• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Ktorá z vás rada fotí?

31. marca 2016 
Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? :slight_smile:
8. mar 2009 o 03:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
briketa super konicek.Ja zboznujem fotenie ale nemam na to Bohuzial ani cas ani peniaze :frowning2:
8. mar 2009 o 07:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
napodobne, milujem fotit, ale akosi nejsu na dobre fotaky peniaze a jedine, na co sa posledneho polroka zameriavam, je moj drobec
8. mar 2009 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
ahojte, ja fotím tiež veľmi rada, k vianociam som manželovi kúpila Nikon D40 (alebo D60, vždy to zabudnem), fotiek máme už milióny, lebo nielen ja, ale aj manžel je blázon do fotenia :slight_smile:
8. mar 2009 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
autor
Claudinka, fotit drobca nie je "len" mnohi fotografi sa s tym zivia ;). Je to krasna vec. Babatko88 ja som tiez v NIkon-manii, mam D80, uz davnejsie. Na telo vo vyssej kategorii tiez momentalne nestiha rozpocet, ale objektivy si v ramci moznosti doplnam. Dala som si do albumu link na flickr album, staci ho okopirovat.
8. mar 2009 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
briketa neviem, co je to flickr :grinning: az taky expert ani odbornik nie som.. ale tipujem, ze si to vsetko nafotila ty.. posielas aj do roznych sutazi fotecky alebo mas aj nejaku vystavu?
8. mar 2009 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Robila som akurat cestopisnu vystavu na univerzite, o Europe. Bolo to vsetko zdarma, spojene s mojim rozpravanim. Ale bol uspech, to ma velmi hrialo. Ja sa az tak velmi nezameriavam na fotenie deti, takze take tie casopisove sutaze, o najzlatsie babatko, to vobec nie ;). Davam fotky na fotofora, tam Ti to potom vzdy skritizuju az pod ciernu zem, no a z toho sa ucim :grinning:. Konstruktivnu kritiku velmi ocenujem, lebo sa z nej da krasne napredovat.
Tu priamo v nasom meste nedaleko od nas je jedna velmi vychytena fotograficka skola,ale je sukromna a pre mna v tomto stadiu (male dieta, dalsie na ceste) casovo a financne nemozna. Skoda. Mna zaujima aj grafika, kreslenie na papier aj v PC s pomocou grafickeho tabletu a pera (program napr. Corel Painter X). Akurat,ze su to casovo velmi narocne veci. Bavkala som sa po nociach, ale teraz ako som tehu a este cely den lietam s malym vecer cula nevydrzim. Mame ku vsetkemu dvoch hyperaktivnych psov, ktorych treba denne riadne unavit, takze o 22 hodine som uz uplne grogy a nie ze kreslit :sweat_smile:
8. mar 2009 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
briketa, krásne fotky, mňa ani nenapadlo niekam ich dať, ja zase pre zmenu väčšinou fotím malého a krajinky, najnovšie ma zaujali panoramatické fotky, len mi ich nikde nechcú dať vyvolať a zlepiť ich nechcem, to už nie je ono (raz som skúsila) :slight_smile:
8. mar 2009 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, tak ja tiez velmi rada fotografujem. Mam olypmus e-410 z dvoma objektivmi, som s nim velmi spokojna a plus mam kompakt olypmus mju-cko, ale cislo teraz z hlavy neviem. je to starsi model, ale som s nim spokojna...
Nejako extra sa nespecifikujem na nic... fotim co pride pod ruku - kto pride pod ruku... Par albumov mam zalozenych na pokeci, tak kto chcete vidiet ukazky, tak piste do IP a hodim heslo a nick.
mam v plane si kupit tento rok odrazovu dosku... a trosku sa tomu venovat viac... aj ked tie peniaze a cas... zatial sa mi to financne nevratilo, ale casom to hadam dobehnem :wink:
8. mar 2009 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a zabudla som pripisat. mam externy blesk, ale iba od septembra... a za sebou mam niekolko spolocenskych-rodinnych akcii a kulturnych podujati.
Rada si s vami vymenim svoje skusenosti
8. mar 2009 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
9. mar 2009 o 00:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kocky, ktora do toho idete?
9. mar 2009 o 00:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja osobne nerobim projekt365 ... ale fotky Samka si davam na svoj blog :wink:

http://zuzitka.blogspot.com/

:slight_smile:
9. mar 2009 o 01:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Kotenko, mrkla som sa na Tvoj fotacik, lebo v zrkadlovkach Olympusoch nemam vobec prehlad. Ako sa Ti foti s externym bleskom? Ja ho mam tiez, aj ked sa snazim fotit najma s prirodzenym svetlom, pokilal sa da. Vyborna kniha (samozrejme okrem manulau :grinning: ) je od Romana Pihana Mistrovstvi prace se svetlem. No a ku tomu samozrejem Mistrovstvi prace s DSLR, od neho. Asi ju uz aj mas. Radsej si potom vymenim objektiv s nizkym clonovym cislom- 1.4 nemam, ale 1.8 uz ano, len aby som sa nemusela motat s bleskom :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Zuzitka, projekty 365 boli zalozene na Flickeri, alebo aj na Flickeri. Ja to nerobim, kamaratka sa do toho pustila:
http://www.flickr.com/photos/zuzananz/sets/72157605537999661/
Ja fotim viac veci vonku ako maleho, aj ked napad je to dobry.
Babatko88 na panoramaticke fotky su software, ze ich nemusis zliepat :wink: . Napriklad AutoPanoPRO, Easypano.com, 360dof.com
Popozeraj skusobne stiahnutia zdarma, vacsinou su na mesiac.
9. mar 2009 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tiež sa hlásim k foto maniakom, aj ked poriadny foťák sme dostali až od Ježiška :wink: máme Nikon D90
a tiež postupne doplname objektívy. ale ešte sme nestihli poriadne pofotiť deti, lebo nebolo vonku dobré svetlo, a ked bolo, malý bol chorý. a muž si fotí hlavne akvarko a kvety. ja sa neviem dočkať takých poriadnych fotiek vonku niekde v lese alebo pri vode. ale zatial sa len učím, ešte s tým foťákom neviem ani poriadne robiť, tak do jari to hádam zvládnem
9. mar 2009 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Matar vitaj v klube Nikonmanie :D , ked budes chciet poradit ohladom objektivov, kludne sa pytaj. A velmi odporucam Pihanovu knizku co som uz spominala Mistrovstvi prace s DSLR, je v nej vsetko pokope, zrozumitelne a nazorne vysvetlene.
9. mar 2009 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ziadne nove fotky nepribudli?
29. mar 2009 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte ja sa pridam, mam Nikon a fotenie zboznujem :dizzy_face: uz sa tesim ako budem drobca fotit :slight_smile: :slight_smile:
29. mar 2009 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
briketa tiez mam D80tku. objektiv zatial len tamron, predsalen to bola draha vec a ja som len student, teraz navyse uz ani brigadovat nemozem.. ale niekedy v buducnosti by som chcela pevnu 50tku a nejaky teleobjektiv :dizzy_face:
29. mar 2009 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, my mame pentax :grinning: a fotit budeme hadam coskoro uz za peniaze :grinning:
29. mar 2009 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aaale a naco sa shaarka zameriavas? nejake fotky k nahliadnutiu...? :wink:
29. mar 2009 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
shaarka no pekne :wink:
ja som zatial predala par fotiek, ale na nejake profi fotenie nemam vybavu ani atelier :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. mar 2009 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a daj link ze kde mas fotky :slight_smile: :slight_smile:
kotenko viem ze je to mimo temu ale velmi vam fandim a drzim palce! :slight_smile:
29. mar 2009 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Pridavam zatial dva zabery z fotovyletu v pusti
http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/3383160698/sizes/o/

http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/3384896431/sizes/o/in/photostream/

nemam momentalne casu ,ale postupne ich pridam viac.
30. mar 2009 o 06:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no super tema konecne :grinning: ja tiez nederobim PROJEKT 365, ale nenormalne rada fotim. :grinning: Dokonca aj svadby :dizzy_face:

http://suziad.blogspot.com/

http://www.suziafoto.estranky.sk/
30. mar 2009 o 08:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmm tak ja som Canonista a mam celkom dostacujucu vybavu na vsetko fotenie. Skoda ze sa nemozu pridavat fotky do fora na ukazku.
30. mar 2009 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak som zistila, ze v inej teme o fotografovani co som sa snazila zalozit, mi administratorka zmazala link na moju stranku :angry: Ja nie som firma su to moje osobne strany NIE SOM FIRMA :angry: :rolling_eyes:
30. mar 2009 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Suzi, vyborne fotky! Ja sa priznam, ze postprocessingu sa venujem absolutne minimalne, takmer nic (pouzivam Nikon Capture NX a NX2 co je podobne ako PS len speci pre Nikon) lebo to zabera dost casu. Preto abstrakty (zatial) nefotim vobec. Ja som taky prirodny vetroplach a najviac ma to laka s objektivmi vonku. Projekt 365 je fajn vec :slight_smile:
30. mar 2009 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ja mam zopar fotiek na profile photographers: http://photographers.com/user/?show_user&id=25486

:slight_smile: a inak suzi, super fotky :wink:

baby skusali ste aj klasiku - kinofilm, tmava komora? mam doma vsetky veci do nej, akurat s tym moc neviem robit. ale niekedy by som sa to chcela naucit, aj ked neviem, ci bude cas a tak... pochybujem.. ale chcela by som casom tie objektivy kupit, to urcite :slight_smile: :slight_smile: fotite vela svoje deti? sa na to tesim :slight_smile: :slight_smile:
30. mar 2009 o 15:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terezka044: mam aj kinofilmovy fotak minolta dinax5 no priznam sa nefotim s nim. Som viac na digital, mozes si dovolit pokazit zaber a nic sa nestane :grinning: Inak aj ty mas fan foto :wink: . Uz sa tesim na jarne kvety, lebo sa chystam na kolekciu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ja som si myslela ze budem malu fotit viac :sweat_smile:
30. mar 2009 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suzi, tie jarne kvety zavidim - ja sa niekde na jar plazit po travicke a fotit kvetinky.... no neviem neviem :grinning: :grinning: a navyse chyba makro objektiv. ale aj to snad casom bude :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a co ti brani vo foteni malej, lenivosT? :grinning:
30. mar 2009 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok