Kto má skúsenosť s predajom do Nigérie?

ewita905
18. júl 2013

ahojte,
zaujímá má, Ci sa niekomu z Vas neozvala osoba zo zahranicia s reakciou na Vas inzerát... mne pise paní z USA, chce kocik pře dceru do Nigérie, mam tam poslat... přišlo mi od jej banky nějaké potvrdenie, ze požadovaná suma Bola už poslána na moj účet, s tým, ze peniaze su zatial v uložené v depozite, a ked poslem banke potvrdenie o odoslani Balíka, této peniaze mi budu automaticky uvolněně.... vraj je to tak kvoli podvodom, aby bolí obě strany chráněné... já neviem, bojím sa toho, aby som sa nechtiac do niecoho nenamocila... na poste mi povedali aby osm si preverila příjemců, vraj sa tam stracaju niekedy Balíky.. nema nahodou niekto podobnu skusenost?? náklady na přepravu su Vysoké a nechcem prist zbytocne o prachy... dakujem za Vase prispevky

adulik76
18. júl 2013

určite do nigérie nič neposielaj, je to podvod. My sme tiež predávali počítač a tiež ho chcel chlapík poslať do nigérie, ale manžel trocha surfoval po nete a zistil, že takýchto podvodov je veľa. Zbytočne len prídeš o prachy

andrejka1974
18. júl 2013

@ewita905 su to podvodnici, mne uz druhykrat chcu kupit sako , a peniaze nikde 🙂 🙂 🙂 🙂

zivika
18. júl 2013

@ewita905 ja by som do takeho obchodu urcite nesla, uz tu tusim v minulosti aj podobne temy boli...mne je divne uz len to, ze by niekto v usa riesil kocik zo slovenska, myslim, ze v amerike maju kocikov dost a urcite tam je aj kopec bazarov...a tiez divne, ze ti uz poslala peniaze, ked ste sa este ani na obchode nedohodli...ked ti posle peniaze priamo na tvoj ucet, potom kocik odosli, inak urcite nie...

sissy27
18. júl 2013

@ewita905 naozaj, naozaj sa nájdu na tejto planéte ľudia s ukončeným aspoň základným vzdelaním, ktorí sú ochotní uveriť tomu, že v USA nemajú kočíky, že im niekto práve za ten ich zaplatí niekoľkonásobne viac ako za nový? naozaj je niekto schopný uvažovať, že by to mohlo byť reálne a že by to nemusel byť podvod? 😅

ziarcanka
18. júl 2013

@ewita905 Aj odo mňa chceli kúpiť kočík do Nigérie - nejaký muž pre dcéru - poštovné vychádzalo viac ako cena kočíka - to im nevadilo, dokonca chceli aj zimný fusak 😀 😀 😀

ewita905
autor
18. júl 2013

@sissy27 neurazaj.... já som sa s takym niecim v zivote nestretla, a taky dovercivi ludia ako já sa stále najdu... bohuzial.. už Budem mudrejsia, citam starsie diskusie, a Vidim ze této podvody existuju už niekolko rokov... som zvědavá co napíše paní tentokrát, Lebo osm jej včera pisala ze Posta mi taky Velky balík nevie odoslat - fuuu, nastastie pře mna.. už by osm ostala holou r.... dakujem vám baby za varovanie, idem vsetko mazat, iba zbytocne zabity CAS..... juuuj, ale osm zlostna Teraz na Seba, ze osm už skoro naletela... :((

sissy27
18. júl 2013

@ewita905 neurážam, úprimne sa čudujem... ale holt, vidina peňazí často zatemní zdravý úsudok...

evarak
18. júl 2013

@ewita905 rozhodne nic neposielaj,nedockala by si sa ani penazi ani kocika,len by si stym mala opletacky 😉

luciferkax
18. júl 2013

Juuuuuuj, moja, takýchto záujmcov je veľa, ked som hladala psíka, tak na inzeráte mi dokonca jedna pani z USA či odkial núkala jej šteniatka, že sú odtial, ale pár rokov bývali na slovensku a videli, akí sú tu super ludia a chcú tieto šteniatka predať iba na slovensko.. no blud jak hovado.. tak isto auto, vštko lámaná slovenčina :D

luciferkax
18. júl 2013

@ziarcanka hahahaha, v nigérii by im bodol super :D

ewita905
autor
18. júl 2013

len Teraz tak rozmyslam, ze Ci mi nic nehrozí, nemozu má okradnut, alebo také nieco, naburat sa mi na email.... číslo účtu som im poslala Nové, včera vytvořené, kde nebol ani cent... Moj chlap nechcel dávat svoj účet a dobře urobil, to by osm si neodpustila, keby mu ho vybielili kvoli Mo jej sprostosti...:(

olga32
18. júl 2013

@ewita905 už sme to tu riešili, písali....mne sa tiež ozvala pani z USA, chcela kočík pre dcérku....ponúkala mi skoro o 200 eur viac. Nereaguj na nich...je to určite podvod...

severanka96
21. júl 2013

v USA je na ebay.com kopec kočíkov za zlomok ako u nás,tkaže je to isto podvod.ale keby napísali mne,odpísala by som im nech mi pošlú peniaze na adresu....to by určite ani neodpísali 🙂) tí ľudia čo všetko vedia vymyslieť,už len pre nás obyčajných je to neuveriteľné....a smutné...

ewanam
25. júl 2013

@ewita905 ahoj, mne sa tiez ozvala pani z USA ( Tereza Richy ) ze chce kocik pre dceru do Nigerie ako darcek k narodeninam. a ja blba som jej poslala iban a swift a prisiel mi mail od Scotia Bank ze su loknute peniaze pre mna a mam poslat doklad z posty o odoslani a tak som volala na colnicu ci je to v poho s tym tovarom a tam mi povedali, ze to bude podvod, ze aby som nic neposielala. ze je to mafia nigerijska. a aj ja dufam, ze mi nevycistia ucet. pre istotu som si preposlala peniaze na iny ucet a na tom co som im poslala neostalo nic. asi skus urobit to iste pre istotu.

ewanam
25. júl 2013

@sissy27 ako vidim, nemas nic ine na praci, len kazdemu nadavat za to, ze mozno niekto este veri v to, ze sa najdu aj seriozni ludia. Je to normalne, ze clovek naleti na nieco take, aj mne sa to stalo a to som si myslela, ze nikdy. takze neurazaj ludi, ktori chcu normalne komunikovat a pytaju sa na seriozny nazor a pomoc ak uz naleteli.

sissy27
26. júl 2013

@ewanam prosím ťa, cituj ma, kde som kedy komu nadávala... lebo toto čo sa tu rozoberá, to nie je o dôverčivosti, ale s prepáčením o pažravosti, každý, kto na to skočil, tak preto, že dostal ponuku výrazne vyššiu, ako bola cena v inzeráte a pravdepodobne aj ďaleko vyššiu, ako bola pôvodná cena kočíku... a môžem byť aj za bezcitnú, ale takých ľudí naozaj neľutujem...

ultra
26. júl 2013

...baby - ukludnite sa. Pri pisanom texte -ako je forum vznika problem ze pisane slovo nedokaze vyjadrit to co hovorene slovo a preto sem tam dojde k nedorozumeniu - nerieste to dalej lebo sa iba zamocete a napisete aj to co by ste "face to face" nikdy nepovedali.

kazdy dotaz z Nigerie alebo USA na predaj /kupu tovaru ktory nema vysoku hodnotu je PODVOD. Reakcia na inzerat ktora je v lamanej Slovnencine (google preklad) - s tym ze PRAVE TENTO TOVAR UZ DLHO ZHANAM A DAM VIAC AKO CHCETE - je somarina. Najlepsie je nereagovat a vymazat.

ewita905
autor
26. júl 2013

@ewanam ano Tereza Richy sa volala, teraz už viem ze je to len nějaká fiktivna figurka, stvořena přesně na tento účel.. aj ten isty mail od scotIa bank mi poslala, ale já som pře istotu spravila novy účet, bez nulovej hotovosti, ke by nieco a ten som jej poslala 🙂 potom som ju už oklamala, ze som kociar už poslala a nech Teda pošle prachy ona.. a len Same OK,OK,.... aj mna upozornili na poste, aby som si to radsej preverila...a ked už toto nazývá niekto nenazranostou..... uprimne, Bola som rada ze sa konečně niekto ozval a ze sa ho konečně zbavim.. a ze nukala o nieco viac, to je bonus navyse, Ktory potěší snad každého.. já osobně nemam problém si za nieco priplatit, pokial to velmi chcem... tak len tolko... já som sa poucila, a ostatnych smě aspon varovali....

skorpion30
6. feb 2014

Zdravím,
ma niekto skúsenosť s týmto človiečikom? Na int. stranku som dal,ze chcem nieco predat..ona sa ozvala s ponukou,ze da o cca 60€ viac aj s dopravou.( digitalna kamera 500€) Potrebuje to pre syna,kt zije tiez vo VB ale v inej casti. Je z Velkej Britanie.Cudny mi bol mail 1. oxykrdxtxgde@sofimail.com

jeho adresa:
Name : David Olusola Ige
Address : 54 Guiboure road
State : Plumstead
Zip code : SE18 2ns
Country : United Kingdom
Potom už odpovedala z ineho mailu.. franciscabryan2@gmail.com
Poslala mi nejake potvrdenie z Ulster banky,ze to bolo zaplate. Tak som spatne poslal mail do tej banky,respektve na ten mail.. a mi odpovedali..ze peniaze uz su poslane..koli podvodom peniaze stoja.. musim najprv poslat balik,dat im cislo balika a oni to overia. Moze to byt pravda?Nmozu mi naparit nejaku pokutu alebo co,kedze som neposlal nic a ani zrejme neposlem. nechcem mat opletacky

dexus
31. dec 2014

@skorpion30 Mám na ťeba otázku to iste sa stalo mńe ale peniaze nechcem posielať čo som teraz čital mal si nejaky potom problem ?

kate1616
1. jan 2015

Ahoj tiež ma oslovili. Ako nieaka rechee a je to celé ppdvod... Stráň sa toho!!!!!