Kto prekonal Covid - 19?

brita7777
6. jún 2020

Je tu niekto, kto bol testovany pozitivne na Covid - 19?
zaujímaju ma symptomy..tiez sme mali chore deti minuly tyzden, nadcha kasel a tento tyzden mi bolo velmi divno, bolest svalov, zimnica, unava dva dni potom deň nic a na 4den zapal hrdla, ziadna teplota, dnes uz hrdlo zapalene nemam a citim sa o trochu lepsie, mam trochu nadchu akurat. Syn este pokasliava a ma nadchu, teplotu sme nemali.

iviacik
6. jún 2020

@brita7777 ja som síce nemala, ale ja by som ako taky hlavný identifikátor okrem teploty, kasla a bolesti svalov (co som postrehla ze mnohí chori uvadzali) brala stratu cuchu a chuti

iviacik
6. jún 2020

@brita7777 ked mas podozrenie, tak sa izolujte, vylezte, pripadne chodte otestovať.

romanka_369
6. jún 2020

@iviacik ono tazko brat za hlavne priznaky stratu cuchu a chuti..ja pri kazdej nádche nemam chut ani cuch aj tyzden v kuse..

brita7777
autor
6. jún 2020

@romanka_369 ja inak tiez pri poriadnom prechladnuti stracam cuch i chut vzdy

romanka_369
6. jún 2020

@brita7777 presne aj ja..a je to dost neprijemne🙄

mrkvicka060
6. jún 2020

Co viem ja, tak pri Covid nadcha nie je vobec, su teploty (nemusi byt vzdy), bolest hlavy, svalov a hlavne kasel. Tiez moze prist zapal spojiviek, alebo spominana strata cuchu. Nemyslim, ze si prekonala Covid.

simsalabim
6. jún 2020

@brita7777 u nas v lekarni som videla tie rychlotesty na covid. Mozno aj to je sposob, ako sa doma otestovat. Inak moja kolegyna bola koncom marca oficialne testovana. Po cca 10 dnoch choroby, dusivy suchy kasel, mierna teplota, velka unava. Kasel coraz horsi, tak ju lekarka objednala na tie testy. Vysledok negativny.

brita7777
autor
6. jún 2020

no my zijeme vo Svedsku, viem o ludoch co nemali ziadne priznaky, prip co mali bolest na hrudi a dusivy kasel, nadchu mal len syn, ja mam velmi slabu nadchu praveze, ale ta zimnica a bolest tela pred par dnami..tu testy v lekarni nepredavaju veru

diewcatqoo
6. jún 2020

Ja som to tu uz raz pisala, neboli sme oficialne testovani, ale pravdepodobne sme covid prekonali ja, manzel a syn. Zijeme v zahranici a na prelome februara/marca sme boli tak chori, ako este nikdy. Manzel to zvladal lepsie ako ja a syn mal len par dni kasel, bez inych priznakov. Ja som bola totalne odpisana vyse 2 tyzdnov. 2-3 dni som mala horucku, potom kasel. Kasel bol hrozny, dusivy, chrapcalo mi v plucach pri kazdom nadychu a vydychu, mala som pocit, akoby mi niekto sedel na hrudi. Kasel bol najprv suchy a potom ako postupne odznieval, tak som vykasliavala cudne hnede hlieny. Neskutocne, ale fakt neskutocne ma bolela hlava a dutiny (som zvyknuta na migreny, ale toto bolo hrozne v spojeni s tym kaslom) a teda nemala som chut a cuch, ale to nemam ani pri chripke, tak som tomu nevenovala az taku pozornost.
Mysleli sme si, ze mame silnejsiu chripku a ked nam uz bolo lepsie, tak sme doma srandovali, ze mame covid. A smiech nas presiel, ked sme sa dozvedeli, ze som bola asi tyzden pred vypuknutím choroby v kontakte s osobou, ktora sa vratila z benatok.
A teda este mam znameho, ktory bol pozitivne testovany a nemal ziadne priznaky. Otestovali ho, pretoze bol v kontakte s inym pozitivne testovanym bezpriznakovym clovekom.

otazka1
6. jún 2020

@diewcatqoo co sa tyka nosa, nebolel ta? Mali sme tie iste priznaky + som mala pocit, ze mam rozleptanu sliznicu od kyseliny.. Neboli sme testovani, tu sa este tak oficialne o korone nehovorilo

diewcatqoo
6. jún 2020

@otazka1 ano, bolel ma aj nos, ale nie az tak, aby som mala pocit, ze mam sliznicu rozleptanu kyselinou.
Co som este zabudla spomenut, tak boleli ma aj usi. Dva dni som dokonca nepocula na jedno ucho.

terezia1477
6. jún 2020

@otazka1 ja som mala taktiez tie kste priznaky, plus aj bolest mosa presne tak ako opisujes, plus ma velmi boleli ruky a nohy a velka unava. Trvalo mi to az 6 tyzdnov, spala som len posediacky lebo v lahu som nemohla dychat. Vytery som mala negativne a krve testy ci to nieje uz prekonane (po cca 4 tyzdnoch) boli vtedy nedostupne.

marca12
6. jún 2020

@brita7777 to je mytus,pri vacsine respiracnych ochoreni stracame cuch a chut. Neviem preco sa toho ludia tak chutili

ckatka
6. jún 2020

@diewcatqoo dajte sa otestovať na pľúcne chlamydie. Ja som si myslela ze mam covid...príznaky všetky...teplota kašeľ strata čuchu divne chute bolesti...únava...A boli to pľúcne chlamydie + tehotenstvo 😂😂😂

autumm
7. jún 2020

Moja znama prekonala covid aj jej muz a dieťa. Vsetci mali iba teploty 1 den. Ine príznaky ani nemali

elisa1910
7. jún 2020

Ja som bola pozitívne testovaná na covid a mala som len teploty jeden den a jeden den potom hnačky.. Tot.vše..nakazila ma kolegyna ktora prišla z rakúska

simsalabim
7. jún 2020

@brita7777 ak mas dakoho tu na Slovensku, mozno by ti ten test kupili. Ak sa teda chces takto otestovat. Neviem, ako je spolahlivy. Tusim stal 17€.

brita7777
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iviacik
7. jún 2020

@brita7777 ved pokiaľ máš podozrenie na Covid, tak hádam sama by si sa s rodinou mala izolovat a byt v dobrovoľnej domácej karantene...

brita7777
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simsalabim
7. jún 2020

@brita7777 urcite by som sa izolovala minimalne na 2 tyzdne. Treba byt ohladuplny aj voci druhym - niekoho to moze zabit. Test ti mozno da istotu, ze ste to prekonali... ale opakujem, neviem, nakolko su tie rychlotesty spolahlive. Asi menej, ako ked ti urobia odber z nosa a hrdla.
A na Covid podozrenie praveze mas...podla toho, co pises.

diewcatqoo
7. jún 2020

@ckatka tak teraz je nejake testovanie na chlamydie pre nas uz uplne zbytocne, kedze sme uz davno zdravi. Aj tehotenstvo by som si uz bola vsimla 🙂
Ale tebe gratulujem teda 🙂

katkabg
7. jún 2020

@diewcatqoo aj u nas v Bulharsku tusim v marci detom dali druhe chripkove prazdniny(udajne niaka chripka tipu B)prekonali sme ju ja muz aj 10r.dcerka teda ale muza a dceru som doslova ratovala.Muza asi najviac.Potom uz na Covid zacali testy robit a jed som tak spatne uvazovala vsetky simptomy mali ako pri Covid viruse.Cize ja si myslim ze doma sme tym presli len este vtom case v Bulharsku neboli testy tak to hodili na chripku tip B.No a potom sa zacalo testovat a uz o chripke B ani chiru ani slichu a len o koronaviruse.Cize asi tak.Muz mal teploty strasne bolesti hlavy svalov a kosti a ten kasel co mu zacal ze sa skoro udusil.A bolo mu zle,potom 4 hodiny dobre vravim si ze uz sa polepsilo a potom zase mu zostalo odpadnuto.A takto asi 2 tyzdne.

lenickamajchrakova
7. jún 2020

Sesternica bola pozitivne testovana. Jej priznaku kolisava teplota strata chuti a cuchu. Bez kasla. Ale horucka velmi kolisava (a klasika ako pri horucke - ospalost, malatnost, slabost) drzalo ju to tri tyzdne

majkeel
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mikolibra
17. sep 2020

Ahojte, viem, už sa tu písalo dávnejšie, ale skúsim, je tu prosím niekto kto je alergik/astmatik a prekonal covid? Aký mal priebeh, keďže je to považované za rizikovú skupinu, ďakujem. 😊

tamka82
26. sep 2020

Je tu niekto kto má coronu?

patricia014
29. sep 2020

@mrkvicka060 ja som mala nádchu a tiež stratu chuti a čuchu, takže aj nádcha je príznak

otazka1
29. sep 2020

@patricia014 ako dlho ti trvala ta strata chuti a cuchu cca?

lubiss
29. sep 2020

znamy ho teraz ma a nic mu neni ..je to 60tnik a nie je mu absolutne nic akurat ma nervy ze z tej karanteny mu uz prepina