Kto si dorába maturitu a zároveň je na materskej?

janeette
4. apr 2008

ahojte...je tu neaká mamička,ktorá si dorába maturitu a je na materskej? 😉

miriana30
21. feb 2010

Ahojte kočky, prosím vás o radu. Mám 30 rokov, a po 4 rokoch školy som nebola pripustená k maturite, ostala som na materskej a doteraz som s tým nič nespravila.Hoci sa už na to tak necítim,veľmi by som si chcela spraviť maturitu externe.Našla som školu podnikania-na 2 roky,formou 2 konzultácii a následne komisionálnych skúšok zo všetkých predmetov,následne maturitnou, a ešte súkromné gymnázium,kde sú konzultačné stretnutia len 4 krát do roka.To mi príde strašne málo,vlastne človek sa musí všetko naučiť sám,neviem, či sa to dá zvládnuť. Prosím,ak máte s tým skúsenosť,alebo nejakú radu,prípadne viete o inej možnej škole, budem vám veľmi vďačná.

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabrielkabj
11. apr 2011

@tomika ahoj jasné mám to za sebou maturovala som minulý rok a to mala malá 10 mesiacov, ale poviem ti pravdu kľudne choď na nadstavbu prihliadajú na externistov, aspoň ja mam tú skúsenosť. Hoci ja som sa lepšie učila ako tí denný. Treba na sebe pracovať 😉 a bola som aj na prímačky na VŠ, ale bolo nás 600 a voľných miest asi 40. Tak nevyšlo to ,ale neva nová skúsenosť do života no nikdy nehovor nikdy ešte to skúsim raz.....

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabrielkabj
12. apr 2011

@tomika nastúpila som s 2 a pol ročnou dcérkou teda ta staršia mala vtedy toľko chodila som do školy 2 mesiace a otehotnela som plánovane vyratali sme si aby sa baby narodilo cez 2 mesačné prázdniny ani my sme nechceli veľký vekový rozdiel. Tak sa nám medzi 1 a 2 ročníkom narodila dcérka a keď som maturovala mala 10 mesiacov. NO záleži aj veľa či ti má kto pomôcť a aké by bolo to malé či dobré alebo nie....Moja nič nespala tak katastrofa. Len nech sú obe zdravé to je podstatné pre mňa... tak držím palce a nechápem že také možnosti ako externé štúdium neni u Vás... A zabudla som povedať že je spoplatnené. A v akom odbore chceš študovať, alebo všeobecne napr. na gympli?
🙂

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabrielkabj
19. apr 2011

Ahoj aj ja som pôvodne chcela ten odbor čo ty,ale nakoniec som šla na spoločné stravovanie. Som totiž vyučená v odbore kuchár -čašník. Tak mi to pekne nadväzovalo, ale neplánujem sa zamestnať v tejto sfére... 😀 😀 😀

itka79
12. sep 2012

@tomika ahoj-robíš tu nadstavbu? lebo ja som práve začala ale v TN toto iste ako ty...ja som zas vyučená cukrárka-ale ja som zas nechcela do stravovania-ja som zas chcela niečo uplne iné-ale aby ma zobrali s mojou učňovkou a tak ma zaujima ako ti ide učivo-čo sa vyžaduje lebo včera sme mali zápis a ked nám povedali čo všetko sa od nás bude vyžadovať tak sme len otvárali ústa... 😀

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
itka79
12. sep 2012

no ja tiež cestujem 35 km-lebo tú školu ktorú som začala -maju v inom meste...
a kojenie si takéto časte živo pamätám.-) aj tu unavu z toho...
ja len že či teda sa to dá takto externe-ako sa ti navali učivo-teda že si ho aj zháňať musiš a stíhať sa učiť...

ukulelembo
24. okt 2012

@itka79 ahoj ja som si tiez nasla na nete TN -Podnikanie v remeslach a sluzbach, tiez som vyucena cukrarka- no vobec mi nevonalo ist na potravinarsku nadstavbu Tak v poslednej dobe uvazujem, ze co dalej Aj ked som zo skoly uz 15r 😲 -Sice by to bol zahul pre mna asi, ale zvladli to ini, snad aj ja :/
Robila si aj prijmacky, ci brali bez? A ake je tam cena a pod.? Som pozerala vas rozvrh na stranke, by sa to dalo
@tomika podobne ako ty, tak aj ja ked mam povedat, ze SOU bez matury, tak mi to nie je prijemne 😝 Mam pocit, ze vsetci naokolo zrazu studuju a pod.

itka79
25. okt 2012

ahojky ja som 16 rokov von zo školy, mám dvoch drobcov, pečiem torty🙂)))-teda na materskej dá to zabrať ako zamestnanie...a som z BN a robim si teda v TN-zatial sa dá a ti môžem povedať ten pocit že konenčne robim niečo pre seba je super-len aby som to dotiahla hi hi...
nie nerobia sa tam prijimačky len do konca maja tam musiš dat papiere čo su napisane na stránke:vysvedčenia z učnovky, výučny, životopis, a prihlášku.skontroluj si či ešte niečo nie náhodou...
a školné je 25€ ročne a knihy sa tam niektoé kupuju takže sa to troška nazbuiera-ale zatial sa dá...🙂
pre mna je najnáročnejsie na financie cestovanie-ale zatial neva...a teda zaobstáravanie drobcov aby mi ich mal kto vtedy strážiť...
a tá škola ma zaujala nie ako moja prvá🙂toto ma aj bavi...

jurko2008
11. jún 2013

Ahojte aj ja som sa rozhodla dorobit si maturitu...už som není ma materskej dovolenke mam 5 ročneho syna...tak to dúfam zvladnem...až na to že sa robia prímacie skúšky a je to odbor Vnutorný obchod-prevadzka obchodu....

natsa
23. sep 2013

Ahojte,tiež som začala teraz od septembra chodit do školy,tiež si chcem doribit maturitu,len mám hrozný obor:Elektrika,kedže som mala pred tím tiež elektriku,už mám aj nejake štud,plány,len sa mi zdá toho vela,lepšie povedané od začiatku som celá zhrozená,kedže som zo školy 20 rokov vonku,pracujem ,mám 5 ročné dieta.Všetko my dovtedy vyfučalo z hlavy,neviem aký sys.si mám najsť.
poradte ako ste išli na to,ako ste sa učili,mali ste asi nejaku písanku spravenu pri každom predmete?

asimama
23. júl 2014

@tomika ahoj zaujimalo by ma ako si dopadla...rozmyslam si popri materskej spravit nadstavbu.a trosku ma zaujal tvoj prispevok.chcela by som sa opytat co ako sanitar,alebo zdravotnicky asistent robi? 🙂 asi to vyznie blbo.. 🙂

tomika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
karolina626
11. sep 2015

Ahoj, chcela by som sa spytať,či neviete niekto kde sa da dorobit maturita v TN,BN,TO. Mam SOU-obchodne a chcem si dorobit maturitu. Som zo školy 20rokov (omg). Veľmi by ste mi pomohli ak o niečom viete. Dakujem za každe info

gabrielkabj
7. jan 2016

Mimochodom na VS ma prijali 2

stanuska1983
28. jan 2016

Ahoj,som vyucena cukrarka a chcela by som si spravit externe maturitu.Kde ste si robili maturitu?Ja som z Piestan,chcela by som ist do Nitry neni vela moznosti tak mi nejaku skolu poradte,kam ste chodili,ako casto bolo vyucovanie,kolko ste platili a ako ste to vlastne zvladli som uz 15r von zo skoly,ale uz mam po materskej.Dakujem za kazdu odpoved.

stanuska1983
28. jan 2016

@karolina626 Ahoj nasla si si uz nejaku skolu?Aj ja si chcem dorobit matritu externe ale uz som neni na materskej,chcela by som Nitru alebo nejake mesto kde sa da dobre dochadzat z Piestan.Ja som vyucena cukrarka. A som tiez 15 rokov von zo skoly.

dasiacik
27. dec 2016

@itka79
Ahoj.Prosim ta,ako si zvladla tu nadstavbu?Chodila si do SOSPTN?Externe?Lebo aj to to chcem skusit,ale neviem ci to zvladnem.Studovala som na ucnaku uplne iny odbor-elektrotechniku,totalne ma to nebavilo,nenasla som sa v tom.A tu na tej nadstavbe v odbore podnikanie v remeslach a sluzbach su predmety,ktore som na ucnovke vobec nemala.Ako napr.uctovnictvo apod.Bojim sa,ze to nemam sancu dat,kedze su mi tieto predmety uplne cudzie.

itka79
28. dec 2016

@dasiacik ano dorobila som to pred dvoma rokmi.bolo to ako ekonomicka, bol to zaberak pri rodine a praci, ale som spokojna ze to mam, dokonca som sa lepšie učila ako na ucnovke, pretože roky ti prinedu aj trochu viac rozumu a zodpovednosti.hi hi. Odkial si?bo v trenčíne to dali na jilemak a neviem teda ci ta skola nadstavbová pokracuje dalej 🙂

dasiacik
28. dec 2016

Ja som z Tn.Na nete som nasla,ze sa da urobit nadstavba aj na Sos podnikania na Velkomoravskej.

dasiacik
24. máj 2017

@itka79 Ahoj 🙂 Tak budem chodit nakoniec az do Pruskeho,nakolko v TN som nenasla ziadne nadstavbove studium externe.

itka79
25. jún 2017

@dasiacik prepac,ja sem mali chodim,ano na velkomoravsku podnikania som si robila ja, ale dali tam zdravotnu a podnikanie hodili na jilemak,ale veru neviem ci to tam nezrusili