Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

martinaema
19. dec 2009

ahojte - u nás bol dnes "dobročinný vianočný večer" - výťažok zo vstupného sa dá MŠ. Vystupovali aj drobci z MŠ, taký kratučký program, ale milé to bolo. Krásnu pesničku a básničku vianočnú sa naučili a potom ešte také klasické detské pesničky oli-oli janko a pod.Jaj ale boli zlatí - vystupovali tí najmenší 3roční. A naša si po každom čísle aj zatlieskala, pritom 10 min. predtým ani na pódium nechcela vyliezť 😅

hasleerka
20. dec 2009

tak my už prázdninujeme hurá ... ráno nemusíme do tej zimy

monky1
20. dec 2009

hasleerka, aj my - Hanku nema kto odviezt do skolky - ja som strasne chora, velmi zle sa citim, idem si vykaslat cele vnutro, vsetko ma boli, hl. brusne svalstvo, kt. neustale napinam, neberiem takmer nic, lebo tehulkujem a to malo, co mozem, mi nezabera...rano sa chystam k lekarovi, ale necakam velky zazrak - da mi Bioparox, kt. beriem a figa z neho....takze aj my sme uz doma - my uz od piatku 😒

janafm
20. dec 2009

Petko uz 3 tyzdne nechodi do skolky. Nesetrim ho, stlmila som radiatory, vonku sme 2-3x denne, kedze mame psa. Aj v tychto mrazoch. A chory nie je, ved to nema kde chytit, ked nechodi do skolky. Som velmi rada, verim, ze aj lekari.
Len mi je luto, ze bude zase problem v aprili zvyknut si na detsky kolektiv. Pripravovali ste nejako deti dopredu, ze pojdu do skolky? Mam 3 mesiace na to, aby bol lepsie pripraveny ako v oktobri. 😉

titkovamiriam
21. dec 2009

ahojte tak marek je uplne ok robili mu sono srdiecka aj ekg a vsetko v poriadku!!! 😀 tak zajtra ide posledny raz do skolky a potom az 11,1.

tinasc
21. dec 2009

ahojte, tak aj my už prázdninujeme... aj my ideme až 11.1. Ivka zatiaľ OK, len ten soplík, ale to je podľa mňa v poriadku... teší sa na vianoce, piekli sme, bola zlatá... stále sa pýta, kedy bude chodiť Ježiško... nevie už dospať.

danu
22. dec 2009

titkova gratulujem, super sprava 😵
u nas v skolke tak isto este dnes a potom az 11.11

grevab
22. dec 2009

my už máme tiež prázdniny do 11.1.
Ja pôjdem do práce skôr, ale manžel s deťmi si ešte povegetia doma.

Prajem Vám všetkým šťastné a veselé vianoce a radostné detské očká 🙂 🙂

tinasc
24. dec 2009

prajem všetkým krásne a spokojné vianoce, veľa rodinnej pohody, deťom veľa darčekov a veľa radosti 🙂

loren
29. dec 2009

ahojte poradite mi dake triky pri nastupe do skolky zaciname v januari dcerka ma 2 roky a devat mesiacov ako to riesite rano lebo my musime byt v skolke do osmej,dakujem a este sa opytam mate niektop dieta co stipe alebo inak ublizuje druhym detom lebo dcerka to obcas robi aj ked mi nikdy nepovie preco to urobila ale vatsinou to spravi vtedy ked ju druhe dieta odmieta , este ziadne jej to nevratilo co by som aj uvitala nech vie ako to druhe dietatko boli

titkovamiriam
29. dec 2009

ahojte!loren uvidis ako to zvladne,ja som mala s marekom strach lebo s malymi detmi sa on nikdy,,nemusel ,,a o tyzden skolku miloval a zasa kamoskina mala co je super komunikativna a bezne byvala v kolektive viac deti skolku nema rada ani po 3m .stale rano place a je tam smutna.takze uvidis.a co sa tyka ublizovania neviem ...urcite to ustrazi ucitelka len to treba povedat alebo napisat do vstupneho dotaznika aby o tom vedeli

romanelka2
29. dec 2009

ahojte moja dcerka bude mat v juny 2010 3.roky tak vo february v marci davam prihlasky ale najhorsie je ,ze v juny musim nastupit spet do prace a neviem kam dam dcerku stary rodicia su tiez zamestnany a este som sa vas chcela spitat ci mi neviete poiradit dobru skolku a ci neviete nieco o pivonkovej v blave alebo letnej ta je v novom meste caute dianma

romanelka2
29. dec 2009

🙂 ahojte moja dcerka bude mat v juny 2010 3.roky tak vo february v marci davam prihlasky ale najhorsie je ,ze v juny musim nastupit spet do prace a neviem kam dam dcerku stary rodicia su tiez zamestnany a este som sa vas chcela spitat ci mi neviete poiradit dobru skolku a ci neviete nieco o pivonkovej v blave alebo letnej ta je v novom meste caute dianma

sveti
29. dec 2009

romanelka, preco si nesla na zapis uz v marci 2009? Moj maly bude mat teraz v maji 3 roky a zobrali mi ho do skloky od aprila 2010, boli sme minuly rok na zapise. Len ja ho asi nedam, lebo mam starsnu dilemu co cez prazdniny, starsi zacal do skolky v septembri, mal v oktobi 4 roky.
Moja praca je 35 km od miesta bydliska, tak neviem ci sa tam vratim...neviem si to predstavit, manzel je casto na slizobkach, svokrovci pracuju obaja a moji rodicia su 50 km, pracuju.
Uvazujem nad neplatenou RD , skusim poziadat zamestnavatela, uvidim ci bude suhlasit. Inak asi vypoved.

loren
30. dec 2009

titkovamiriam dakujem za odpoved 🙂

tinasc
30. dec 2009

ahojte, príjemné medzisviatočné obdobie prajem 🙂
Ivka škôlku nespomína, asi je rada, že je doma 😀 loren, my sme pri nástupe do škôlky nemali žiadne triky, jednoducho ráno vstaneme, raňajky, obliekať a odchod, žiadne zbytočné prestoje, lebo si to nemôžeme dovoliť, aby sme stíhali na 8. ráno do škôlky.

nana
1. jan 2010

Ahojte a šťastný Nový rok želám.
Prosím Vás o radu, malý bude mať teraz v januári 3 roky a pôjde 11.1. do škôlky a ja neviem či ho mám dať prvý týždeň len na dopoludnie, alebo hneď na celý deň. Aké máte vy skúsenosti? Ďakujem

tinasc
1. jan 2010

ahojte, všetko dobré vám želám v novom roku, veľa zdravia, spokojnosti, spokojné detičky, veľa radosti a žiadne choroby zo škôlky 🙂
nana, ja som Ivku na september dala len na 4 hodiny, potom som ju dala na celý deň 🙂

nana
1. jan 2010

tinasc a nemala potom problém tam spať? Ako to brala keď tam musel byť celý deň ? A vedela sa vtedy už sama obliecť a ísť sama na záchod? ďakujem za odpoveď

tinasc
1. jan 2010

nie nemala problém, ja som si to zariadila tak, že keď tam začala spávať, tak som pre ňu asi dva týždne chodila hneď ako sa zobudili a naolovrantovali, hneď potom som ju brala domov t.j. okolo 15.15 hod. Postupne som čas odchodu predlžovala no a teraz pre ňu chodím medzi pol piatou a trištvrte na päť. Moc sa malej síce nechcelo, zvykla si, že ju brávam na obed, ale nechcela som to ďalej predlžovať, lebo potom by si asi nezvykla a už som potrebovala, aby bola celý deň. Ale zvládla to v pohode. Obliecť sa vtedy už vedela, hoci v niektorých veciach ešte bola nemotorná, ale učiteľky im vždy pomáhajú obliecť aj keď idú von, aj keď sa zobudia. Na záchod vedela ísť sama. No a samozrejme vždy som jej musela povedať, že prídem pre ňu až keď sa vyspinká, lebo by im tam bola schopná robiť cirkus, že som neprišla na obed, ale teraz je to už v pohode 🙂

nana
1. jan 2010

Ďakujem, moc si mi pomohla, no ja som až do konca ferbuára doma, tak tiež to skúsim najskôr na dopoludnie a potom pomaly so spánkom a predlžovať poobedia. Malý sa tiež vie obliecť ale zakasať a také maličkosti nie. na wc vie ísť sám, ale doma nechce, musím chodiť s ním. No dúfam, že to zvládneme bez ujmy.

tinasc
3. jan 2010

určite to zvládnete, držím palce 🙂

grevab
4. jan 2010

Všetkým prajem do nového roka zdravie, šťastie, lásku, spokojnosť a dni plné radosti
zdravé a šťastné detičky

Mali sme krásne vianoce a ešte krajšieho Silvestra a teraz zase všedné dni - práca.
Vlastne deti sú ešte doma s babkou a ockom na striedačku

Zatiaľ škôlku nespomíname, Evka sa pýta vždy večer, čo budeme robiť, keď sa vyspíme a potom sa raduje, že raz ideme vláčikom, k babke, sánkovať a podobne.

nadhera
4. jan 2010

Prajem maminam pohodovy rok 2010 😉

Ako zvladate deticky,kedze do skolky je este daleko a snehu niet ? Snazime sa chodit vonku, ale tych par dni co sa vyblaznili drobci na snehu su davno prec. tak len cakame a dufame, ze sniezik este pride. Skolku simkovi semtam pripomeniem, aby nezabudol 🙂 uz sa tesi, kamoska mu chyba, ale vyhraje sa aj s bracekom - semtam sa hraju,semtam biju. 😉

titkovamiriam
4. jan 2010

ahojte v 2010 😀 my sme stale doobeda vonku,potom niake navstevy,nove hracky,kreslenie,skladanie a tak no marek si spomenul na hry aj so skolky no niaktore som nepoznala sa nervoval my ich nevedel vysvetlit-no čižicek,oli janko a kolo kolo mlynske robime 100 krat za den a povinne vsetci-milan si z toho robi predel tak prida 10 klikov s marekom na chrbte alebo 30 zdvihaciek s nim na rukach-marek je 100 percentna cinka 😀 😀 😀

tinasc
4. jan 2010

ahojte, aj ja Ivke pripomínam škôlku, aby nezabudla, že o týždeň sa už pôjde do škôlky 🙂 moc nadšená síce nie je, ale už jej asi treba, jej jej doma nadlho, my sa tiež snažíme chodiť von, potom skladačky, má rada hry, človeče nehnevaj sa, domino, pexeso, to stále hráme do bezvedomia, plastelína,puzzle a tak ďalej...

monky1
10. jan 2010

dievcata, tak my ideme zajtra po prazdninach do skolky a ja mam z toho vacsiu traumu ako nasa Hanka 😀
...uz 4 dni mi omiela, ze ona nechce ist do skolky...ale prehovarame ju, ze deticky su zvedave, ake ma pekne vlasky a aj pani ucitelka je zvedava, ze sa na nu velmi tesi....vsetko marne

nadhera
11. jan 2010

ako ste zvladli opatovny navrat deticciek do skolky? my v pohode, ale simkova frajerka nebola v skolke a ked to zistil este pri prezliekani, tak bol uplne znechuteny 😒 pribalili nam seky, jasne ze uradu platit celu sumu, aj ked sme 3tyzdne nechodili do skolky. zaujima ma, ako si poradili maminy s detickami, ktore mali trosku problem so skolkou v septembri,oktobri a zrazu tu boli 3tyzdnove prazdniny.

tinasc
11. jan 2010

ahojte, tak my našťastie v pohode, aj sa nám ráno dobre vstávalo, tak pohoda. Ivka v škôlke pekne spala, všetko zjedla, boli vonku, hrali sa... uvidíme zajtra, aký bude mať ráno na to názor 😀 ...

grevab
12. jan 2010

prvý deň po prázdninách v škôlke úplne super,
dokonca sa ráno deti tešili, že uvidia kamarátov, tak vstai celkom rýchlo
🙂