Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

briketa
autor
14. júl 2010

toto som fotila s 0.6 neutral density prechodakom (B&W)

monika0001
14. júl 2010

@zajo79 - hej hej na zvieratká to je super. ale to mi na kurze povedal, že sa stým dajú pekne fotiť portréty.. nie že je to vyslovene na ne 😉 Ja tak fotím lietadlá a vtáky 😀
@briketa - ty si úplne skvelá.. takéto dačo som potrebovala.. juj veľmi veľmi ďakujem... 🙂

a fotka kráááásnaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

bambi2
14. júl 2010

taaaak... 50tka objednana, zajtra idem pre nu a strasne sa tesiiiiiiiiiiiim 😉

briketa
autor
14. júl 2010

gratulujem k objektivu!!! to vzdy velmi potesi !

bambi2
14. júl 2010

@briketa dakujem... 🙂
krasne foto.. zajtra by mal aj ten pol. cirk. fitler prist, takze radost dvojnasobna... hned ho potom aj vyskusam a zavesim sem... som zvedava...

bambi2
14. júl 2010

@briketa este sa ta chcem spytat, pouzivas sem tam pri foteni deti aj odrazne dosky??

briketa
autor
14. júl 2010

bambi, vacsinou nie. na odraznu dosku potrebujes bud este jednu osobu (Aili nevie, je malicka a Neal nema zaujem, jeho vacsinou musim fotit tajne, ked nedava pozor), alebo stojan.
decka fotim drvivou vacsinou ked sme vonku, cize len tak z ruky bez odrazky. objektivy co nosim vzdy pri sebe su Nikkor 85mm, 105mm macro, 24mm a Tokina 50-135mm/2.8.
Ako vidiet vacsinou fotim pevnymi ohniskami, lebo ziadny zoom sa im lahkostou, spratnostou a ostrostou nevyrovna.
Ja mam samotne telo fotaku horcikove plus horcikovy grip, takze je to omnoho tazsie ako plast. Aspon na tom objektiviku sa snazim usetrit hmotnost.
Ta tokina je tiez dost tazka, ale je to fantasticke sklo.
Fotila som s nou len take momentky z oslav leta , mozete si pozriet http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/?save...

bambi2
14. júl 2010

@briketa aky mas ty fotak??
to som dnes zistila prave... ja mam zatial setak canon 18- 135mm, nie je to bohvieco... a ta 50 mi nedala pokoj... 🙂

briketa
autor
14. júl 2010

Ja som Nikonak, mam D300s. Na full frame D700 som si bohuzial nemohla dovolit tolko minut. Je o $900 drahsi ako D300s. Su to riadne palky

bambi2
14. júl 2010

@briketa krasne fotky... som zvedava, kedy ja take budem robit.... ☹

bambi2
14. júl 2010

@briketa ten nikon 300s som tusim predvcerom pozerala... ten je super!!! mne staci zatial canon 7d ale mam zalusk, neskor, nie teraz hned, volakedy na 1d Mark IV alebo III, to mam este cas na rozmyslenie... 😉

monika0001
14. júl 2010

môžem sa sptýtať na tie polar. filtre? mne na kurze povedal inštruktor, že pokiaľ s tým človek nevie fotiť nevyzerajú dobr fotky.. čo je na tom ťažké?

briketa
autor
14. júl 2010

aaale prd by si nevedela, jasne ze s tym vies fotit. kupis si tenke! prevedenie otocny, ak fotis vela zapadov slnka tak porozmyslaj aj o oteplujucom (napr. 82A pouzivam, ale ten nemam otocny), toto je s nim fotene http://www.flickr.com/photos/25224472@N07/34141...
no a budes si s tym tocit azkym nebudes vidiet najlepsi vysledok. normalne to vidis volnym okom v hladaciku. ten instruktor ta teda velmi podporoval... tajtrlik akysi

bambi2
14. júl 2010

@monika0001 ja som teraz objednala knihu fotografujem s filtry od dolezala... som zvedava na nu, este ju nemam ale... do tyzdna by mala prist, dufam...

monika0001
14. júl 2010

oki super takže ho kúpim.. ďakujem... 😵 😵 😵 😵 😵
idem pohľadať na nette ten 82A aby som vedela ako to vlastne vyzerá... 😉

bambi daj vedieť potom 🙂

bambi2
14. júl 2010

@monika0001 jasne, dam... 🙂

briketa
autor
14. júl 2010

Moni, 82A je stupen oteplenia skla. Ty si znacku kupis aku chces.
Bambi, tiez fotim aj 50. Pouzivam ju menej ako 85, lebo nikonacka 85-ka je znama svojim najkrajsim a najsmotanovejsim bokehom.
Monika, rozmyslala som s tym polarizakom - mozno ten instruktor myslel (ale nepovedal) ked si s tym vonku, v lese a tak podla svetelnej situacie a stupna polarizaka treba expoziciu podexponovat, alebo preexponovat. Ono to postupnym fotenim dostanes do gripu co a ako nastavit.
Ja ako pomocku ked sa niekto uci fotit na plny manual vzdy navrhujem dat si automaticky bracketing, kde ti fotak automaticky urobi tri zabery za sebou s kazdym jednym cvakom. jeden bude expozicny cas aky si si nastavila, jeden bude o stupen menej a jeden viac. aky velky je ten stupen si nastavujes sama vo fotaku. ja uz u tychto novych tipov neviem ktory fotak to ma, ktory nie, tak si to pozri v obsahu manualu, ci mas bracketing. je to velmi sikovne.
a samotne fotenie sa ucis len praxou, nafotis stovky obrazkou, budes frustrovana, stastna ako blcha ked sa niektory podari a potom zrazu to klikne a vsetko, vsetky nastavenia ti budu davat zmysel. ja uz fotim 13 rokov ;)

briketa
autor
14. júl 2010

obrazkov ma byt na konci samozrejme v

monika0001
14. júl 2010

@briketa - no ja viem, že možno blbá otázka ale čo je to bracketing? 😅
13 rokov? waaaw... 😲

bambi2
14. júl 2010

@briketa u canonu je to prave ta 50, chcela som 28 je odporucena v knihe co mam pre canon 7d ale vela veci som citala o 50, vela ludi si ju chvali, bude asi taka ako u canonu ta 80... takze uvidime, ma tiez vraj krasny bokeh, uz sa neviem dockat ju vyskusat... 🙂
13 rokov, dost... ja len par mesiacov... 😉

sarlotka27
14. júl 2010

@briketa : Milujem fotit , ale len mojim mobilom 😉

bambi2
14. júl 2010

@bambi2 myslela som u nikonu 😎

monika0001
14. júl 2010

inak skúšala som tie objektívy... idú aj na tu D 40 😵 😵

briketa
autor
14. júl 2010

moni, ved som to rozpisala, co je to bracketing. jednym stlacenim spuste ti fotak nafoti automaticky tri zabery kazdy s inym casom, s odstupom aky si sama nastavis.

briketa
autor
14. júl 2010

13 rokov, co dokazuje aka som uz stara 😝
ale zrkadlovku mam len posledne styri roky
Monika este ma napadlo, ze fot na automatiku a vzdy si pozeraj v akej si situacii a ake hodnoty si fotak nastavil, aku clonu a cas. Podla toho sa tiez uc.

monika0001
14. júl 2010

@briketa - no moje delo to nemá..
a to s tým automatom - super nápad... vďaka.. 😵 😵 😵

bambi2
14. júl 2010

@briketa to robim ja, to ma napadlo prednedavnom, ked som nevedela ako nastavit, tak som dala auto a pozrela sa ako by to urobil on... 🙂

bambi2
15. júl 2010

@briketa teraz uvazujem aj ja o canon 85, mozno buduci tyzden skocim pre nu... co myslis, zide sa?? 🙂

nika12
15. júl 2010

ahojte fotografky 🙂 som rada, ze som nasla tuto temu...mozno mi poradite. Velmi rada fotim, momentalne najviac moju 3 mesacnu dceru...uz 5 rokov mam obycajny digitalny fotaoparat olympus mju300 a rozmyslala som, ze si zadovazim nieco lepsie. Rozmyslala som nad zrdkadlovkou, ale pravdupovediac sa v tejto oblasti este vobec nevyznam...... padlo by mi vhod, ak by ste dali nejake tipy, bud na konretny tipy, ktore by sa mne ako zaciatocnicke mohli hodit ( ale zas tak, aby som o rok nemusela kupovat dalsi)😀) alebo nejake parametre, na co sa zamerat...vopred dakujem 🙂

nika12
15. júl 2010

alebo ma napadlo, ak by ste vedeli doporucit nejaku overenu literaturu, vdaka ktorej by som sa dostala do obrazu...