v skolke. nas chodi 5min pred 8.30 😀 😀 😀 drahy zacina o 9tej ,tak ho nosi .

hasleerka
16. okt 2009

no u nás je škôlka tuším od 6 alebo 6,30, to musím ešte presne zistiť a potom majú raňajky od 7,30 do 8,00 ... a čo robia tí rodičia ked musia ísť skôr do práce??? ... my vstávame tak 6,50

nadhera
16. okt 2009

hm, som to nezistovala, zatial sa nas to netyka...alebo zacinaju o 6tej? si dam tu namahu a v pondelok preverim. 😉

titkovamiriam
16. okt 2009

u nas je od 6,30 do 16,30-marek chodi ale na osmu lebo priatel ide do prace az na 9-tu,ja by som ho tam musela davat 6,30 alebo by ho vodili chalani.
a ked rodicia robia skor dohodnu si to v praci ako matka s dietatom to mas so zakona -prisposobit si cas.

hasleerka
16. okt 2009

miriam to vážne si môže matka prispôsobiť pracovný čas ... ved to hádam bolo len za komunistov ... len horšie ked koľké maminy robia aj druhé a nočné, tam im zákon v ústrety určite nevychádza

titkovamiriam
16. okt 2009

tak to uz je asi na matke,ja ked som sa vracala spat tak sa ma konatelka pytala ci chcem niaku upravu/plat mi upravila sama/casu alebo dlzku prace lebo tusim aj to sa da kratit za niakych podmienok a nesmie ti siahnut na plat.no mne cas od 7-15,30 vyhovuje 😀 ,ja by som kludne chodila aj na piatu keby som bola skor doma 🙂
dnes mi doslo zo socialky ze akceptuju moju ocr-nechapem naco mi to poslali taku hovadinu a potom nemaju peniaze...-ma skoro svihlo.tak za 5 dni som prisla o 150eur ked som si spocitala vyplatu a co mi poslu a ze mam 30 dni sa odvolat ,to som zvedava kedy to pride 😠 😠

ramzesa
17. okt 2009

Ženušky ďakujeme, dúfam že nás to čoskoro prejde. Ešte kým môžem nechám si ich domka aspoň ten pondelok, utorok. Uvidím, že ako na tom budu 🙂.
A syn ma škôlku od 6:30 myslím do 17:00 a dcérka od 6:00 do 17:00, ale raz som ju niesla skôr asi o pol ôsmej a boli tam okrem nej až dve detičky 😝 . Takže ak pôjdem do práce, tak buď tam bude s nimi alebo sama? 😕 No snáď nie :-P.
A mne vraveli aj v synovej , aj dcérkinej škôlke, že ak dieťa chýba celý mesiac, úplne celý, tak sa za ten mesiac školné neplatí (alebo ako sa ten poplatok nazýva :-P.).
Tak sa držte maminky aj detičky, aby ste neboli chorí ☹.

hasleerka
17. okt 2009

no o tom poplatku viem aj ja, ale musí byť doma zo zdravotných príčin a treba doniesť potvrdenie od dokyne a vtedy ti ten poplatok vrátia

ramzesa a ty dávaš každého do inej škôlky???

nadhera
18. okt 2009

v nasej skolke su male deticky do 16tej a vacsie do 16.30 - al enie je problem,ak je potrebne,tak male vedia na polhodku dat k tym vacsim. o dvere vedla. 😀

cairka
18. okt 2009

ahojte. tak veve zajtra ide zas po týždni a pol...verím, že vydrží dlhšie ako 4 dni 😎 aspoň do piatku by mohla 😅

naša škôlka je od 6:00-16:00.
a tiež neviem, ako to poriešiť s prácou, kedže som s malou sama a nemáme ani babky na vyberanie zo škôlky, o OČR ani nepíšem...

janka146
18. okt 2009

Ahojte my platíme školné 13 eur mesačne a to je jedno či je tam jeden alebo 20 dní ☹ No a so stravou je to podla počtu dní. No Adamko bol v škôlke dva týždne a v piatok už mal teplotu 38 a kašel jak hrom. Ale čuduj sa svete dnes už je fit. Zabral mu Paralen sirup a Sirup proti kašlu. Tak neviem. Dúfam že nebude vážnejšie chorý, lebo ked bude už pár dni doma, Tak to akokeby sme začínali v škôlke od začiatku.

tinasc
18. okt 2009

ahojte, všetkým chorým detičkám prajeme skoré uzdravenie 🙂 Ivka sa stále drží, ani nesoplí, tak dúfam, že jej to vydrží ešte dlho 🙂
u nás je škôlka od 6.30 do 17.00. Ja Ivku privediem vždy pred ôsmou a o pol piatej pre ňu chodím 🙂 myslím si, že si už dobre zvykla, akurát vždy po víkende má trošku uslzené očká, ale v priebehu dňa je už v pohode až do piatku, dúfam, že to už bude stále OK. Inak nič nové 😉

ramzesa
18. okt 2009

hasleerka... no tak nejak, každý je v inej škôlke. Ešteže sme na nich dvaja :-P. Dcérku mám bližšie a synček tiež nemá škôlku ďaleko, ale jeho nosí mm autom. Tak snáď to nejak ten jeden rok zvládneme a potom aj tak škola a tú ešte nemáme vybratú. Ale teraz keď sa už aj na ZŠ pomaly robia prijímačky a pomaly každá je na niečo iné zameraná, tak je dosť možné, že tiež bude chodiť niekde do tramtárie 🙄 .

hasleerka
18. okt 2009

no ramzesa tak to máte teda veselo ... ja som volila škôlku aj školu čo najbližšie k paneláku

kety80
18. okt 2009

ahojte 🙂

ja by som tiez strasne chcela aby dcerka a syn mali skolku a skolu blizko seba aby som nemusela chodit daleko tak dufam ze nam to vyjde ked kika nastupuje nabuduci rok do skoly a kubka nam blizsko zoberu do skolky ak sa to podari budem stastna lebo budem mat blizko aj roboru 😉

ramzesa
18. okt 2009

No tu pri nas neviem, či je nejaká iná ZŠ ako anglická alebo aká špeciálna to je 😝 a počula som, že tam uprednostňujú deti, ktoré mali odklad. ASpoň jednej známej tak odporučili, takže hmm... A my odklad nechceme, načo? aby zlenivel? On už sa teraz učí písmenka 😝 . To by dovtedy už všetko vedel 😀

A to, že máme deti každé v inej škôlke nebolo zámerne. Dcérku nám nechceli vziať do synovej kvôli plnému stavu, tak nám ju našťastie vzali do inej, aj keď aj to vyzeralo všelijak 😖 . Vyzeralo to tak, že ostanem na predlženej RD. No a syna som už nechcela prekladať na posledný rok. Ale trošku som ostala zaskočená, lebo do synovej MŠ začali chodiť nové deti, aj keď vraj už nastúpili skôr, ale kvôli veku sa mi to nezdá, to museli byť fakt veľmi, veľmi drobné na škôlku. No ale keď si myslí p. učiteľka že ja tomu verím, tak nech si myslí. Dcérka ma vek, že teraz začala chodiť do škôlky a tie deti sú od nej menšie, čiže min. rok museli byť ešte o rok menšie, vychádza mi to na menej ako dva roky 😒 ale už sa s tým nezaoberám. Len ma mrzí, že toto môj syn vidí už v tak nízkom veku, že ako funguje systém. Že jeho sestričku nevzali, ale iné deti s ním chodia a vidí to, nie je ani hlúpy a ani slepý nie? 🙄

hasleerka
18. okt 2009

no ramzesa, veru sa nedivím, že ti ju nevzali, ked tu baby začiatkom roka písali aké sú problémy s prijímaním do škôlok a upredňostňovaním iných detí ... ešteže som tu u nás nezažila

ramzesa
18. okt 2009

hasleerka no keď sa o tom tak doma bavíme, tak sme aj spokojní 🙂. Stále niečo nové majú na nástenke, vždy sa malá niečo nové naučí 🙂. Sme spokojní a aj malá 🙂.A aj čo sa týka chorôb sa mi zdá, že sa to prísnejšie kontroluje 🙂. A myslím, že ich je aj v triede menej, že sa im viac môžu p. učiteľky venovať 🙂.

grevab
19. okt 2009

Ahojte po víkende.
NAša Evka zase nie je v škôlke - majú ju 2 dni zavretú, opravujú kúrenie. No a zatiaľ 2 dni, ale nevedeli mi na isto povedať, či v stredu už bude škôlka funkčná.
No a Evka zase začala plakať ráno - chce byť s mamou. Mne trhá srdce...

Čo sa týka platenia - aj keď je dieťa celý mesiac doma, školné zaplatiť treba, lebo je prihlásené do škôlky. Vari, keď je dlhšie choré, tak sa to dá odhlásiť - neviem presne, či na to treba potvrdenie od lekára...
No a s tým odhlasovaním do 7:00 - to je dosť blbé, veď často o 7:00 len škôlkár doma vstáva a ešte ani matka nevie, že je chorý...?
V našej škôlke sa odhlasuje do 8:00 a v škole do 7:30 telefonicky samozrejme. prípadne, keď sa neodhlásime, môžme si ísť do škôly po obed - do obedára. Dobrý systém.
A v škôlke, keď nepríde dieťa do škôlky do 8:00, tak ho jednoducho na ten deň nenahlásia na obed. Takže aj keď zabudnem odhlásiť z obeda, nič sa nedeje. 🙂

cairka
19. okt 2009

ahojte. tak aj vaneska je opäť v škôlke 🙂 stratené tepláky nás čakali (spolu zo šekom 😝 ) v skrinke. nešla tak nadšene ako pred chorobou, tak snád sa to nezhorší (zatiaľ to bolo bez plaču, hoci moc asi nechýbalo) 😖

hasleerka
19. okt 2009

ktovie ako to potom tie hospodárky urobia ked nachystajú raňajky a dieťa na ne nepríde, kto ich potom zaplatí???

my sme dnes doma, ráno bola niaka ukašlaná, aj tá staršia je chorlavá ... tak budem mať dnes o program postarané

sakura77
19. okt 2009

no,nam sa veru dneska vstavat nechcelo,kristianko bol skoro cely den vcera u deda,tak tam ani nespal,tak bol utahany a zahlasil ze do skolky nejde,aj sa veru pojedoval,ale nakoniec isiel-a to sme este leteli do obchodu,lebo som az rano zistila ze ved ma dneska meniny,tak kupit nejake sladkosti pre spoluziakov 😅 no ledva sme stihalai,plus este aj oskrabavat namrazu z predneho skla 😠 jaj,neznasam zimuuuu

hasleerka,myslim ze ked nanahlasis ze diata nepride ,tak tie ranajky asi zaplatit musis

hasleerka
19. okt 2009

no hej, len či sa dá zaplatiť že len raňajky, či s tým nerobia problémy???