Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

ramzesa
19. okt 2009

hasleerka no ak dietatko neodhlasis tak sa strava normalne zaplati a neda sa tak, ze iba ranajky a obed sa odhlasi. Ja som musela malu nechat cely mesiac tak, ze na obed po nu pridem , aby mi olovrant zrusili. Je tam ta podmienka cely jeden mesiac. Inak sa plati aj olovrant ajked ju vezmem na obed 🙂.

lea1
19. okt 2009

Kocky ahojte chcem sa spytat ked dam dietatko na 4 hodiny do skolky tak plati za mna do socialnej a zdravotnej poistovne stat?

ramzesa
19. okt 2009

lea1- no ja som počula, že sa tak dá. Známa malu dáva na 4 hodky. Skús pozrieť na stránke svojej poisťovne, či to náhodou tam nemajú napísané alebo si zavolaj 🙂. Lepšie tak, ako nemyť naistom a mať problém potom 🙂:

hasleerka
19. okt 2009

ramzesa presne takto som si to aj ja myslela s tým platením ... len grevab ma zaskočila ako písala že je to u nich v škôlke

lea a si na predlženej neplatenej materskej alebo prečo má štát za teba platiť???

lea1
19. okt 2009

ano som na predlzenej neplatenej MD... dakujem kocky aj tak za odpovede🙂)))

jana20
19. okt 2009

ahojte...
prepacte ze vam skacem do vasej diskusie..ale chcem sa spytat..mojmaly bude mat 5.11. 3 rocky..dnes bol prvykrat v skolke..plakal..ale potom sa utisil...a vecer mi plakal,ze on do skolky nechce ist,ze on tam nebude..je dost namna naviazany..nevedeli by ste mi poradit ako mam "nanho ist" aby do skolky chcel ist ale bez placu?
dakujem vam za vase za rady...

hasleerka
19. okt 2009

lea no pokial ja viem, tak nemôžeš dať dieťa do škôlky ani na 4 hod., si na materskej- celodenná starostlivosť o dieťa do 6 rokov, kedy štát za teba platí všetky poistenia ... ale prever si to radšej ešte na sociálnej poistovni, prípadne ja zajtra zavolám kámoške ... ja som napr. išla na podporu, aby som mohla dať malú do škôlky ...

jana20 moja chodí do škôlky celkom v pohode, ale boli aj chvíle ked nechcela a u nás vtedy fungovali úplatky, napr. si išla sam kúpiť pyžamko v ktorom bude spať ... mala mať meniny, tak som jej kúpila kufrík za to že bude pekne chodiť ... a teraz je to už v pohode ... aj ked ráno sa jej niekedy nechce vstávať

tinasc
20. okt 2009

ahojte, dnes išla Ivka do škôlky prvýkrát len s tatinom, síce ráno posmrkovala, že chce maminu, ale presvedčili sme ju 🙂 v škôlke už pohoda, choroby ju zatiaľ obchádzajú 🙂 (klop, klop) 😀
Lea, ja som bola s Ivkou do štyroch rokov na predĺženej neplatenej MD, ale to som ju mala doma, takže za mňa platil štát. Teraz ako Ivka nastúpila do škôlky, tak som sa musela z poisťovní odhlásiť,prestal za mňa platiť štát, potom som mala dve možnosti bud sa zamestnať, alebo si platiť odvody dobrovoľne. Ak platí štát, musíš mať dieťa v plnej starostlivosti doma 😉 nedá sa dať ani na 4 hodiny.
Jana20 ja som to s Ivkou tiež nemala ľahké, dosť plakávala. Skúšala som ju motivovať tak, že som s ňou chodila po obchodoch, aby si sama vybrala veci do škôlky, sama si vybrala pyžamko, keď tam začala spávať, spoločne sme sa o tom dlho rozprávali... ale časom si zvykla, preto verím, že aj Tvoj malý si rýchlo zvykne a na škôlku sa začne tešiť 🙂 ...

grevab
20. okt 2009

A naša Evička ráno plakala necelé 3 týždne. potom chodila do škôlky úplne rada,tešila sa.
Potom bola doma 2 týždne a teraz zase plače. Nechcem ísť do škôlky, bojím sa atď.
Plakala v piatok, v sobotu, nedeľu, pondelok...
A ja som sa už tešila, že ako si rýchlo zvykla... ☹

cairka
20. okt 2009

ahojte.
so sociálnou je to ako píše tinasc, teda aj mne tak povedala teta v poisťovni...
s plačom poradiť neviem, my stále zvládame bez...len ten posledný deň pred chorobu, že plakala v škôlke, ale to potom dostala v noci horúčku, tak možno aj preto. Druhá vec je, že ešte nebola v škôlke viac ako 2dni po sebe, tak som zvedavá, aký bude koniec týždňa. Lebo bola len štvrtok-piatok, pondelok -utorok, potom týždeň a pol doma a teraz snád vydrží do piatku... Ale jedno dievčatko začínalo prvého ako vaneska a tie prvé 4 dni furt malá hovorila, že plakalo veľa a včera už neplakala, tak snád sú tie 2-3 týždne také prelomové 😉

sasiki
20. okt 2009

to mne dcérka každé ráno trasľavým hláskom: ,,Maminka ja nebudem plakať, ja budem pekná." 😅

tinasc
20. okt 2009

no mne tatino volal, že dnes Ivka do triedy skoro utekala 🙂 tak sa teším, že to zvládla aj bezomňa.
Inak trochu sa obávam toho, keď náhodou ochorie a bude musieť byť nejaký čas doma, či sa nám to tiež nezačne zas nanovo 😒

zabga88
20. okt 2009

AHojte! dnes isla moja mala prvy krat do skolky, rano zacala krivit papulku ale potom sa isla hrat a neskor velmi plakala a o 12 idem po nu. bojim sa ako to zvladla. od rana na nu myslim a som si aj poplakala ☹

grevab
20. okt 2009

Ja som veru preplakala litre sĺz - aj pri synovi a aj teraz pri dcérke.
Je to pre tie deti veľká zmena - už na vždy. Škôlka, škola, zamestnanie...
A je to zmena aj pre nás. Doteraz sme ich mali stále pri sebe a zrazu koniec - každý má svoje povinnosti.

hasleerka
20. okt 2009

tak ako vidím tinasc potvrdila moje slová ... tinasc kukám že aj ty si uplácala pyžamkom??? 😀 😀 😀

womenne
20. okt 2009

Ahojte hlasim sa po dlhej dobe neviem či sm tu pisala ako sa to vyriešilo,nakoniec som sa rozpravala s učitelkou a ona asi dohovoria aj matke lebo teraz m Niko nehovori nič,dokonca nekriči jej meno zo sna ako predtym,dufam že to vydrži.

Inak v školke sa im pači,Nikolasko viditelne pribral čož som rada bol utlejši od Sebastianka,ešte dufam vto rozpravanie ale pevne verim že sa to zlepši vidim na nom pokroky snaži sa,vie viac slov ako predtym len po česky,tak hadam neskor a aked počuje nas sizapameta aj slovenčinu.
Zajtra sa maju fotit juj sa tešim 😵 😵

sasiki
20. okt 2009

womenne to je super, božinku, on kričal jej meno zo sna 😕 chúďatko malé...

janka146
20. okt 2009

Ahoj jana20 to plakanie musíš prežit. Aj my sme plakali obaja. A nie je to lahké. Tiež som ho len uplácala 😀 Ked pôjdeš do škôlky kúpim ti to auto čo tak velmi chceš.... 😀 Najhorší bol prvý týžden. a tiež pondelok. Dva dni bol doma a už v pondelok krivil tú svoju malú papulku 😀 Ale teraz chodí už tretí týždeň a je to ovela lepšie. Zatial chodí len na štyri hodinky.

jana20
20. okt 2009

Ahojte..

baby dakujem vam za povzbudive slova... 🙂
dnes zasa rano maly trosku plakal..no hovorila pani ucitelka,ze po chvilke ho to preslo a potom sa pekne hral...aj ked som prisla prenho sa krasne hral...jasne,ze som slubila to co chcel..a aj to dostal ked som prisla prenho..kupila som mu vlacik Thomas...tak sa tesil..ale teraz vecer ked mal ist spinkat tak zasa..plakal ze on nepojde..a som si dnes rano tiez poplakala za dverami..ale jednoducho tam mus chodit...
maly chod teraz zatial na 2 hodky..zajtra bude tri a potom sa uvidi..

no idem spat..uz ledva pozeram...dobru noc vam prajem...
a dakujem vam... 🙂

nadhera
21. okt 2009

simko si uz zvykol,ziadny plac,dokonca v sobotu sa pytal,ci ide do skolky 🙂 a to som sa dozvedela,ze ma tam uz dalsiu "kamaratku". hovorit to poriadne nevie,ale frajerky uz ma. a ked spomeniem ich mena, to sa mu ocka rozziaria 😀

nadhera
21. okt 2009

jani, neviem, ci je to dobre, takto kuskovat petkovi skolku. znama vravela,ze ked jej mala nastupila do skolky, ziadne dnes 2hodky,zajtra 3...ee pekne do pol4tej kazdy den. je to vraj dobre,aby si dieta nemyslelo,ze v skolke bude len chvilku. mne sa zdalo divne,ze prve dni sme chodili pre maleho o 12tej,ale nastastie si hned zvykol. a vcera mali v skolke ovocno-zeleninovy den od 15.30, takze tatik sa s malym nabastili - zeleninku a ovocie my lubime.

lea1
21. okt 2009

kočky ďakujem Vám za odpovede🙂 Nás to teda čaká onedlho a sama som zvedavá ako to zvládneme - ale prišla doba, že sa už celkom teší🙂)) čo už beriem aj ja inak - ale normálne mi je aj smutno

nadhera
21. okt 2009

lea,som mrkla tvoje prispevky,aj suseda davala najprv maleho na 4hodky do skoly - bola na predlzenej materskej-vsetko vraj za nu plati stat a robotku nema,takze jej to vyhovovalo- ale od septembra chodi chlapcek uz na cely den do skolky,ona stale bez prace.
a ze ti bude smutno? nas starsi je v skolke a ked ideme s mensim ho vybrat,tak sa zvitaju,akokeby sa 100r nevideli-pusinkuju sa,ucitelka sa usmieva . pridu domov a biju sa. 😉 ale aj mne bolo prve dni tazko.
na druhej strane niekedy davali maminy do jasliciek male polrocne deticky,tak to by som asi nezvladla. ☹

titkovamiriam
21. okt 2009

marek ma uz za sebou prvy velky uspech-zacal sa hrat aj s inymi detmi a dokonca sa uz pripaja do hier v ,,kruhu,, ucitelky su nadsene ako si na vsetko zvyka lebo doteraz sa hraval sam a ked sa chcel niekto do jeho hry zapojit uz sa hrat nechcel.tak mi robi radost,dokonca si stale nieco pospevuje a tlieska 😀
kamaratkina dcerka zacala chodit na cely den a hroza rano revy a co je divne reve aj ked pre nu pridu a to fakt strasne-ze jej je smutno 😅 😅

sasiki
21. okt 2009

super, titkovamiriam 🙂 no tak potreboval troška času 🙂

janka146
21. okt 2009

Ahojte som rada že už naše deti robia pokroky. Aj náš Adamko vie skoro každý deň novú pesničku. Večer mi ju doma spieva a tancuje. Proste krááása. A čakám aj ja na úspech kedy sa začne hrat s detmi. Lebo všetko zatial len s učitelkou 😢 Ale snád časom príde aj to. Ja som rada že vydrží v škôlke aspoň 4 hodiny. Spánok budeme riešit neskôr.

hasleerka
21. okt 2009

no moja hviezda ma dnes vítala s tým že jedno dievčatko v škôlke grcalo ... /ja som prvý moment myslela že to ona, lebo prišla aj s učiteľkou/ ... a potom zahlásila že už do škôlky nepôjde, že sú ogrcané schody 😀

tinasc
22. okt 2009

ahojte 🙂
hasleerka, áno uplácala som, lebo som už nevedela ako na to, aby už toľko neplakávala. Aj som ju zase chcela zapojiť aby som jej zasa všetko kúpila bez nej, takto mala pocit, že je dôležitá. No a niekedy aj tak, že "keď budeš celý deň dobrá a nebudeš plakať tak ja ti niečo dobré prinesiem" 😉 😕 . Ale zvykla si a to je hlavné 🙂
Ivka sa už tiež pekne zapája aj do hier s deťmi, o čo mi najviac išlo, lebo aj ona bola taká samotárka a nehrala sa s deťmi, teraz už spolu vyvádzajú 😉 🙂 Tiež si stále pospevuje, vždy s niečím novým príde, len mi nikdy nechce povedať, čo v škôlke robili, len tak okrajovo, ale dozviem sa málo 🙂 ale učitelky hovoria, že všetko v poriadku 🙂 Všetko chce len čas, deti si zvyknú 🙂

grevab
23. okt 2009

Naša Evka ráno poplakáva, že sa bojí učiteľky. Už asi vieme prečo - lebo učiteľka má dosť tenký výrazný hlas a asi to našej slečne nereže. Niektoré deti práve túto učiteľku veľmi obľubujú, no naša Evka vraví, že sa jej bojí, lebo kričí..
Asi budeme musieť veľa vysvetľovať, aby to dieťa pochopilo, že sa nemusí báť..

hasleerka
23. okt 2009

grevab, mala by si doma viac kričať aby bola pripravená 😀 😀 😀 (dúfam, že si nevzala v zlom) 😀 😀 😀